Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 126
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Jarmark
~Peepsyble F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2009 21:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Okej. nie będziemy się rozdrabniać i specjalnie dla wióry zmieniłam nieco temat.

Jarmarki.
Kiedyś, kiedy w sklepach można było kupić tylko podstawowe rzeczy, Jarmark ten był czymś niesamowitym. Można było na nim kupić wiele towarów, sprzedawanych tylko w dniach Jarmarku.
Teraz Jarmark nie jest może już tak popularny, jednak i dziś można spotkać w tych dniach dużo ludzi w miejscach, gdzie jarmarki występują.
Byliście kiedyś na Jarmarku? A może chodzicie co roku? Jakie są wasze ulubione stoiska, co najczęściej kupujecie? Co w ogóle sądzicie o tym święcie i czy warto je obchodzić?

Jak wiemy, co roku w Gdańsku na ulicy Długiej (i kilku innych, bocznych uliczkach) odbywa się Jarmark Dominikański. Ja byłam tylko na tym, nigdy nie trafiłam na żaden inny, w innych miastach nie widziałam. Lubię tam chodzić, chociaż kiedyś było lepiej niż ostatnimi laty. Jest wiele ciekawych rzeczy, produktów. Moja mam uwielbiam stoiska z rzeczami staromodnymi, starymi, niemalże unikatami. Ja zwykle oglądam wszystko po kolei. W poprzednim roku widziałam przypinki (patrz temat "Przypinki i naszywki"), ale nie zdążyłam kupić. Między innymi zakupiłam kolorowe kulki wsysające wodę i pęczniejące, w które wsadza się kwiatka. ; d

Edytowane przez Peepsyble dnia 22-11-2009 09:12
Wyślij prywatną wiadomość
!niewesolypagorek F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2009 21:51
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 660
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal

Byliście kiedyś na tym Jarmarku? A może chodzicie co roku? Jakie są wasze ulubione stoiska, co najczęściej kupujecie? Co w ogóle sądzicie o tym święcie i czy warto je obchodzić?

Nie, nie byłam na tym jarmarku, podobnie jak cała masa innych użytkowników. To nie jest portal wuwuwukropkamieszkamwgdanskukropkapeel. Język

Mieszkam w Kamiennej Górze, gdzie co dwa tygodnie odbywa się jarmark staroci. Chyba powinnam założyć temat: Kto był na tym jarmarku, co Wam się podobało?...

Generalnie, jeśli chodzi o jarmarki... lubię tam chodzić. Oglądać różne rękodzieła, prace innych. Ciekawa sprawa. Szczególnie interesują mnie stoiska z różnymi instrumentami muzycznymi i biżuterią, w szczególności kolczykami.
Myślę, że warto kupować w takich miejscach, bo rzeczy stamtąd są dość oryginalne. Nie są również tanie, ale cóż... sztuka kosztuje. ;P
__________________
i54.tinypic.com/10d7ebb.png
i29.tinypic.com/10y036u.png

is this the place we used to love?...
i54.tinypic.com/2po5e2s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!kdanielk3 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2009 22:51
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5718
Ostrzeżeń: 0
Postów: 229
Data rejestracji: 11.09.08
Medale:
Brak

Oj Wiora, dlaczego tak ostro od razu... Uśmiech

Ja pracowałem na jarmarku dominikańskim i byl to mój najgorszy czas w życiu. I nie wiem czy to zalezy od pracodawny (który był bardzo zlym człowiekiem - bardzo bardzo złym) czy o tych wszystkich ludzi wiecznie narzekających. Jarmark to nic innego jak wielkie skupisko tzw. przekupów, którzy za wszelką cenę chcą wcisnąc Ci najgorszy badziew. Jest to niby Jarmark św. Dominika - ale nic nie było w tym świętego. Zdarzali się ludzie, zdolni do integracji, ale inni... masakra.
A co do ul. Długiej - ladna dzielnica, ale strasznie zatłoczona.
__________________
hogsmeade.pl/images/other/pt.jpg.jpg
hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
hogsmeade.pl/images/other/ITM2010.jpg

Moje życie realizuje się w muzyce, a każdy jej objaw jest dla mnie błogosławieństwem. W tej pieśni brzmią zatarte ideały przyjaźni, a w niej przyjaciele - dla nich życie z piedestałów strącam, i śmierci na spotkanie wychodzę...

Musical nie jest filmem, po którego obejrzeniu chcemy zmieniać świat i stawać się lepszymi ludźmi przez zmianę swojej postawy i osobowości - musical ma bawić...
Wyślij prywatną wiadomość
~muchor F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 30-06-2010 12:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1854
Ostrzeżeń: 3
Postów: 476
Data rejestracji: 04.03.10
Medale:
Brak

Ja co roku chodzę na jarmark świętojański ( w Poznaniu )Na Stary Rynek mam 10 minut. Uwielbiam ten jarmark. Ful wypas żarcie, upominki i różne imprezy. Super.
W ogóle u nas w Poznaniu, na Starym Rynku odbywają się różne ciekawe rzeczy. Np. w styczniu był pokaz figur lodowych, a jakiś (no dłuższy czas temu) odbył się właśnie jarmark świętojański. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy uważają jak kadanielk3, na nasz jarmark, bo u nas, w Poznaniu, jest naprawdę super.
__________________
truskawkaUśmiech


Pozrowinia dla: Lady Cat, Yoyo, Pyflame, Ta sama maggie, Maladie, Mooll, Silencia, Arya, Wióra, Tom Riddle, Hermionka, Lapa, Lori Lemonberry, Lady House, Lena Luna, Lily Potter, Buczek, Bloo, Aniutek96, Pandora, Deprimo Corfingo, Bonnie131, Malkontentka, Polami, Buka, Agnes Black, Imbecile, Ginny004, Robbotto, Ginny Ruda i Narciss.
No i oczywiście ukłony w stronę sprawiedliwej Czary.
Oraz dla wszystkich miłych użytkowników Hogsmeade.

Edytowane przez Alae dnia 30-06-2010 16:28
Wyślij prywatną wiadomość
~Malkontentka F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 25-07-2010 17:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1721
Ostrzeżeń: 1
Postów: 553
Data rejestracji: 09.05.10
Medale:
Brak

Jak dla mnie na jarmarkach jest za dużo zamieszania... ale miło wspominam jarmarki we Francji, przekrzykujący się sprzedawcy, a każdy ma do zaproponowania( po za rękodziełami przedstawiąjącymi zabytki) to ozdoby i jakieś tam figurki. Najbardziej lubiłam błaznów na takich jarmarkach... 10 błaznów w przeciągu 5 minut... trzeba się umieć bawić.
Jarmarki w Polsce... nienawidze!
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!




''Ziemia zmarznięta.
Krok wędrowców pęta.
Nie zobaczą drogi końca,
Ani księżyca ani słońca."


J.R.R. Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2013 01:36
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Jarmark zawsze kojarzył mi się z rycerzami, pięknymi i ozdobnymi strojami, różnego rodzaju narzędziami, produktami i...zakonnikami xD I wiele się nie pomyliłem, bo jarmark to rodzaj średniowiecznego targu. Istnieje przecież Jarmark św. Dominika, a także benedyktyński ( w Tyńcu sprzedawane likiery, zioła, sery, miody pitne ) - stąd ci mnisi mi się wzięli Oczko. To słowo na pewno lepiej mi się kojarzy od targu, straganów - tak mniej sympatycznie. W Lublinie zawsze podczas wakacji jakiś się odbywa. Są rzecz jasna jakieś starocia. Tylko nie bardzo wiem po co miałbym je kupować Oczko.

Wymiana handlowa to było coś. Pamiętacie scenę z "Samych swoich" jak Wicia pojechał po kota ? Dwa kwintale pszenicy i rower. "rower niemiecki, a kot z miasta Łodzi pochodzi...". ( młodziutki Paździoch z "Kiepskich" ).
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~DJ_Aswalt F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2013 21:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 92
Ostrzeżeń: 2
Postów: 31
Data rejestracji: 10.09.13
Medale:
Brak

Chodziłam na jarmark co rok.Ale musieli go zikwidować.Płacze




Od cnót Gryfonów
Kretynizmu Puchonów
Przebiegłości Ślizgonów
STRZEŻ NAS RAVENCROWIE!!!

Edytowane przez DJ_Aswalt dnia 15-11-2013 22:05
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT