Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 293
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Hobby
»»» Filatelistyka
Drukuj temat · Filatelistyka
~Peepsyble F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 25-11-2009 15:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Zbieranie znaczków, czyli hobby polegające na zbieraniu znaczków pocztowych i obiektów związanych z filatelistyką, takich jak datowniki okolicznościowe, całostki i całości pocztowe. Kolekcjonowanie znaczków to nie jest jednak dokładnie filatelistyka, która to zajmuje się badaniem znaczków, ich historią, zasadami kolekcjonowania i tematyką związaną z tym. (Wikipedia)

Czy ktoś z was zajmuje się filatelistyką? Zbieracie znaczki, a może nie pociąga was takie hobby? Może nałogowo szukacie znaczków i obrywacie je z każdej możliwej koperty, lub próbujecie znaleźć unikaty?

Filatelistyka specjalnie mnie nie pociąga. Posiadam stary klaser dziadka z małą kolekcją. Jak znajdę znaczek/kopertę to obrywam i wkładam, ale nie zdarza się to często. Nie posiadam unikatów, a przynajmniej o takich nie wiem. Raz na jakiś czas włożę jakiś znaczek...

Edytowane przez Peepsyble dnia 25-11-2009 15:22
Wyślij prywatną wiadomość
*mooll F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 25-11-2009 17:33
Super Owadzik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10619
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,380
Data rejestracji: 28.09.09
Medale:
Brak

U mnie to jest śmieszne z tymi znaczkami, powiem szczerze ;d.

Zbieram zawzięcie, ile wlezie. Co prawda, nie polega to już na odrywaniu z koperty, czegoś, co miało być czymś unikatowym (jakby nie patrzeć - po oderwaniu znaczek traci wiele na urodzie). Raczej kupuję całe zestawy z cyklu: "dla kolekcjonerów". Nie wiem, czy to się tak nazywa, ale wiadomo o co chodzi.

Po tacie mam chyba ze sześć duuu...żych klaserów, które mają wybitne kolekcje. No i zachowane w perfekcyjnym stanie. Nie wiem, jak on to robił. W końcu kiedyś, to głównie z korespondencji był znaczki. Mój tata je chyba jeszcze odziedziczył po kimś. Jakimś dziadku, czy coś takiego. No - niebawem, to to będzie warte fortunę, albo tyle, co zabytek kultury ;p. No, a ja, jako iż uwielbiam historię, zadbam o to, by przetrwało jeszcze długo.

Niestety mimo tak długiej tradycji, nie potrafię jakoś podejść do tego z pasją. Gdzieś na poczcie "wyczaję", że tej kolekcji nie mam, kupuję i wkładam do klasera. Przez chwilę (może dwie, zależy od humoru ;p) się delektuję tym widokiem i zachwycam kolekcją. Potem odkładam na półkę. No i tak sobie siedzi. Żadnej w tym pasji. Niektórym by to pewnie wystarczyło. Jednak ja mam naturę taką, że pierwsze skrzypce grają emocje. Jak się nie potrafię zaangażować w to, co robię, to tak mi łyso...

Wiem, że to poryte trochę. Mole takie trochę dziwne bywają. Nie mylić z dalszą rodziną, która zżera swetry ;p
__________________
Kiedy kobieta nie ma racji, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić.


Oscar Wilde


* * *

Mol pisze swój Fick: James Potter - Ostatnia Szansa [35/?]
http://hogsmeade....ad_id=2444
Wspieraj artystów pisarzy - dobrowolne datki w postaci komentarzy są bardzo pożądane.
Wyślij prywatną wiadomość
!niewesolypagorek F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 30-11-2009 13:42
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 660
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal

W przeszłości zbierałam i bardzo mi się to podobało. Teraz już mi się znudziło. Moja kolekcja składa się z dwóch klaserów pełnych różnych znaczków - zagranicznych, starych, nowych, polskich, kupionych na poczcie w zestawie, oderwanych z kopert.
Teraz, czasami gdy 'wyhaczę' coś ładnego to kupuję/odklejam i wrzucam do klasera, jednak nie robię już tego nałogowo. Chyba zatraciłam do tego chęci bezpowrotnie... ale kolekcja niech sobie leży. Przyda się kiedyś. : D
Poza tym jest całkiem ładna i przyjemnie się ją ogląda
__________________
i54.tinypic.com/10d7ebb.png
i29.tinypic.com/10y036u.png

is this the place we used to love?...
i54.tinypic.com/2po5e2s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 24-12-2009 15:52
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Jako mała dziewczynka (dawno temu) zbierałam znaczki. Odziedziczyłam je po babci i miałam "małą" kolekcje składającą się z dwóch klaserów (były wielkie).
Potrafiłam całymi dniami je układać, przekładać, poszukiwać nowych znaczków, szukać ich początków, po prostu kochałam znaczki.
Ale teraz te klasery bardziej zdobią moją półkę. Owszem, gdy mam jakiś nowy znaczek, to go wkładam do klaseru, popatrzę z kilka razy na niego i klaser znów ląduje na półce.
Wyślij prywatną wiadomość
~Arya F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 07-07-2010 20:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2442
Ostrzeżeń: 0
Postów: 372
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Kiedyś lubiłam znaczki, ale po niedługim czasie traciłam cierpliwość. Nie miałam chęci nawet do poukładania znaczków w niewielkim klaserze, ale Arya, to Arya. Owszem, lubiłam te obrazki na znaczkach, miałam nawet te swoje ulubione, ale nie, jednak nie było to moje hobby. Do tej pory klaser leży sobie spokojnie na półce.
__________________
Jedynie w pogoni za perfekcją możemy zrobić jakiś znaczący krok do przodu
http://lubimyczytac.pl/profil/9166/arya Wyślij prywatną wiadomość
!Tom_Riddle F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 28-07-2010 09:46
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 17516
Ostrzeżeń: 0
Postów: 707
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal

Zbierałem znaczki i dalej zbieram, chociaż ostatnio zrobiłem sobie przerwę - zająłem się zbieraniem biletów przeróżnego rodzajuUśmiech Mam całkiem spory klaser, a znaczki przedstawiają osoby, martwą naturę, sporty, budynki i wiele innych.
Wyślij prywatną wiadomość
~LilyPotter F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 12-10-2010 15:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

Zbieram znaczki, ale tylko tak. Nie kupuję, po prostu parą odklejam z kopert. Mam parę skarbów zakupionych, które dostałam w prezencie. Mam trzy takie: Dwa z Tanzanii i jeden z Bułgarii. Pokazuję jeden z Tanzanii i Bułgarski:
img151.imageshack.us/img151/5882/skan028.jpg
Trochę niewyraźnie widać i w skanowaniu się trochę przycięły, ale widać
__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 10-02-2012 21:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

Zbierałam kiedyś znaczki i pocztówki Rozbawiony całą kolekcję znaczków miałam od siostry i powyjmowałam jej z klasera, nie wiem po co. A pocztówki to głównie od babci itp. takie stare, świąteczne. Teraz już się tym nie zajmuję.
__________________
Al PACZino, capuccino ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~marihermiona F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 23-08-2012 15:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1058
Ostrzeżeń: 1
Postów: 541
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

Ja się tym nigdy nie interesowałam, tylko kiedyś widziałam album mojego taty, bo on się kiedyś tym interesował.
__________________
"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldor. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."
Wyślij prywatną wiadomość
`Czarodziejka F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 07-11-2013 22:52
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11092
Ostrzeżeń: 0
Postów: 861
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal

Osobiście nie zbierałam znaczków, ale robiła to moja siostra. Czasem jej pomagałam, ale w końcu i ona się znudziła (a miała dość pokaźną kolekcję). Zresztą, kto teraz zbiera znaczki, skoro mało kto wysyła listy? ( kartki świąteczne to inna bajka)
__________________

CRAZY WITCH TRIO!
Czarodziejka dark shadow Sailor Mars
Wyślij prywatną wiadomość
~hermiona_182312 F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2013 14:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2519
Ostrzeżeń: 0
Postów: 690
Data rejestracji: 24.09.11
Medale:
Brak

No zbieram znaczki. Wiem to dziwnie brzmi w moim przypadku, ale serio zbieram ;d. Ale tak naprawdę rzadko, jak zobaczę taki, jakiego nie mam to go kupuję, mam nawet klaser. U mnie w mieście trudno o dobre znaczki, dlatego częściej oglądam klaser taty ;p
__________________
Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli,

Którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli. <3

Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego.

i58.tinypic.com/263fp1x_th.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Connie-Moody F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2013 15:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 760
Ostrzeżeń: 0
Postów: 174
Data rejestracji: 02.06.13
Medale:
Brak

Ja nie zbieram znaczków, ale mój tata- owszem. Przed nim znaczki zbierała moja prababcia, czyli jego babcia i to ona, z tego co mi opowiadał, sprawiła, że tak to polubił. Odziedziczył po niej wszystkie klasery, a jest ich 3 o ile się nie mylę. Byłoby więcej, ale starszy brat mojego taty jak miał z 14 lat dał nauczycielowi jeden, żeby ten mu postawił 5. Nie dosyć, że ten numer mu nie przeszedł, to jeszcze klaser pełen znaczków sobie ten nauczyciel wziął. Nie wiem co się dalej z nimi stało, czy je oddał, coś tam słyszałam, że zgubił. Wracając do tematu. Tak więc mój tata ma łącznie 5 klaserów, w czym 4 wypełnione po brzegi, a 1 do połowy. Nadal je zbiera, co roku mu przybywają 2-3, kiedy to dostaje je pod choinkę.

Jeśli chodzi o mnie to uważam, że jest to średnio interesujące zajęcie jednak lubię czasami pooglądać te stare klasery Rozbawiony
__________________
A tak:

media.tumblr.com/tumblr_ln9uzgWcQ01qcxtfe.gif

Zatańczy ze mną drogi Gościu Dowcipniś


~ Connie-Moody alias Karolina

Edytowane przez Czarodziejka dnia 08-11-2013 20:15
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 12-11-2013 02:27
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Mam naturę chomika, w życiu parałam się zbieractwem doprawdy przeróżnych rzeczy - od kamieni począwszy, poprzez kapsle od Tymbarka i Carlsberga, plakaty, widokówki, ulotki (to była padaka, ale skoro koleżanki zbierały, to nie chciałam być gorsza), karteczki, podkładki pod piwo, na pokalach od piwa skończywszy. A po Euro2008 dorobiłam się cudownej kolekcji butelek po Carlsbergach, wyrzuciłam je, kiedy zmieniałam meble w pokoju, ale to był ból! Były w tym moim zbiorowisku i znaczki pocztowe. W podstawówce kolega przytargał do mnie klaser ze znaczkami, zainteresowałam się tematem, więc mama mnie i siostrze kupiła mały klaser, wynalazła jakieś stare listy i kartki świąteczne, pokazała jak bezpiecznie usuwać z nich znaczki i kolekcja rosła. Zrobiłyśmy kilka mało opłacalnych interesów z ww kolegą Oczko najcenniejszy w zbiorze był chyba znaczek z Iraku z listu wysłanego jeszcze przed moim urodzeniem. A ostatnim, który tam trafił, był znaczek z Adamem Małyszem (2001 rok, o ile się nie mylę). Klaser gdzieś jeszcze jest, ale dawno do niego nie zaglądałam. Chociaż czasami, jak na pocztówce albo kopercie z listem jest fajny znaczek, przechodzi mi przez głowę myśl, że trzeba by go włożyć do klasera. Na tym się jednak kończy Oczko teraz będzie trudno o fajne znaczki, bo Poczta Polska zrobiła jakieś dziwactwa zamiast starych poczciwych znaczków 'z duszą' wtf za to mam gdzieś pocztówki z Hiszpanii, Chorwacji, Słowenii, Francji, Nepalu, Rosji, Rumunii, Grecji i Kazachstanu oraz sporo listów z Niemiec, więc jest szansa na powiększenie kolekcji o ciekawe eksponaty Uśmiech
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.

Edytowane przez raven dnia 12-11-2013 02:34
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 04-06-2014 13:25
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Ja wiele rzeczy zbierałem. Zacząłem chyba od różnego rodzaju puszek ; miałem ich i po piwie i napojach bezalkoholowych ( cola, sprite, fanta, mirinda, 7up itd. ), potem butelek - gdyby je sprzedać w sklepie ^^ - no sporo tego było. Plus te ze Słowacji rzecz jasna ( złoty bażant, smętny mnich ^^ ) i wiele wiele innych marek - już nikt nie pamięta pewnie piwa EB - a było takie, było.

Miałem też tysiące plakatów piłkarskich, nie do przeliczenia ; Del Piero, Inzaghi, Ronaldo, Rivaldo, Baggio, Veron, Zanetti, Batistuta, Bebeto, Romario, Zamorano, Vieri, Roberto Carlos, Raul, Beckham...nie ma sensu wymieniać : ( trzeba by pisać jeszcze 10 minut.

znaczki mam jakieś - i to całkiem sporo, ale nie ja je zbierałem ^^ Właściwie to zachodzę w głowę skąd te kilkanaście klaserów w domu się wzięło.

Jeszcze mam pokaźny zbiór monet wszelkiej maści ; od ohydnego euro, po funta egipskiego Uśmiech
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT