Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 269
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Sport
»»» Skoki narciarskie
Drukuj temat · Skoki narciarskie
~raven F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2014 12:03
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Czas na update Uśmiech
Sporo się zmieniło na przestrzeni lat. Jeszcze 8 lat temu nie było weekendu, którego nie spędziłabym na oglądaniu skoków. Wstawałam w nocy by oglądać konkursy w Sapporo, po całonocnej imprezie sylwestrowej trzeźwiałam i regenerowałam siły, śledząc kolejny konkurs z TCS. Do dziś pamiętam, jak zamiast szykować się na studniówkę, siedziałam przed telewizorem, bo Roar Ljoekelsoey wygrywał właśnie pierwszy konkurs Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich na Kulm. Najwięcej frajdy sprawiały mi dobre występy Martina Schmitta, chociaż lubiłam właściwie wszystkich Niemców ze "starej gwardii", Norwegów (zwłaszcza Romoerena, ale tu nie było osoby, której bym nie lubiła), Finów (Matti <3, Janne, Tami Kiuru, Akseli Kokkonen, który nic nie osiągnął, ale nadrabiał urodą) i do czasu również Austriaków (team Goldberger, Widhoelzl, Hoellwarth, Loitzl i Horngacher). Teraz wydawało mi się, że skoki sporo straciły (tak, być może manewry z odejmowaniem/dodawaniem punktów za wiatr odebrały widowiskowość tej dyscyplinie, ale zawody stały się bardziej sprawiedliwe. Tzn byłyby prawie sprawiedliwe, gdyby Pointner nie zachowywał się jak księżniczka) i już mnie aż tak bardzo nie interesują, ale okazuje się, że choć nie jest tak, że obejrzenie konkursu jest moim priorytetem, to jak już oglądam, jaram się jak przed laty. Tylko skoczkowych wrogów mam więcej Oczko no właśnie, ciężko mi zaakceptować nowe twarze na skoczni. Nie jestem w stanie na przykład spojrzeć przychylnie na Schlierenzauera i Prevca, chociaż po kilku latach w końcu przekonałam się do Morgenkupy (to dlatego, że pojawił się nowy wróg w austriackiej armii - Gregor S.). Natomiast niedawna wygrana Noriakiego Kasai pokazała mi, że w tej dyscyplinie nadal jest coś, co mnie do niej przyciąga. Dlatego zdarza mi się z radością i zaangażowaniem śledzić zawody, w nadziei, że któryś ze starszych zawodników jeszcze coś pokaże. Szkoda, że Norwegowie się posypali, ale naiwnie wierzę, że Romoeren wróci do walki o zwycięstwa, a cała drużyna nieco się poukłada i już na IO zawalczy o medal.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Guseppe F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2014 13:57
Zbanowany

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 324
Ostrzeżeń: 1
Postów: 69
Data rejestracji: 23.01.14
Medale:
Brak

Skoki narciarskie oglądam dosyć często, tamten sezon był obejrzany cały, w tym sezonie już połowy zawodów nie widziałem... Moimi faworytami była taka trójca, która występowała kiedyś dosyć często (ale wszyscy z innych krajów Rozbawiony)... a mianowicie A. Kofler, A. Bardal i A. Kuettel Uśmiech Chociaż Szwajcar (ostatni) nie osiągnął zbyt dużo, jakoś mnie przekonywał... Szczerze to nie wiem dlaczego dopingowałem właśnie im, to odwieczne pytanie sobie zadaję już od kilku dobrych lat...
W tym momencie faworytem jest T. Diethart, który serio skakał wspaniale w TCS, zasłużone zwycięstwo Rozbawiony

I taka ciekawostka... 6 lat temu TSC wygrał W. Loitzl. W tym roku T. Diethart. Pomiędzy nimi również wygrywali Austriacy, tak więc Austria zdominowała TSC Uśmiech A w 2012r. nawet trzech Austriaków na podium było, tak więc genialny zespół Uśmiech
__________________
img.interia.pl/komputery/nimg/d/t/Jas_Fasola_zaatakowal_3789496.jpg

O właśnie tak wyglądam kiedy widzę coś nienormalnego Wredny


USA you were born to rage, so come on!
Wyślij prywatną wiadomość
~ulka_black_potter F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2014 16:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 26
Data rejestracji: 26.06.13
Medale:
Brak

Pozwolę sobie wypowiedzieć się na ten temat. Po pierwsze uwielbiam jak ktoś mówi o czymś z taką pasją i sentymentem. Coś wspaniałego! Po drugie, ja też jaram/ jarałam się skokami. Oczywiście moje serduszko od zawsze należało do Adasia, dzięki któremu mogliśmy przeżyć tyle pięknych chwil. Ile razy zdzierałam sobie gardło gdy Małysz wygrywał? Sama juz nie wiem, ale łzy w oczach miałam przy każdej jego wygranej. Piękne czasy jego walki ze Schmitem - niuch, niuch. Oczywiście nie można nie wspomniec o Hanavldzie, którego nienawidziła cała Polska, a mi było przykro jak go obrzucili tymi śmieciami i do tej pory żałuję, że poszedł na emeryturkę tak szybko... Smutny

Oczywiście Norwegowie to klasa sama w sobie. Nie dość, że piękni (Bjoern - zabieram Cię do łóżka - Einar Romoren), słodcy i zabawni to jeszcze świetnie skakali. Nie wiem jak wy, ale myśle, że teraz nasza drużyna "robi za Norwegów" if u know what i mean: D Oni są tacy przesłodcy i przezabawni, a ie jak te muły z Austrii. Boże, z Austrii to Morgenstern jest świetny, a reszta o gbury: (

A jak o Austrii to i o Pointnerze trzeba cos powiedziec. LOLOLOLOLOLOL, co to w ogóle miało byc ostatnio? On się drze na Hoffera? Nie ma słów by skomentowac jakoś jego zachowanie...

I w sumie idę na chwile w kime i póxniej cos jeszcze dopowiem;p
__________________
25.media.tumblr.com/62f2bbf5a46d63d0def933a05cb04509/tumblr_mot1g0Aqig1qa2xvjo1_400.gif
31.media.tumblr.com/687ef51679f4c140fabb33603df3ce74/tumblr_mot1g0Aqig1qa2xvjo2_r2_400.gif
24.media.tumblr.com/9c25cbf0c23ee77f1daee4ba78fcecfa/tumblr_mot1g0Aqig1qa2xvjo3_r1_400.gif


Lord Voldemort odrodził się na nowo, drogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~pilif 01 F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2014 18:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Charłak
Punktów: 6
Ostrzeżeń: 0
Postów: 5
Data rejestracji: 27.01.14
Medale:
Brak

Norwedzy pewnie taką kadrę na drużynówkę wystawią :
- Anders fannemel
- Anders Jacobsen
- Andreas Stjernen
- Anders Bardal

Też liczę na powrót Roomorena
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2014 20:02
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Oczywiście nie można nie wspomniec o Hanavldzie, którego nienawidziła cała Polska, a mi było przykro jak go obrzucili tymi śmieciami i do tej pory żałuję, że poszedł na emeryturkę tak szybko... Smutny

Ej, ej, tylko nie cała Polska! Ja tam Svena lubiłam, moja koleżanka go wręcz wielbiła. A że pod skocznią znalazła się grupa imbecyli... W każdym razie, co do jego emerytury - nie poradził sobie chłopak z psychiką i tyle. Faktycznie szkoda, ale dobrze, że po latach doszedł do siebie. No i cieszy mnie fakt, że nadal jest jedynym człowiekiem, który wygrał wszystkie 4 konkursy T4S. Co roku trzymam kciuki głównie za to żeby ten stan się utrzymał Rozbawiony

A Austriacy... jakoś ich nie lubię, i to od dawna. Już pisałam wcześniej, że członków starej gwardii lubiłam, ale jako każdego z osobna. Ich sukcesy drużynowe mnie denerwowały. A od kiedy pojawił się Morgenstern... AGHRR! Teraz już Morgensterna akceptuję, lubię Loitzla, a do Koflera czuję coś w rodzaju sentymentu Oczko Natomiast to, co ostatnio wyczyniał Pointner... I że Hofer się dał? Masakra. Gdyby to nasz trener coś takiego odstawił, byłoby mi za niego wstyd. Zresztą, bardzo dobrze "zachowała" się pogoda, zmuszając Dietharta do prawie półgodzinnego oczekiwania na ten drugi skok. Pewnie Pointner też miał już ochotę rzucić tą zmasakrowaną chorągiewką i wrócić do hotelu, ale na własne życzenie jeszcze musiał sobie poczekać. Dobrze mu tak. Mam nadzieję, że podobne wyskoki mu się nie będą zdarzać, a jeśli już, to Hofer będzie wiedział, jak zareagować. Kurczę, jak w innych dyscyplinach - czerwona kartka dla trenera i wyjazd ze skoczni, a nie własny folwark sobie tworzy. Pretensja

EDIT:
Aha, w marcu w PL ma się ukazać autobiografia Hannawalda, jakby ktoś chciał mi sprawić prezent, to zapraszam na priv Oczko
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.

Edytowane przez raven dnia 27-01-2014 20:03
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2014 20:20
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Skoki są teraz zupełnie nieprzewidywalne, bo samych faworytów do np. zdobycia medalu na IO jest co najmniej kilkunastu. A może być niespodzianka i wielki BACH - wyskoczy jak z kapelusza ktoś zupełnie nam nieznany. Daleko nie trzeba szukać. Ciekawe kto by obstawiał na tegorocznego zwycięzcę TCS przed początkiem zawodów. Może poziom się wyrównał, a może z drugiej strony nie jest to już tak "istotny sport" - jak spojrzeć na liczbę krajów, które mają swoich reprezentantów, to delikatnie mówiąc nie jest to "wielka cyfra".

Romoren...Nie wiem czy wróci, szczerze w to wątpię. Jego ostatni sezon, w którym 2011/12 zajął w generalnej klasyfikacji 32 miejsce mówi samo za siebie. Póki był Kojonkowski, to jakoś się trzymali. Teraz ?

Pointer ma swoje zagrywki - tak samo jak trener Niemców w okresie rywalizacji Adama i Svena. ( nie puszczał Niemca, bo nie miał pod narty - tylko wtedy tak tego nie nagłaśniali, że nie fair itd. ), a raczej uważali, że komuś takiemu jak Hannawald samo nazwisko starcza do skakania w korzystniejszych od innych warunków.

W tym konkursie "powtarzanych skoków" w Zakopanem doskonale Pointera rozumiem. W torach najazdu stała woda, co było niebezpieczne dla zdrowia zawodników. Wydawać by się mogło, że po upadkach Morgensterna organizatorzy będą bardziej rozważni. Ten konkurs był na siłę rozgrywany, byle tylko dokończyć, byle skoczyli, byle I serię zaliczyć. Żenada jednym słowem.

No i nowy system jest po prostu beznadziejny. Te bonifikaty punktowe za wiatry nijak się mają do faktycznych warunków panujących na skoczni. Komuś odejmują, a miał 'kijowe' warunki, i odwrotnie. To nie jest żadna sprawiedliwość - to wypacza cały sens rywalizacji, bo jak ma przykładowo 1,5 m w plecki, to guzik mu 6,2 punktu da, jak samą odległością zostaje w lesie. Szczęście też jest elementem sportu. I czasem trzeba je mieć. A takie sztuczne punkty za to/za tamto - tylko czekać jak będą rozdawać za kolor kombinezonu >< - nie mogę tego zrozumieć. Jak kiedyś skakali w najwyższej formie Ahonen, Funaki, Harada, Małysz, Goldberger, Widhölzl, Amman, to żadne warunki nie były im przeszkodą - odskakiwali rywalom o dobre kilka/kilkanaście metrów, dominowali ten sport. Wysłuchiwać narzekań na warunki to można w wieczornym wydaniu prognozy pogody, a nie wciąż podczas zawodów.

bi.gazeta.pl/im/6/2610/z2610136F,Andreas-Widhoelzl-w-sobote-skakal-w-sumie-najdalej-.jpg
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 27-01-2014 20:21
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2014 21:10
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

W tym konkursie "powtarzanych skoków" w Zakopanem doskonale Pointera rozumiem. W torach najazdu stała woda, co było niebezpieczne dla zdrowia zawodników.

Stała woda, ale co do niebezpieczeństwa dla zawodników - zdania wśród specjalistów były podzielone. Poza tym fakt, warunki były beznadziejne podczas całych zawodów, nie dotyczyły tylko tych 2 skoczków. I nawet jeżeli komuś pokazywało, że wiatr jest pod narty, nie oznacza, że tak było. Sami skoczkowie to podkreślali, mówili o tym różni ludzie w studiu i pod skocznią. Ale one były nierówne dla WSZYSTKICH, a nie tylko dla Dietharta i Wellingera. Poza tym nic nie usprawiedliwia tak karygodnego zachowania trenera. Zamiast się cieszyć, że mimo "zagrożenia życia" jego zawodnikowi udało się bezpiecznie wylądować, ten robi cyrk, prawie rzucając się z pięściami na dyrektora PŚ.

Romoren...Nie wiem czy wróci, szczerze w to wątpię. Jego ostatni sezon, w którym 2011/12 zajął w generalnej klasyfikacji 32 miejsce mówi samo za siebie. Póki był Kojonkowski, to jakoś się trzymali. Teraz ?

Tak się nieszczęśliwie złożyło, że w październiku 2011 roku Romoeren doznał bardzo nieprzyjemnej kontuzji. Bujał się z bólem przez cały sezon (już wspomniałeś, jak go skończył), ostatecznie w 2012 przeszedł operację, po której pierwsze skoki oddał dopiero przed rozpoczęciem obecnego sezonu, chyba w październiku. Zupełnie nie ma się co dziwić jego dyspozycji, skoro 2 lata miał właściwie wyłączone z normalnego cyklu treningowego. Podnosi się po upadkach, jakby nic się nie stało, i w tych samych zawodach skacze dalej, ale widocznie nie jest Tomem Hilde albo Thomasem Morgensternem żeby tuż po wyleczeniu kontuzji wrócić i walczyć o najwyższe lokaty. Ja tam trzymam za niego kciuki. Ten sezon jest stracony, ale myślę, że jeśli kontuzje nie będą go już gnębić, to da radę wrócić. Może nie od razu na szczyt, ale do czołówki? Liczę na to.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2014 21:25
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

. Ale one były nierówne dla WSZYSTKICH


Tak, tylko co jakiś czas ta woda była "zbierana" - a kiedy dwaj wspomniani wyżej mieli skakać, to skocznia przypominała basen, a nie skocznię właśnie. Dlatego warunki złe ogólnie, ale nie jednakowe - stopień "złych warunków" był w konkretnym limicie czasowym zwodów bardzo inny. Nie każdy musiał "pływać" i uprawiać narty wodne. Było niebezpieczeństwo, bo jak jest najazd w takim stanie, to nie trzeba wielkiej wyobraźni, co się może stać podczas wyjścia z progu. No i nie rozumiem tej nagonki tylko na jednego trenera : <znalezione w sieci> :

Pointer oraz niemiecki szkoleniowiec Werner Schuster bezzwłocznie zażądali rozmowy z przewodniczącym jury sędziowskiego i niemal wymusili prawo do powtórzenia skoków przez Deitharta i Wellingera

__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2014 21:40
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Jest różnica między żądaniem rozmowy, a bieganiem od jednego do drugiego, machaniem rękami i stukaniem w klatkę piersiową. Tylko i Pointnera zauważyłam takie zachowanie. Gdyby Schuster postępował podobnie, bez wątpienia kamery by to uchwyciły i realizatorzy pokazaliby to w powtórkach.

Nie pamiętam który z panów specjalistów mówił, że życiu niczyjemu ta woda nie zagrażała. Powtarzam tylko, co słyszałam. A woda wcześniej nie była zbierana, bo nie było takiej potrzeby. Ulewa zrobiła się pod koniec zawodów, wcześniej po prostu woda nie miała okazji się zebrać w torach. Oczywiście, powinni puścić ze dwóch przedskoczków żeby tę wodę usunąć, ewentualnie robić przerwy pod koniec żeby zamrozić tory, ale to wszystko nie usprawiedliwia ataku Pointnera. Kruczek miał rację, gdyby to był którykolwiek ze szkoleniowców, Hofer machnąłby ręką. A pan jaśnie pan Pointner, jak widać, ma głos nieco bardziej donośny. W piłce ręcznej, siatkowej, czy nożnej taka sytuacja skończyłaby się wędrówką trenera na trybuny.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2014 22:00
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

bieganiem od jednego do drugiego, machaniem rękami i stukaniem w klatkę piersiową.


Pointer cierpi na bardzo silną depresję. Każdy kibic skoków chyba o tym wie. Jego gesty i emocje są zatem w pewnym stopniu zrozumiałe. Wiem czym ta choroba jest, jak się objawia, jakie skrajne uczucia wtedy człowiekiem targają. Przynajmniej nie ukrywa, że coś chce ugrać, nie chowa swoich sztuczek jak to robił śp. Reinhard Heß chcąc za wszelką cenę ułożyć zawody i ich przebieg pod Hannawalda. Zresztą skoki narciarskie to szerszy temat nieco niż tylko narzekanie na Pointera. I tak konkurs był do bani, bez sensu, a wina leży tylko i wyłącznie po stronie organizatorów i nikogo więcej. Mieć pretensje do garbatego, że dzieci proste ma. Hoffer uległ presji, ale organizatorom, i tak się to skończyło. Wstyd, klęska organizacyjna, i nic poza tym.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2014 22:21
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Zresztą skoki narciarskie to szerszy temat nieco niż tylko narzekanie na Pointera.

Oczywiście, że to jest szerszy temat, ale skoro już wypłynął wątek zachowania Pointnera, to nie widzę powodu, by tego nie skomentować. Tym bardziej, że sprawa jest świeża.

Wstyd, klęska organizacyjna, i nic poza tym.

To fakt, zgadzam się w zupełności i tylko żal, że znów padło na Polskę. Już przed tym nieszczęsnym konkursem patrzyłam na polskie zawody PŚ przez pryzmat zawalonej hali w Katowicach, czy gdzieś tam, potem wypadek Janka Mazocha, potem okradzeni Norwegowie i chyba Niemcy w Wiśle... Aż bym się zastanowiła na miejscu szefostwa PŚ, czy aby jest sens żeby tu przyjeżdżać.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.

Edytowane przez raven dnia 27-01-2014 22:22
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2014 22:33
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Ja z Zakopanem często kojarzę właśnie ten okropny upadek Jana Mazocha. Uderzyć głową w zeskok - miewam dreszcze do dziś, serio. Może dlatego, że naczytałem się o śmiertelnych skutkach po takich upadkach. Ok, ręka, noga, biodro - to wszystko się zrośnie, wcześniej, później, ale jeżeli chodzi o głowę. Krwiak może się wchłonąć, ale nie musi. Może dojść do jego pęknięcia, a wtedy nawet paraliż nie jest tą najgorszą konsekwencją...

Zawody PŚ w Zakopanem do szczęśliwych nie należą. Mi o wiele bardziej podobają się te organizowane w Wiśle. Nawet skocznia wydaje się jakaś 'przyjaźniejsza'. Organizatorzy/kasa/bilety/tłumy kibiców = zorganizowanie konkursu za wszelką cenę. A szkoda...Czasem naprawdę lepiej odpuścić. Niestety wszystkim ( i w sporcie to już w ogóle ) pieniądz ma zasadnicze miejsce.

No ja bym takich radykalnych kroków nie podejmował. Nie róbmy z Polski znowu jakiejś nawiedzonej wojną Czeczenii. Pod względem frekwencji jesteśmy dużo z przodu przed Niemcami chociażby. Ja nie rozumiem zawodów w Japonii : zawsze są one 'ostatnimi' przed jakąś mega ważną imprezą. Kto tam jedzie w zasadzie ? Wyjątki - w tym sezonie czytaj Słoweńcy. Reszta to brzydko mówiąc olewa, prócz samych Japończyków. Kogo myśmy tam wysłali ? Klusek, Hula...Jeju. Inny kontynent, inna strefa czasowa...relacja w TV też ma znaczenie. Jednak zarywałem noce na zawody PŚ - tylko, że do Japonii od lat jeżdżą rezerwy, bardzo przeciętni zawodnicy, żeby nie powiedzieć słabi po prostu. Program jest jaki, jest - a nie oszukujmy się. Na skokach też pieniądze sie zarabia. Gdyby wykreślić z grafiku polskie obiekty, to strata nie do odrobienia.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 27-01-2014 22:35
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 14-03-2014 15:14
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Mam podjarkę, to się tu znów wypowiem! HA!

Bjoern wrócił! Tooth

Ale po kolei. Sezon się kończy, dzisiaj zaczynają się Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich, za tydzień Planica - czyli moje 2 ulubione wydarzenia w kalendarzu skoków narciarskich. Loty rządzą się swoimi prawami, są bardziej widowiskowe niż zawody na dużej i średniej skoczni, do tego jak się zdarzy walka o rekord świata w długości skoku... miodzio Uśmiech

Dla Polski na plus, że doskonale wczoraj w kwalifikacjach spisał się Kamil Stoch. Mam dziką nadzieję, że wygra MŚ, ale Słoweńcy są na mamutach szczególnie groźni. Obawiam się więc, że to Prevc zgarnie tytuł mistrza świata, a Kamilowi zostanie walka o srebrny medal. Obym się myliła! W końcu trzeba oddać aż 4 wyśmienite skoki, zawsze komuś może się noga powinąć.

Bardzo cieszy mnie powrót do rywalizacji Bjoerna Einara Romoerena. W miniony weekend, pierwszy raz od 2 lat, pojawił się na międzynarodowych zawodach. Co prawda to "tylko" Puchar Kontynentalny, ale wygrał zawody, dostał szansę występu na MŚ w lotach i również solidnie spisał się w kwalifikacjach. To jemu kibicuję najbardziej, chociaż bardziej sercem niż rozumem. No, ale jeśli ktoś w pierwszym swoim starcie po 2-letniej przerwie pokazuje się z tak dobrej strony, to nic nie stoi na przeszkodzie, by walczyć o najwyższe laury Uśmiech Nie przeszkadzałoby mi, gdyby znalazł się na drugim stopniu podium, tuż za Kamilem Oczko Jakby jeszcze trzeci był Kranjec, to już w ogóle... Utopia Oczko

Niestety, pojawiła się też pogłoska, jakoby pan Romoeren rozważał zakończenie kariery. Mam nadzieję, że loty wypadną w jego wykonaniu na tyle dobrze, że ten pomysł wyparuje mu z głowy. Uważam, że stać go na równorzędną walkę z najlepszymi, jak za dawnych lat. Udowodnił to i w Zakopanem, i podczas wczorajszych kwalifikacji.

Nawiążę jeszcze do Klimka, którego nieobecność w kadrze na IO w Soczi tak bardzo bolała komentatorów-amatorów. Jak sobie przypomnę te plujące jadem komentarze z portalu dotyczącego skoków narciarskich, to czuję ponurą satysfakcję, że Murańka udowadnia teraz, że faktycznie na obecność w Soczi nie zasłużył. 39. miejsce w Trondheim i brak kwalifikacji w Oslo w miniony weekend, mówią wszystko o jego obecnej formie. Kubacki co prawda nie wypadł o wiele lepiej, ale jednak się kwalifikował i kręcił nieco bliżej najlepszej trzydziestki.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lavenda1234 F
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2014 13:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 67
Ostrzeżeń: 0
Postów: 32
Data rejestracji: 20.08.11
Medale:
Brak

Ten sezon skoków narciarskich był całkiem dobry dla Polski.
Wyślij prywatną wiadomość
~Faria7 F
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2014 15:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2652
Ostrzeżeń: 2
Postów: 582
Data rejestracji: 10.06.11
Medale:
Brak

Nie jestem jakąś wielką fanką skoków narciarskich, ale tak jak większość polaków z zapartym tchem kibicuję naszym polskim skoczkom. Zdarza mi się oglądać transmisje skoków, szczególnie w sezonie lub podczas olimpiady.
__________________
38.media.tumblr.com/9067e1618b9a3845638175beea21f5b8/tumblr_n72qvlvMKI1tuwm3vo1_500.gif

24.media.tumblr.com/910bb60d3c67f346bd80379fbf2343bf/tumblr_n581fdpZ0J1qeijvdo2_250.gif

media.tumblr.com/cff6ef8e64712708def81c6bb4c0b62c/tumblr_inline_mjh4kwWLC31qdjtxa.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny03 F
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2015 21:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 93
Ostrzeżeń: 0
Postów: 50
Data rejestracji: 29.12.14
Medale:
Brak

Bardzo lubię patrzeć na skoki, a poza tym polska drużyna jest na bardzo wysokim poziomie.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
Od wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów


Chroń nas Gryffindorze!!!


''Tak to już bywa, że kiedy człowiek ucieka przed swoim strachem, może się przekonać, że zdąża jedynie srótem na jego spotkonie''

J.R.R.Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT