Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 229
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Godzina dla Ziemi.
Czy bierzesz udział w akcji Godzina dla Ziemi?
Tak Tak 27%[4 głosów]
Nie Nie 60%[9 głosów]
Zastanawiam się jeszcze Zastanawiam się jeszcze 13%[2 głosów]
Głosów ogółem : 15
Drukuj temat · Godzina dla Ziemi.
!Tonks2812 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 27-03-2010 13:53
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Dziedzic Ravenclaw
Punktów: 6047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 219
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Dziś (27 marca) o 20Kotecek0 zaczyna się akcja Godzina dla Ziemi. Polega ona na tym by na jedną godzinę zgasić światło w całym domu. "Celem "Godziny dla Ziemi" WWF jest demonstracja jedności, determinacji i wiary w to, że świat potrafi zjednoczyć się, by sprostać największemu wyzwaniu naszych czasów czyli zmianom klimatu."
Pierwsza taka akcja odbyła się w 2007 roku i jak widać jest ona kontynuowana, a z każdym rokiem dołącza się więcej osób.
Słyszeliście o tej akcji? Bierzecie udział? Ja mam zamiar i liczę, że Wy też na to się zdobędziecie, bo to nasza wspólna sprawa Oczko
Tutaj (http://www.youtub...8eiZ6EEY6M) macie wideo na ten temat, a gdybyście chcieli coś poczytać i dowiedzieć się na ten temat jeszcze więcej, to wchodźcie na tę stronę (http://www.wwf.pl...adlaziemi/).
__________________
Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie.

hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,ona.gif

Edytowane przez Tonks2812 dnia 27-03-2010 13:59
Wyślij prywatną wiadomość
!Ballaczka F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 27-03-2010 15:49
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3299
Ostrzeżeń: 0
Postów: 215
Data rejestracji: 07.08.08
Medale:
Brak

No i co to zmieni? Czy fakt, że Kowalki raz na rok wyłączy prąd i posiedzi godzinkę w ciemności ma jakikolwiek wpływ na zmianę klimatu?
Nie bawię się w to, bo mi się nie chce. Nie chce mi się bawić przez godzinę komórką, spać czy pójść na spacer. Zmiany klimatu to poważny problem, ale tego typu akcje nic nie zmienią. Dodajmy jeszcze - poważny problem, ale nie dla Ziemi. Ziemia przeżyje wszystko, nasz gatunek zostanie zmieciony z jej powierzchni, a ona nawet tego nie odczuje. Jeśli komuś zależy, by chronić środowisko, niech oszczędza pitną wodę czy nie marnuje jedzenia, wyłączenie świateł na godzinę nic nie zmieni. Największe korporacje pracują bezustannie przy maksymalnym poborze energii, fakt, że kilka tysięcy szarych ludzi na godzinę pozbawi się oświetlenia Ziemia nawet nie zauważy.

Jak ktoś chce się bawić w ekologa, niech nie wozi tyłka w samochodach, tylko chodzi na nóżkach, postawi na energię słoneczną i stworzy sobie swoją własną farmę. Wiara w to, że ktokolwiek odczuje skutki zgaszenia prądu oprócz nas samych jest trochę naiwna.
__________________
Chciałem wyssać z życia całą kwintesencję. Wykorzenić wszystko, co nie jest życiem, by nie odkryć tuż przed śmiercią, że nie umiałem żyć.
Henry Thoreau
Wyślij prywatną wiadomość
~HermionaaaGrangerrr F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 27-03-2010 15:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 227
Ostrzeżeń: 1
Postów: 135
Data rejestracji: 17.01.10
Medale:
Brak

Ja zgadzam się z Balaczką niestety to klimatu nie zmieni ziemi tez to nic nie pomoże. rozumiem dzień bez samochodu czy coś takiego ale nie bez prądu, przecież na tym się podstawa życia we współczesnym świecie opiera
__________________
JESTEM JAKA JESTEM RozbawionyD

NIESZCZĘŚLIWIE ZAKOCHANA

Takk pozdrawiam cię Godryk_Gryffindor Oczko


Pozdrawiam Tych którzy mnie pozdrawiają czyli:
Karola__94,
Lady House,
Casadriss,
maggie,
Lena_Luna,
lapa,
La_Luna,
Lori_Lemonberry,
RazorBMW,
Ain Ein Garp,
Czarodziejka Majka
i jeszcze dopisze ^^
Wyślij prywatną wiadomość
!Tonks2812 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 27-03-2010 16:53
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Dziedzic Ravenclaw
Punktów: 6047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 219
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Źle rozumiecie intencje tej akcji. Nie chodzi o to, że jak przez godzinę będziemy mieć wyłączone światło to polepszy się nasz klimat lub zmniejszy się postępowanie globalnego ocieplenia. Jest to "symbolicznie przeciwstawić się jednemu z największych zagrożeń dla naszej planety". Chodzi o to, żeby przez ten gest zwrócić większą uwagę władz na ten problem. Pokazać, że duża ilość osób go zauważa i chce działań Oczko
__________________
Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie.

hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,ona.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Bella Muerte F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 27-03-2010 18:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1246
Ostrzeżeń: 1
Postów: 403
Data rejestracji: 11.03.10
Medale:
Medal Medal

Jest to "symbolicznie przeciwstawić się jednemu z największych zagrożeń dla naszej planety".


Symbolicznie, czyli do kitu, bezowocnie, bez skutku, bez celu, bez sensu. Bez jaj. "Nie chce mi się". x d
__________________
Take your protein pills & put your helmet on

Edytowane przez Bella Muerte dnia 27-03-2010 18:54
Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 27-03-2010 19:04
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

To oczywiste ,że wyłączenie na godzinę prądu, w żadnym stopniu nie zmieni naszego klimatu. Jest to tylko symboliczne.
Nie jestem jeszcze do końca pewna czy dołączę się do tej akcji, bo mam dość słabą wolę, jednak i tak uważam że jest to bardzo pozytywny gest, więc zachęcam chociażby do próby. Jeżeli nie chcecie - to nie, nie jest to przecież obowiązek.
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
!Ballaczka F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 05-04-2010 11:42
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3299
Ostrzeżeń: 0
Postów: 215
Data rejestracji: 07.08.08
Medale:
Brak

symbolicznie przeciwstawić się jednemu z największych zagrożeń dla naszej planety


Że co niby jest tym największym zagrożeniem dla naszej planety? Nadmierne zużycie prądu? Zanieczyszczanie środowiska? Brak świadomości ekologicznej?
Naszej planecie nic nie grozi. Nie jesteśmy pępkiem świata, kilka elektrowni czy śmieci porozrzucanych pod blokami Ziemia nawet nie odczuje. Nie twierdzę, że dbanie o środowisko jest niepotrzebnym krokiem - jak najbardziej, dbajmy, oszczędzajmy wodę, prąd, ale z głową. Jeśli chcemy dokonać zmian, to nie za sprawą jednorazowych akcji wyłączmy wszystkie światła w domu, to może ktoś zwróci uwagę na problem, tylko w trakcie ewolucyjnie wprowadzanych zmian w naszym życiu. To nie rząd ma zwrócić uwagę na problem, nie wielkie organizacje, nie bossy tego świata, ale zwykli ludzie. Chcecie coś zmienić? Zacznijcie od siebie. Chodźcie na nogach, odstawcie samochody, segregujcie śmieci, kupujcie jedzenie od mniejszych farm, a nie wielkich korporacji. Wyłączenie świateł raz na rok, a przez następne 355 dni wożenie się samochodem do osiedlowego sklepiku jest tylko hipokryzją.
I powiedzmy sobie szczerze - co byśmy nie zrobili, Ziemia sobie z nami poradzi. Dbając o środowisko, nie dbamy o naszą planetę, dbamy o siebie. Zaszkodzić możemy tylko sobie, nie Ziemi, nie wszechświatowi. Ale dbanie o planetę lepiej brzmi przecież ;x
__________________
Chciałem wyssać z życia całą kwintesencję. Wykorzenić wszystko, co nie jest życiem, by nie odkryć tuż przed śmiercią, że nie umiałem żyć.
Henry Thoreau
Wyślij prywatną wiadomość
~aniutek96 F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 05-04-2010 11:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2703
Ostrzeżeń: 0
Postów: 339
Data rejestracji: 14.10.09
Medale:
Brak

No cóż tak jak wszyscy uważam, że to nie ma wielkiego sensu, bo ludzie w ciągu kolejnego dnia to wszystko nadrobią. Ja się do tego przedsięwzięcia nie dołączyłam, bo uważam, że to się nie opłaca, a władze będą mieć dalej to w pewnym miejscu. xD
__________________
"Let's finish this the way we started it... TOGETHER!"


Stefan : Więc myślisz, że John jest ojcem Eleny?
Damon : Ding Ding Ding !
Wyślij prywatną wiadomość
!Guardian F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 05-04-2010 13:08
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 20057
Ostrzeżeń: 1
Postów: 705
Data rejestracji: 02.08.08
Medale:
Medal

http://mainhg.dem...asilii.jpg

Uważam, że taka akcja nie ma większego sensu. Po pierwsze, taka godzina nie będzie dużym zaoszczędzeniem energii. Po drugie, symboliczne znaczenie mnie trochę śmieszy, bo i tak jest głośno wokół podobnych lub nawet tych samych tematów, więc ewentualne pokazanie problemu i zainteresowanie polityków już dawno nastąpiło. Problem jest zbyt globalny, by taki manifest coś zmienił. Do tego potrzebni są odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach i chęć zwykłych szarych ludzi (jest masa nieumyślnych ludzkich zachowań działających na niekorzyść Ziemi). Poza tym, temat godziny dla Ziemi, to dobre miejsce, by wspomnieć o tzw. ekoterrorystach, którzy za wszelką cenę chcą pokazać, jak wielki człowiek ma wpływ na klimat, nie mając przy okazji odpowiednich dowodów. W ogóle, ostatnio popularne ocieplanie klimatu to nic nowego na naszej planecie. Wystarczy trochę poczytać o historii Ziemi.

PS. Jak ktoś ma poczucie humoru i jest na tyle duży, że nie straszne mu pojedyncze wulgaryzmy, niech obejrzy skecz związany z dyskusją: http://www.youtub...OqMoS6yccw.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT