Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 253
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Pozostałe
»» Dyskusje wszelakie
»»» Dorośli a Harry Potter
Drukuj temat · Dorośli a Harry Potter
~Eksplodujacy Duren F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 26-01-2010 16:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 849
Ostrzeżeń: 1
Postów: 167
Data rejestracji: 23.01.10
Medale:
Brak

Nie znalazłam takiego tematu na forum, jeśli już taki istnieje to z całego serca przepraszam moderatorów Oczko A więc. Czy wasi rodzice przeczytali Harry'ego Pottera, jeśli nie, to czy są do niego wrogo nastawieni? A nauczyciele? Jedni nauczyciele toczą ze mną żywą dyskusję na ten temat, inni szkalują (głównie katecheci). Jak jest u was?
__________________
"Na próżno walczyłem ze sobą. Nic mi nie pomoże. Nie potrafię zdławić w sobie tego uczucia. Pozwól mi pani wyznać, jak gorąco cię wielbię i kocham."
" Duma i Uprzedzenie"

YOU'RE ALL ADOPTED. DEAL WITH IT.

But underneath
We had a fear of flying
Of growing old
A fear of slowly dying
We took our chance
Like we were dancing our last dance.


fc09.deviantart.net/fs26/f/2008/068/2/2/Stamp__Colin_Firth_by_samen_op_de_motor.jpg
www.paint-it-black.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Prue F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 26-01-2010 16:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 651
Ostrzeżeń: 0
Postów: 140
Data rejestracji: 16.08.09
Medale:
Brak

U mnie rodzice nie czytali Harry' ego. Co więcej moje uwielbienie uważają za chorobę xD
Co do nauczycieli mój ksiądz nic do Harry' ego nie ma. Wiem bo go pytałam z morderczym błyskiem w oku, a że mnie lubi to powiedział tak, a nie inaczej xD
__________________
FUCK IT! Rozbawiony

Edytowane przez Prue dnia 26-01-2010 16:10
Wyślij prywatną wiadomość
~kapsiutek F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 26-01-2010 16:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1475
Ostrzeżeń: 1
Postów: 268
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

Rodzice nie, ale ciocia i wujek owszem. Moja mama nawet nie lubi Pottera, filmów jej się nie chce oglądać, co dopiero czytać. W szkole pani od Polskiego uważa, że Harry to istne zło, które manipuluje ludźmi i w tej książce nie ma żadnych wartościowych rzeczy, uczuć, są tylko zaklęcia i bezsensowne machanie różdżkami. Kiedy spytałam się czy chociaż czytała książkę, odpowiedziała, że tylko pierwszy tom. Fajnie, nie? ;} Nic nie wie, a się wypowiada, jak ja to kocham.
__________________
She's freaky and she knows it
She's freaky, but I like it!
Justin Timberlake
Wyślij prywatną wiadomość
~Eksplodujacy Duren F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 26-01-2010 16:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 849
Ostrzeżeń: 1
Postów: 167
Data rejestracji: 23.01.10
Medale:
Brak

Tak Oczko Moi rodzice też nie czytali, zapomniałam wspomnieć. Współczuję kapsiutku pani od Polskiego Oczko Mojej koleżance ksiądz wstawił jedynkę za trzymanie takiego szatańskiego dzieła na ławce Oczko)
__________________
"Na próżno walczyłem ze sobą. Nic mi nie pomoże. Nie potrafię zdławić w sobie tego uczucia. Pozwól mi pani wyznać, jak gorąco cię wielbię i kocham."
" Duma i Uprzedzenie"

YOU'RE ALL ADOPTED. DEAL WITH IT.

But underneath
We had a fear of flying
Of growing old
A fear of slowly dying
We took our chance
Like we were dancing our last dance.


fc09.deviantart.net/fs26/f/2008/068/2/2/Stamp__Colin_Firth_by_samen_op_de_motor.jpg
www.paint-it-black.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Emily Riddle F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2010 16:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Woźny Hogwartu
Punktów: 954
Ostrzeżeń: 0
Postów: 108
Data rejestracji: 01.01.09
Medale:
Brak

Moja mama powiedziała mi, że jak na koniec roku szkolnego będę miała średnią 4.0 to zacznie czytać Pottera xD Jak na razie moi rodzice oglądali tylko filmy.

A co do nauczycieli - nie mam pojęcia co oni o tym sądzą.
__________________
Goł, goł, Slytherin!

Mega pozdro dla: Rass, mool, Enchanted i ofc dla Ciebie, drogi Gościu


Emily;*
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2010 17:36
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Moja matka uważa Harry'ego za głupotę. Nigdy go nie czytała, a oglądać, to może oglądnęła dwie pierwsze części.
Z moim ojcem jest natomiast zupełnie inaczej. Harry Potter, to jego ulubiona lektura do poduszki. Zawsze mi powtarza, że go HP relaksuje i rozluźnia, gdy pytam dlaczego to czyta. Często wchodzi do mojego pokoju i szuka jakiejkolwiek części z sagi. Ale nie jest jakimś tam maniakiem. Czyta te książki wyłącznie dla przyjemności.

Za to nie mam pojęcia, co sądzą moi nauczyciele o Harrym. Nigdy jakoś klasa nie wdała się w dyskusje z nauczycielką od polskiego na temat tej książki, a opinii księdza nie znam, bo nie chodzę na religię.
Wyślij prywatną wiadomość
~hermiona27 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2010 17:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 290
Ostrzeżeń: 0
Postów: 103
Data rejestracji: 01.01.10
Medale:
Brak

Moi rodzice nie czytali Harry'ego, ale oglądali filmy. Tacie nawet się podoba, ale mamę nie zachwyca. Chociaż już mówią, że mi odbija gdy oglądam lub czytam jeden i ten sam tom dziesiąty raz. A co do nauczycieli- nie wiem. Nigdy z nimi o tym nie rozmawiałam.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE
Wyślij prywatną wiadomość
~Olenka_x3 F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2010 19:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 25.12.09
Medale:
Brak

Moi rodzice nie czytali Harry'ego . Oglądali może z jedną częsc , ale ogólnie nie przeszkadza im , że go oglądam . A co do nauczycieli to nie jestem pewna , ale wiem , że jedna pani na pewno czytała Harry ' ego Potter 'a . Oczko
__________________
Gryffindor
Wyślij prywatną wiadomość
~piecka21 F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2010 20:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1213
Ostrzeżeń: 1
Postów: 209
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Moi rodzice raczej lubia filmy ale nei czytali choć sie spodkałem z dorosłymi którzy czytali i bardzo sie im podoba. a raz jak byłem w szpitalu to ksiądz mi powiedział ze tak ksiażka sprowadzi mnie an złą drogę xD
__________________
hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,on.gifdrogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~Lilyanne F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2010 20:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2043
Ostrzeżeń: 0
Postów: 282
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Moi rodzice nie czytali i raczej nie przeczytają. Tata lubi oglądać z nami (ze mną i z moim bratem) filmy, ale to wszystko. Co do mojego księdza... dziwny przypadek. Puścił nam kiedyś film w klasie na temat Pottera i nie był on ani trochę pozytywny xD Wie o tym, że czytam HP, ale nic mi nie mówi bo mnie lubi Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~GinnyH F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2010 21:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 79
Ostrzeżeń: 1
Postów: 75
Data rejestracji: 20.01.10
Medale:
Brak

Maja mama..przeczytała 1 część HP, i w miarę jej się podobała ,ale stwierdziła ,że jest dla młodzieży..i czasem mówi że ten cały Harry Potter to głupota; /
a nauczyciele np;. nauczyciele z podstawówki przekonali się do HP w 5 kl. dzieci przerabiają 1 tom, ale Ci z gim. uważają HP za głupotę : (( a chciała bym żeby i u nas HP był lekturą : ))
__________________
Dziękuję za pozdrowienia
Ja również pozdrawiam: )
GINNY:)
Wyślij prywatną wiadomość
~muchor F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 05-03-2010 10:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1854
Ostrzeżeń: 3
Postów: 476
Data rejestracji: 04.03.10
Medale:
Brak

Moi rodzice nie czytali, ale ja mam kilka tomów na płytach i cały czas słucham, więc jakby czytali (w każdym razie znają fabułe książek) i co do HP nie mają nic przeciwko, za to są przeciwni temu, że słucham na okrągłoOczko. Mają już szczerze dość Fronczewskiego oraz przygód PotteraOczko. Mam miała kiedyś tak dość, że zabroniła mi słuchać go przez miesiąc(!), a byłam wtedy na tyle mała, że biegle czytać nie umiałam (byłam w zerówce). Moja katechetka też nie ma do HP uprzedzeń. Jej to nie przeszkadza. Ona jest spokoUśmiech. Co do rodziców nie mieszkają razem, bo są w nieformalnej separacjiPłacze, więc mama rzadziej bywa w domu, więc mogę go sobie słuchać do woliJupi!, bo tata we Wrocławiu chyba nie usłyszy.Happy. Moja siostra też ma bzika na punkcie Harrego, ale ona tak tego nie demonstruje jak jaUśmiech, ale razem ze mną była przynajmniej dwa razy na każdym Potterze w kinieOczko
__________________
truskawkaUśmiech


Pozrowinia dla: Lady Cat, Yoyo, Pyflame, Ta sama maggie, Maladie, Mooll, Silencia, Arya, Wióra, Tom Riddle, Hermionka, Lapa, Lori Lemonberry, Lady House, Lena Luna, Lily Potter, Buczek, Bloo, Aniutek96, Pandora, Deprimo Corfingo, Bonnie131, Malkontentka, Polami, Buka, Agnes Black, Imbecile, Ginny004, Robbotto, Ginny Ruda i Narciss.
No i oczywiście ukłony w stronę sprawiedliwej Czary.
Oraz dla wszystkich miłych użytkowników Hogsmeade.

Edytowane przez muchor dnia 05-03-2010 10:57
Wyślij prywatną wiadomość
!kdanielk3 F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 05-03-2010 10:59
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5718
Ostrzeżeń: 0
Postów: 229
Data rejestracji: 11.09.08
Medale:
Brak

Nie znam dorosłego w moim otoczeniu, który przeczytał ową powieść. Mój tata generalnie nie czyta książek, więc nawet nie próbowałem go namawiać. Mama - czyta nawet i mnóstwo, ale są to niestety tylko romanse, typu nieszczęsny Zmierzch - na moje słowa, czy chce może przeczytać HP, odpowiedziała, że nie jest to książka dla niej, za dużo fantasty xD Paradoks, bo na moje pytanie: A co ze Zmierzchem? Odpowiedziała - to co innego. No, również jedną z przedmówczyń wyżej moją pasję, uznano chorobą. Wiem jedynie, że moja polonistka (4-6), dzięki której nabyłem owej pasji, wychwalała HP. Nie jestem jednak pewny, czy go przeczytała.

Wydaję mi się, że ludzie na wsi (a z takowej pochodzę), przede wszystkim dorośli, są trochę zamknięci na powieści Jo. Może wpływa na to lekko tradycja, i ściśle powiązane z nią chrześcijaństwo?
__________________
hogsmeade.pl/images/other/pt.jpg.jpg
hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
hogsmeade.pl/images/other/ITM2010.jpg

Moje życie realizuje się w muzyce, a każdy jej objaw jest dla mnie błogosławieństwem. W tej pieśni brzmią zatarte ideały przyjaźni, a w niej przyjaciele - dla nich życie z piedestałów strącam, i śmierci na spotkanie wychodzę...

Musical nie jest filmem, po którego obejrzeniu chcemy zmieniać świat i stawać się lepszymi ludźmi przez zmianę swojej postawy i osobowości - musical ma bawić...
Wyślij prywatną wiadomość
~aniutek96 F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 05-03-2010 15:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2703
Ostrzeżeń: 0
Postów: 339
Data rejestracji: 14.10.09
Medale:
Brak

Więc mój tata książek wogóle nie czyta więc nie ma co pytać. Mama Harry'ego ogląda tylko. Książek natomiast wogóle nie czyta, ponieważ czyta same romanse. Nauczyciele nie wiem co o tym sądzą, bo nigdy na lekcji o Poterze nie rozmawialiśmy i nie rozmawiamy. Niestety także nie przerabiamy, a to wielka szkoda. Chyba nikt z dorosłych w moim sąsiedztwie nie czyta Harry'ego. Poza tym mieszkam na wsi i w naszej bibliotece mało jest Harry'ego, a z tego co wiem od pani bibliotekarki to tylko podstawówka i gimnazjum czyta te książki. xD
__________________
"Let's finish this the way we started it... TOGETHER!"


Stefan : Więc myślisz, że John jest ojcem Eleny?
Damon : Ding Ding Ding !
Wyślij prywatną wiadomość
~Plisiaczek F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 06-03-2010 17:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 50520
Ostrzeżeń: 0
Postów: 74
Data rejestracji: 16.01.10
Medale:
Brak

Moi rodzice maja jakieś swoje przeciw hP, ale to nic. Nigdy nie czytali ani jednej cześci z HP, ale ogladali z kolei tato juz ma dosyć hP i za każdym razem kiedy hP leci w telewizji sie wkurza ile razy można to ogladać. Mama ma to gdzieś. Nauczyciele nie wiem. Nie każdy lubi to samo,niektórzy wola juz taki zmierzch to już wogole masakration. Ja tam sie nie przejmuje rodzicami, chcvem to czytam to lub ogladam i nic im to tego, ich problem jak tego nie potrafieja docenic
__________________
Ach, muzyka [...] to magia większa od wszystkiego, co my tu robimy!
Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 06-03-2010 18:28
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Pierwsze części, czytali mi rodzice i raczej nie mieli nic przeciwko. Później już czytałam sobie sama bo jeden rozdział na wieczór mi nie wystarczał ;P wszyscy oglądaliśmy też filmy. Mój tata, czytał sam z siebie 2 i 7 po angielsku.
Nigdy też nie usłyszałam jakiś zniewag ze strony katechety na temat filmu bądź książki.
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 17-03-2010 07:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

U mnie pod względem rodziców jest w porządku. To moja mama pierwsza przeczytała "Kamień Filozoficzny" i tak się zachwyciła, że mi, mającej kilka lat (może nie byłam bardzo mała, ale czytać nie umiałam) zaczęła czytać na dobranoc. Mnie również wciągnęło jak widać. Razem z mamą przeczytałyśmy wszystkie części po wiele razy i jesteśmy w stanie oglądać filmy po raz setny.
Mój tato również wszystkie części przeczytał, podobnie jak jego żona - obu się podobało. Co zaś się tyczy mojego ojczyma, to w sumie sama nie wiem, czy czytał, ale czasem z nami film oglądnie i zastrzeżeń nie ma. Jedna babcia dała się przekonać i jest obojętna, wzdycha tylko czasami, jak ja i mama z zapałem opowiadamy jej co było na najnowszym filmie (I tak jest dzielna. Moja mama zmusiła ją do oglądnięcia wszystkich części władcy Pierścieni). Druga babcia natomiast serii nie lubi, ale nie robi mi żadnych wyrzutów. Jest bardzo religijna, ale myślę, że szczególna niechęć wiąże się z tym, że nie wie o czym książka jest.
Wyślij prywatną wiadomość
~Loonyy F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 19-03-2010 18:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1752
Ostrzeżeń: 3
Postów: 419
Data rejestracji: 18.03.10
Medale:
Brak

Moi rodzice wiedzą o co chodzi w HP, ale nie czytali, a to dlatego, bo ja im wszystko opowiadam xD Śmieją się już ze mnie, że ja cały czas z tym HP i ostatnio nawet jak mój szczurek kochany zdechł, to postanowiłam nowemu nadać imię jakieś z HP xD jakaś mania.. :D
Ale za to moja Ciocia przeczytała wszystkie części i też lubi Harrego :D
__________________
Nigdy nie mogłam pogodzić się z kreowaniem mnie na symbol seksu. Z seksu uczyniono przedmiot. Nienawidzę myśli, że mam być przedmiotem.
Bóg umiera jeśli go nie kochamy, ale ja nie umarłam, choć nikt mnie nie kochał.

Edytowane przez Loonyy dnia 19-03-2010 18:29
www.photoblog.pl/loonyy Wyślij prywatną wiadomość
~Pyflame F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 19-03-2010 21:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1995
Ostrzeżeń: 0
Postów: 314
Data rejestracji: 27.12.09
Medale:
Brak

Moi rodzice nic do Harry'ego nie mająUśmiech Oglądali filmy, tacie się nawet podobały, a kiedy byłam młodsza (i jeszcze nie czytałam Pottera) tata kupował mi z niego gadżety, a sam grał w HP i Kamień Filozoficzny (dawno to było, dawno), który niestety zgubił Pretensja ale co tamOczko Pani od polskiego za Harrym nie przepada, ale (pamiętam dobrze IV klasie mieliśmy fragment HP i KT i miałam zaciesz^^
__________________
Piekło to moja dzielnica.
Poluje nocą, bowiem ciemność jest moim żywiołem.
Jestem diabłem stróżem.
http://ask.fm/roguee Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny0004 F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 19-03-2010 21:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1083
Ostrzeżeń: 3
Postów: 463
Data rejestracji: 08.03.10
Medale:
Brak

Mojej mamy nie interesują takie książki, ale tata z chęcią przeczytał i jest to jego ulubiona książka ! ! Język
A mój ksiądz od religi powiedział, że nie ma nic do tych książek bo to jest po prostu wyobraźnia autorki Język
__________________
W pogoni za szczęściem...



Moje FF! Komentarze!!!
NOWE z dnia 15.08.!!!
http://hogsmeade....ad_id=3207

A to moje mini-opowiadanie pt. Telefon, proszę o opinie(zależy mi na szczerości):
http://hogsmeade....ad_id=3948
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT