Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 373
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Hobby
»»» Historia
Drukuj temat · Historia
~Riddiculus F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 15-08-2010 17:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 383
Ostrzeżeń: 0
Postów: 125
Data rejestracji: 05.08.10
Medale:
Brak

Historia to piękny przedmiot. W końcu ciągle jest tworzona. Natomiast ja z historii najbardziej lubię starożytność. Egipt, Grecja, Rzym. Wszystko zaczęło się od obejrzenia 6 lat temu (około) "Mumii". Zaczęłam wtedy kolekcjonować artykuły o Egipcie, bo była kiedyś taka seria o dziejach starożytnego Egiptu i ich wierzeniach i zaczęłam zbierać. No i mam cały segregator. Potem przyszły mity starożytnej Grecji i Rzymu i tak się zaczęło z Imperium. I do tej pory mi to zostało. Natomiast nie lubię w historii wojen polsko -tureckich i wojen z Chmielnickim. Ale osobiście uważam, że każdy powinien znać swoją historię i historię swojego kraju.
__________________
Nie każde złoto jasno błyszczy,
Nie każdy błądzi, kto wędruje,
Nie każdą siłę starość niszczy,
Korzeni w głębi lód nie skuje,
Z popiołów strzelą znów ogniska,
I mrok rozświetlą błyskawice,
Król tułacz wróci na stolicę
.


J.R.R.Tolkien



ผมจำได้จนกว่าฉันจะไปที่นี่

Pamiętam o Was:

Varita, Random, yoyo, pencka, Suze, Jaymes, Luniaczekk, Lady Doys, Dziewczyna Toma Feltona, HPiZF, novakai, blackowa, RazorBMW, Darksev, Narciss, rozwad, anex, Diamond, Eileen Prince, La_Luna, makroatonc, Ain Eingarp, cukrowamyszka.
Wyślij prywatną wiadomość
~wiktordogan F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 15-08-2010 21:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 241
Ostrzeżeń: 3
Postów: 226
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Zafascynowały mnie wojny Napoleońskie i czasy kiedy Ameryka walczyła o niepodległość z Anglią. Cały czas tylko myślę i myślę jak to wyglądało w rzeczywistości. Właśnie dlatego bardzo podoba mi się gra "Kozacy Wojny Napoleońskie". Happy
Wyślij prywatną wiadomość
~Lapa F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 15-08-2010 21:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2607
Ostrzeżeń: 0
Postów: 257
Data rejestracji: 01.05.09
Medale:
Brak

Ja po prostu kocham średniowiecze i wczesną nowożytność. Ta kultura i tradycje są wspaniałe. Sam kolekcjonuje broń białą z tego okresu. Mam masę kordzików (sztyletów służących do humanitarnego dobijania śmiertelnie rannych) mieczy kolczug i tarcz.
Najbardziej lubię wojny, oczywiście. Mam nadzieję, że w przyszłości dostane się na profil historycznyBlah
__________________
Nikt nie umiera bez utraty dziewictwa.
Życie pier***li nas wszystkich

Kurt Cobain
Wyślij prywatną wiadomość
~kondzik1808 F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 15-08-2010 21:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 57
Ostrzeżeń: 0
Postów: 13
Data rejestracji: 14.08.10
Medale:
Brak

historia tak naprawdę jest dla mnie neutralna. nie lubię się jej uczyć, ale czasami lubię poczytać, od tak dla siebie jakieś ciekawe tematy. najbardziej mi się podoba historia wojen światowych oraz starożytny Egipt i Grecja. niektóre tematy są jednak koszmarnie nudne, więc raczej bardziej nie lubię niż lubię historię. ale tak naprawdę wszystko zależy od nauczyciela. jak dobrze tłumaczy i jest wyrozumiały to naprawdę HISTORIA da się lubić. szkoda, że ja takiego nauczyciela nie mam ;-)
__________________
rhcp <3

The more I see the less I know
The more I like to let it go hey oh

Edytowane przez Alae dnia 15-08-2010 22:01
Wyślij prywatną wiadomość
~LilyPotter F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 31-08-2010 12:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

Ulubione na historii? Oczywiście czasy Wojen Światowych i okres Międzywojenny. Właściwie to cały XX wiek. No i lubię też starożytną Grecję i Rzym
__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Yuki27 F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 31-08-2010 12:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 996
Ostrzeżeń: 0
Postów: 230
Data rejestracji: 25.07.10
Medale:
Brak

Prawda jest taka, że ja mam wstręt do dat. To mi obrzydza historię. Lubię słuchać co się działo kiedyś, kto, z kim, po co i dlaczego. Ale uczyć się w którym roku to było? To nie dla mnie... Wolę wiedzę teoretyczną - który kraj z jakim krajem, kto z kim miał unię, a kto z kim walczył. Ale nie daty!
W sumie jedyną rzeczą jaką lubię w historii jest Henryk VIII. I mówcie, że się za dużo seriali naoglądałam, ale ja go po prostu uwielbiam ^^
__________________
"Jest jedna rzecz, którą Bóg uwielbia: każe robić coś ludziom, którzy zarzekali się, że 'nigdy tego nie zrobią'." S. King "Podpalaczka"
Największa fanka starego Disneya i polskich wersji bajek
Wyślij prywatną wiadomość
~Matthew Lucas F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2010 19:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

Bardzo lubię uczyć się historii, bo to bardzo pasjonujące.
Historię Polski znam mimochodem, Rzymu więcej, Aten też, mitologie greckie i rzymskie też, starożytność i średniowiecze mącą mi się w głowie... Ogółem: żyję dla historii.

Chociaż każdy dzień może być wpisany do historii... np. katastrofa w Smoleńsku na sto procent będzie w podręczniku do Historii.
__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...
Wyślij prywatną wiadomość
~Akitaa F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2010 19:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1171
Ostrzeżeń: 0
Postów: 79
Data rejestracji: 31.08.10
Medale:
Brak

Ja żyję dla mitologii greckiej,rzymskiej oraz historii...no,różnych rzeczy. Muszę powiedzieć coś na temat zdania Yuki27. Całkiem przydatne wiedzieć nie tylko dlaczego, po co i co. Ale również "kiedy". Dręczy Nas czasem pytanie "ale kiedy to się stało?",prawda? Nie zaszkodzi dowiedzieć się np. Kiedy Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę,kiedy wynaleziono komórkę bądź komputer. Przepraszam,za mój komentarz.Czasami lubię coś komentować,ale jeśli wkurza proszę o powiadomienie ;P
__________________
Jeśli czujesz w sobie
odwagę silną jak jad bazyliszka,wybierz Gryffindor.

Jeśli Twój spryt sięga rozmiarów Rogogona Węgierskiego,Slytherin to miejsce dla Ciebie.


Jeśliś mądry i cenisz to w sobie nade wszystko,Ravenclaw Ci się kłania.


Jeśli jesteś pracowity,jak skrzaty domowe,jeśliś pomocny dla innych,Hufflepuff chętnie przywita się z Tobą.

Edytowane przez Akitaa dnia 19-09-2010 19:45
Wyślij prywatną wiadomość
~konradius F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2010 22:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 25
Ostrzeżeń: 0
Postów: 12
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

historia to moje życie II wojna światowa, a szczególnie kampania wrześniowa to mój narkotyk można tak powiedzieć kampania wrześniowa pokazała że my Polacy jestesmy najwaleczniejszym narodem na świecie i przywiązani do niepodległości.
__________________
godryku gryffindorze daj nam siłe do walki ze ślizgońska nienawiścia.

dziekuje wszystkim którzy mnie pozdrawiajaUśmiech.

śle pozdrowienia.

Edytowane przez Alae dnia 19-09-2010 23:02
Wyślij prywatną wiadomość
~Arya F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 28-12-2010 18:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2442
Ostrzeżeń: 0
Postów: 372
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Kocham historię! To moja pasja.

Lubię ją pewnie dlatego, ze nauczyciel historii, to jedyny nauczyciel, który mnie inspiruje. Potrafi tak opowiadać, że z lekcji zapamiętuję dokładnie wszystko. Nawet daty, choć to już przy wybranych, najciekawszych tematach.

Moje ulubione epoki? Starożytna Grecja - miasta, opowieści, wojny. Wojna trojańska, Sparta, Ateny - wszystko, co najlepsze. Kocham te tematy. Może nie należy to już do tematu, lecz trochę od niego odbiega, ale uwielbiam też mitologie grecką. Bardzo pouczająca okazała się seria o Percy Jacksonie ;]

Dalej: wojny światowe. Najciekawsza była chyba II. Czasy rządów Hitlera i wszystko, co z tym związane. Zrzucenie bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki, obozy koncentracyjne, warunki życia ludzi w czasie wojny. Od zawsze mnie to interesowało - jak byłam mała, lubiłam słuchać opowieści o wojnach. I tak mi zostało ;]

Historia to moja pasja. Kocham ją ;]
__________________
Jedynie w pogoni za perfekcją możemy zrobić jakiś znaczący krok do przodu
http://lubimyczytac.pl/profil/9166/arya Wyślij prywatną wiadomość
~W Potter F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 28-12-2010 19:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 82
Ostrzeżeń: 0
Postów: 18
Data rejestracji: 13.12.10
Medale:
Brak

Ja także mogę powiedzieć , że kocham historię ; p. Od zawsze miałem świetne nauczycielki tego przedmiotu ( w tym roku kończę gimnazjum więc nie wiem kto będzie mnie uczył później); p. Zawsze interesowało mnie to co było kiedyś... Moimi ulubionymi epokami są czasu od starożytnej Grecji do końca renesansu. W historii od zawsze podobały mi się elementy mitów i legend.... Po prostu kocham oglądać filmy czytać książki i się dowiadywać czegoś nowego o Rycerzach okrągłego stołu , Templariuszach ich tajemnicach sekretach wydarzeniach jeśli ktoś chce mi coś polecić w tym kierunku czekam na PW ; p. Ostatnio grałem w serię Assassin's Creed i jestem pod wrażeniem jak twórcy mieszają fakty realne od wymyślonych polecam tą grę ; ).
Wyślij prywatną wiadomość
~dark shadow F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 23-02-2011 19:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1770
Ostrzeżeń: 0
Postów: 454
Data rejestracji: 23.02.11
Medale:
Brak

Gdy czytam na planie lekcyjnym "Historia" przeszywa mnie zimny dreszcz.Niee Z drugiej zaś strony fascynuje mnie przeszłość ,teraźniejszość i PRZYSZŁOŚĆ Japonii. Staram się o niej wszystkiego dowiedzieć. Żeby być bliżej niej kupiłam sobie Bonsai Rozbawiony
__________________
You think that killing people may make them like you, but it doesn't.
It just makes people dead.

Voldemort, A Very Potter Musical


24.media.tumblr.com/9240bc523711d8f60db6bc52a1400c70/tumblr_molq1papQS1r3e62yo1_500.gif
http://hanathepanda.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Pyflame F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 23-02-2011 20:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1995
Ostrzeżeń: 0
Postów: 314
Data rejestracji: 27.12.09
Medale:
Brak

Historia mnie przeraża. Nauczycielka definitywnie zniechęca nawet najlepszych uczniów do tego przedmiotu. Ostatnio rok nauki z nią? Mam nadzieję. Jeśli chodzi o moje zainteresowanie historią to zdecydowanie wygrywa XX wiek i starożytność, to kręciło mnie od berbecia. Poza tym lubię i rozczulam się nad historią sztuki, to o wiele ciekawsze od wkuwania dat i wysłuchiwania o tym, jaka jestem niekulturalna głosząc swoje poglądy.
__________________
Piekło to moja dzielnica.
Poluje nocą, bowiem ciemność jest moim żywiołem.
Jestem diabłem stróżem.
http://ask.fm/roguee Wyślij prywatną wiadomość
~Bellatrix11227 F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 16-05-2011 20:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 658
Ostrzeżeń: 1
Postów: 218
Data rejestracji: 12.02.11
Medale:
Brak

Jako przedmiot, historii niezbyt lubię. Ale czasy II wojny światowej bardzo mnie wciągają. Filmy, seriale, książki, wszystko! To chyba jedno z najbardziej interesujących wydarzeń. Oczywiście, też okrutnych i bestialskich - chodzi mi w szczególności o Hitlera.
__________________
[img]http://cfile2.uf.tistory.com/image/160A854B4E5001FE1055FB[/img]
Wyślij prywatną wiadomość
~fanka98 F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 16-05-2011 20:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5238
Ostrzeżeń: 3
Postów: 775
Data rejestracji: 16.03.11
Medale:
Brak

nienawidzę historii. mam w klasie takiego kolegę( nawet z nim siedziałam), który od rana do wieczora siedzi w książkach do historii. dlaczego nie lubię? no dobra...kiedyś lubiłam, ale nawet nie pamiętam dlaczego Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Giny_Weasley F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 16-05-2011 21:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 6
Ostrzeżeń: 0
Postów: 12
Data rejestracji: 18.11.10
Medale:
Brak

Gdyby nie moja nauczycielka historii to wszystko okUśmiech historie jako taką bardzo lubię tylko moja nauczycielka...;/
Wyślij prywatną wiadomość
~misiaczek13 F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 16-05-2011 21:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 487
Ostrzeżeń: 2
Postów: 153
Data rejestracji: 12.05.11
Medale:
Medal

Historia jest ciekawa, ale trzeba mieć do niej cierpliwość i dobrą nauczycielkę. Jeśli przynudza jak moja to zniechęca od razu, dlatego moja klasa mówi sobie "Dobranoc" po dzwonku.
Z Tematów uwielbiam zabory, pierwszą i drugą wojnę. Ewentualnie Starożytne państwa. W Zeszłym roku spodobał mi sięteż temat pierwszej dynastii w Polsce - Piastów! No i Rewolucja Francuska i Powstanie USA! Oczko
Inne to nuuuuuuuuuuuda.
http://www.wattpad.com/story/1357426-the-scoffers Wyślij prywatną wiadomość
~blackout F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 16-05-2011 23:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 643
Ostrzeżeń: 0
Postów: 179
Data rejestracji: 17.04.11
Medale:
Brak

Historię uwielbiam. W podstawówce miałam spoko nauczycielkę, ale teraz mam nauczyciela, który strasznie przynudza. Ale na szczęście zazwyczaj każe nam przeczytać temat i uzupełnić zadania z ćwiczeń, potem pyta z tych zadań i wstawia oceny. Na każdej lekcji pyta.
Wracając do tematu - uwielbiam historię, szczególnie czasy Polski pod zaborami, I wojny i II wojny, komunizm w Polsce i stan wojenny. Pogrubione, to oczywiście te szczególnie przeze mnie lubiane. Co do komunizmu - mogłabym się o nim baaardzo rozpisać, ale to też kwestia moich poglądów politycznych.
__________________
-Spójrz... na... mnie- wyszeptał. Zielone oczy odnalazły czarne oczy, ale po chwili coś w tych czarnych oczach zanikło,stały się nieruchome, puste i martwe. Ręka trzymająca szatę Harry'ego opadła z głuchym stukiem na podłogę i Snape już się więcej nie poruszył.

Draco dormiens nunquam titillandus.


- Szpiegowałem dla ciebie, kłamałem dla ciebie, narażałem dla ciebie życie, a wszystko to robiłem, by zapewnić bezpieczeństwo synowi Lily. A teraz mówisz mi, że hodowałeś go jak prosiaka na rzeź.
-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbledore. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...

-Zawsze.

It's a gift and a curse.
- Adrian Monk

Love never die.
- quote from Ghost Whisperer.

Humanity is overrated.
- Dr. House

"...W ciszy tak smutno, szepce zegarek
o czasie, co mi go nie potrzeba..."


Śmierć jeno przemierza świat, podobnie jak dwaj wierni druhowie, którzy razem przemierzają morza; jeden zawsze będzie żyć w drugim. Zniewoleni miłością, żyją w tym, co wszechobecne. W owym boskim zwierciadle widzą się twarzą w twarz, wolni i nieskalani. Wielka to dla nich pociecha, bo choć rzec można, że z tego świata odeszli, to ich przyjaźń wciąż trwa, bo jest nieśmiertelna.



Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy O Własnej Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !

To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce od herbaty, nie świadczy o tym, że wszyscy są tak upośledzeni.

Ron uniósł wysoko odznakę.
- Nie wierzę! Nie wierzę! Och, Ron, to cudownie! Prefekt! Jak każdy w naszej rodzinie!
- A ja i Fred to co, jesteśmy tylko sąsiadami?


Granger, odejmuję Gryffindorowi pięć punktów za chamskie wyrażanie się o naszej nowej dyrektor... Macmillan też pięć bo mi się sprzeciwiasz... Potter pięć bo cię nie lubię... Weasley, koszulka ci wyłazi za to też pięć punktów

-Ostatni finał trwał pięć dni.
-Ekstra! Mam nadzieję, że i tym razem tak będzie! - zawołał zachwycony Harry.
-A ja mam nadzieję, że nie - oświadczył Percy ze świętoszkowatą miną.-Strach pomyśleć, co bym znalazł w swojej poczcie, gdyby mnie nie było w pracy przez pięć dni.
-Tak, ktoś mógłby ci znowu podrzucić smocze łajno, no nie, Percy? - zakpił Fred.
-To była próbka nawozu z Norwegii! - oburzył się Percy, oblewając się rumieńcem. - To nie był żaden dowcip!
-Był - szepnął Fred do Harry'ego, kiedy wstawali od stołu. - My mu to posłaliśmy.


Only I can live forever.
Wyślij prywatną wiadomość
~Carkoko Dumbledore F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 09-06-2011 16:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 48
Ostrzeżeń: 0
Postów: 14
Data rejestracji: 06.06.11
Medale:
Brak

Witam! Ja od zawsze uwielbiałem historię, zawsze z ciekawością słuchałem straszne opowieści moich dziadków z czasów II Wojny Światowej. Ja mam kilka tematów historycznych, które mnie najbardziej interesują, a są to:
-historia Polski-szczególnie dynastię Piastowską (niema tam przywilejów)
-Templariusze-historia i ich skarb
-Krucjaty

Z tego można wywnioskować, że najbardziej lubię Średniowiecze. Mam wszystkie książki P. Jasienicy na temat Polski przedrozbiorowej. Jak dotąd wszyscy moi nauczyciele historii byli bardzo zabawni i między innymi ją tak lubię. W przyszłości chcę zostać archeologiem.

Pozdrawiam, Carkoko Dumbledore
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermione Jean Granger F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 03-09-2011 20:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 102
Ostrzeżeń: 0
Postów: 40
Data rejestracji: 08.08.11
Medale:
Brak

Historia to jeden z moich ulubionych przedmiotówUśmiech Najbardziej lubię XX wiek i starożytną Grecję. W podstawówce miałam bardzo dobrą nauczycielkę. Jeśli ktoś dobrze słuchał tego, co mówi na lekcjach to nie musiał się uczyć w domu ( a opowiadała bardzo ciekawie i większość słuchała). Zazwyczaj moje podręczniki nie miały czystego miejsca na kartce (wszystkie zapełnione były notatkami), bo wszystko co mówiła nauczycielka, a czego nie było w książce, na piątkę trzeba było znać. Teraz w gimnazjum pani od historii nie potrafi tak prowadzić lekcji i jest trochę nudno, co nie zmienia faktu,że i tak lubię ten przedmiotRozbawiony
__________________
-Żadne zmartwienie, od razu to zlikwidowałam, ale zostaniesz tu do rana. Przez kilka godzin nie wolno ci się nadwyrężać.
-Nie chcę zostać tu na noc!-krzyknął ze złością Harry, siadając i odrzucając koce.-Chcę odnaleźć McLaggena i zabić go.
-Obawiam się, że to podpada pod kategorię "nadwyrężenia".


Bystrości Krukonów
Lojalności Puchonów
Sprytu Ślizgonów
Naucz nas Gryffindorze!

Pozdrowienia dla Ciebie, drogi GościuOczko
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT