Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 292
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Więzień Azkabanu
»»» Opinia o trzecim tomie
Drukuj temat · Opinia o trzecim tomie
~Bloo F
Dodany dnia 12-06-2010 17:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Barman w w Świńskim Łbie
Punktów: 1390
Ostrzeżeń: 0
Postów: 220
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

He he, pamiętam to, kiedy pierwszy raz przeczytałam Więźnia Azkabanu, umierałam z zachwytu. Nie jestem w stanie wyróżnić którejś części bardziej od innych. A co mi się podoba w Więźniu?.
Po pierwsze Snape - który o mało co wścieklizny nie dostał.
Syriusz Black - Rowling niesamowicie to zrbiła, naprawdę. Co rozdział, to niespodzianka.
Fred i George - ich historia o tym, jak zdobyli mapę Huncwotów poprostu powala mnie na kolana. "Kiedy byliśmy młodzi i niewinni" yee...
I naprawdę byłam zaskoczona, że Parszywek to człowiek...
Ogólnie historia świetna, jak zwykle fabuła prowadzona wzorowo. Humor na wysokim poziomieUśmiech
Uwielbiam Olivera Wooda, który postanowił utopić sie pod prysznicem, po tym, jak Harry spadł z miotły i stracił swojego Nimbusa. I te jego wykresy o poranku ^^
__________________
"Życie nie jest idealne, Człowieku-Wiadro"
T. Pratchett
rupieciarnia.xaa.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Luna_975 F
Dodany dnia 25-06-2010 13:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 132
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 22.06.10
Medale:
Brak

Dimrilla napisał/a:
Najlepiej skonstruowany tom "Harry'ego Pottera", nagromadzenie wątków, mniej lub bardziej istotnych - a przynajmniej wyglądających z pozoru na mniej istotne (np. Krzywołapkowe łowy na Parszywka, czy dziwne zachowanie Hermiony i jej nadmiar lekcji) - które koniec końców okazują się być kluczowe (Krzywołap polował na szczura, bo wiedział, że to nie szczur, tylko animag. Hermiona dawała radę uczęszczać na tyle zajęć, bo używała zmieniacza czasu, który okazał się być kluczem do uratowania Syriusza, itd. Przykłady można mnożyć)

Oprócz tego mnie również, jak i kilku innym osobom na forum, podobał mi się brak bezpośredniej konfrontacji z Voldemortem na końcu książki. Po tomach 1 i 2 było to duże (i pozytywne) zaskoczenie.

Btw. Nie pamiętam, który to był wywiad, ale Rowling stwierdziła, po napisaniu "Księcia Półkrwi", że z żadnego tomu nie była tak zadowolona od czasu ukończenia "Więźnia Azkabanu". Czyli niejako uznała te właśnie 2 tomy za najlepsze. Dziwnym trafem są to także te tomy, które najbardziej mi się podobają.

Mi też najbardziej podobał się "Więzień Azkabanu" i "Książę Półkrwi", chociaż ja akurat wolę "Więźnia". Podobał mi się brak Voldemorta i dużo wątków, które, jak pisała Dimrilla, z początku wydają się mało znaczące, a potem okazuję się bardzo ważne. No i pojawiają się dwie z moich ulubionych postaci: Lupin i Syriusz. Szkoda, że Lupin potem musiał odejść. Tak, wiem, że ba to stanowisko była rzucona klątwa, ale i tak szkoda.
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów
i Wiedzy-O-Własnej-Wrzechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
Wyślij prywatną wiadomość
~Lori_Lemonberry F
Dodany dnia 25-06-2010 13:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1217
Ostrzeżeń: 1
Postów: 188
Data rejestracji: 29.03.10
Medale:
Brak

Bardzo lubię ten tom, chociaż nie jest on moim ulubionym. Podobała mi się w nim taka mroczność, czyli dementorzy i seryjny morderca na wolności. Najlepsze były rozdziały końcowe, kiedy Harry się wszystkiego dowiedział i potem, jak razem z Hermiona przeniósł się w czasie.
__________________
"Nie znasz składu powietrza, którym oddychasz, to powietrze cię zabija"
Wyślij prywatną wiadomość
~marta F
Dodany dnia 23-07-2010 13:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 875
Ostrzeżeń: 0
Postów: 136
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

W trzecim tomie przygód Harrego Pottera najbardziej podobały mi się sceny(z książki):
- nadmuchanie ciotki Marge
- ucieczka od wujostwa, jazda Błędnym Rycerzem
- jazda pociągiem
- lekcje z Lupinem
A zresztą, co ja będę wypisywać. Cała książka była świetna...
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !

"- Dlaczego mam zatem słuchać serca?
- Bo nie uciszysz go nigdy. I nawet gdybyś udawał, że nie słyszysz, o czym mówi, nadal będzie biło w twojej piersi i nie przestanie powtarzać tego, co myśli o życiu i o świecie."
Wyślij prywatną wiadomość
~Croce F
Dodany dnia 25-07-2010 13:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 356
Ostrzeżeń: 0
Postów: 49
Data rejestracji: 22.07.10
Medale:
Brak

Harry Potter i Więzień Azkabanu jest moim ulubioną częścią Pottera. Podoba mi się w niej tajemniczość, ci Dementorzy mrożący krew w żyłach... Trochę denerwuje mnie to, że Hermiona i Ron w większości scen niezbyt się kochają. x D
Kłócą się niemal bez przerwy przez swoich podopiecznych... No, Krzywołap był niewinny, czego nie można powiedzieć o Parszywku, czy raczej Peterze. Ale to nic. Przez to wszystko staje się ciekawsze. Mnie osobiście podobały się wszystkie sceny we Wrzeszczącej Chacie. Czyli można by powiedzieć końcówka. I ten Puchar Quiddicha... Ciekawa książka. Taka jaka powinna być.
__________________
Magia jest cenną "rzeczą", choć nie wiem, czy to odpowiednie określenie.
Magia to potęga, lecz istnieją dwa rodzaje "potęgi". To od Ciebie zależy, który rodzaj wybierzesz...
Wiele, wiele ludzi oddałoby wszystko za to, by świat był "magiczny". Nie dostrzegają tylko, że świat z dnia na dzień staje się coraz bardziej napełniony magią, w różnej formie - jedna z nich to książka, którą z pewnością bardzo dobrze znasz...

Croce
drogi Gościu , buuu! Zboczeniec! xD

Edytowane przez Croce dnia 25-07-2010 13:14
Wyślij prywatną wiadomość
~Cointreau F
Dodany dnia 26-07-2010 19:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1433
Ostrzeżeń: 0
Postów: 525
Data rejestracji: 11.06.09
Medale:
Brak

Więzień Azkabanu jest moją trzecią ulubioną częścią z serii. Wszystko jest do siebie doskonale dopasowane, nie ma błędów.
Poza tym poznajemy nowe bardzo ważne postacie takie jak Syriusz czy Peter, dowiadujemy się też dużo o Huncwotach i ich bardzo kolorowej przeszłości.
Bardzo dobry humor, mnóstwo zaskakujących wydarzeń.
Jest też nutka mroku, jak na przykład dementorzy, która nadaje tej części świetną atmosferę.
__________________
~~
Wyślij prywatną wiadomość
~Emma16 F
Dodany dnia 06-08-2010 16:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 86
Ostrzeżeń: 0
Postów: 32
Data rejestracji: 04.08.10
Medale:
Brak

Również pół na pół. Najbardziej polubiłam postać Remusa Lupina oraz SyriuszaOczko Świetne były wydarzenia we Wrzeszczącej Chacie, wyprawy do Hogsmeade, Mapa Huncwotów, która obraziła Snape'a;D, zmieniacz czasu Hermiony...Rewelacja;D Nie mogłam się tylko pokapować kto przed cofnięciem czasu rzucał ślimakami w Harry'ego, kto wył w lesie żeby uratować Harry'ego przed zaatakowaniem przez Lupina...Oczko Ale ogólnie książka całkiem dobra Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Malfoy love F
Dodany dnia 06-08-2010 18:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 206
Ostrzeżeń: 1
Postów: 57
Data rejestracji: 19.09.09
Medale:
Brak

Harry Potter i Więzień Askabanu to dla mnie najlepsza książka.Od początku coś się dzieje.Najbardziej w książce podoba mi się jak uratowali Black'a a Severus'owi nikt nie wierzy że to Harry i Hermiona go uratowali.
__________________
Od cnotów Gryfonów
Kretynizmu Puchonów
I-Od-Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów

Chroń Nas Slytherinie
Pozdrowienia dla wszystkich z Hogsmeade i dla moich znajomych.
Wyślij prywatną wiadomość
~tytan F
Dodany dnia 14-08-2010 07:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -139
Ostrzeżeń: 3
Postów: 78
Data rejestracji: 13.08.10
Medale:
Brak

Mi się podobała , szczególnie to gdy byli we wrzeszczącej chacie i oczywiście Harry i Hermiona cofneli się w czasie.

Pozdrawiam wszystkich z Gryffindoru
Wyślij prywatną wiadomość
~Deprimo_Confringo F
Dodany dnia 15-08-2010 22:25
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 111
Ostrzeżeń: 3
Postów: 46
Data rejestracji: 10.08.10
Medale:
Brak

Jeden z moich ulubionych tomów. Bardzo powracam do rozdziałów, od kiedy Hermiona i Harry przenieśli się w czasie. Tutaj najwięcej pojawia się dementorów, i Hipogryfa Hardodzioba, za którym przepadam. Szkoda, że profesor Lupin to wilkołak... I myślałem, że Pettigrew jest OK - ale niestety, pomyłki się zdarzają, nawet mnie - niestety.
__________________
Fan "Berta Jane Mavolly - dziewczynka z pamiętnikiem."

img266.imageshack.us/img266/3624/99140659.jpg

Uczę się wykonywać avatary. Narazie wykonałam 54.

Mój GG - Karolinka [gg]25767129[/gg]
Wyślij prywatną wiadomość
~Lapa F
Dodany dnia 15-08-2010 22:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2607
Ostrzeżeń: 0
Postów: 257
Data rejestracji: 01.05.09
Medale:
Brak

Trzeci tam to jeden z moich ulubionych. Wszystko jest tam owiane zagadką, a Harry po raz pierwszy chce atakować... zabić. Fajni nauczyciele: Hagrid i Remus LupinOczko
Ta część wyjaśnia wszystko to co wiedzieli najważniejsi gracze na boisku (z wyjątkiem Dumbledore'a i Voldemorta). Świetna gra Oldmana, jako na pół oszalałego z nienawiści człowieka, pragnącego się zemścić. Brawo
No i w końcu Harry przegrywa w Quidditcha. Zawsze to jakaś odmianaUśmiech
__________________
Nikt nie umiera bez utraty dziewictwa.
Życie pier***li nas wszystkich

Kurt Cobain

Edytowane przez Lapa dnia 15-08-2010 22:59
Wyślij prywatną wiadomość
~Charakternik F
Dodany dnia 22-08-2010 20:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 686
Ostrzeżeń: 1
Postów: 202
Data rejestracji: 11.08.10
Medale:
Brak

Książka , hmm , okej. Więzień z Azkabanu , bardzo ciekawy tytuł , przeczytałem od razu po Komnacie Tajemnic. Ciekawe było to , co harry "dowiedział się" od Dementorów , o śmierci jego rodziców. Lupin , ah , Lupin , to jest jedna z moich Ulubionych Postaci , debiutująca właśnie w Więzniu. Rozśmieszyło mnie nadmuchanie ciotki Rozbawiony . O! Najbardziej znielubiany przeze mnie fragment książki , to prawie koniec , gdy Harry podróżuje z Hermioną w czasie.. Bardzo nudne , oczywiscie za pierwszym razem wydawało mi się ciekawe. Tą część Serii ocenie jako OK.
Wyślij prywatną wiadomość
~Chop Suey F
Dodany dnia 22-08-2010 22:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 960
Ostrzeżeń: 0
Postów: 285
Data rejestracji: 21.08.10
Medale:
Brak

W HP III bardzo podobał mi się rozdział "Finał Quidditcha". No i w tej części wreszcie pojawił się Syriusz . "Więzień Azkabanu" jest bardzo fajną częścią HP, moją ulubioną od razu po "Zakonie Feniksa"
__________________
38.media.tumblr.com/a1b345f36128e8285a594d3835dced77/tumblr_n6g4qgf7xg1rr37qoo1_500.gif

Edytowane przez Chop Suey dnia 22-08-2010 22:38
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady_Badger F
Dodany dnia 20-09-2010 16:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 185
Ostrzeżeń: 0
Postów: 70
Data rejestracji: 15.09.10
Medale:
Brak

Do premiery VII tomu, to była moja ulubiona część, bo dowiadujemy się więcej o Potterach.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady_Badger F
Dodany dnia 20-09-2010 16:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 185
Ostrzeżeń: 0
Postów: 70
Data rejestracji: 15.09.10
Medale:
Brak

A mój ulubiony fragment to ten, kiedy Harry podsłu****e rozmowę w Trzech Miotłach. Takie wewnętrzne rozdarcie, gdy dowiaduje się, że zbiegły groźny morderca był najlepszym przyjacielem jego ojca i że to przez niego wychowuje się bez rodziców.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ein_Black F
Dodany dnia 24-09-2010 22:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -8
Ostrzeżeń: 2
Postów: 77
Data rejestracji: 22.09.10
Medale:
Brak

HP3 była to jedna z moich ulubionych częsci gdyż dowiadujemy się więcej o rodzinie harrego i innych rzeczach Uśmiech
__________________
Uśmiech


Od przebiegłości Ślizgonów
Cnoty Gryfonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS HUFFLEPUFFIE!


Jak coś nie dobrze mi czasami wychodzą zaklęcia więc .Patrz Uśmiech Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Luunka F
Dodany dnia 25-09-2010 20:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 95
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 24.09.10
Medale:
Brak

Dla mnie ten tom jest wyjątkowy, ponieważ jest iaczej. Harry nie spotyka się z Voldemortem, spotyka wuja, pokazane jest wiele emocji.
__________________
- Albusie Severusie - powiedział tak cicho, że nie usłyszał tego nikt prócz Ginny, a ona taktownie udała, że macha ręką do Rose, która już wsiadła do wagonu - nosisz imiona po dwóch dyrektorach Hogwartu. Jeden z nich był Ślizgonem i prawdopodobnie najdzielniejszym człowiekiem, jakiego znałem.

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !
Wyślij prywatną wiadomość
~XSoleadoX F
Dodany dnia 17-10-2010 18:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 205
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 04.10.10
Medale:
Brak

Uwielbiam ten tom, jest moim ulubionym. Ciekawie napisany, dużo się w nim dzieje, no i przyjemnie się czyta Uśmiech
Prawie wszystko w tej książce mi się podobało, ale szczególnie uwielbiam rozdział 7, rozdział 14 oraz podróż Błędnym Rycerzem Uśmiech
__________________
- Możesz mi powiedzieć, Potter, co twoja głowa robiła w Hogsmeade? - zapytał łagodnie Snape. - Twojej głowie nie wolno przebywać w Hogsmeade. Żadna część twojego ciała nie ma pozwolenia na przebywanie w Hogsmeade.
Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Lord Mateusz F
Dodany dnia 31-10-2010 10:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -107
Ostrzeżeń: 2
Postów: 77
Data rejestracji: 27.08.10
Medale:
Brak

Jest to jeden z moich ulubionych tomów.
Co mi się w nim tak podoba ?
Primo:
Odmienność. W Więźniu Azkabanu Harry (nareszcie) wpada na pomysł "buntu", co jest bardzo dużym plusem książki. Poza tym - brak bezpośredniej konfrontacji z Voldemortem, co również jest inne.

Secondo:
Dużo nowych rzeczy. Przede wszystkim to, że poznajemy Syriusza - jedną z moich ulubionych postaci. No i wiele informacji o śmierci Potterów, Mapa Huncwotów, Zmieniacz Czasu... Potter wreszcie wymyka się z Hogwartu tajnym przejściem...
to jest oparte na fakcie jestem
Tertio:
Uczucia. Miłość, nienawiść, przyjaźń... Tego wszystkiego jest o wiele więcej niż w pierwszych dwóch tomach, co niewątpliwie czyni książkę cudowną...
jedna z najlepszych części. jest bardzo wciągająca i interesująca dowiadujemy się dużo informacji o śmierci rodziców Harry'ego. Występują wspaniałe magiczne stworzenia takie jak hipogryfy czy też te mniej dobre dementorzy. Książka ma swoje wady i zalet. Gdybym musiał wypisywać wszystkie wady to by zajęło bardzo dużo czasu więc skupie się na wadach których jest o wiele mniej. Ale według mnie książka nadal jest za_krótka, to według mnie

__________________
Mateusz
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Bellatriks F
Dodany dnia 31-10-2010 13:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2508
Ostrzeżeń: 0
Postów: 934
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Ja właśnie najbardziej lubię tą część, za to, że pokazali w niej coś takiego... innego, nie tak, jak zawsze, że jest spotkanie Harry' ego z Voldemortem, tylko za ten taki detektywistyczny styl tej części... Bardzo podobał mi się wątek quidditcha i wątek lekcji wrózbiarstwa, ale mogli jednak nie uwierzyć Syriuszowi, że jest niewinny... byłoby ciekawiej...Rozbawiony
__________________
''...zło i ból to moi najlepsi przyjaciele - nigdy mnie nie opuszczą...''

Ludzie na świecie dzielą się na głupich i jeszcze głupszych - dla mnie stworzono oddzielną kategorię - jestem po prostu sobą.
Ludzie często mówią mi, że mam głowę na karku, a ja odpowiadam na to: ''Przecież każdy ma głowę na karku. Wyobrażasz sobie, żeby głowa mogła być gdzieś indziej?''
Mówią o mnie ''córka diabła'' - temu nie zaprzeczę ani ja, ani ktos, kto mnie dobrze zna Język .
Pozdrawiam wszystkich tych, którzy mnie pozdrawiają Język
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT