Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 119
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Ulubiony rozdział...
Drukuj temat · Ulubiony rozdział...
~emilyanne F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 01-11-2011 19:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5622
Ostrzeżeń: 1
Postów: 633
Data rejestracji: 28.10.11
Medale:
Brak

Kilkanaście razy przeczytałam Wspomnienia Księcia Półkrwi. Dobra przyznaje się tak naprawdę to tylko ten kawałek jak Snape wyczarowuje Patronusa <Łania> i mówi słynne "Always" ... Po angielsku ten fragmnent świetnie brzmi xD
__________________
Pomilczmy razem... no bo tak.



to takie reumatyczne xxx

pingwiny.nick.com.pl/images/layout/postacie/3duzy.png


twoje problemy są niczym czeski film. moje też, ale na szczęście u siebie się tego nie zauważa.
http://niedoskonali.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Dagamara18 F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 11-12-2011 18:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 688
Ostrzeżeń: 0
Postów: 284
Data rejestracji: 02.10.11
Medale:
Brak

Jak chyba wszystkim tak samo i mi się podobał rozdział ,,Opowieść Księcia"najbardziej wzruszający ze wszystkichJęzyk
Wyślij prywatną wiadomość
~Magiczna24 F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 13-12-2011 19:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 66
Ostrzeżeń: 1
Postów: 65
Data rejestracji: 04.12.11
Medale:
Brak

Najbardziej lubię ,,W gospodzie pod Świńskim Łbem" i ,,Siedmiu Potterów". A właściwie to dwa moje ulubione rozdziały, które teraz pamiętamJęzyk
__________________
Pozdrawiam: Seve, Stivi, Tonki, LeNKę GrAngEr Karmę Chameleon 20, Rijo, Wikuusię!
Wyślij prywatną wiadomość
~Bella Muerte F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 21-12-2011 20:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1246
Ostrzeżeń: 1
Postów: 403
Data rejestracji: 11.03.10
Medale:
Medal Medal

Mi np. szczególnie spodobał się rozdział "Opowieść Księcia" w HP i Insygnia Śmierci. To pewnie dlatego, ze przepadam za Snape'em.


Mnie również. Znam opisy niektórych wspomnień niemal na pamięć. ; }

Ponadto rozdziały pt. "Lament feniksa" i "Biały grobowiec", ostatnie z "Księcia Półkrwi", w którym Rowling opisuje przeżycia po śmierci i pogrzeb Dumbledore'a. Bardzo dobrze napisana ostatnia karta powieści, w którym Potter przekonuje się o wierności swoich przyjaciół.

Lubię także wracać do pierwszego rozdziału całej sagi pt. "Chłopiec, który przeżył", gdzie malowniczo i intrygująco opisane są postaci Albusa Dumbledore'a , Minervy McGonagall i Rubeusa Hagrida. : }
__________________
Take your protein pills & put your helmet on

Edytowane przez Bella Muerte dnia 21-12-2011 20:15
Wyślij prywatną wiadomość
~Angel14 F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 21-12-2011 20:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2184
Ostrzeżeń: 0
Postów: 376
Data rejestracji: 16.04.11
Medale:
Brak

Moimi ulubionymi rozdzialami sa te gdzie Harry goni Draco na miotle, bo ten ukradl Nevillowi niezapominajke i ten gdzie sa wspomnienia Snape a nie lubie rozdzialu gdzie umiera Syriusz i tego momentu jak umiera Fred
__________________
25.media.tumblr.com/c7f98ce7deaf784cdfd56c75e361e81e/tumblr_mkyubpkpDr1roov60o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Narcyza Gryfindor F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 25-12-2011 19:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 107
Ostrzeżeń: 0
Postów: 57
Data rejestracji: 01.12.11
Medale:
Brak

no,mii tez bardzo spodobała się "opowieść księcia" ja nie momijam nigdy żadnego rozdziały
a w Insygnia Śmierci czytałam po kilka razy pewnie momenty(nie udało mi się bo z biblioteki miałam książke ale przeczytam zapewne jeszcze raz całą)
__________________
- To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbledore. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum! - Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
- Przez te wszystkie lata?...
- Zawsze"

"...wiadomo jest że Voldemort porusza się szybciej niż Snape gdy go się postraszy szamponem..."
wypowiedź kogoś z Potterwarty

,,Nie żaluj umarłych,Harry, żałuj żywych ,a zwłaszcza tych którzy żyją bez miłości"
Wyślij prywatną wiadomość
~Annee F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 25-12-2011 19:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 984
Ostrzeżeń: 1
Postów: 235
Data rejestracji: 04.12.11
Medale:
Brak

Nie wiem czemu, ale dwa razy czytałam rozdział o Snapie (wtedy co Harry był w myślodsiewni) , jakoś mi się strasznie podobał i się wzruszyłam! xD No i muszę zgodzić się 'troszkę' z Angel14, to znaczy, tylko ze śmiercią Freda, moim zdaniem w ogóle nie było to wzruszające i nie był w tym nic takiego, nie wiem jak to nazwać, fascynującego
__________________
Albus Severus
Pochodzenie imion syna Harry'ego
- Albusie Severusie - powiedział tak cicho, że nie usłyszał tego nikt prócz Ginny, a ona taktownie udała, że macha ręką do Rose, która już wsiadła do wagonu - nosisz imiona po dwóch dyrektorach Hogwartu. Jeden z nich był Ślizgonem i prawdopodobnie najdzielniejszym człowiekiem, jakiego znałem.


fs1.cyworld.vn/data2/2009/07/17/063/1247818263943244_file.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~FotoReporter F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 25-12-2011 19:36
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 167
Ostrzeżeń: 2
Postów: 13
Data rejestracji: 25.12.11
Medale:
Brak

Każdy rozdział ma w sobie coś ciekawego, co praktycznie porusza nas i przyciąga do lektury, jednak tym najfajniejszym, wręcz fenomenalnym jest śmierć Snape'a - nie dlatego, że umiera szwarccharakter, ale jest tam umiar - niezbyt dużo akcji, ale nie ma jej zbyt mało. Wyobrażając sobie tą scenę po prostu czułem się bosko.
__________________
Jestem FotoReporterem i pstrykam fotki specjalnie dla was, byście mogli napawać się ich urokiem. Będę je wrzucał sporadycznie do galerii Hogsmeadowskiej. Głównie to będą zdjęcia z Emmą, bo jest najbardziej fotogeniczna.

Poza tym strasznie interesuję się Potterem.

Kto chce się przyjaźnić z Pstrykaczem, proszę bardzo, nie przeczę.
Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2012 17:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

Mi np. szczególnie spodobał się rozdział "Opowieść Księcia" w HP i Insygnia Śmierci. To pewnie dlatego, ze przepadam za Snape'em.

Też podobał mi się ten rozdział. Uważam, że pierwsze Księcia Półkrwi i Czary Ognia były takie sobie. Zawsze gdy czytam zachwyca mnie w jaki sposób Harry dogaduje się ze swoim wujkiem, ciotką i kuzynem (sama nie wiem dlaczego Rozbawiony). No a potem ten wspaniały moment, gdy jedzie do Hogwartu i początki tego, co wydarzy się na końcu książki.
Wyślij prywatną wiadomość
~Errol F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 26-01-2012 18:33
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 252
Ostrzeżeń: 1
Postów: 34
Data rejestracji: 26.01.12
Medale:
Brak

Nie posiadam ulubionych rozdziałów o Harrym Potterze, ale zawsze, od kiedy sięgam pamięcią, szerokim łukiem omijałem rozdziały pt. In Memoriam oraz Czarny Pan rośnie w siłę z Harry'ego Pottera i Insygni Śmierci. Po prostu mnie nudziły, jednak sam nie wiem, dlaczego Język
__________________
Kocham sóweczki, a szczególnie Hedwigę <3


Sóweczka życzy wam zdróweczka :*
Wyślij prywatną wiadomość
~Chuck F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 01-08-2012 09:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 830
Ostrzeżeń: 0
Postów: 80
Data rejestracji: 29.07.12
Medale:
Brak

Przyjęcie w rocznice śmierci, Wieża rozjarzona błyskawicami oraz Opowieść Księcia są najlepszymi rozdziałami w całej sadze. Zawsze je czytam dokładnie i po kilka razy Wredny A znienawidzony rozdział to In memoriam. Nigdy nie przykuł mojej uwagi, raz go przeczytałem i tyle wystarczy. Poza tym jest bardzo, bardzo, bardzo nudny ;p
__________________
[center]26.media.tumblr.com/tumblr_le7dlzaS6R1qc1bwso1_500.gif

25.media.tumblr.com/tumblr_m1pqkqEKy71qa601io1_500.gif

media.tumblr.com/tumblr_m0wa3lDyYt1qk9ef7.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Victim F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 01-08-2012 15:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1579
Ostrzeżeń: 0
Postów: 377
Data rejestracji: 03.07.12
Medale:
Medal

Jak po raz pierwszy czytałam Księcia, to rozdział 1: "Ten inny minister" był taki dłuuuugiiii ;< A z Czary to trchę sięteż 1 ciągnął... Za to uwielbiam "Opowieść Księcia" z Insygniów, "Ciało, Krew i Kość" z Czary... "Złośliwy Tłuczek" z Komnaty... Sporo tego, najwięcej chyba w Więźniu i Księciu ;D
Wyślij prywatną wiadomość
~Densho F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 02-10-2012 15:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 37745
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,722
Data rejestracji: 02.08.11
Medale:
Medal Medal Medal

Tak, zdarzyło mi się. Mój ukochany rozdział to:
Harry Potter i Zakon Feniksa, Rozdział 37 Utracona przepowiednia. Mogę czytać go w kółko i w kółko, i w kółko.
__________________
[...] Za bardzo mi na tobie zależało. Bardziej mi zależało na twoim szczęściu niż na tym, byś poznał prawdę, bardziej na twoim spokoju niż na moim planie, bardziej na twoim życiu niż na życiu innych osób, które mogły je stracić, gdyby cały plan zawiódł. Innymi słowy, zachowałem się tak, jak się tego spodziewał Voldemort po nas, głupcach, którzy kochamy. [...] Co mnie mogło wówczas obchodzić, że w jakiejś mglistej przyszłości zginie nieokreślona liczba bezimiennych, pozbawionych twarzy ludzi i stworzeń, skoro ty byłeś żywy i szczęśliwy tu i teraz? [...]

Albus Dumbledore



s3.favim.com/orig/41/albus-dumbledore-black-and-white-couple-harry-potter-i-love-you-Favim.com-345283.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~TakkJakbyJa F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 11-10-2012 17:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 355
Ostrzeżeń: 0
Postów: 130
Data rejestracji: 12.07.12
Medale:
Brak

Przez pomyłkę myślałą, że trafiłam na temat o Zakonie Feniksa.... no, ale cóż. Nie chce mi sie usuwać moich wypocin i pisać od nowa xD
Nie potrafię dokładnie określić, który rozdział był najlepszy Uśmiech po prostu jest za wiele świetnych rozdziałów. Na pewno poruszył mną dogłębi rozdział gdzie zostałą opisana smierć Syriusza. Bardzo wczułam się w tedy w rolę Harrego. Czułam się taka pusta...potem ten następny rozdział gdy chciał się zemściń na Bellatrix, Voldemort. Ogólnie sceny z Ministerstwem Magii. Ta książka była świetna, taka....magiczna. Ni wyobrażam sobie opuszczenie jakiegoś rozdziału. Po prostu nie mogłabym xD

__________________
Jeżeli przyjmiemy, że ludzkie życie ma być rządzone przez rozsądek, to traci swój potencjał
images.wikia.com/harrypotter/pl/images/2/20/Tonks.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 18-03-2013 09:01
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Mam takie trzy rozdziały, które mógłbym odświeżać kilka razy w miesiącu Oczko Są to "Spinner's End" w "Księciu Półkrwi" oraz "Czarny Pan rośnie w siłę" i "Opowieść Księcia" w "Insygniach Śmierci". Dlaczego właśnie te ? Pewnie dlatego, że we wszystkich tych rozdziałach Severus Snape odgrywa znaczącą rolę. Natomiast nigdy nie zdarzyło mi się, żeby jakiś fragment książki pominąć. Jak całość, to od deski do deski Uśmiech
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
*mooll F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 05-04-2013 21:43
Super Owadzik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10619
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,380
Data rejestracji: 28.09.09
Medale:
Brak

Przypominam, że autor tematu poprosił nie tylko, aby wyjawić ulubiony, czy odrzucający Was rozdział, ale też chciał wiedzieć dlaczego te(n) rozdział (y). Posty zawierające jedynie tytuły rozdziałów będą traktowane jako spam i usuwane.
__________________
Kiedy kobieta nie ma racji, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić.


Oscar Wilde


* * *

Mol pisze swój Fick: James Potter - Ostatnia Szansa [35/?]
http://hogsmeade....ad_id=2444
Wspieraj artystów pisarzy - dobrowolne datki w postaci komentarzy są bardzo pożądane.
Wyślij prywatną wiadomość
~Aga200002 F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 09-05-2013 19:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 395
Ostrzeżeń: 0
Postów: 261
Data rejestracji: 19.03.13
Medale:
Brak

Rozdziałem, który mogłabym czytać bez końca to zdecydowanie "Opowieść Księcia". To w tym rozdziale jest odpowiedź na pytanie: "Snape - odbry czy zły". Podoba mi się w nim też to, że dowiadujemy się też odrobinę więcej o młodości matki Harrry'ego.
Jeśli chodzi o rozdział, który mnie odpycha, to naprawdę szczerze odpowiem, że takiego nie mam.
__________________
Pozdrawiam Was Alexandra i HarryItMe, oraz Ciebie drogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~Solitude483 F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 10-05-2013 10:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 110
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 15.02.13
Medale:
Brak

Ulubiony? Hmm, chyba "Bitwa o Hogwart", ze względu na dynamikę i zjednoczenie w walce, które jest tam ukazane. Zawsze też lubliłam rozdział "Straż przednia" (w sumie nie wiem dlaczego) i "Grimauld Place12" - ze względu na wybuch Harry'ego Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~AzazelRaven F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 11-05-2013 09:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 84
Ostrzeżeń: 0
Postów: 17
Data rejestracji: 25.04.13
Medale:
Brak

Moim ulubionym rozdziałem bez wątpienia jest "Bitwa o Hogwart", ponieważ pokazuje zjednoczenie w walce ze złem oraz potęgę młodych ludzi. Drugim niesamowitym rozdziałem jest z pewnością "W Zakazanym Lesie, ponieważ ukazuje wszystkich zmarłych bliskich harry'ego i jego poświęcenie w bitwie.
__________________
He who fights monsters should beware,
lest he become a monster himself.
~Friedrich Nietzsche
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT