Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 386
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Sny
~anetka4774 F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 05-04-2011 21:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 697
Ostrzeżeń: 2
Postów: 226
Data rejestracji: 03.04.11
Medale:
Brak

Alexandre napisał/a:
Śniło mi się niegdyś że grałam w quidditcha i spadłam z miotły... -.-
Uśmiech

ale także że byłam dziewczyną harrego i razem pokonywakiśmy Voldemorta
Edytowane przez anetka4774 dnia 05-04-2011 21:47
Wyślij prywatną wiadomość
~Alexandre F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 06-04-2011 12:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 882
Ostrzeżeń: 1
Postów: 321
Data rejestracji: 22.03.11
Medale:
Brak

Ja też czasem mam dziwaczne sny, byłam w skrzydle szpitalnym, nagle wpadł Dean Thomas i zaczął coś krzyczeć o czekoladowych żabach, później poszłam na historię magii i okazało się że Binnsa nie ma więc w zastępstwie jest Snape i ten ostatni zapytał dlaczego nie jestem w skrzydle szpitalnym skoro spadłam z miotły. No to ja do niego że Dean przyszedł i powiedział że mam przyjść, a Dean powiedział, że to nieprawda i że powiedział że znalazł kartę z Dumbledorem i chciał zapytać czy to moja. Żeby było śmieszniej Snape mu uwierzył i odjął punkty Gryffindorowi, bo wyszłam ze skrzydła szpitalnego O.o Później gdy kazał mi wracać pani Pomfrey okazała się boginem który zamienił się w wielkiego szerszenia i mnie zjadł. A później ktoś krzyczał: wstawaj!!! a ja zaczęłam krzyczeć: nie mogę, szerszeń który jest panią Pomfrey mnie zjadł!!! Otworzyłam oczy i zobaczyłam moją mamę, która się pytała kto to jest pani Pomfrey i dlaczego zmieniła się w szerszenia... Uh-oh!
__________________
"Jak masz problem z głową to chłopaku nie ćpaj, bo będzie po nocy prześladować cię wiedźma. Jak chcesz być niegrzeczna to najpierw dorośnij, bo los nastoletnich matek nieraz bywa gorzki".
Wyślij prywatną wiadomość
~Greens F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 14-04-2011 08:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 187
Ostrzeżeń: 1
Postów: 22
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Tak. Mnie się śniło kilka snów. Wszystkich nie pamiętam, bo było ich naprawdę sporo. xD Ale zapamiętałam doskonale dwa:
1. Harry i Hagrid zjawili się u mnie na klatce w bloku i czekali, aż wrócę do domu i ich do siebie zaproszę.
2. Lekcja latania na miotle, z której wyfrunęłam i przeleciałam cały Hogwart i okolice, dolatując do Hogsmeade.
Wiem, chore sny. Ale bardzo zabawne. Rozbawiony
voluptique.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Bellatrix_Lestreng F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 17-04-2011 10:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 35
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 15.04.11
Medale:
Brak

Mi przyśnił się sen całkiem niespodziewanie jak jeszcze nie czytałam Harry'ego Pottera, i sprubuję go jakoś opowiedzieć :
siedziałam u mojej babci i zaczęłam się bawić, nie wiem jak mi się to wszystko poukładało że zaczęłam wymawiać zaklęcie ,,Wingardium lewiosa'' na czapkę i ona zaczęła się unosić.
Było ciepło a na stole stała choinka :P
Potem przyszła mama i jej pokazywałam o potrafię.!
Gdy się obudziłam siedziałam nad jakimś miśkiem i wymachiwałam ręką :P
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFINDORZE!
Ale URWAŁ, ale to było dobre!!! Język
Wyślij prywatną wiadomość
~Pomyluniaczek F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 17-04-2011 14:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 512
Ostrzeżeń: 0
Postów: 181
Data rejestracji: 26.03.11
Medale:
Brak

Cały cas mi sie śni. pamiętam parę. Raz że Ron sie we mnie zakochał
potem że siedzieliśmy se razem na plaży, potwem że tańczyliśmy razem w tańcu z gwiazdami że kumpowalam sie z hermi , rzaz miałam sen taki że przyśniły mi sie iś film, a najlepszy to ten w którym lewciałam z Harrym nas miotle potem spadłam z tej miotły ale harry mnie złapał a potem przyjechaliśmy do doliny godryka i weszliśmy do szczątek jego domu a on sie rozryczał . Przez ten sen zaspałam do szkoły iu zbudziłam sie wtedy kiedy mam byc jeż na polu.
Wyślij prywatną wiadomość
~wizizard F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 01-05-2011 20:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 8
Ostrzeżeń: 0
Postów: 4
Data rejestracji: 29.04.11
Medale:
Brak

Po lekturze Harry'ego nie miałam żadnych snów magicznych, to się mi zdarzało tylko po kilkudziesięciu godzinach na Heroseach Uśmiech Latanie, smoki, walki i czarodziejstwo... miodzio...
Wyślij prywatną wiadomość
~Adrienne F
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 02-05-2011 09:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 655
Ostrzeżeń: 1
Postów: 348
Data rejestracji: 25.04.11
Medale:
Brak

Śniło mi się że Harry oddał mi różdżkę i uczyłąm się rzucać różnych zaklęć i walczyłam potem z Voldemortem ; D
__________________
Pozdrawiam całe Hogsmeade!
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Bellatriks F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 02-05-2011 12:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2508
Ostrzeżeń: 0
Postów: 934
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Oj, ja to już miałam pełno snów dotyczących serii HP, ale pamiętam tylko jeden: stałam w wielkiej sali z Filchem, który wręczał mi świadectwo ukończenia Hogwartu, potem stałam na błoniach, pełno osób mnie żegnało, wsiadłam na miotłę i gdzieś poleciałam. Dotarłam na Pokątną, gdzie pod Gringottem stała Bellatriks i sprzedawała pamiątki... Język Wiem, że to idiotyzmJęzyk
__________________
''...zło i ból to moi najlepsi przyjaciele - nigdy mnie nie opuszczą...''

Ludzie na świecie dzielą się na głupich i jeszcze głupszych - dla mnie stworzono oddzielną kategorię - jestem po prostu sobą.
Ludzie często mówią mi, że mam głowę na karku, a ja odpowiadam na to: ''Przecież każdy ma głowę na karku. Wyobrażasz sobie, żeby głowa mogła być gdzieś indziej?''
Mówią o mnie ''córka diabła'' - temu nie zaprzeczę ani ja, ani ktos, kto mnie dobrze zna Język .
Pozdrawiam wszystkich tych, którzy mnie pozdrawiają Język
Wyślij prywatną wiadomość
~Luna Lily Potter F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 18-05-2011 20:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 52
Ostrzeżeń: 0
Postów: 11
Data rejestracji: 16.03.11
Medale:
Brak

niektóre moje sny są naprawdę dziwne, inne mają jakiś sens, ale jeśli chodzi o pottera to mam tylko te bardzo dziwneOczko. Ostatnio jak obejrzałam piratów z karaibów to najpierw śniło mi się, że jestem na jakimś klifie z Deanem Thomasem i uciekamy przed wielką kałamarnicą (tak na marginesie to jego chyba to coś zjadło) , a potem uciekam jakąś ulicą, na której mieszkją śmierciorzercy i wrzeszczę żeby się ratowali (!?), a Snape mi na to żebym się przymknęła i w tym momencie się obudziłam więc nie wiem co dalejSmutny
Wyślij prywatną wiadomość
~Riddiculus F
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 04-06-2011 14:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 383
Ostrzeżeń: 0
Postów: 125
Data rejestracji: 05.08.10
Medale:
Brak

Ojejciu... było tego mnóstwo.
Ale najbardziej zapadł mi w pamięć mój pierwszy sen kiedy czytałam część II i śniło mi się, że wraz z Ginny zostałam porwana przez Toma do Komnaty Tajemnic i Voldek powiedział mi, że będę jego najlepszym śmierciożercą i że będzie mnie szkolił. Ja się nie zgodziłam i walczyłam w nim.
To było fajne.
A tak to często mam sny, ale nie chce mi się ich wszystkich opisywać, bo za dużo miejsca to zajęłoby.
__________________
Nie każde złoto jasno błyszczy,
Nie każdy błądzi, kto wędruje,
Nie każdą siłę starość niszczy,
Korzeni w głębi lód nie skuje,
Z popiołów strzelą znów ogniska,
I mrok rozświetlą błyskawice,
Król tułacz wróci na stolicę
.


J.R.R.Tolkien



ผมจำได้จนกว่าฉันจะไปที่นี่

Pamiętam o Was:

Varita, Random, yoyo, pencka, Suze, Jaymes, Luniaczekk, Lady Doys, Dziewczyna Toma Feltona, HPiZF, novakai, blackowa, RazorBMW, Darksev, Narciss, rozwad, anex, Diamond, Eileen Prince, La_Luna, makroatonc, Ain Eingarp, cukrowamyszka.
Wyślij prywatną wiadomość
~Stivi F
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 04-06-2011 14:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 281
Ostrzeżeń: 0
Postów: 96
Data rejestracji: 03.05.11
Medale:
Brak

Śniło mi się kiedyś, że byłam na planie filmu HPiIŚ. Grałam jakąś ważną postać (czarny charakter), o której nie było nigdy wspomniane w książce. Poznałam Dana, Emmę i Ruperta Uśmiech.
__________________
"Dajcie mi znać, jak już pokonacie Voldemorta, dobrze?"

"Voldemort porusza się o wiele szybciej niż Severus Snape gdy mu się zagrozi szamponem"

"- Nigdy nie wiem - zawołał Harry do Hagrida, [...] - jaka jest różnica między stalagmitami a stalaktytami!
- Stalagmity mają w środku "m"."


Szczególne pozdrowienia dla Hermionka111213, Lawrencee, SevLily35, fanka98, Lillith, daria2j i drogi Gościu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Laufey F
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 04-06-2011 14:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5205
Ostrzeżeń: 0
Postów: 677
Data rejestracji: 15.05.10
Medale:
Brak

Wiadomo z kim miałam sny Język Pamiętam wiele takich snów, tylko z Draconem. Natomiast nie śnił mi się nigdy nikt ze świętej trójcy w jakiejś poważniejszej roli. Ten sen z Draconem szedł tak xD. Jakimś cudem byłam w Hogwarcie, oraz w Slytherinie. Byłam dziewczyną Dracona, a on woził mnie po błoniach samochodem Śmiech . Następnie śniło mi się, że Draco chodził ze mną do szkoły. Wszystkie sny tylko o Draconie Język. Chociaż nie, raz śniło mi się, że walczyłam ramię w ramię z Harrym przeciwko Voldemortowi. To też był fajny sen, chociaż bez Dracona to nie to samo Język.
__________________
i47.tinypic.com/2quj72s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~dastanblack3000 F
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 04-06-2011 20:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1481
Ostrzeżeń: 0
Postów: 435
Data rejestracji: 29.05.11
Medale:
Brak

Rzadko miałem sny o tematyce magii z Harry'ego Pottera. Jednak jeden sen utkwił mi w pamięci... Byłem w nim synem Bellatrix i jakiegoś gościa. I ona zabraniała mi jeść takich lodów czekoladowych po których każdy zmieniał się w pająki i nagle w tym śnie pojawiła się moja nauczycielka od matmy i kazała mi grać w Quidditch'a i dalej nie pamiętam. Mocno zryty sen xD
Edytowane przez Czarownica24 dnia 23-06-2011 14:18
Wyślij prywatną wiadomość
~Madeleine F
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 21-06-2011 15:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 110
Ostrzeżeń: 0
Postów: 43
Data rejestracji: 05.06.11
Medale:
Brak

Mi się śniło , że jechałam do Hogwartu . Potem było przydzielanie do domów itd. I jak się rozchodziliśmy do dormitoriów , to przyszedł Dumbledore i wybuchnął xD
__________________
"Będę Cię kochać do końca życia. A jeżeli jest coś potem, będę Cię kochać także po śmierci."
Wyślij prywatną wiadomość
~fan Potter F
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2011 13:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 312
Ostrzeżeń: 0
Postów: 110
Data rejestracji: 12.04.11
Medale:
Brak

Ostatnio śniło mi się , że dostałem list z Hogwartu .
Śniło mi się też , że odę jakimś korytarzem a w jakimś kącie Malfoy całuje się z Hermioną - ja w śmiech a ona na to , że mam stąd iść i nic nie mówić Ronowi i Harremu no to ja odę.Jestem na błoniach i widzę Hagrida jak ciągnie jakiegoś potwora i w pewnym momencie pojawia się Lord Voldemort i ich zabija a do mnie pyta czy będę mu służył a ja , że nie to on mnie Avada Kevadra i wiecie co potem się stało.Ja obudziłem się cały przerażony - to był całe szczęście tylko sen.
Wyślij prywatną wiadomość
~Loa_riddle F
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2011 14:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1507
Ostrzeżeń: 0
Postów: 489
Data rejestracji: 30.05.11
Medale:
Brak

Mi się śniło, że połamała mi się różdżka, pojawił się Voldziu i mnie zabił. A najlepsze było to, że budziłam się na King's Cross, gdzie spotkałam Arianę Dumbledore. ; p
__________________
-Etienne, nie sądzę, by monsieur Jeanowi potrzebne były twoje nauki, a zwłaszcza zarozumiałość!- włączył się Henri de Bar. - Jeśli już, być może to ty powinieneś nauczyć się od niego skromności.
-Dogadałeś się z moim bratem? - spytał Sancerre, marszcząc nos.- Dlaczego zawsze mówicie mi to samo, jakbyście mieli we dwóch jedne usta?
De Bar wyprostował się, nic więcej nie dodając.
-Panowie, proszę was, nie kłóćcie się z mojego powodu- poprosił Ian, który wciąż nie mógł się nadziwić przyjaźni między tak różnymi-zarówno z charakteru, jak i z wyglądu- rycerzami.
Sancerre uśmiechnął się.
-Och, ja i Henri kłóciliśmy się od zawsze, nawet wtedy, kiedy on był giermkiem mojego brata, a ja - giermkiem mojego kuzyna. A i tak to ja miałem zawsze ostatnie słowo.
-A ja miałem rację- odparł spokojnie de Bar.
Sancerre spojrzał na niego takim wzrokiem, że zarówno Ian jak i Grandpre uśmiechnęli się.


Hyperversum, Cecilia Randall
Wyślij prywatną wiadomość
~Evanlyn F
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 27-06-2011 22:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 327
Ostrzeżeń: 0
Postów: 67
Data rejestracji: 25.06.11
Medale:
Brak

Mi się śniła bitwa o Hogwart w mojej szkole. Tyle ,że ja byłam zamiast HarregoUśmiech Miałam także sen że jestem dziewczyną Dracona i że mam szlaban z Severusem ^_^
__________________
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY O WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!!!

- Nie jestem twoim sługą! - pisnął, unikając wzroku Snape'a. - Doprawdy? Odniosłem wrażenie, że Czarny Pan oddał mi cię do pomocy. - Do pomocy, tak, ale nie żebym ci przynosił drinki, albo... sprzątał mieszkanie! - Nie wiedziałem, Glizdogonie, że nadajesz się także do innych zadań - odparł Snape łagodnie. - Ale jeśli pragniesz się wykazać... To się da załatwić, porozmawiam z Czarnym Panem... - Sam z nim mogę porozmawiać, jeśli będę chciał! - Ależ oczywiście, że możesz. - Snape uśmiechnął się szyderczo. - Ale w międzyczasie podaj nam coś do picia. Polecam skrzacie wino domowej roboty.

pozdro dla:Razor BMW i Czarodzejki
Wyślij prywatną wiadomość
~zaeli F
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 07-07-2011 17:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 0
Postów: 348
Data rejestracji: 06.06.11
Medale:
Brak

Mi się śnią takie sny naprawdę bardzo często, wystarczy, że myślę o czymś związanym z HP przed zaśnięciem Język Niestety wszystkie swoje sny szybko zapominam, jakoś nie mogę sobie teraz przypomnieć o czym był jakikolwiek z nich ...
__________________
Nothing lasts forever though we want it to ...
<3

"Do not pity the dead, Harry. Pity the living, and, above all those who live without love."
<3
Wyślij prywatną wiadomość
~Alexandre F
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 08-07-2011 19:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 882
Ostrzeżeń: 1
Postów: 321
Data rejestracji: 22.03.11
Medale:
Brak

Ostatnio miałam dwa zryte sny:
Śniło mi się, że w mojej szkole grasuje Bazyliszek. Wszyscy się boją, że ich zabije, srutututu, dziedzic Slytherina itp.
Siedzieliśmy w sali od plastyki i coś czytaliśmy, babka wyszła, ktoś rzucał cyrklem, nagle drzwi się otwierają i wchodzi nasz wężyk. Spojrzałam na niego, a on miał twarz mojego taty xD. Zabili mnie, a ja się zastanawiałam, czy pozwolą się uczyć duchowi.
Później moja mama złapała różdżkę, coś powiedziała i znów byłam człowiekiem Rozbawiony
Dzisiaj za to śniło mi się, że jestem w gangu z Malfoyem, Crabbe'm, Goyle'm i jakąś dziewczyną (podejrzewam, że była to Pansy). Siedzieliśmy w parku w moim mieście i coś obmawialiśmy, a później dostałam jakiś dziwny prezent, gdzie były chusteczki, a Malfoy do mnie: To się przyda w naszym nikczemnym planie!
Później wróciliśmy do Hogwartu, niby jestem w Gryffindorze, i dowiaduję się, że mamy wypatroszyć Pottera O.o
Na koniec jednak spławiłam Malfoya, ale obiecałam mu wykonać "nikczemny plan". Wtedy sen się skończył Rozbawiony
__________________
"Jak masz problem z głową to chłopaku nie ćpaj, bo będzie po nocy prześladować cię wiedźma. Jak chcesz być niegrzeczna to najpierw dorośnij, bo los nastoletnich matek nieraz bywa gorzki".
Wyślij prywatną wiadomość
~kleopatra1989 F
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 08-07-2011 19:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 329
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 01.05.10
Medale:
Brak

Moje sny bardzo często są związane z tym co akurat czytam bądź oglądam, a że HP przerabiałam ze sto razy to i śniły mi się różne magiczne rzeczy. Długo by wymieniać, choć części nie pamiętam, ale śniłam: o tym że dostałam list i pojechałam do hogwartu, kiedyś śniły mi sie czasy huncwotów (czytała wtwdy akurat bloga o takiej tematyce).
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT