Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 221
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Trudi Canavan - Trylogia Czarnego Maga
Drukuj temat · Trudi Canavan - Trylogia Czarnego Maga
~E-Vaire F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2008 15:00
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 80
Ostrzeżeń: 2
Postów: 39
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Przeczytał ktoś już opublikowane części w j. polskim? Pierwszą jest 'Gildia Magów', drugą - 'Nowicjuszka'. Obie są świetne i jestem ciekawa co o nich myślicie..

'Gildia Magów to pierwszy tom znakomitej nowej trylogii fantasy, skrzącej się od magii, akcji i przygód. Co roku magowie z Imardinu gromadzą się, by oczyścić ulice z włóczęgów, uliczników i żebraków. Mistrzowie magicznych dyscyplin są przekonani, że nikt nie zdoła im się przeciwstawić, ich tarcza ochronna nie jest jednak tak nieprzenikniona jak im się wydaje. Kiedy bowiem tłum bezdomnych opuszcza miasto, młoda dziewczyna, wściekła na traktowanie jej rodziny i przyjaciół, ciska w tarczę kamieniem - wkładając w cios całą swoją złość. Ku zaskoczeniu wszystkich świadków kamień przenika przez barierę i ogłusza jednego z magów. Coś takiego jest nie do pomyślenia. Oto spełnił się najgorszy sen Gildii: w mieście przebywa nieszkolona magiczka. Trzeba ją znaleźć - i to szybko, zanim jej moc wyrwie się spod kontroli, niszcząc zarówno ją, jak i miasto.'


Książki są naprawdę wciągające i ciekawe, polecam każdemu, kto lubi fantasy, ale nie porównuje wszystkiego do Władcy Pierścieni - trylogii Tolkiena NIC się nie równa ;]
Wyślij prywatną wiadomość
~just_tina F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2008 19:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 417
Ostrzeżeń: 1
Postów: 162
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Miło że ktoś się odezwał Uśmiech
Na wcześniejszym forum założyłam taki temat i ani mru mru
Świetne książki! Ucieszyłam się że wreszcie dziewczyna jest bohaterką jakiejś dobrej trylogii fantasty. Obie części bardzo mi się podobały choć jak na trylogię to 2 tom kończy się za mało dramatycznie. No cóż wszystkiego mieć nie można... Uśmiech
__________________
Alice Cullen i Tonks zostałyby przyjaciółkami Uśmiech ~ Czy ktoś w to wątpi?


Komentujcie, czytajcie
http://www.hogsme...ad_id=1271
Oto Ja Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
!PWN F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2008 22:22
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 320
Ostrzeżeń: 1
Postów: 82
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Czytałam pierwszy tom, drugi mam zamiar kupić... Hmmm... no cóż, 'Gildia Magów' - całkiem niezła książka, chociaż w niektórych momentach nieco przynudnawa ;p. Trochę przewidywalna fabuła (przynajmniej w 1 tomie) i tacy z deka sztywni bohaterowie... Ale napisane ciekawym językiem, koniec pierwszej cześci mnie lekko zaciekawił i mimo wszystko zaskoczył, więc kupię kolejny tom, zobaczymy czy się opłaci ;]
__________________
,, Ogarnęło mnie straszliwe poczucie samotności. Pierwszy raz od miesięcy znalazłem się w biały dzień sam, nie mając nic do załatwienia i nie potrzebując biec na ulice w obawie, że się dokądś spóźnię. Byłem z dala od zgiełku i oszołomienia, pogrążony w ciszy, której nie mąciły ani dźwięki mechanicznej muzyki, ani podniesione glosy. Nic mnie nie nagliło i wyczułem w tym coś na kształt niejasnej groźby. ''
Wyślij prywatną wiadomość
~E-Vaire F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2008 22:54
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 80
Ostrzeżeń: 2
Postów: 39
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ja o wiele bardziej wolę Nowicjuszkę. Przypadła mi do gustu, jak można się domysleć - Sonea uczy się w Gildii, dla mnie to ciekawsze niż ta ucieczka przed magami z pierwszej części ;]
Wyślij prywatną wiadomość
~just_tina F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 19-07-2009 20:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 417
Ostrzeżeń: 1
Postów: 162
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Zakończenie Trylogii Canavan nie jest zbyt udane. Nie będę zdradzać, ale uprzedzam, że może rozczarować. Ze mną przynajmniej tak było.
__________________
Alice Cullen i Tonks zostałyby przyjaciółkami Uśmiech ~ Czy ktoś w to wątpi?


Komentujcie, czytajcie
http://www.hogsme...ad_id=1271
Oto Ja Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 07-09-2009 18:03
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Pierwszy tom przeczytałam stosunkowo dawno i była jak dla mnie średnia. Czasami wiała nudą a czasami akcja była w miarę ciekawa i zachęcała do czytania dalej. Zakończenie było średnie ale tuż przed nim było nawet ciekawie. Książka, co kto lubi, ja raczej nie zamierzam kupować następnej części.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~gemini F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2009 14:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 205
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 25.06.09
Medale:
Brak

Ja mam wszystkie trzy części Trylogii Czarnego Maga i z niecierpliwością czekam na sequel! Według mnie jest to świetne powieść o magii, przyjaźni, miłości (choć nie bardzo podobało mi się, że Sonea była z Akkarinem) i walce dobra ze złem. Po przeczytaniu pierwszej części musiałam od razu kupić następną, a potem z niecierpliwością czekałam na trzecią część. Polecam ją wszystkim fanom książek fantasy - naprawdę warto!Uśmiech
__________________
hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !
www.harry-and-miona.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Alae F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 13-10-2009 23:03
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2495
Ostrzeżeń: 1
Postów: 421
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Hm. Całą trylogię przeczytałam w wakacje. Właściwie nie przeczytałam, a pochłonęłam - kończyłam jeden tom i od razu szłam do księgarni po drugi. Te książki czyta się świetnie, czego najlepszym dowodem jest moja siostra, która zwykle omija książki szerokim łukiem, zaczytana w trylogii pani Canavan.

Moim numerem jeden jest bezsprzecznie "Nowicjuszka". Najbardziej dynamiczna, z intrygą w tle i najciekawiej zarysowanymi postaciami. O ile "Gildia Magów" i "Wielki Mistrz" należą do typu, który na swoje potrzeby nazywam książkami chodzonymi, w dwójce, mimo że akcja toczy się głównie w Gildii, działo się, według mnie, najwięcej ciekawych rzeczy.

Szkoda słabo zarysowanego wątku "działania" magii w świecie z trylogii. Lubię takie pseudonaukowe wstawki, więc każdą wzmiankę o tym, jak zostały te problemy rozwiązane przez autorkę, przyjmowałam z wielkim entuzjazmem. Niestety, pani Canavan ograniczyła dość mocno ten wątek, skupiając się bardziej na przygodach Sonei.

Moimi ulubionymi bohaterami są z pewnością Dannyl i Tayend. Najmniej papierowe postaci z trylogii. Bo trzeba przyznać, że większość z nich jest nieprzyjemnie jednowymiarowa i schematyczna. No i całym serduchem kocham Akkarina. Ale Akkarina z "Gildii Magów" i "Nowicjuszki", na "Wielkiego Mistrza" spuszczam litościwą zasłonę zapomnienia. -__-'

Sama historia zarysowana w trylogii, może nie specjalnie nowatorska i oryginalna, jest dość przyjemnie napisana.

Mam pytanie. Czy warto czytać "Kapłankę w bieli"?

__________________
Czyś ty do reszty skwestorzył?

Edytowane przez Alae dnia 13-10-2009 23:05
Wyślij prywatną wiadomość
~Doru Arabea F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 17-03-2010 19:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 556
Ostrzeżeń: 1
Postów: 142
Data rejestracji: 28.10.09
Medale:
Brak

Gdy moja koleżanka(również maniaczka fantastyki) pożyczyła mi tą książkę, podchodziłam do niej sceptycznie. Ciekawa książka fantasy, o której ja nie wiem? Dziwne. Ale przeczytałam i teraz tej decyzji nie żałuje. Pierwszy tom, był bardzo ciekawy, drugi raczej też, ale trzeci już mi sie nie podobał. Szczególnie środek. Nieciekawy. Może sie nie znam, ale mnie nie zachwycił. Najbardziej podobał mi sie jednak prequel. Jego wręcz pochłaniałam. Tessia to jedna z moich ulubionych bohaterek. Od początku podziwiałam jej miłość do uzdrawiania. Jayan też mi się spodobał. Cała trylogia(+prequel) bardzo mi sie spodobała i stoję murem za moja przyjaciółką: Trudi Canavan pisze świetne książki. Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Tessia F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 30-04-2010 14:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 46
Ostrzeżeń: 1
Postów: 44
Data rejestracji: 28.04.10
Medale:
Brak

Moja przyjaciółka bardzo lubi książki fantastyczne i to ona mnie tym gatunkiem książek zaraziła. Kiedy przeczytałam "Gildię magów" od razu jej ją pożyczyłam. Pierwsza część bardzo mi się podoba, druga jest ciekawa, a trzecia niekoniecznie... Prequel podobał mi się w szczególności, a zwłaszcza Tessia (i dlatego mam taki pseudonim). Doru tak mnie chwali, ale to ona zaczarowała mnie magią książek fantastycznych.

EDIT 30-04-2010 14:50
Mówiąc już o książkach Canavan... "Kapłanka w bieli" to świetna książka! Różni się od Trylogi Czarnego Maga. Moja mama też kocha książki i to ona pokazała mi "Kapłankę w bieli". Z tej serii ukazały się również "Ostatnia z dzikich" oraz "Głos bogów". Czekam na dalsze książki pani Canavan.

EDIT 30-04-2010 14:52
Zapomniałam napisać, że Trudi Canavan tworzy sequel do Trylogi Czarnego Maga "Trylogia zdrajcy". W czerwcu tego roku ma się ukazać pierwsza część - "Misja Ambasadora".
Edytowane przez Dominika dnia 30-04-2010 18:33
Wyślij prywatną wiadomość
~_Everything_ F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 02-05-2010 18:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 541
Ostrzeżeń: 0
Postów: 46
Data rejestracji: 13.03.10
Medale:
Brak

Ja dostałam te książki na Boże Narodzenie i muszę przyznać, że
są zawiłe, ciekawe i ogólnie... świetne!
Ta trylogia bardzo mi się podobała, choć chciałabym
żeby wiele wydarzeń inaczej się skończyło Happy
__________________
"...You are the strength that keeps me walking
You are the hope that keeps me trusting
You are the light to my soul
You are my purpose
You're everything..."
Wyślij prywatną wiadomość
~Malkontentka F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 17-06-2010 20:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1721
Ostrzeżeń: 1
Postów: 553
Data rejestracji: 09.05.10
Medale:
Brak

Bardzo fajna książka, ma świetnie opisany świat magi (inaczej niż w HP). Można się zakochać w tej książce. Co kolejna część to lepsza. Ci co nie przeczytali niech żałują, bo mają czego.
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!




''Ziemia zmarznięta.
Krok wędrowców pęta.
Nie zobaczą drogi końca,
Ani księżyca ani słońca."


J.R.R. Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
~Rass F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 12-09-2010 19:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 877
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 12.09.10
Medale:
Brak

Świetna trylogia! Zakończenie może trochę za 'szybkie', jeśli wiecie o co chodzi Oczko. Akkarin stał się jedną z moich ulubionych postaci literackich. Sonea może zbyt idealna, ale i tak super.
__________________
Ojj... długo mnie nie było...

A Slytherin, bez wątpienia, pomaga osiągnąć wielkość.

Śmiesz zaprzeczyć?


Pozdrowienia dla całego Hogs (Tak, nie chce mi się wszystkich wymieniać Rozbawiony)
Wyślij prywatną wiadomość
~Elva F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 02-10-2010 22:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 64
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 16.09.10
Medale:
Brak

Czytałam trylogię "Czarnego Maga" i bardzo mi się podobała. Jednak to nie w samej trylogii się zakochałam. "Uczennica Maga" czyli prequel podobał mi się najbardziej. To nie wszystko. Ostatnio czytałam jeszcze Misję ambasodora i również jestem zadowolana z zakupu książki.
Wyślij prywatną wiadomość
~majka F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 03-10-2010 11:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 614
Ostrzeżeń: 0
Postów: 151
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Trylogię czytałam dawno, ale lubię do niej wracać. "Uczennica Maga" podobała mi się najbardziej, ale cała opowieść jest warta przeczytania. Osobiście polubiłam Cerego i oczywiscie Akkarina. Z niecierpliwością czekam na dalsze części Oczko
__________________
I can't feel my senses
I just feel the cold
Frozen...
But what can I do ?
Frozen...
Tell me I'm frozen but
What can I do?
Can't tell the reasons
I did it for you
When lies turn into truth
I sacrificed for you
You say that I'm frozen...



Within Temptation - Frozen
Wyślij prywatną wiadomość
~panna_Malfoy F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 03-10-2010 15:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 214
Ostrzeżeń: 0
Postów: 37
Data rejestracji: 02.07.10
Medale:
Brak

Nie czytałam i długo nie przeczytam, ponieważ ja nie kupuje książek, korzystam z zasobu bibliotek,ale zanim to pojawi się w nich to minie z rok...
__________________
"My głupi dla Chrystusa. Staliśmy się jakby śmieciem tego świata i odrazą dla wszystkich aż do tej chwili. Albowiem nie w słowie, lecz w mocy przejawia się Królestwo Boże."
~ 1 Kor
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Bellatriks F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 07-11-2010 17:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2508
Ostrzeżeń: 0
Postów: 934
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Przeczytałam całą trylogię i bardzo mi się podobala, fajne postacie i dobra akcja, trochę zakręcone, ale nie szło mnie od wszystkich trzech książek jednakowo oderwać... Rozbawiony Zaczęłam czytać ''Kapłankę w bieli''', też fajne, polecam Dowcipniś.
__________________
''...zło i ból to moi najlepsi przyjaciele - nigdy mnie nie opuszczą...''

Ludzie na świecie dzielą się na głupich i jeszcze głupszych - dla mnie stworzono oddzielną kategorię - jestem po prostu sobą.
Ludzie często mówią mi, że mam głowę na karku, a ja odpowiadam na to: ''Przecież każdy ma głowę na karku. Wyobrażasz sobie, żeby głowa mogła być gdzieś indziej?''
Mówią o mnie ''córka diabła'' - temu nie zaprzeczę ani ja, ani ktos, kto mnie dobrze zna Język .
Pozdrawiam wszystkich tych, którzy mnie pozdrawiają Język
Wyślij prywatną wiadomość
~Sailor Mars F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 18-08-2011 22:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 369
Ostrzeżeń: 0
Postów: 74
Data rejestracji: 10.04.11
Medale:
Brak

Obecnie jestem na Gildii Magów i się normalnie zakochałam! Lubię książki, które dzieją się w innym świecie niż nasz. Piękne imiona, ciekawa akcja i mój ulubieniec Ceryni! (Rozbawiony) Jakoś najbardziej mi się spodobał.
Wyślij prywatną wiadomość
~KuroNeko F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 27-10-2011 18:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 213
Ostrzeżeń: 0
Postów: 59
Data rejestracji: 24.10.11
Medale:
Brak

Cała trylogia ma niezwykły klimat. Urzekła mnie od razu. Chociaż minął już czas od przeczytania ich, to wiem, że i tak do nich wrócę niebawem.
Interesująca fabuła (w końcu magia :)), postacie, akcja. Moją ulubioną częścią jest Nowicjuszka, chyba ze względu na rozpoczęcie nauki w Gildii przez Soneę.
__________________
img851.imageshack.us/img851/2580/20824060.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Lidkaaa F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 27-10-2011 20:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 49
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 06.08.11
Medale:
Brak

Achhh....właśnie jestem przy czytaniu "Wielkiego Mistrza" Zakochałam się w tej trylogii, za fabułę, postaci i ogólnie wszystko. I klimaty magiczne są chociaŻ nir te same co w HP <3 Ale i tak najbardzieje podobała mi się "Uczennica Maga" Trudni canavan świetnie pisze <3
Kocham jej książki. i mam w planach kupieniu Trylogie Zdrajcy .
__________________
Lidkaaa.
Pozdrawiam wszystkich : D

Od kretynizmu Puchonów
]Od przebiegłości Ślizgonów
Od Wiedzy- O - Wszechwiedzy Krukonów
Chroń nas Gryffindorze!!
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT