Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 291
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Czas
~Pandora F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 05-05-2010 11:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 395
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

Co sądzicie o zmieniaczu czasu, którym Hermiona posługiwała się przez cały rok???Czy uważacie,że przepisy ograniczające jego użycie są słuszne??
__________________
Atra gülai un ilian taught ono un atra ono waíse skölir frá rauthr.
Wyślij prywatną wiadomość
~kleopatra1989 F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 05-05-2010 15:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 329
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 01.05.10
Medale:
Brak

Moim zdaniem to nie był najlepszy pomysł Rowling bo skoro można w sumie dzięki niemu zmienić bądź też nie dopuścić do pewnych zdarzeń to czemu nie użyli go, aby zniszczyć Voldemorta przez laty. Przecież skoro wiedzieli gdzie będzie, to mogli się przenieść i go zabić, albo chociaż uchronić jego ofiary.
Wyślij prywatną wiadomość
~Regis F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 05-05-2010 16:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 209
Ostrzeżeń: 0
Postów: 89
Data rejestracji: 04.01.10
Medale:
Brak

Coś w tym jest kleopatra1989. Jeśli chodzi o mnie to też uważam, że ten zmieniacz czasu to nie był szczególnie dobry pomysł.
Wyślij prywatną wiadomość
~Potter_maniaczka F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 21-06-2010 20:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 75
Ostrzeżeń: 1
Postów: 99
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Brak

Taaak. Zabić Voldemorta...a to takie łatwe co?? Jaaasne, idźcie, na luzie zabijcie go. Ale nic się nie stanie jeśli on zabije wasze przeszłe ja?? Pomyślcie...
__________________
,, strach przed imieniem wzmaga strach przed samą rzeczą"
*

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !
Serdeczne Pozdrowienia dla drogi Gościu


fc02.deviantart.net/fs9/i/2006/143/1/7/HP___The_Harry_Potter_Project_by_cippow25.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Malkontentka F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 26-06-2010 15:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1721
Ostrzeżeń: 1
Postów: 553
Data rejestracji: 09.05.10
Medale:
Brak

Ja też uwarzam, żepomysł z tymi zmieniaczami czasu nie był do końca udany.

Taaak. Zabić Voldemorta...a to takie łatwe co?? Jaaasne, idźcie, na luzie zabijcie go. Ale nic się nie stanie jeśli on zabije wasze przeszłe ja?? Pomyślcie...

Po co odrazu go zabijać!
Tak jak napisała kleopatra1989 mogli chociaż uchronić jego przyszłe ofiary. Zawsze jakiś pożytek ze zmieniaczy. A tak to pojawiają się raz... Uważam, że przepisy ograniczające jego użycie były słuszne... jak by powiedźmy czarodziej 'A" się przenosi się w czasie, żeby coś naprawić w swoim życiu, to mogłby przez przypadek zniszczyć życie inemu czerodziejowi, a skolei czarodziej "B" chciałby naprawić i zniszczyłby komu innemu... to błędne koło.
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!




''Ziemia zmarznięta.
Krok wędrowców pęta.
Nie zobaczą drogi końca,
Ani księżyca ani słońca."


J.R.R. Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
~muchor F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 10-07-2010 19:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1854
Ostrzeżeń: 3
Postów: 476
Data rejestracji: 04.03.10
Medale:
Brak

A ja nie zgadzam się z opinią moich poprzedników. Uważam, że pomysł ze zmieniaczem czasu był dobry. Mi si,ę osobiście podobał i nie zgodzę się z tym co pisała kleopatra1989:

Moim zdaniem to nie był najlepszy pomysł Rowling bo skoro można w sumie dzięki niemu zmienić bądź też nie dopuścić do pewnych zdarzeń to czemu nie użyli go, aby zniszczyć Voldemorta przez laty. Przecież skoro wiedzieli gdzie będzie, to mogli się przenieść i go zabić, albo chociaż uchronić jego ofiary


Po pierwsze: to Ministerstwo miało zmieniacze czasu i tylko ono nimi dysponowało, a jak dobrze pamiętamy, Ministerstwo nie wierzyło, że Voldemort powrócił.
Po drugię: W piatym tomie podczas walki wszystkie zmieniacze czasu jakimi dysponowano zostały zniszczonę.

Dlategoteż nie zgadzam się z opinią publiczną.

Co do tego co napisała Malkontentka:
(...) Jak by powiedzmy czarodziej 'A" się przenosi się w czasie, żeby coś naprawić w swoim życiu, to mogłby przez przypadek zniszczyć życie inemu czerodziejowi, a skolei czarodziej "B" chciałby naprawić i zniszczyłby komu innemu... to błędne koło.

Poniekąt tak, ale właśnie dlatego Ministerstwo ustanowiło przepisy ograniczające ich użycie.
__________________
truskawkaUśmiech


Pozrowinia dla: Lady Cat, Yoyo, Pyflame, Ta sama maggie, Maladie, Mooll, Silencia, Arya, Wióra, Tom Riddle, Hermionka, Lapa, Lori Lemonberry, Lady House, Lena Luna, Lily Potter, Buczek, Bloo, Aniutek96, Pandora, Deprimo Corfingo, Bonnie131, Malkontentka, Polami, Buka, Agnes Black, Imbecile, Ginny004, Robbotto, Ginny Ruda i Narciss.
No i oczywiście ukłony w stronę sprawiedliwej Czary.
Oraz dla wszystkich miłych użytkowników Hogsmeade.
Wyślij prywatną wiadomość
~Eisblume F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 10-07-2010 20:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 1
Postów: 290
Data rejestracji: 04.05.10
Medale:
Brak

Jednak skoro Ministerstwo Magii ograniczyło ich użycie,to dlaczego były wykorzystywane do takiej błahej sprawy jaką były lekcje Hermiony ? Chyba przydały by się bardziej do czegoś innego.
__________________
"Tak, Harry, jesteś prawdziwym panem śmierci, ponieważ prawdziwy jej pan nigdy przed nią nie ucieka. Godzi się z tym, że musi umrzeć, i wie, że są o wiele gorsze rzeczy od umierania."

"Harry Potter i Insygnia Śmierci'' <333
Wyślij prywatną wiadomość
~aniutek96 F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 10-07-2010 20:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2703
Ostrzeżeń: 0
Postów: 339
Data rejestracji: 14.10.09
Medale:
Brak

Może i przydałyby się do czego innego, ale skoro to Hermiona posiadała zmieniacz czasu to mogła go używać tak jak chciała chyba, nie?
Jeśli chodzi o to czy te przepisy są słuszne to chyba tak, bo skoro mogło zdarzyć się coś złego i zachwiać równowagę wszechświata to widać były potrzebne.
jak by powiedźmy czarodziej 'A" się przenosi się w czasie, żeby coś naprawić w swoim życiu, to mogłby przez przypadek zniszczyć życie inemu czerodziejowi, a skolei czarodziej "B" chciałby naprawić i zniszczyłby komu innemu... to błędne koło.
Z tym się zgadzam. No i wtedy byłoby nie ciekawie, bo wszyscy po kolei mieliby rozwalone życie.
__________________
"Let's finish this the way we started it... TOGETHER!"


Stefan : Więc myślisz, że John jest ojcem Eleny?
Damon : Ding Ding Ding !
Wyślij prywatną wiadomość
~polami F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 10-07-2010 22:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 817
Ostrzeżeń: 0
Postów: 223
Data rejestracji: 17.12.08
Medale:
Brak

Jednak skoro Ministerstwo Magii ograniczyło ich użycie,to dlaczego były wykorzystywane do takiej błahej sprawy jaką były lekcje Hermiony ?


Bo to było niegroźne. Tzn. jeśli założymy, że Herm jest odpowiedzialna.

Teraz będzie o mojej idei czasu, więc uwaga. Uważam, że nie można zmienić przeszłości, można zmienić tylko przyszłość. Przeszłość jest ustalona. Tzn. nie można zniszczyć świata, naruszyć osnowy istnienia cofając się w czasie, np. nie można cofnąć się w czasie i zabić swojego dziadka, uważam, że wtedy musiałoby się okazać że nie był twoim prawdziwym dziadkiem, bo został zabity zanim został ojcem, twoim dziadkiem musiał być ktoś inny, może o tym nie wiesz, ale przeszłość jest ustalona i niezmienna. Tzn. teraźniejszość już teraz uwzględnia zmiany jakie możesz wprowadzić w przeszłość.

Jestem przekonana, że wyjaśniełam to zbyt mętnie aby ktokolwiek zrozumiał co mam na myśli, ale chyba już dziś lepiej tego nie zrobię ;p


__________________
images41.fotosik.pl/183/bf2aff0240752ccb.jpg


Niech moc będzie z Tobą, drogi Gościu

Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Lilian F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 13-07-2010 15:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 650
Ostrzeżeń: 0
Postów: 122
Data rejestracji: 25.07.09
Medale:
Brak

Zmieniacz czasu widocznie mógł być używany w właśnie takich sprawach.

A jeżeli zastanowimy się nad jego skutecznością to pojawi się problem już po jego użyciu...
Znając coś takiego jak Efekt Motyla warto pamiętać, że każda nasza decyzja niesie za sobą jakieś konsekwencje, w tym przypadku uratowanie kogoś czy zrobienie czegoś co zawsze chciało się zrobić ma olbrzymi wpływ na nasza przyszłość. Już nie mówiąc o lęku gdy przypadkiem spotykamy nasze przyszłe "ja" np. na ulicy idące sobie jak gdyby nigdy nic.

Pomysł mi się bardzo spodobał, wprowadzenie zmieniacza czasu było dobrym pomysłem i tyle . Wredny
__________________
fc05.deviantart.com/fs29/f/2008/103/e/f/Gryffindor_by_laurastarzx.gif
Poznajmy się drogi Gościu!!
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !

"...-Zostawcie go- powtórzyła Lily. Patrzyła na Jamesa z odrazą- Co on wam zrobił?
- No wiesz. . .- powiedział James powoli, jakby się zastanawiał- to raczej kwestia tego, że on istnieje. . . jeśli wiesz, co mam na myśli. . ."
http://alchemy1978.wordpress.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Lapa F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 13-07-2010 15:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2607
Ostrzeżeń: 0
Postów: 257
Data rejestracji: 01.05.09
Medale:
Brak

W ogóle eksperymenty z czasem (oczywiście w filmach i książkach są dość dziwne. Po pierwsze ciekaw jestem co by się stało z umysłem Harry'ego gdyby nie cofnął się w czasie. Po pierwsze jego z jego mózgu wycięto by mu kawałek pamięci (ten fragment gdzie widział siebie). Po drugie: stałby się rośliną, bo pocałunek demenora wyssałby z niego duszę.
Chociaż sam pomysł, biorąc pod uwagę inne zabawy z czasem w innych filmach, jest dość dopracowany nie podoba mi się to ogólnie
__________________
Nikt nie umiera bez utraty dziewictwa.
Życie pier***li nas wszystkich

Kurt Cobain
Wyślij prywatną wiadomość
~Arya F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 13-07-2010 17:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2442
Ostrzeżeń: 0
Postów: 372
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Zmieniacz czasu to naprawdę dobry pomysł, ale używany tylko w słusznych celach jest naprawdę dobry. Zgadzam się z Lady Lilian co do używania zmieniacza w celu, który może diametralnie zmienić naszą przyszłość. Nie mówiąc już o swoim wcześniejszym Ja. Ale jednak to dobry, naprawdę dobry pomysł ;]
__________________
Jedynie w pogoni za perfekcją możemy zrobić jakiś znaczący krok do przodu
http://lubimyczytac.pl/profil/9166/arya Wyślij prywatną wiadomość
~marta F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 23-07-2010 12:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 875
Ostrzeżeń: 0
Postów: 136
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Zmieniacze czasu to pożyteczne, ale jednocześnie niebezpieczne urządzenia magiczne. Co prawda można zmienić przeszłość, dzięki nim, jednak trzeba się umiejętnie i ostrożnie posługiwać tymi urządzeniami...
Myślę, że Ministerstwo Magii chciało jak najbardziej ograniczyć, do minimum ich wykorzystywanie, bowiem mogły one niekorzystnie zmienić przeszłość; w końcu doprowadzono do ich zniszczenia, co według mnie jest dobrym pomysłem...Lepiej nie ingerować w przeszłość...choć czasem, no może...
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !

"- Dlaczego mam zatem słuchać serca?
- Bo nie uciszysz go nigdy. I nawet gdybyś udawał, że nie słyszysz, o czym mówi, nadal będzie biło w twojej piersi i nie przestanie powtarzać tego, co myśli o życiu i o świecie."
Wyślij prywatną wiadomość
~Croce F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 24-07-2010 11:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 356
Ostrzeżeń: 0
Postów: 49
Data rejestracji: 22.07.10
Medale:
Brak

Moim zdaniem trzeba uważać ze zmieniaczem czasu. Jest on jednak dość pożytecznym urządzeniem czy przedmiotem magicznym. Środki ostrożności co do tego urządzenia powinny być ścisłe. Co by było, gdyby zmieniacz czasu trafił w ręce nieodpowiedzialnej osoby? Boję się myśleć co ta osoba zmieniłaby... Dlatego zmieniacz czasu nie tylko powinien się wiązać ze ścisłymi regułami; każde takie urządzenie powinno być strzeżone i bronione, na wypadek gdyby ktoś chciał je nielegalnie wykraść.
__________________
Magia jest cenną "rzeczą", choć nie wiem, czy to odpowiednie określenie.
Magia to potęga, lecz istnieją dwa rodzaje "potęgi". To od Ciebie zależy, który rodzaj wybierzesz...
Wiele, wiele ludzi oddałoby wszystko za to, by świat był "magiczny". Nie dostrzegają tylko, że świat z dnia na dzień staje się coraz bardziej napełniony magią, w różnej formie - jedna z nich to książka, którą z pewnością bardzo dobrze znasz...

Croce
drogi Gościu , buuu! Zboczeniec! xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Prawdziwy_Gryfon F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 24-07-2010 13:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 151
Ostrzeżeń: 0
Postów: 59
Data rejestracji: 22.07.10
Medale:
Brak

Zmieniacz czasu jest pożyteczny ale moim zdaniem osoba,któa z niego korzysta powinna by c o zdrowych zmysłach oraz wiedzieć co się stanie gdy go źle użyje !
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !
- Wyślij prywatną wiadomość
~LundziaLove F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 26-07-2010 13:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 90
Ostrzeżeń: 1
Postów: 42
Data rejestracji: 12.07.10
Medale:
Brak

Ja myślę że zmieniacz czasu był dobrym pomysłem...
Gdyby nie dostała go Hermiona by nie uratowali Syriusza, a przecież [prawie] każdy się zgodzi że on był NIEWINNY!

Uśmiech
__________________
Heej !

Gorące pozdrowienia dla Lori_Lemonberry, Jedrii, Meladie, Promitet, Prawdziwy_Gryfon, Lady MudbloodUśmiech


Monika Domledore dziękuje za pozdrowienia.... także Cię pozdrawiam i to baaardzo gorąco Uśmiech

[gg][/gg] 21521160

Gorące....
Buziolki!! : **
'Prawda to cudowna i straszliwa rzecz, więc trzeba się z nią obchodzić ostrożnie'
www.truskawkowaksiezniczkaa.photoblog.pl Wyślij prywatną wiadomość
~fankaHP7 F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 06-08-2010 21:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 122
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 02.08.10
Medale:
Brak

kleopatra1989 napisał/a:
Moim zdaniem to nie był najlepszy pomysł Rowling bo skoro można w sumie dzięki niemu zmienić bądź też nie dopuścić do pewnych zdarzeń to czemu nie użyli go, aby zniszczyć Voldemorta przez laty. Przecież skoro wiedzieli gdzie będzie, to mogli się przenieść i go zabić, albo chociaż uchronić jego ofiary.

Emm.. gdyby to było mozliwe to by to zrobili juz dawno.... Hermiona dostała Go od McGonagall ...Żeby zdążyć na wszystkie lekcje... A Minerva musiała go zarejestrowac w Ministerstwie... Poza tym mówisz tu o przestrzeni lat!! A Zmieniacz używany był do przenoszenia się o jedna godzine... Uśmiech potem najwyżej 3 lub więcej... nie wiem jaki odstęp czasu oznaczał jeden obrót Uśmiech
__________________
W imię większego dobra... !!


Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!!!!
bez urazy Oczko
http://www.youtube.com/user/mefistofelcia1 Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny_Ruda F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 07-08-2010 20:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1034
Ostrzeżeń: 2
Postów: 171
Data rejestracji: 19.06.10
Medale:
Brak

Moim zdaniem to nie był najlepszy pomysł Rowling bo skoro można w sumie dzięki niemu zmienić bądź też nie dopuścić do pewnych zdarzeń to czemu nie użyli go, aby zniszczyć Voldemorta przez laty. Przecież skoro wiedzieli gdzie będzie, to mogli się przenieść i go zabić, albo chociaż uchronić jego ofiary.


Ojjj.. nie zgodzę się z tobą.. To by im nie nie wyszło nawet gdyby się cofali w czasie po tysiąc razy, bo Voldemort i tak był nie do pokonania przez zwykłego czarodzieja ( tylko Harry mógł to zrobić! ) i miał ukryte horkruksy więc jakby nie patrząc nie posiadał jednej duszy,a więcej i nawet jeżeli komuś by się udało zabicie go (co jest mało prawdopodobne ) to skorzystałby z innego horkruksa i dalej by prowadził swój dziwaczny żywot ;p
__________________
Moje serce to jest muzyk - improwizujący

Przestań mówić kłamstwa o mnie, bo zacznę mówić prawdę o Tobie..
Wyślij prywatną wiadomość
~Swidrygajlow F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 07-08-2010 20:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 721
Ostrzeżeń: 0
Postów: 152
Data rejestracji: 13.07.10
Medale:
Brak

Szanowni Państwo!
Według mnie twór, jakim był zmieniacz czasu to jedna z największych pomyłek J.K. Rowling i jednocześnie zaprzepaszczenie sensu wydawania tomów IV-VII. Bo i kto przy zdrowych zmysłach nie pozwoliłby Panu Profesorowi Dumbledorowi cofnięcie się w czasie i, tym samym, uniemożliwienie Panu Riddle'owi wstęp do Hogwartu: Szkoły Magii i Czarodziejstwa? Niedopatrzenie to jest rażące jak stąd dotąd. Po prostu wstyd, że dziatwa zachwyca się tą sagą, bo sama siebie tym kompromituje.
Klęska, klęska, po trzykroć klęska. I żenada do tego.

Pozdrawiam,
Arkadiusz Iwanowicz Swidrygajłow
Wyślij prywatną wiadomość
!Alae F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2010 19:41
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2495
Ostrzeżeń: 1
Postów: 421
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Swidrygajlow napisał/a:
Bo i kto przy zdrowych zmysłach nie pozwoliłby Panu Profesorowi Dumbledorowi cofnięcie się w czasie i, tym samym, uniemożliwienie Panu Riddle'owi wstęp do Hogwartu: Szkoły Magii i Czarodziejstwa?

A oglądał Pan może Wehikuł czasu Wellsa? Czy nie było tam przypadkiem pokazane, że nie można się cofnąć w czasie, żeby zmienić przeszłość, bo ktoś umarł i nie może jej zmienić; cofający wie, że ktoś umarł, dlatego się cofa i chce zmienić przeszłość, ale nie może, bo, gdyby zapobiegł śmierci tej osoby, zmieniłby przyszłość, z której przybył, więc nie ma skąd przybyć.

Tak samo w tym przypadku. Gdyby Dumbledore cofnął się, żeby zapobiec takiemu potoczeniu się wypadków, jakie mamy w książce, zmieniłby przyszłość, z której przybył, nie byłoby Czarnego Pana, więc nie zaszłaby potrzeba cofania się w czasie, więc Dumbledore by się nie cofnął.

__________________
Czyś ty do reszty skwestorzył?

Edytowane przez Alae dnia 08-08-2010 19:44
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT