Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 379
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Filmy
»» Książę Półkrwi
»»» Jakie sceny byście wycięli?
Drukuj temat · Jakie sceny byście wycięli?
~RookWood F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 05-06-2010 20:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 99
Ostrzeżeń: 0
Postów: 41
Data rejestracji: 05.06.10
Medale:
Brak

Ta scena ze sznurówką to sposób zbliżenia się ;p Chciała się z nim lizać i nie wiedziała jak zagadać ;p Tak myślę. A ogólnie niepotrzebne.
Scenę z norą bym usunął, bo jak wytłumaczą w 7 części, gdzie będzie ślub Billa i Fleur, czy w ogóle będzie, no i gdzie Weasleyowie będą mieszkać ?
__________________
I tak mnie nie znacie, ale robię powrót xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Mniszka19Xd F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 05-06-2010 20:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1320
Ostrzeżeń: 1
Postów: 536
Data rejestracji: 03.06.10
Medale:
Brak

usuneła bym scenę ze sznurówką jak się zbliżają do siebie,to z Norą też bym usunęła i na początku jak Harry jest z tą dziewczyną
Wyślij prywatną wiadomość
~Eisblume F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 05-06-2010 20:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 1
Postów: 290
Data rejestracji: 04.05.10
Medale:
Brak

Faktycznie scena z kawiarnią nie była potrzebna, ale chyba miała pokazać, że Harry dorasta i zaczyna się oglądać za dziewczynami Dowcipniś Niektóre sceny w Norze też bym wycięła m.in. tę z sznurówką i ze spaleniem.
__________________
"Tak, Harry, jesteś prawdziwym panem śmierci, ponieważ prawdziwy jej pan nigdy przed nią nie ucieka. Godzi się z tym, że musi umrzeć, i wie, że są o wiele gorsze rzeczy od umierania."

"Harry Potter i Insygnia Śmierci'' <333
Wyślij prywatną wiadomość
~-Bellatriks- F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 05-06-2010 21:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 165
Ostrzeżeń: 3
Postów: 69
Data rejestracji: 02.06.10
Medale:
Brak

Wycięłabym scenę w Norze, kiedy się pali, bo faktycznie nie maja jak wytłumaczyć gdzie odbędzie się ślub Billa i Fleur. No i tą kawiarnie też bym usunęła bo to dziwne, Harry niby tak się cieszy że widzi Ginny, a wcześniej podrywa jakąś laske. Dziwne to troche... No i tą sznurówkę też bym usunęła. Pozdrawiam.
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
www.james-potter.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Lori_Lemonberry F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 11-06-2010 20:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1217
Ostrzeżeń: 1
Postów: 188
Data rejestracji: 29.03.10
Medale:
Brak

Ja bym wycięła tylko jedną scenę, w której Ginny zawiązuje Harry'emu buta. Miało być romantycznie a wyszło... komicznie.
__________________
"Nie znasz składu powietrza, którym oddychasz, to powietrze cię zabija"
Wyślij prywatną wiadomość
~-simon- F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 01-07-2010 18:55
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -98
Ostrzeżeń: 4
Postów: 73
Data rejestracji: 29.06.10
Medale:
Brak

Ja bym wyciął kawiarnię i atak na Norę i wstawił pogrzeb Dumbledore'a :smilewinkgrin:
Edytowane przez Alae dnia 01-07-2010 19:57
Wyślij prywatną wiadomość
~Polina F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 25-07-2010 17:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 12
Ostrzeżeń: 0
Postów: 6
Data rejestracji: 22.07.10
Medale:
Brak

Ja bym usunęła:
-Scenę w kawiarni i rozmowę Dumbledora przed nią
-wiązanie Harremu buta
-atak na Norę i gonitwę po łące
Wyślij prywatną wiadomość
~AliceSpinnet F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2010 14:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 483
Ostrzeżeń: 0
Postów: 78
Data rejestracji: 02.08.10
Medale:
Brak

Ja jestem takiego zdania jak większość .
Zupełnie niepotrzebna była ta scena w kawiarni, spalenie Nory no i słynne już wiązanie butów. wft?
__________________
- Już...nigdy...nie tkniesz... moich... dzieci! - Krzyknęła pani Weasley. Bellatriks zaniosła się takim samym śmiechem jak jej kuzyn Syriusz, gdy padał do tyłu przez czarną zasłonę w Sali Śmierci... I nagle Harry poczuł, że już wie, co się zaraz stanie, zanim to się stało. Zaklęcie Molly przemknęło pod wyciągniętą ręką Bellatriks i ugodziło ją w pierś, prosto w serce. Szyderczy śmiech Bellatriks zamarł, oczy wyszły jej na wierzch i zaledwie zrozumiała, co się stało, runęła na posadzkę.
Wyślij prywatną wiadomość
~Krzysiek F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2010 14:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -188
Ostrzeżeń: 2
Postów: 76
Data rejestracji: 03.08.10
Medale:
Brak

Całkowicie nie podobała mi się scena w kawiarni. Nic nie wnosiła do filmu, natomiast pominięto inne ważne rzeczy, bardziej nadające się do użytku. Tą scenę bym całkowicie wycięła, wole tą zwykłą, gdy Dumbledore pojawił się na Privet Drive.
__________________
Krzysztof Andrzej Godlewski
Wyślij prywatną wiadomość
~Padma Patil xD F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 04-08-2010 18:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 64
Ostrzeżeń: 0
Postów: 12
Data rejestracji: 03.08.10
Medale:
Brak

Oczywiście wiązanie buta było idiotyczne Niee A ten pożar Nory dali żeby było więcej ,,akcji'' xDD Była też jakaś dziwna scena na kolacji u Slughorna jak Ginny wchodzi trochę spóźniona i Hermiona mówi że ona pokłóciła się z Deanem itp.,a Potter wstaje... nie wiadomo po co.. Tzn wiem,że chyba faceci kiedyś wstawali jak wchodziła kobieta, ale to chyba nie te czasy xD Nie wiem nie znam się.
Wyślij prywatną wiadomość
~salazar F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 04-08-2010 19:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 99
Ostrzeżeń: 0
Postów: 53
Data rejestracji: 28.07.10
Medale:
Brak

Najmniej potrzebna była scena w której zniszczyli Nore bo przecież w tomie siódmym zostaje ona kwaterą główną Zakonu Fekiksa i jeszcze ten z kawiarnią .Kompletnie nie potrzebne.
__________________
Wyślij prywatną wiadomość
~kertiz F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2010 21:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2616
Ostrzeżeń: 0
Postów: 224
Data rejestracji: 17.06.09
Medale:
Brak

Wyciąłbym:
- Afroamerykanę
- Napad na Norę
- Wiązanie butów - to było takie żałosne że było mi wstyd że oglądam takie coś w kinie.
- I resztę scen, których nie ma w książce.
kertiz.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
~Feliks F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2010 22:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 630
Ostrzeżeń: 0
Postów: 94
Data rejestracji: 12.08.10
Medale:
Brak

Sceny, które najchętniej bym zmieniła to:

- inny początek: kiedy Harry podrywa jakąś Afroamerykankę (co jest dziwne), a następnie tego samego dnia (czy też nocy) zaczyna podobać mu się Ginny. Trochę mnie to irytuje,
- wszystkie sceny, gdzie Dumbi interesuje się sprawami miłosnymi Harrego do wycięcia (za wyjątkiem komentarza w szpitalu, bo jest świetny),
- lekcje z Dumledorem - o ile ukazanie wspomnień o Riddlu jest dość ciekawe, o tyle zbyt obkrojone i przez to temat Horkruksów bardzo streszczony. Dumbi w ogóle nie powiedział Harremu czym one mogą być!
- sceny z panną Weasley: kiedy Ginevra zawiązała mu sznurówkę, poddałam się. Nie wiem czy to miało być romantyczne czy śmieszne, w każdym razie nie było ani jednym ani drugim, a wzbudzało jedynie zażenowanie, poza tym, Harry nie będzie już wiedział, gdzie szukać diademu, skoro ona ukryła szczelnie książkę,
- niepotrzebny atak na Norę - reżyser wiedział, że w VII będzie wesele Billa i Fleur, więc gdzie ono się odbędzie? Poza tym jaki miało to cel? Bo żeby podnieść nam ciśnienie to raczej znikome nadzieje,
- bitwa w Hogwarcie! Zamiast wyżej wymienionego ataku na Norę, mogli dać bitkę ze Śmierciożercami,
- pogrzeb Dumledore'a Smutny
- rozwinięcie wątku Lupina i Tonks,
- więcej Snape! - badzo mi go tu brakuje,
- i... relacje Ron - Hermiona. O ile Hermiona zagrała znakomicie i o ile Ron wymiatał w filmie, to brakuje mi trochę jego zazdrości o pannę Granger... Przecież w książce zupełnie inaczej reaguje na zaproszenie Hermiony na przyjęcie i na wieść, że ma ona randkę z McLaggenem...
__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie Uśmiech

Edytowane przez Feliks dnia 21-08-2010 20:09
Wyślij prywatną wiadomość
~Kab Hun F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 18-08-2010 00:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 818
Ostrzeżeń: 0
Postów: 141
Data rejestracji: 09.07.09
Medale:
Brak

Ogólnie mam uraz do Yates'a za to, że kompletnie partaczy wszystkie Pottery, do których udało mu się dopchać. Ja nie wiem, jak w jego wykonaniu wyjdzie siódmy tom, ale to już będzie zupełnie inna historia... I dla kogo to? Fani książki będą się burzyć, że za dużo pozmieniane, a laiki, co z serią nie miały do czynienia i tak nic z tego nie zrozumieją - po 3 tomie filmy lecą tak po łebkach, że taki przeciętny widz nie da rady ogarnąć tak okrojonej i niedopowiedzinej fabuły. Ech...

No, ale teraz na temat. Trzy opisywane wyżej sceny idą na piedestał tego, co powinno być wycięte. Poza tym - zakończenie. Tutaj znowu pokazali za mało. Jakby film urwał się 10 minut przed końcem. I czy w książce było coś o tym, że Dumbledore interesuje się życiem miłosnym Harry'ego? Nie? No to po co to zostało umieszczone, miast oddać cenny czas na pieczołowite oddanie kolei wydarzeń znanej z książki?
W ogóle też chciałem wspomnieć - wszystkie najważniejsze sceny są strasznie krótkie. I za mało emocjonujące. Drogi reżyserze (TAK! wiem, że wchodzisz na Hogsmeade i to czytasz! Yates, nie udawaj greka!) - po jaką mać pokazujesz nam z taką namolnością wytwory swojej niezbyt pasującej publice wyobraźni? Kto tego chce? KTO? My chcemy EKRANIZACJI, a nie "filmu opartego na fabule książki...". Dotarło? Dziękuję. Idź kończyć siódemkę... nie zaraz... siódemki. Bo przecież wyobraźnia podpowiedziała Ci, żebyś rozparcelował to na dwie części...
Mam chociaż krztynę nadziei, że weźmiesz moje słowa do serca. Chociaż w sumie... I tak pewnie zrobisz te filmy po swojemu. Wiesz, ze to się na Tobie zemści? Ale trudno... To nie ma broszka.


Wybaczcie, że się tak wzburzyłem i "trochę" napisałem nie na temat. No, ale czy nie lepiej wyrzucić z siebie negatywne uczucia, zamiast trzymać je w sobie na uwięzi? ^^' Nie?... Wiedziałem...
__________________
"Teraz żyjemy w czasach gdzie śmierć drugiego człowieka jest zazwyczaj kwitowana wymuszonym uśmiechem, bo przecież "fajnie" jest być zimnym, wyrachowanym(...), jak postać z ulubionego serialu, a gdy dzieje się krzywda jakiemuś zwierzakowi, to wtedy wszyscy zamieniają się w superbohaterów."
Wyślij prywatną wiadomość
~wolverine F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 18-02-2011 13:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 482
Ostrzeżeń: 0
Postów: 109
Data rejestracji: 17.12.10
Medale:
Brak

Ja bym wyciął wszystkie sceny których nie było w książce np. kawiarnia albo jak Ginny zawiązuje Harrymu buta a wstawił bym podobnie jak -simon- Pogrzeb Dymbledora Dowcipniś widziałem projekty tego pogrzebu i był by świetny gdyby tylko go nakręcono Dowcipniś
__________________
Śmierć jedno przemierza świat, podobnie jak dwaj wierni druchowie, którzy razem przemierzają morza; jeden zawsze będzie żyć w drugim. Zniewoleni miłością, żyją w tym, co wszechobecne. W owym boskim zwierciadle widzą sie twarzą w twarz, wolni i nieskalani. Wielka to dla nich pociecha, bo choć rzec można, że z tego świata odeszli, to ich przyjaźń wciąż trwa, ponieważ jest nieśmiertelna.

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE

i51.tinypic.com/2nvc9d5.gif
i53.tinypic.com/2hicg45.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Voldek1234 F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 18-02-2011 18:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 71
Ostrzeżeń: 1
Postów: 44
Data rejestracji: 28.01.11
Medale:
Brak

Tak... Scena ze sznurówką, scena początkowa z tą babką..
Zabrakło mi POGRZEBU DUMBLEDORE'A NAJWAŻNIEJSZEGO WYDARZENIA.... Zabrakło lekcji teleportacji... Lekcji Eliksirów z Harrym, Erni'm i Draconem (bo byli zmłodzi na teleportacje)... Lotu na miotle Dumbledore'a i Harry'ego (chciałabym zobaczyć jak Dumbledore śmiga na miotle X D) i niepoczebnie spalili Nore.. Bo gdzie będzie ślub... Chociaż w filmie zaraz bedzie stała now nora.. i to jest perfidne

__________________
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZM PUCHONÓW
I WIEDZY O WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!!!


"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"

- Dziwne zjawisko czas, potężne, niebezpieczne.

- Jakby co radze podążać moimi śladami powodzenia.

To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy są tak upośledzeni.

Weasley wciąż puszcza gole, Oczy ma pełne łez, Kapelusz zjadły mu mole, On naszym królem jest! Weasleya ród ze śmietnika, I tam jest jego kres, Przed kaflem zawsze umyka, On naszym królem jest! Weasley jest naszym królem, I da nam wygrać mecz! Więc zaśpiewajmy chórem: On naszym królem jest!(


Dziwne zjawisko Czas. Potężne... A gdy z nim igrać NIEBEZPIECZNE.

Strach przed imieniem zwiększa strach przed tym kto je nosi.


Uśmiech losu można zobaczyc nawet w tych najciemniejszych chwilach, jesli tylko pamięta sie, żeby zapalić światło.

Edytowane przez Voldek1234 dnia 18-02-2011 18:47
Wyślij prywatną wiadomość
~Miionka F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 18-02-2011 22:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 343
Ostrzeżeń: 0
Postów: 102
Data rejestracji: 29.10.10
Medale:
Brak

Mam raczej takie samo zdanie jak inni, wycięłabym scenę z sznurówką i scenę początkową z tą dziewczyną. 'fajna ta twoja gazeta, obrazki się w niej ruszają. -.-' ee, nie spodobało mi się to. No i zabrakło mi sceny pogrzebu Dumbledore'a.
__________________
Need more friends with wings
All the angels I know
Put concrete in my veins


There's nothing to lose
When no one knows your name
There's nothing to gain
But the days don't seem to change.

Edytowane przez Miionka dnia 18-02-2011 22:26
Wyślij prywatną wiadomość
~potter_fanka F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2011 16:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 402
Ostrzeżeń: 0
Postów: 131
Data rejestracji: 27.08.11
Medale:
Brak

wiązanie bucików Uśmiech
__________________
Harry Potter wcale się nie skończył. Harry dalej jest i będzie w naszych sercach.

Harry Potter 4ever <3

[color=#ffff00]Pozdrawiam wszystkich, którzy mnie pozdrawiają!
Pozdrowienia też dla całego Hogs! :*
Wyślij prywatną wiadomość
~nattso F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2011 19:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 179
Ostrzeżeń: 0
Postów: 89
Data rejestracji: 08.10.11
Medale:
Brak

Scena gdy Ginny wiązała sznurówkę Harry'emu była dziwna i żałosna(?) Tak tę scenę zdecydowanie bym wycięła ;P
__________________
[alt]"...Może jest, a może go nie ma, ale pozostaje faktem, że potrafi poruszać się szybciej niż Severus Snape, gdy mu się zagrozi szamponem."[/alt]
''...Aby zgubę odzyskać, masz tylko godzinę, Której nie przedłużymy choćby i o krztynę...''

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !
Wyślij prywatną wiadomość
~KuroNeko F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2011 19:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 213
Ostrzeżeń: 0
Postów: 59
Data rejestracji: 24.10.11
Medale:
Brak

Zgadzam się z poprzedniczką ~nattso. Dodatkowo cały atak na Norę, według mnie był niepotrzebny.
__________________
img851.imageshack.us/img851/2580/20824060.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT