Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 126
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Religia
~Rosatti F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 01-02-2011 17:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 65
Ostrzeżeń: 0
Postów: 56
Data rejestracji: 26.01.11
Medale:
Brak

źle to ujęłaś HermiOla chodzi to ze pisarka nie chciała aby ludzie nie wierzący nie czytali tej książki tylko dla tego że bochaterzy są wierzacy poza tym teraz wiele osób będą mogli czytać te ksiązki ... więcej kasyOczko
Wyślij prywatną wiadomość
!Czarownica24 F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 01-02-2011 17:35
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5583
Ostrzeżeń: 0
Postów: 886
Data rejestracji: 29.12.08
Medale:
Brak

Nie sądzę, by zrobiła to dla kasy, tak jak twierdzi Rossati. Wg. mnie to kwestia tolerancji wobec innych religii.
__________________
Cześć, kochanie, witaj na imprezie.
Wyślij prywatną wiadomość
~bloomix F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 01-02-2011 18:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 617
Ostrzeżeń: 0
Postów: 146
Data rejestracji: 22.01.11
Medale:
Brak

Obchodzili Boże Narodzenie to fakt, ale jeszcze obchodzili Wielkanoc, a przynajmniej wysyłali sobie jajka.

Moim zdaniem z tymi świętami, to nie tylko że katolicy obchodzą, bo to już się z nich robi komercja, coraz więcej osób to obchodzi (nawet niewierzący) bo to jest czas kiedy jest miło i przyjemnie, a nie zastanawiają się, że wtedy Jezus przyszedł na świat i tak dalej.
A poza tym, jak już ktoś zauważył czytało to wiele osób niewierzących w Boga, więc może wolała nie opisywać tego faktu, bo kogoś mogła by w jakiś sposób urazić ? A poza tym przecież Kościół potępia magię i inne podobne rzeczy więc to w sumie wg niej też mogło być dziwne.
__________________

"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
Wyślij prywatną wiadomość
~shadow44 F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 01-02-2011 18:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 19
Ostrzeżeń: 1
Postów: 22
Data rejestracji: 07.05.09
Medale:
Brak

Jak dla mnie to nie jest aż tak trudne pytanie, ponieważ w sadze nie było nigdy, aby Harry chodził się umyć do łazienki. Pomijając łazienkę prefektów w Czarze Ognia. To nikt nie zwracał na to uwagi, ponieważ to nie należy do pisarzy, którzy piszą jakąś opowieść, a nie pamiętnik czy poemat. Np. w Zmierzchu w książce też nigdy nie był wspomniany kościół, no bo i po co mieszać w tą sagę kościół jak i Pottera? A czy bohaterzy są wierzący tak jak my w sadze? Oczywiście, że tak, bo mają Boże Narodzenie, a w Insygniach Śmierci jest ukazany kościół z chórem, więc jak dla mnie to są w 100% katolikami. Mimo, że nikt nie postarał się aby to ukazać w szczególny sposób w książkach o fantastyce i sorry, ale gdybym ja pisał książkę właśnie w tej dziedzinie to też nie mieszałbym w to za bardzo Boga, bo można by to uznać trochę za grzech. A czy się o tym zastanawiałem? Tak, wiele razy i higienie też Oczko, no bo niby można pomyśleć, że bohaterzy wogle się nie myją xD. Mam nadzieję, że wiele osób popiera moje zdanie i wierzy w to, że Harry się myje i wierzy w Boga. Uśmiech xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermioina98 F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 29-03-2011 14:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 644
Ostrzeżeń: 1
Postów: 217
Data rejestracji: 06.03.11
Medale:
Brak

J.K.Rowling specjalnie nie napisała jakiej wiary są czarodzieje, ponieważ nie chciała urazić niczyich wierzeń religijnych. Chociaż gdy się lepiej wczytamy zobaczymy, że książka mówi o tym, żeby nie wierzyć wróżkom, pomagać innym, itp., a tak robią katolicy. Więc możemy myśleć, że byli oni katolikami (chociaż Kościół uważa, że seria o Harry'm Potterze promuje okultyzm, itp.).

__________________
"Otwieram się na sam koniec."


media.tumblr.com/tumblr_lwegdi4Cj61qetyuv.gif

"Odbijam nie twą twarz ale Twego serca pragnienia."
Wyślij prywatną wiadomość
~dark shadow F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 29-03-2011 16:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1770
Ostrzeżeń: 0
Postów: 454
Data rejestracji: 23.02.11
Medale:
Brak

Też nad tym myślałam. Może niektórzy z nich chodzą do kościoła ,a śluby są przez ludzi z ministerstwa czy coś bo chodzi o zasadę zachowania tajności.

wyznanie zależy od zdania czarodzieja. Nie traktujmy ich ogólnikowo.
__________________
You think that killing people may make them like you, but it doesn't.
It just makes people dead.

Voldemort, A Very Potter Musical


24.media.tumblr.com/9240bc523711d8f60db6bc52a1400c70/tumblr_molq1papQS1r3e62yo1_500.gif
http://hanathepanda.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Lunaaa F
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 29-03-2011 20:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 50
Ostrzeżeń: 0
Postów: 28
Data rejestracji: 13.03.11
Medale:
Brak

Tak, dobre pytanie! Zastanawiałam się już dużo razy. Myślę, że Rowling nie napisała o tym bo: Wiele osób nie wierzy w Boga, a poza tym myślę, że gdyby były tam wzmianki o kościele, to byłyby po prostu nie potrzebne i nie zbyt ważne.
Wyślij prywatną wiadomość
~Bellatrix24 F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 01-04-2011 15:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 99
Ostrzeżeń: 0
Postów: 51
Data rejestracji: 18.03.11
Medale:
Brak

Gdzieś tam czytałam, że w książce są wzmianki religijne, natomiast według wiary kościoła ktoś kto wierzy w czary nie wierzy w Boga. Ja osobiście uważam, że bohaterowie w nic nie wierzyli, ale jest ta idea chrześcijańska życia po śmierci.
Wyślij prywatną wiadomość
~Mmartyna22 F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 18-04-2011 22:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 256
Ostrzeżeń: 0
Postów: 115
Data rejestracji: 19.02.11
Medale:
Brak

To, że Rowling nie napisała, że Harry i inni uczniowie chodzili do Kościoła, to przecież nie znaczy, że nie mogło tak być. W książce też nie jest napisane, by Harry chodził to toalety za potrzebą albo żeby się umyć, co nie znaczy, że wogóle się nie załatwiała i nie mył. Gdyby Rowling zaczęła opisywać jak to Harry chodzi do Kościoła, byłoby to nudne, a osobom nie wierzącym w Boga mogłoby się to nie podobać. W Hogwarcie było dużo uczniów i na pewno nie wszyscy byli takiego samego wyznania, a rozpisywanie się o tym w co kto wierzył, bądź nie byłoby bez sensu.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"

Pozdrowienia dla justyna000 i drogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~Gudson F
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 16-08-2011 14:49
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 159
Ostrzeżeń: 0
Postów: 61
Data rejestracji: 05.08.11
Medale:
Brak

Ciekawe pytanie... Może nie ma chodzenia do kościoła opisane bo Rowling się nie chciało, albo nie pomyślała o tym?
A jeżeli już byli katolikami, to mieli sporo grzeszków xD

Pozdrowienia!

__________________
,, Ja nie szukam żadnych kłopotów.
To one zwykle znajdują mnie.,,
Wyślij prywatną wiadomość
~Niewidzialna F
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 20-08-2011 13:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 142
Ostrzeżeń: 0
Postów: 53
Data rejestracji: 19.08.11
Medale:
Brak

Hm..w sumie to nie wiem. Może byli katolikami, tylko autorka była tak zajęta opisywaniem przygód, że nie pomyślała o kościele. Ateistami raczej nie byli bo w HP 5 obchodzili Boże Narodzenie. A w sumie...
__________________
,, Wiara, to wierzyć w to, czego jeszcze nie widzisz....

Nagrodą tej wiary jest widzieć to, w co wierzysz..''


POZDRRAWIAM WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW HOGS!!! xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Seva F
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 18-10-2011 16:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1036
Ostrzeżeń: 1
Postów: 335
Data rejestracji: 18.09.11
Medale:
Brak

Prawdę mówiąc, to ja się tez nad tym zastaniawiałam.. i nie mam pojęcia, bo jest przecież w HP coś o życiu po śmierci, ale nic o kościele, Religi itp., myślę, że chrześcijanami to oni nie byli na pewno, a co do toku rozumowania Rowling, to nie chciała by jej książki zniechęciły kogokolwiek - np.ateistów .
__________________
"The mind is not a book, to be opened at will and examined at leisure" - Severus Snape

Pozdrawiam Cię drogi Gościu

Oraz zapraszam do bardo ciekawej opowieści o bratanicy Bellatrix Lestrange, córce Hermiony Granger, oraz dziecku Severusa Snape'a Oczko
klik-->http://hogsmeade....ad_id=5645 klik<---


Od głupoty Gryfonów
Od kretynizmu Puchonów
i od przemądrzałości Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

dulcyneabest.blox.pl/resource/snape.jpg
<3

- Profesorze Snape? - Harry stał przy swoim miejscu i jakoś dziwnie się uśmiechał.
- Tak, Snape? - odparł zapytany.
Harry rozejrzał się, upewniając, czy wszyscy słuchają.
- Chciałem tylko podziękować, ojcze.
I usiadł.
A wraz z nim kilka ciał uderzyło o podłogę. Może więcej niż kilka. Minerwę złapał Albus, a Sinistra wymsknęła się z rąk Flitwicka.
-To było dobre, panie Snape.
- Wiem. I myślę, że szybko się przyzwyczaję.

Kilka kolejnych osób przywitało się z podłogą. Ron był jedną z nich, a Hermiona tylko się uśmiechnęła, wylewając na niego wodą. Teraz wszystko miało być już dobrze.

~"Mroczny Znak" -Zilidya



"Zawsze
czułam się
jak obca osoba
gdy byłam dzieckiem"
Wyślij prywatną wiadomość
~dewhoo F
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 18-10-2011 17:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 882
Ostrzeżeń: 0
Postów: 227
Data rejestracji: 08.10.11
Medale:
Brak

Myślę, że Rowling chciała zachować neutralność i dlatego nie poruszyła za bardzo kwestii wiary. Sądzę, że wśród czarodziei na pewno byli i katolicy, i buddyści itp., ale czy ty w zasadzie ważne? Mnie tam nie ciekawiłyby sceny kościelne. A może magicy mieli zupełnie inne poglądy nt. życia poza życiem niż mugole? No bo w końcu ich horyzonty były o wiele szersze, mogli o wiele więcej wiedzieć.
__________________
img21.imageshack.us/img21/8624/72366651.pngSi je suis croyant? Dieu seul le sait.
Wyślij prywatną wiadomość
~Szkrab F
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 16-01-2012 14:15
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 222
Ostrzeżeń: 1
Postów: 155
Data rejestracji: 10.01.12
Medale:
Brak

Moim zdaniem czarodzieje chodzą do kościoła.

Usłyszeli śmiechy i muzykę, kiedy na chwilę otworzyły się drzwi pubu, potem kolędę śpiewaną w małym kościele.
- Harry, jest Wigilia! - powiedziała Hermiona.
- Tak myślisz?

Insygnia Śmierci, strona 334

Kilka stron wcześniej Ron opuścił Harry'ego i Hermionę, toteż w tym dialogu mówił Harry. A jak wiadomo, obaj mieszkali wśród mugoli, toteż chodzili do kościoła. Było to w Dolinie Godryka, a jak wiadomo, mieszka tam większość mugoli. Ale co w związku z tym, skoro na cmentarzu jest sporo pochowanych czarodziejów, takich, jak Abbott, Potter, Dumbledore, Peverell.

W miarę jak zbliżali się do kościoła, śpiew rozbrzmiewał coraz głośniej. Harry poczuł ścisk w gardle, bo ten śpiew przypominał mu Hogwart, Irytka wywrzaskującego parodie kolęd ze stojących na korytarzach zbroi, Wielką Salę z dwunastoma choinkami bożonarodzeniowymi, Dumbledore'a w kapeluszu z cukierka-niespodzianki, Rona w ręcznie robionym swetrze...
Insygnia Śmierci, 335 strona

Ten fragment świadczy o obchodzeniu świąt w Hogwarcie.

W porze drugiego śniadania zeszli do Wielkiej Sali, gdzie zobaczyli, że stoły poszczególnych domów przywarły do ścian, a pośrodku sali ustanowiono jeden stół nakryty dla dwunastu osób. Siedzieli już przy nim profesorowie Dumbledore, McGonagall, Snape, Sprout i Flitwick, a także woźny Filch [...]. Prócz nich było tylko troje uczniów: dwójka najwyraźniej przerażonych pierwszoroczniaków i Ślizgon z piątej klasy o dość posępnym wyrazie twarzy.
- Wesołych świąt! - zawołał Dumbledore [...]
Harry nakładał sobie pieczone ziemniaki, kiedy drzwi Wielkiej Sali otworzyły się ponownie i ukazała się w nich profesor Trelawney [...].
- Usiądź wreszcie, indyk wyziębnie na kamień. [...]
- Trochę flaczków, Sybillo? [...]
Chłopiec z pierwszej klasy zaczerwienił się gwałtownie [...], i trzęsącymi rękami wziął półmisek z kiełbaskami.

Więzień Azkabanu, 240-242 strona

Tu była opisana uczta Bożego Narodzenia w fragmentach - czyli musieliby chodzić do kościoła, by wiedzieć o takim święcie...

Fragmentów jest jeszcze sporo, ale te mają najwięcej przydatnych szczegółów.


__________________
Nauczycielka: Słyszę głosy!
Uczeń: Ja też, ale ja się leczę...

Nauczycielka: Śmierdzisz na kilometr!
Uczennica: To nie ja, to moja shauma!
Wyślij prywatną wiadomość
~syrius_black F
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 16-01-2012 14:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5449
Ostrzeżeń: 1
Postów: 323
Data rejestracji: 26.12.11
Medale:
Brak

Mnie to też bardzo zastanawiało. Niby mają tam Boże Narodzenie, Wielkanoc itp ale w całej książce nie było ani jednego zdania poświęconemu Jezusowi Chrystusowi ani Bogu Ojcu. W temacie świąt Bożego Narodzenia, który był w każdej książce nie wspomniano, ani razu o podstawach wiary katolickiej, lecz święta były przedstawione jako możliwość spotkania się z rodziną przy stole i różnych zabaw .
Edytowane przez Czarownica24 dnia 16-01-2012 15:23
Wyślij prywatną wiadomość
~SweetSyble F
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 16-01-2012 16:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1942
Ostrzeżeń: 0
Postów: 338
Data rejestracji: 14.12.11
Medale:
Brak

Godny temat poruszenia. Ja w przeciwieństwie do was zastanawialam się nad ty+m cały czas. Znalazłam rozwiązanie. Dla katolików przepowiadanie przyszłości, czary, rozdzielenie duszy, czy po prostu duchy są nieposłuszeństwem Bogu itd. Myślę, że Rowling nie chciała zamieszczać wątków religijnych w powieści, bo nie chciała się mieszać w sprawy kościoła, bo wiedziała, że pisze coś co jest "szatanem" dla katolików, lub po prostu nie chciała mieszać wątków w ksiązce. Widzieliście kiedyś powieść o czarach, w której jej bohaterowie chodzą do kościoła?
__________________
...:::TABLICA OGŁOSZEŃ:::...

Moje FFs pt. Z pamiętnika Vicki i Weasley'ów:
Chory pomysł bliźniaków
oraz,
To nie Twoja wina...


26.media.tumblr.com/tumblr_l8nvcafSVa1qd0v72o1_500.gif
http://hogsmeade.pl/groups.php?group_id=44 Wyślij prywatną wiadomość
~zaeli F
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 16-01-2012 18:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 0
Postów: 348
Data rejestracji: 06.06.11
Medale:
Brak

Ja sądzę, że chodzenie do kościoła nie miało jakiegokolwiek wpływu na akcję książki, więc po prostu wątek religii, tak jak wiele innych nie został poruszony. Gdybyśmy znali każdą minutę z życia Harrego te książki miałyby po milion stron! ( nie żebym miała coś przeciwko... ) Uważam, że to, że byli wierzący nie jest wcale niemożliwe. Prawdopodobnie byli i tacy i tacy, a główni bohaterowie nie byli jakimiś praktykującymi wyznawcami czegokolwiek Język
Może pokój życzeń dla potrzebujących zmieniał się w kapliczkę? a może w Hogsmeade był kościółek? Kto wie, wszystko jest możliwe Uśmiech
__________________
Nothing lasts forever though we want it to ...
<3

"Do not pity the dead, Harry. Pity the living, and, above all those who live without love."
<3
Wyślij prywatną wiadomość
~potter_fanka F
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 10-02-2012 12:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 402
Ostrzeżeń: 0
Postów: 131
Data rejestracji: 27.08.11
Medale:
Brak

A może chodzili do kościoła? Harry Potter to przecież książka uniwersalna, gdyby Rowling umieściła tam sprawę uczęszczania bohaterów na Mszę Świętą, to niewierzący (których na pewno jest wielu wśród czytelników) poczuli by się zdyskryminowani (chyba nie ma takiego słowa, ale ok). Może Rowling specjalnie tak zrobiła. Jeśli ktoś jest katolikiem, to może sobie wyobrażać, że chodzili na Msze, a niewierzący nie musi się tym przejmować. Myślę jednak. że skoro obchodzą Boże Narodzenie, to przynajmniej myślą o kościele, czy Chrystusie. No bo, jakoś nie chce mi się wierzyć, że Rowling, osoba wierząca, umieściła w książce Boże Narodzenie jako pretekst do wręczania sobie prezentów i śpiewania kolęd. A właśnie! W książce było wyraźnie napisane że śpiewali kolędy! A to przecież chrześcijańskie pieśni! No, chyba, że autorce lub tłumaczowi chodziło o pastorałki, a to już inna sprawa.
__________________
Harry Potter wcale się nie skończył. Harry dalej jest i będzie w naszych sercach.

Harry Potter 4ever <3

[color=#ffff00]Pozdrawiam wszystkich, którzy mnie pozdrawiają!
Pozdrowienia też dla całego Hogs! :*
Wyślij prywatną wiadomość
~Fausta Malfoy F
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 16-10-2012 14:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1203
Ostrzeżeń: 1
Postów: 561
Data rejestracji: 17.08.12
Medale:
Brak

Może byli anglikanami albo protestantami? Bo wiary rzymsko - katolickiej raczej nie wyznawali. Pewnie Jo celowo pominęła ten wątek w książce, aby nie zrazić do siebie niewierzących fanów :).
__________________
besty.pl/upload/file/1822905.gif
s14.postimage.org/rnaon0wb5/image.png25.media.tumblr.com/tumblr_mcks5pZrf41rhy1zzo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 03-02-2013 20:32
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Wypadałoby zaznaczyć, że niby czemu Harry i inni mieliby być katolikami ? Przecież w Wielkiej Brytanii najwięcej jest wyznawców protestantyzmu i anglikanizmu...

Mi jakoś nie bardzo pasuje mieszanie spraw religii do książek o tematyce fantasy... Wyobrażacie sobie, że po lekcji transmutacji idą do kaplicy pomodlić się ? Albo Potter z Wesleyami z Nory udają się o północy na Pasterkę... gdyby takie zdarzenia zostały opisane w książce, to zupełnie nie pasowałyby do magicznego świata.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT