Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 199
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Hobby
»»» Grafika komputerowa
Drukuj temat · Grafika komputerowa
~Hermione F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 23-01-2009 14:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Animag Kruk
Punktów: 536
Ostrzeżeń: 1
Postów: 202
Data rejestracji: 10.01.09
Medale:
Brak

ja chciałabym się nauczyć czegoś więcej, bo grafika komputerowa to w moim przypadku za duże słowoUśmiech czasem po prostu zmieniam efekty, kolory na zdjęciach itp. chciałabym się nauczyć robić szblony, tła, przerabiać zdj itp. Uśmiech
PS. ZNACIE JAKIŚ FAJNY PROGRAM DLA POCZĄTKUJĄCYCH, ALE AMBITNYCH?? jeśli tak, to napiszcie pw bo bardzo mi zależyxD xD !!
__________________
Kropla miłosci znaczy więcej niż ocean rozumu .


<3
dynamitki96.fbl.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Dark Natya F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 03-02-2009 19:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2249
Ostrzeżeń: 0
Postów: 667
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

No, tak od święta lubię coś tam sobie zmajstrować. Jak zaczęła się moja przygoda? Hm, przygody to akurat nie ma. Po prostu czasami przerabiam jakieś zdjęcia, avatary czy czego tam dusza zapragnie. Programy albo raczej program, który używam to Gimp. No, oczywiście nie licząc Painta. Rozbawiony Photofiltre podobno jest dobre, swego czasu chciałam ściągnąć, ale stwierdziłam, że w zasadzie i tak nie potrzebuję. Może kiedyś... ;p
__________________
You got blood on your hands
And I know it's mine
I just need more time
So get off your low
Let's dance like we used to
But there's a light in the distance
Waiting for me, I will wait for you
So get off your low
Let's kiss like we used to <3
www.photoblog.pl/myashtrayheart Wyślij prywatną wiadomość
~SeverusS F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 03-04-2009 20:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 407
Ostrzeżeń: 1
Postów: 128
Data rejestracji: 29.03.09
Medale:
Brak

Lubie majstrować, tworzyć w rożnych programach graficznych, co się przydaje do tworzenia stron internetowych, które robię. Co do animacji, nie interesowałam się tym, natomiast kiedy nastała era flash to już co innego, chociaż nie bawię się w to często. Moja przygoda z grafika zaczęła się parę lat temu, od momentu przerabiania fotek moich znajomych tzn. fotomontaż, który mi bardzo dobrze wychodził biorąc pod uwagę to, ze nie używałam Photoshopa. Teraz mam taka duża ilość programów graficznych, że nie starczyło by czasu, by je wymienić, chociaż i tak z większości z nich nie korzystam, lub nie miałam otworzone ani razu, ale są, bo zawsze się może do czegoś przydać..
__________________
- Szpiegowałem dla ciebie, kłamałem dla ciebie, dla ciebie stawiałem się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Wszytko po to, by, jak przypuszczałem, zachować syna Lily przy życiu. A teraz mi mówisz, ze hodowałeś go jak świnie na rzeź...
- To poruszające, Severusie - powiedział Dumbledore poważnie. - W końcu dorosłeś na tyle, żeby się nim przejąć?
- Nim? - krzyknął Snape. - ExPecto Patronum!
Z końca jego różdżki wypłynęła srebrna łania. Wylądowała na podłodze gabinetu, przeskoczyła raz przez gabinet i wyleciała przez okno. Dumbledore patrzył jak odlatuje. Kiedy jej srebrny blask zniknął w oddali, odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
- Po tak długim czasie?
- Zawsze. [...]
Wyślij prywatną wiadomość
~cedrella F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2009 09:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -43
Ostrzeżeń: 2
Postów: 38
Data rejestracji: 22.06.09
Medale:
Brak

U mnie też wszystko zaczęło się od blogowania...Najpierw Photo Filtre Później GIMP.Teraz czasami po robię jakieś ikony na pamiętnik ,albo devianta .
http://berryslush.blog.onet.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~wszechstronny F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 16-08-2009 19:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 163
Ostrzeżeń: 0
Postów: 21
Data rejestracji: 04.07.09
Medale:
Brak

Tak. Grafika komputerowa to moje hobby Oczko Miałem mnóstwo programów graficznych, ale najlepszy okazał się oczywiście Photoshop. Mam go do dziś. Ostatnio jakoś go nie włączam, bo nie mam ochoty, ale uwielbiam w nim tworzyć grafikę, a moim skromnym zdaniem jestem w tym naprawdę dobry. No cóż. Tworzę już 4 lata Oczko Pozdrawiam.
__________________
hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,on.gif

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE
Wyślij prywatną wiadomość
~DeadHelena F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2009 15:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 621
Ostrzeżeń: 1
Postów: 290
Data rejestracji: 20.08.09
Medale:
Brak

Czasami robię jakieś ikonki na Photo Filtre albo Gimpie na potrzeby swojego bloga.
__________________
i29.tinypic.com/2q2laa0.gif
Arctic Monkeys Forever<3
Wyślij prywatną wiadomość
~LilyPotter F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2010 20:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

Uwielbiam kombinować w GIMPie. Ostatnio zaczęłam robić amatorsko odbicia w wodzie korzystając z opcji rozsmaruj. Korzystam też z paint.net i normalnego painta. Swego czasu to było jeszcze kilka programów, ale już ich nie mam.
__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif

Edytowane przez LilyPotter dnia 30-10-2010 20:35
Wyślij prywatną wiadomość
~Martyna F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 31-10-2010 08:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1282
Ostrzeżeń: 0
Postów: 188
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Photoshopem bawię się od kilku lat. Precyzując, od trzech. Mam dwie wersje, starszą i nowszą. Starsza nadaje się do przeróbek, przy opcji których nie ma w lepszej wersji. Photofiltre przydaje się, jeśli chodzi o zrobienie czegoś prostego na szybko. Gimpa nie lubię... Niby prosty, łatwy, ale jednak w pewien sposób jakoś mi nie pasuje. Lubię grzebać się w grafice, onego czasu myślałam nad studiami na tym kierunku, ale szybko uprzytomniłam sobie, że do tego trzeba bardzo dobrze znać matematykę. Przerabiam foty dla moich znajomych, to zresztą świetna droga do odkrycia nowych efektów, kombinacji, by czegoś nowego się nauczyć. Moja przygoda zaczęła się po prostu z nudy: Zaczęłam przerabiać jakieś rysunki, zdjęcia, w prymitywniejszych programach.
Edytowane przez Martyna dnia 31-10-2010 09:04
Wyślij prywatną wiadomość
~mrsRadcliffe F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2010 18:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1306
Ostrzeżeń: 1
Postów: 382
Data rejestracji: 20.03.10
Medale:
Brak

Pewnie, że interesuję się grafiką komputerową, ale niestety sama nie potrafię stworzyć nic porządnego. Mam straszliwego lenia i przeczytanie jakiejkolwiek instrukcji jest dla mnie strasznie męczące. Jak na razie jestem samoukiem, i jak wiem, moje prace nie są za specjalnie dobre, więc wolę tutaj nic nie wstawiać. Sama chwalę wszelkich grafików komputerowych, szczególnie tych, którzy bez żadnej zapłaty potrafią zrobić parę nagłówków dziennie i to tak doskonałych.
__________________
29.media.tumblr.com/tumblr_lppcll6mIl1qa1id2o5_250.gif
30.media.tumblr.com/tumblr_lpmf4etH1n1qdwjb5o3_r2_250.gif

"Ich obecność była jego odwagą, to ona sprawiała, że był w stanie robić krok za krokiem. "
Wyślij prywatną wiadomość
~Tonki F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 19-10-2011 14:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 824
Ostrzeżeń: 0
Postów: 212
Data rejestracji: 05.04.11
Medale:
Brak

Moja przygoda z grafiką również zaczęła się od tworzenia szablonów na bloga. Zaczynałam w Gimpie, teraz posługuję się Photoscapem i od czasu do czasu Photoshopem (którego jednak nie ogarniam jakoś wybitnie). Teraz robię proste szablony na bloga, ikony, tapety na komputer od czasu do czasu. Moje prace nie są wybitne, ale staram się. I co najważniejsze - sprawia mi to przyjemność. Oczko
__________________
25.media.tumblr.com/8f647e6fa017326234f7f4c74628d296/tumblr_mgjbgm4xUU1riy6v2o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 17-01-2012 21:48
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

mmm moje nowy hobby Rozbawiony Przedtem, szło mi dość mozolnie, bo bawiłam się w lineart przy tworzeniu obrazów ( postaci ), teraz odkryłam malowanie poprzez nakładanie warstw i idzie mi to coraz szybciej i ładniej. Mam w domu tablet, więc "od myszki" nie idę, najczęściej ( no, właściwie to zawsze ) Photoshop. ^^
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
!Asik F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 18-01-2012 12:34
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,186
Data rejestracji: 19.07.11
Medale:
Medal

Większość pisze o robieniu szablonów i tapet na blogi. Ja uprawiam zdecydowanie inną grafikę komputerową. Siedzę w programach Cad-owskich do rysunków technicznych i modelowania brył 3d, które znam dość biegle. Do tego dochodzi 3dsMAX w którym wykonuję wizualizacje tj: ustawiam światła, cienie, materiały itp. i przekładam widok 3d na 2d (w sensie to wszystko co widzicie w katalogach domków jednorodzinnych to właśnie są renderingi albo wizualizacje jak kto woli;]). Program jest dla mnie niesłychanie skomplikowany, znam i wykorzystuję może 1% jego możliwości. Jak widzę co ludziki potrafią w nim zrobić to mnie skręca, bo też bym tak chciała ale nie ogarniam niestety. Brakuje mi samozaparcia, żeby to popchnąć w dobrym kierunku. Można w nim wiele: od lineartu po pełną animację i tworzenie filmów. Jest to więc program typowo pod grafików, a nie dla architektów i może dlatego sobie wmawiam, że nie muszę go dobrze znać.
Photoshopa znam dość biegle, łącznie z pracami na warstwach i maskach. Co trzeba zrobić to raczej sobie poradzę, czy to obróbka zdjęć czy stworzenie grafiki, plansz pokazowych lub loga. Lineart jest poza moim kręgiem zainteresowania, nigdy nie próbowałam, bo nigdy nie potrzebowałam. Do szybkich szkiców mam kartkę i długopis;] Może kiedyś jak obejrzę jakiegoś tutoriala to siądę do tego.
__________________
"In heaven everything is fine" - Eraserhead, 1977

Jeśli chcesz mnie o coś zapytać to tutaj: http://hogsmeade....ost_172074

Jeśli chcesz podyskutować o fotografii to zapraszam do mojej grupy społecznej: FOTOGRAFIA: http://hogsmeade....roup_id=93
http://joannacora.fotolog.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 10-02-2012 20:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

Lubię robić grafikę, np. jakieś miniaturki na bloga do notek (kiedyś). Korzystam głównie z Photoshopa, kiedyś próbowałam ogarnąć Photo Filtre Studio, ale jakoś nie czaję tego.
__________________
Al PACZino, capuccino ^^
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT