Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 179
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Muzyka
»»» Jesteś tym czego słuchasz.
Drukuj temat · Jesteś tym czego słuchasz.
~Isilien F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 07-08-2010 21:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2248
Ostrzeżeń: 0
Postów: 244
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Czyż waćpanowie kłócić się muszą? Wszak wiadomo, że człowieka nie odmienisz. (To powoli robi się zaraźliwe...) Można nie szanować muzyki, którą ktoś inny kocha. Ale trzeba szanować samego człowieka.
Mnie samej techno też się średnio podoba. A jednak w mej własnej subkulturze istnieją persony, które łączą gotyckie klimaty z czymś bardziej "nowoczesnym". Wiadomo wszem i wobec, że w miejscach publicznych oraz w radiach rzadko kiedy puszcza się muzykę naprawdę dobrą. I po co te spory? Zamiast się kłócić, niech każdy wymieni, co uważa za specjalnie pociągające w jego klimatach.
__________________
Nie każde złoto jasno błyszczy,
Nie każdy błądzi, kto wędruje.
Nie każdą siłę starość zniszczy,
Korzeni w głębi lód nie skuje.
Z popiołów strzelą znów ogniska
I mrok rozświetlą błyskawice.
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król - tułacz wróci na stolicę.



Uwaga. Drut kolczasty
http://www.normalsucks.fora.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 07-08-2010 23:38
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Swidrygajlow napisał/a:

Indagacja wydaje mi się dość głupia. Ja techno z własnej woli nie słuchałem, po prostu bandy puszczające to to na imprezach spowodowały, iż mam minimalne rozeznanie w tym stworze quasimuzycznym. Dodam zresztą, że nie obchodzi mnie czy techno ma jakiejś swoje arcydzieła, wszak wyjątki potwierdzają regułę. Ponadto utwory, które prezentował Pan w dziale o jakże dźwięcznej nazwie "zabawy" upewniają mnie w fakcie, iż tego typu nagromadzenie dźwięków jest po prostu żałosne (nie wiem czy cokolwiek z tego było tzw. techno - grunt, że było to nędzne).

Pozdrawiam,
A. I. S.

Proszę Szanownego Pana, ja tam techno nie prezentowałem. Prezentowałem IDM, Dark Ambient. Nie techno.
A skoro spłycanie całej elektroniki do szyldu "techno" jest oznaką...ignorancji? I nie, nie mówię o tutejszym forum, tylko ogólnie o społeczeństwie polskim.
Na imprezach nie puszczają techno, gdyż jest to muzyka wręcz czerpiąca trochę z industrialu - detroit było jednak "nieco" zmechanizowane. Na imprezach puszczają z elektroniki to, co jest popularne i łatwe do przyswojenia. A techno nigdy takim nie było.
Poza tym muzyka ta jest zwyczajnie za trudna do słuchania - przykłady to, jak już pisałem,quasi ambientowe twory Jeffa Millsa czy chociażby eksperymentalna twórczość Cristiana Vogela, z którymi nawet ja mam czasami trudności by przesłuchać wszystko, by ucieszyć się eksperymentalnymi dźwiękami.
Niech pan nie kieruje się stereotypami w tym wypadku, bo w wypadku techno jak i "techno" nie zaprowadziły one do poznania tego, czym jest ta muzyka, a czym jest...wg mediów i osób niezorientowanych choć troszeczkę w temacie.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~Swidrygajlow F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2010 00:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 721
Ostrzeżeń: 0
Postów: 152
Data rejestracji: 13.07.10
Medale:
Brak

Drogi Panie!
Dobrze wiedzieć, iż prezentował Pan tam inne gatunki, nie świadczy to jednak dobrze o nich samych. Były po prostu kiepskie. Poza tym na imprezach puszczane jest techno (nie wiem w jakich klubach Pan bywał; ja się z tym stykałem). Ufam, że nie posądził mnie Pan o mylenie techno z dyskotekowo-klubowymi "hitami". Co więcej, ja nie spłycam całej elektroniki do worka pod tytułem "badziewie" - ląduje tam tylko to, co według mnie, sobie na to zasłużyło. Cenię sobie np Pana Jean Michel Jarre'a (nie wiem gdzie i czy w ogóle plasuje się on w Pańskim rankingu).

Pozdrawiam,
A. I. S.

PS. Prosiłbym o zaprzestanie dyskusji na temat wyrobu techno. Po prostu nie bawi mnie ta forma muzyki (wręcz za muzykę jej nie uważam), co zresztą już napisałem.
Edytowane przez Swidrygajlow dnia 08-08-2010 00:22
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2010 06:53
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Poproszę nazwy 2-3 utworów, jakie pan słyszał, wtedy możemy zakończyć dyskusję.
Wie pan... to jest po prostu ignorancja z Pańskiej strony, że to "nie jest muzyka!1". To co w takim razie tworzy Merzbow? Nie-muzykę? Muzykę. Fakt, że chorą, ale jednak, muzykę.
To co ma takiego techno, że nie jest muzyką? To, że eksperymentale są za trudne? To, że znowu "nie ma przesłania*"?
Jarre to typowy przykład i serio, mam już dosyć przywoływania go. Dobrze, spopularyzował muzykę, ale to i tak nie jest ten "tru" ambient, jaki robi się np. w netlabelach pokroju Earth Mantra. Nie mówiąc już o ostatnim hmm... czymś, co wypuścił pan Jarre w 2007 roku. :F
Swoją drogą, ja za prawdziwą elektronikę mogę uznać ambientówki Briana Eno czy choćby Klaus Schulze czy Tangerine Dream...

*Underground Resistance. Poza tym trudno jest znaleźć przesłanie w elektronice, ale da się, jest to po prostu kilka razy cięższe.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!

Edytowane przez RazorBMW dnia 08-08-2010 06:56
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~batb3 F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2010 08:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 42
Ostrzeżeń: 0
Postów: 15
Data rejestracji: 31.07.10
Medale:
Brak

Słuchając muzyki nieie ograniczam się do jednego gatunku. Od zwykłego pop punku do psychodelicznego rock'a z lat 60. Ulubione zespoły i wykonawcy? Jest ich naprawdę wiele, więc wymienię te, które uważam, że różnią się czymś od pozostałych i tym samym czynią je lepszymi.
Tak, więc : The Doors,
KISS,
Blink182,
BoxCarRacer,
Faith No More,
The West Coast Pop Art ExPerimental Band,
Frank Sinatra,
Danzig,
Johnny Thunders,
The Cure,
Janis Joplin,
Big Brother & The Holding Company i tak wiele, wiele innych.

Muzyka ma ogromne znaczenie w moim życiu. Na pewno głupie jest to, że niektórzy ludzie potrafią 'hejtować' innych za coś czego słuchają. Uważam, że Ci, którzy słuchają jednego gatunku muzyki dużo tracą dlatego ja nie ograniczam się i staram się znaleźć coś fajnego chociażby w zwykłych piosenkach dla mało wymagających słuchaczy ( nie chodzi mi o hity z mtv czy innych programów muzycznych).
__________________
well, just becouse i'm white you gonna treat me like a nigga!
Wyślij prywatną wiadomość
~Perfect Skaholic StrideR F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2010 11:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -133
Ostrzeżeń: 3
Postów: 68
Data rejestracji: 04.02.09
Medale:
Brak

Razor radziłbym odpuścić, buca nie przekonasz. ;p A jeśli ktoś jest ciekaw jak to naprawdę jest z muzyką elektroniczną i jej gatunkami to polecam tę stronę: http://techno.org...sic-guide/ Może dzięki temu zniknie trochę ignorantów i podobnych im znawców.
Wyślij prywatną wiadomość
~Zakrzesiu F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2010 16:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 90
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 29.07.10
Medale:
Brak

Swidrygajlow napisał/a:
Niezwykle ciekawy temat. Ja osobiście gustuję w porządnej muzyce: rock, metal, klasyka, czasem ambient, wyższej klasy pop [czyt. ten starszy].


Mówić, "gustuje w porządnej muzyce", to tak samo jak powiedzieć, że moje własne jest najlepsze..
Brak słów.

~~~~

Hym hym... A od mojej wypowiedzi poproszę troszeczkę wyrozumiałości ^.^ Gdyż, słabo odróżniam rodzaje muzyki [znaczy się nie myślcie, że nie rozróżniam popu od metalu czy coś tego podobnego xD Chodzi mi o to, że jak mówię "słucham metalu" to nie dzielę go na heavy i wgl. po prostu słucham wyrobu metalowego oO]
No więc khym khym xP
Ja słucham Reggae [np. Habakuk] Metal [Np. Dimu Borgir] Hip Hop i Rap [Tu tyż nie wiem co jest co xP Ale np. pare kawałków 50 cent'a ;] ]
Za to nie trawię większości utworów Popowych.. I większości Jazzowych.. A disco w polu to już wgl xD
__________________
You can see ME ? My tyme is NOW!

Od cnót Gryffonów
Kretynizmu Puchonów
I od wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy krukonów
Chroń nas Slytherinie!!

Edytowane przez Zakrzesiu dnia 08-08-2010 16:42
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 06-11-2011 19:12
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Alex Verie napisał/a:
Pop? Mnóstwo wykonawców, nawet nie będę wymieniać! Uwielbiam (no i znowu!) Davida Guette. Ma świetne piosenki - tzn. remixy Rozbawiony. Rap to oczywiście Eminem i czasem Nicki Minaj.

Chryste, jest albo Original Mix albo remiks, więc lepiej pisz że utwory a nie że walisz taki błąd jak "utwory tzn. remiksy".
Z Guettą jest problem - teraz robi nawet nie house, a pop, leci w radiu... i zdobył najbardziej kretyńską nagrodę w historii rankingów muzycznych - nr.1 w [ironia]*fanfary* rankingu Top 100 DJ's DJMaga!11[/ironia].
Z Guetty możesz obczaić jego miksy z cyklu imprez f**k me, i'm famous - wtedy jeszcze nie bawił się w pop, ale za to sprawnie miksował underground house'owy z mainstreamem.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!

Edytowane przez RazorBMW dnia 06-11-2011 19:13
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~darth ithilnar F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 06-11-2011 19:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 251
Ostrzeżeń: 0
Postów: 57
Data rejestracji: 02.11.11
Medale:
Brak

Skoro jestem tym, czego słucham, to zapewne jestem wojowniczą celtycką kobietą lub wojowniczką walczącą ze smokami Rozbawiony
Uwielbiam słuchać muzyki celtyckiej i irlandzkiej, a także muzyki filmowej. Przy tych klimatach najbardziej się odprężam i... odpływam. Lubię dźwięki szarpiące duszę, chwytające za serce, zachęcające do czynów godnych pieśni i chwały... Inaczej nie potrafię określić tej porywającej muzyki. Ona cały czas we mnie siedzi i rozpala mą duszę... Ha, ale poetycko to zabrzmiało! Rozbawiony
__________________
A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one (George R.R. Martin)
Wyślij prywatną wiadomość
~dark shadow F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 29-12-2011 23:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1770
Ostrzeżeń: 0
Postów: 454
Data rejestracji: 23.02.11
Medale:
Brak

Dla mnie muzyka jest całym życiem. Gram na gitarze ,śpiewam ,tańczę i maniakalnie jej słucham.
Nie identyfikuję się z jakimiś gatunkami ,bo ja słucham muzyki nie gatunków.
Tak samo z zespołami. Są zespoły które (jak dla mnie) grają tylko dobrą muzykę ,ale i takie zespoły których lubię jeden-dwa utwory.

Muzyka jest tym co wyraża moje uczucia i to co myślę. Pozwala mi panować nad własnymi uczuciami i ogólnie umysłem. Uspokaja, wzrusza, ponosi, podbudowuje, motywuje, rozśmiesza, wprowadza w zadumę i t.p.

MUZYKA JEST MOIM ŚWIATEM!!
__________________
You think that killing people may make them like you, but it doesn't.
It just makes people dead.

Voldemort, A Very Potter Musical


24.media.tumblr.com/9240bc523711d8f60db6bc52a1400c70/tumblr_molq1papQS1r3e62yo1_500.gif
http://hanathepanda.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Angel14 F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 29-12-2011 23:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2184
Ostrzeżeń: 0
Postów: 376
Data rejestracji: 16.04.11
Medale:
Brak

Muzyka jest bardzo wazna czescia mojego zycia. Zawsze mi pomaga, jak jestem smutna, to poprawia mi nasrój i pomaga mi zapomniec o problemach Uśmiech Jesli jestem tym czego slucham no to jestem wrazliwa buntowniczka, która chcialaby zmienic caly swiat Oczko
__________________
25.media.tumblr.com/c7f98ce7deaf784cdfd56c75e361e81e/tumblr_mkyubpkpDr1roov60o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Anar0207 F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 30-12-2011 12:46
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 412
Ostrzeżeń: 4
Postów: 168
Data rejestracji: 05.06.11
Medale:
Brak

Każdy może słuchać rocka tudzież metalu, nawet ci dorośli, chociaż teraźniejsza młodzież sądzi, iż uwielbiają oni klasyczną. A to jest właśnie błąd. Są babcie raperki i dziadkowie raperzy - młodzież się z nich wyśmiewa, a potrafią wiele. Nastolatkowie sądzą, że muzykę, którą lubią, tylko oni słuchają i tylko oni mogą to robić. A to jest błąd.
Wyślij prywatną wiadomość
~Loa_riddle F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 24-01-2012 13:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1507
Ostrzeżeń: 0
Postów: 489
Data rejestracji: 30.05.11
Medale:
Brak

Jak czasami słyszę czy też czytam teksty typu "muzyka to całe moje życie", "muzyka towarzyszy mi od zawsze", "nie istnieję bez muzyki" to wydaje mi się to bardzo, ale to bardzo przereklamowane. Fakt, że muzyka istnieje prawie od zawsze, odkąd ludzie nauczyli się wydobywać dźwięki z gardła, ale dla mnie jest tylko dodatkiem do codziennego życia, bez którego mogę jak najbardziej żyć i funkcjonować.
Jestem tym czego słucham? Więc jestem mieszanką, czasami wybuchowa, ostra, lub też miła i wrażliwa. Słucham wielu rodzajów muzyki; od popu, przez indie rock, do trash metalu.
__________________
-Etienne, nie sądzę, by monsieur Jeanowi potrzebne były twoje nauki, a zwłaszcza zarozumiałość!- włączył się Henri de Bar. - Jeśli już, być może to ty powinieneś nauczyć się od niego skromności.
-Dogadałeś się z moim bratem? - spytał Sancerre, marszcząc nos.- Dlaczego zawsze mówicie mi to samo, jakbyście mieli we dwóch jedne usta?
De Bar wyprostował się, nic więcej nie dodając.
-Panowie, proszę was, nie kłóćcie się z mojego powodu- poprosił Ian, który wciąż nie mógł się nadziwić przyjaźni między tak różnymi-zarówno z charakteru, jak i z wyglądu- rycerzami.
Sancerre uśmiechnął się.
-Och, ja i Henri kłóciliśmy się od zawsze, nawet wtedy, kiedy on był giermkiem mojego brata, a ja - giermkiem mojego kuzyna. A i tak to ja miałem zawsze ostatnie słowo.
-A ja miałem rację- odparł spokojnie de Bar.
Sancerre spojrzał na niego takim wzrokiem, że zarówno Ian jak i Grandpre uśmiechnęli się.


Hyperversum, Cecilia Randall
Wyślij prywatną wiadomość
~Severus Tobias Snape F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 17-07-2012 18:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1013
Ostrzeżeń: 2
Postów: 406
Data rejestracji: 18.03.12
Medale:
Brak

Mogę bez muzyki żyć, ale czasem nie mogę wytrzymać. Niektórzy ludzie, rzeczy i wydarzenia ważne w moim życiu często się z nią wiążą. Możnaby powiedzieć, że wtej kwestii jestem wszystkim i niczym za razem, bo nie słucham gatunków tylko muzyki i mogę lubić rocka, ale słuchać prócz Guns'n'Roses również Evanescence lub klasycznych utworów Chopina itp. A więc słucham po kawałku wszystkiego, czasem wogóle niczego, a czasem poprostu to co słucham uznawane jest za nic lub wszystko, ale każdy ma inne zdanie, a ja podkreślam, że to tylko moje życie, moje zdanie, moja opinia.
__________________
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY O WŁASNEJ WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

(...) Nie oczekuję od was, że naprawdę docenicie piękno kipiącego kotła i unoszącej się z niego roziskrzonej pary, delikatną moc płynów, które pełzną poprzez żyły człowieka, aby oczarować umysł i usidlić zmysły... Mogę was nauczyć, jak uwięzić w butelce sławę, uwarzyć chwałę, a nawet powstrzymać śmierć,(...). - Severus Tobias Snape

Umysł nie jest książką, którą można otworzyć i przeczytać w wolnym czasie.- Severus Tobias Snape
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT