Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 227
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Atramentowe Serce
Drukuj temat · Atramentowe Serce
~antybratek F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2008 13:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 699
Ostrzeżeń: 1
Postów: 260
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Co sądzicie o serii tych książek? Ja po angielsku przeczytałam pierwszą część, oraz dwa rozdziały drugiego tomu. Na razie bardzo mi się podoba. Jest jedną z fajniejszych książek, jakie przeczytałam. Co wy o niej sądzicie? Spodobała się wam?
__________________
Dawny charpak1

"I solemnly sware I am up to no good."

"Mr Moony presents his conpliments to Professor Snape, and begs him to keep his abnormally large nose out of other people's buissness."

"Mischief managed."
Wyślij prywatną wiadomość
~Cee F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 00:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Przeczytałam póki co pierwszą część - była dostępna w bibliotece i pani mi ją poleciła, więc wzięłam. Czytałam kilka dni, bo nie miałam czasu wtedy zbytnio. :> Jednak przypadła mi do gustu i czekam teraz na rok szkolny, żeby ją oddać po wakacjach (^^) i wypożyczyć kolejną część. Spodobał mi się bardzo pomysł autorki - że ktoś wywołuje postacie, czytając książki na głos... oryginalne i ciekawe.

Edytowane przez Cee dnia 04-11-2008 07:39
Wyślij prywatną wiadomość
~ultramaryna F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 13:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 251
Ostrzeżeń: 0
Postów: 80
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

"Atramentowe serce" jest wspaniałą książką. Podobnie jak "Atramentowa krew". Po przeczytaniu przez jakiś czas miałam stracha czytać książki na głos. Uśmiech Cornelia Funke jest naprawdę rewelacyjną autorką. We wrześniu ma się pojawić "Atramentowa śmierć", trzecia część trylogii. Już nie mogę się doczekać Uśmiech
kochajmy-ksiazki.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Temeraire F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 13:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Czytałam. Czytałam i jestem zachwycona. Atramentowe serce i Atramentowa krew to naprawdę genialne, oryginalne i pomysłowe książki. Bardzo mi się spodobały i nie mogę się doczekać na kolejną, niestety już ostatnią, część tej trylogii.
__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]
Wyślij prywatną wiadomość
~luna_lovegood F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2008 16:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -170
Ostrzeżeń: 3
Postów: 39
Data rejestracji: 31.08.08
Medale:
Brak

Uwielbiam tą serię, widziałam w gazecie że jest już ostatnia cześć tej wspaniałej trylogii "Atramentowa śmierć" jestem pewna że ta część będzia tak fajna jak poprzednie.Uśmiech
http://www.szkolamagiihogwart.fora.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~ultramaryna F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2008 18:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 251
Ostrzeżeń: 0
Postów: 80
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Prawda, okładki są wspaniałe! Jednak okładka "Atramentowej śmierci" podoba mi się znacznie mniej niż poprzednie dwa tomy.
kochajmy-ksiazki.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Martyna F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2008 18:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1282
Ostrzeżeń: 0
Postów: 188
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ech... No cóż, jeżeli o książki Funke chodzi, nie będę wyrozumiała. Cóż, nie liczy się okładka, ale książka. Lecz w tym przypadku jedyne, co mnie zachwyciło - to właśnie okładki, bo sama książka jest raczej, szczerze mówiąc, nudnawa.

Do gustu nie przypadła mi przede wszystkim fabuła. Styl - jeszcze bardziej, z książki wionęło nudą na milę. Wszyscy się zachwycają historią, stylem autorki, a mnie on po prostu się... nie spodobał. Nudziło mnie to niepomiernie, z trudem dotrwałam do końca.
To jest jedna z książek, które omijam szerokim łukiem, i nie daję się namówić do ponownego przeczytania ;d
Wyślij prywatną wiadomość
!Tonks2812 F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 18:44
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Dziedzic Ravenclaw
Punktów: 6047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 219
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Mi w odróżnieniu do Martyny książki "Atramentowa krew" jak i "Atramentowe serce" bardzo mi się podobały. Ale zrozumiałe jest to, że nie wszystkim podobają się te same książki ;] ja na przykład bardzo polubiłam "Faraona", który nie podoba się 80 % społeczeństwa ^^
Jednak wracając do serii Funke, to rzeczywiście w pierwszym tomie może fabuła nie była zbyt ciekawa (łapali ich, uciekali, łapali uciekali ;p) ale mimo to książka spodobała mi się na tyle bym kupiła tom 2. I " Atramentpwa krew" straszliwie mi przypadła do gustu ^^
Moim ulubionym bohaterem jest Smolipaluch ^^ myślę, że to dlatego, że przypomina mi Syriusza, choć możliwe, że gdyby ich porównać, nie byliby tacy podobni xD
Na pewno wart przeczytać tą książkę, wszystkiego trzeba w życiu spróbować Oczko
__________________
Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie.

hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,ona.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona_Lily_tusia F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 19:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Gryffindoru
Punktów: 431
Ostrzeżeń: 2
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mi się podobała, jeszcze kilka tygodni po przeczytaniu tej książki wyobrażałam sobie, że mam magiczną moc czytania i przeniosę się do Hogwartu
__________________
hogsmeade.pl/images/hat/gryffindorm.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Upiorzyca F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 00:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1105
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Pierwszy tom był super, drugi też super ale trochę mniej, trzeci był tylko fajny.
__________________
Twórczość bywa rekompensatą, choć czasem bardzo utajoną, z bardzo skrywanych braków i utrat płynącą jak z podziemnego źródła.

Maria Dąbrowska

Edytowane przez Upiorzyca dnia 21-04-2009 19:55
Wyślij prywatną wiadomość
~Yennefer F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 16:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1801
Ostrzeżeń: 3
Postów: 503
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja przeczytałam dwie części - Atramentowe Serce i Atramentową Krew. Obydwie książki bardzo mi się podobały. W Niemczech wyszła już trzecia część Atramentowa Śmierć, w Polsce też ma się za niedługo pojawić, nie mogę się doczekać!!! Rozbawiony
__________________
i38.tinypic.com/adj1tv.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Sunflower F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 20-09-2008 21:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 241
Ostrzeżeń: 0
Postów: 71
Data rejestracji: 20.09.08
Medale:
Brak

Czytałam i ''Atramentowe serce" jak i "Atramentową krew". Szczerze powiedziawszy ta pierwsza spodobała mi się o wiele lepiej. Może nie bardzo przepadam za książkami tego typu, jednakże ''Atramentowe serce" ma w sobie jakąś ''siłę przyciągania"; zaczęłam czytać i nie mogłam skończyć. Podobnie jest z "Atramentową krwią", jednak to ta pierwsza część mnie bardziej urzekła. No cóż, wspaniała historia, bez dwóch zdań. No i grubość książki przyciągająca wzrok każdego mola książkowego...;)
__________________
Każda minuta w której się śmiejemy,
przedłuża nasze życie o jedną godzinę.

(***)
Wyślij prywatną wiadomość
~Isilien F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 20-09-2008 22:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2248
Ostrzeżeń: 0
Postów: 244
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

czytałam "Atramentową Krew" dzięki upzrejmości osiedlowej biblioteki. Niestety, pierwszej części nie było... a szkoda, bo musze powiedzieć, że nawet mnie to wciągnęło. Może nie sama fabuła, co długość książki ( w moim wierzeniu, im grubsza ksiązka, tym lepsza, bez względu, co jest w środkuOczko). ilość stron po prostu mnie oczarowała.

wprawdzie nie wiedziałam bardzo o co kaman, właśnie dla tego, ze biblioteka nie zadała sobie trudu zdobycia "Serca", ale i tak muszę powiedzieć, że to książka warta pzreczytania.

Czy fabuła jest trochę nudnawa? o ile pamiętam (bo czytałam to jakiś rok temu) może nie powala szybkością ale też nie daje usnąć. jak dla mnie w sam raz.
__________________
Nie każde złoto jasno błyszczy,
Nie każdy błądzi, kto wędruje.
Nie każdą siłę starość zniszczy,
Korzeni w głębi lód nie skuje.
Z popiołów strzelą znów ogniska
I mrok rozświetlą błyskawice.
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król - tułacz wróci na stolicę.



Uwaga. Drut kolczasty
http://www.normalsucks.fora.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~ultramaryna F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2008 19:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 251
Ostrzeżeń: 0
Postów: 80
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Właśnie pochłaniam "Atramentową śmierć" - trzecią część tej niewątpliwie wspaniałej trylogii. Myślę, że nie ustępuje swoim poprzedniczkom. Chociaż trudno mi to jednoznacznie stwierdzić, gdyż poprzednie części czytałam już dawno. W każdym razie muszę uznać z całą pewnością, że Cornelia Funke to naprawdę wspaniała autorka.
kochajmy-ksiazki.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Rock_Idiot F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2008 19:22
Zbanowany

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1182
Ostrzeżeń: 2
Postów: 401
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Atramentowe serce i Atramentowa krew to jedne z moich ulubionych książek.
Cornelia Funke jest naprawdę wspaniałą autorką, jej książki pochłaniałam jednym tchem.
Co prawda najbardziej w pamięć zapadały mi czarne charaktery, ale mam tak zawszeUśmiech

__________________
Boże, jak ja nie znoszę tych, co są jak trzcina na wietrze
Wyślij prywatną wiadomość
~Finezja F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 07-11-2008 19:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 227
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 21.09.08
Medale:
Brak

Książki świetne, przeczytałam Atramentową Krew, teraz czytam Atramentowe Serce (trochę nie po kolei) nie mogę się doczekać Atramentowej Śmierci, Cornelia Funke świetnie pisze, miała oryginalny pomysł, wymyśliła fajne postacie... książki strasznie mi się podobają.
Wyślij prywatną wiadomość
~emma-watson-16 F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 21-04-2009 09:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 383
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Bardzo mi się podobały Oczko wywoływanie postaci z książek? super ;P gdyby tylko nie trzebabyło oddawać nic w zamian... czekam teraz na film, podobno ma niedługo lecieć w kinach, i na pewno pójdę ;P
Wyślij prywatną wiadomość
~Fernando F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 21-04-2009 16:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 264
Data rejestracji: 02.04.09
Medale:
Brak

Bardzo lubię Atramentową Serię. Pierwsza część bardzo mnie wciągnęła, przyjemnie mi się to czytało. Świetna książka fantasy, ciekawa fabuła, gorąco polecam. Cornelia Funke stworzyła naprawdę dobrą powieść. Szczególnie podoba mi się tajemnicza postać Smolipalucha. Drugą część, "Atramentową krew" czytałem już trochę znudzony, ale nie mniej jednak atramentowe książki są jednymi z moich ulubionych. Chciałem wybrać się na ekranizację pierwszej części do kina, ale niestety w najbliższym kinie nie puszczali.
Wyślij prywatną wiadomość
~marta2093 F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 21-04-2009 17:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 363
Ostrzeżeń: 0
Postów: 76
Data rejestracji: 02.02.09
Medale:
Brak

Muszę się przyznać, że nie czytałam jeszcze "Atramentowego serca" , ale z wielu postów wynika, że to bardzo ciekawa książka. Muszę ją przeczytaćRozbawiony

Niedawno spotkałam się z inną książką Cornelii Funke. Nosi ona tytuł "Król złodziei". To dzięki temu utworowi autorka zyskała popularność. No cóż... Ogólnie powieść ta nie powaliła mnie na kolana, ale zaliczam ją do ciekawych książek. Mówi o braterskiej miłości, poświęceniu. Jest w niej dużo optymizmu. Wydaje mi się, że warto ją przeczytać. Nie jest długa- ok.200 stron.
__________________
[alt]Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!
[/alt]


Miej serce i patrzaj w serce!
Wyślij prywatną wiadomość
~grejs F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 29-07-2009 14:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 130
Ostrzeżeń: 1
Postów: 79
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

hmh, więc to było tak: pewnego dnia byłam z koleżankami w Empiku i zaczęłyśmy czytać różne książki, które wpadły Nam w ręce. ja, ze względu, że długo szukałam książki, którą z chęcią bym przeczytała, wzięłam pierwszą lepszą: Atramentowe Serce. wzięłam i zaczęłam czytać. bardzo mi się spodobała, więc chyba z miesiąc męczyłam rodziców, żeby kupili mi wszystkie trzy części. kiedy już kupili - wzięłam się od nowa za pierwszą część i.. do tej pory jej nie przeczytałam xD. pojęcia nie mam czemu. jednak za każdym razem, kiedy próbuję po nią sięgnąć, zmieniam zdanie i w ogóle jej nie ruszam. przed rodzicami udaję, że przeczytałam, żeby nie było pretensji, że wydali pieniądze na marne Rozbawiony.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT