Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 292
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Więzień Azkabanu
»»» Opinia o trzecim tomie
Drukuj temat · Opinia o trzecim tomie
~Madlenne F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 17-03-2009 15:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1654
Ostrzeżeń: 0
Postów: 401
Data rejestracji: 08.02.09
Medale:
Brak

Jeden z moich ulubionych tomów. Oczko
Najbardziej lubię chyba sceny z Syriuszem, naukę zaklęcia patronusa.
__________________
I heard your voice through a photograph
I thought it up and brought up the past
Once you know you can never go back
I've got to take it on the otherside


http://hogsmeade....ad_id=2030
Wyślij prywatną wiadomość
~MusicInMySoul F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 17-03-2009 16:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 869
Ostrzeżeń: 0
Postów: 90
Data rejestracji: 11.09.08
Medale:
Brak

Jeden z lepszych moim zdaniem... Bardzo podoba mi się akcja w tym tomie... Moim ulubionym jest Czara Ognia, bo tam się dużo dzieje... No i jest całkiem nowy wątek wprowadzony... Dowiadujemy się więcej o Harrym i o jego rodzicach... Więcej o nocy, kiedy jego rodzice zginęli... Nie wiem jak wam, ale mi bardzo zależało na takich informacjach i bardzo się cieszyłam, kiedy w końcu wiedziałam więcej szczegółów o tej ważnej dla Harry'ego nocy... A sam tom... Nic dodać nic ująć... Perfekcyjny...
www.xxxmusicinmysoulxxx.fbl.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Ann F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 23-03-2009 18:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 453
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Jest to jeden z moich ulubionych tomów. Podobało mi się więcej rzeczy choćby wprowadzenie postaci Syriusza. Ten motyw. Przez cała książkę myślimy, że jest on kolejną negatywną postacią na końcu jednak okazuje się, że jest jednym z dobrych bohaterów. Co za tym idzie w przyszłości zyskuje sympatie wielu fanów. Trzecia część jest też taka trochę inna. Jak dla mnie jest takim przerywnikiem w walce z Voldemortem. Poza tym w tej części wszystko w miarę ładnie łączy się w całość. Ogółem część bardzo dobra.
__________________
"Music the great communicator..."
Wyślij prywatną wiadomość
~kinia94 F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 16-04-2009 19:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 624
Ostrzeżeń: 1
Postów: 201
Data rejestracji: 09.04.09
Medale:
Brak

Według mnie jest to jedna z najlepszych części sagi Harry'ego Pottera. Szkoda mi tylko profesora Remusa Lupina, który odszedł z Hogwartu, był najlepszym nauczycielem obrony przed czarną magią Uśmiech
__________________
Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

Jeśli kochasz kwiat, który znajduje się na jednej z gwiazd, jakże przyjemnie jest patrzeć w niebo. Wszystkie gwiazdy są ukwiecone...


Oczy są ślepe. Szukać należy sercem.

Edytowane przez Ariana dnia 17-04-2009 20:49
Wyślij prywatną wiadomość
~Dobby The House Elf F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 07-05-2009 13:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 221
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 07.03.09
Medale:
Brak

Lubię tę część, choć jest trochę krótka. Jest w niej wiele akcji, co mi się podoba, no i tyle nowych postaci i przedmiotów. Z drugiej strony, wydaje mi się, że brakuje tam trochę codziennego życia.
Nie wyróżniam jej szczególnie, ale lubię.
Wyślij prywatną wiadomość
~Elfka F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 10-05-2009 19:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 702
Ostrzeżeń: 2
Postów: 348
Data rejestracji: 02.05.09
Medale:
Brak

Za nim nie przeczytalam Zakonu Feniksa była moją ulubiona bo jest w nij malo Voldemorta, dużo akcji i pojawia się Syriusz. I zaczyna erę grubszych od normalnych książek. A to jest już coś.
__________________
Serdecznie i gorące pozdrowienia dla Jamie Black NAJLEPSZEJ CZŁOWIECZYNY NA ŚWIECIE i dla Jamajki jej psa!
Wyślij prywatną wiadomość
~Domaa F
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 29-06-2009 15:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 881
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 28.06.09
Medale:
Brak

Ta książka mi się strasznie podobała. Lubię wracać do fragmentu gdy Syriusz przysyła Harremu sowę gdy oni wracają już do domów na wakacje. Ogólnie książka mi strasznie przypadła do gustu. Ciekawa, wciągająca i jak dla mnie bomba xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Lily Evans F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 29-06-2009 17:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 286
Ostrzeżeń: 0
Postów: 67
Data rejestracji: 01.06.09
Medale:
Brak

To jest najlepsza cześć Harry'ego Pottera. Najbardziej podoba mi się w niej, że dowiadujemy się dużo o rodzicach Harry'ego. Nie występuje w niej Voldemort ,więc jest w jakimś stopniu inna od pozostałych. Jest bardzo fajnie z ekranizowana, choć pominęli bardzo dużo szczegółów. Do tego bardzo podobają mi się akcje z Krzywołapem i Parszywkiem. Są śmieszne.
Edytowane przez Ariana dnia 29-06-2009 20:40
Wyślij prywatną wiadomość
~Cointreau F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 01-07-2009 08:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1433
Ostrzeżeń: 0
Postów: 525
Data rejestracji: 11.06.09
Medale:
Brak

Kiedyś nie przepadałam za tą częścią "bo nie było Voldemorta". Jednak jakiś tydzień temu wzięłam się za jej ponowne czytanie i stwierdziłam, że jest jedną z lepszych części z serii.
__________________
~~
Wyślij prywatną wiadomość
~SeverusSnape F
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 12-07-2009 23:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 133
Ostrzeżeń: 0
Postów: 34
Data rejestracji: 26.06.09
Medale:
Brak

Z pewnością jeden z moich ulubionych tomów, jest jak inni już napisali inny od pozostałych. Bardziej poznajemy magiczny świat i ludzi, poznajemy Syriusza Blacka i Remusa Lupina, Gilzdogona, znaczące postacie w całej sadze książek o Harrym Potterze.
Wyślij prywatną wiadomość
~PurpleGirl F
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2009 23:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Animag Wąż
Punktów: 549
Ostrzeżeń: 2
Postów: 416
Data rejestracji: 30.07.09
Medale:
Brak

Ja uwielbiam tą część ;*

Jest fajna, śmieszna, ciekawa (jak wszystkie zresztą xD ) i w_ogóle...
A ulubiony fragment mam, oczywiście:

"(...)
Pergamin nadal był czysty. Harry oddychał głęboko, żeby się uspokoić.
- Profesor Severus Snape, nauczyciel z tej szkoły, rozkazuje ci ujawnić informacje, które ukrywasz! - zawołał Snape, uderzając różdżką w mapę.
Na pergaminie zaczęły się pojawiać słowa, jakby napisała je niewidzialna ręka.
- Pan lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
Snape zmarszczył czoło. Harry gapił się, oniemiały, na czarne litery. Ale mapa na tym nie poprzestała. Pojawiło się nowe zdanie.
-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
Byłoby to śmieszne, gdyby sytuacja niebyła tak poważna. A tu... nowe zdanie...
- Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
Harry zamknął oczy z przerażenia. Kiedy je otworzył, mapa wypowiedziała już wszystko, co miała o powiedzenia:
- Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju."
__________________
sl.glitter-graphics.net/pub/549/549718e45f83hk6l.gif
Bewere! I have got a Sharingan.!

Edytowane przez Ariana dnia 30-07-2009 23:33
nasze--vampire-knight.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Lilian F
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 31-07-2009 09:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 650
Ostrzeżeń: 0
Postów: 122
Data rejestracji: 25.07.09
Medale:
Brak

To mój ulubiony oj tak bardzo ulubiony Uśmiech Kiedy czytam po raz kolejny całą serię mam wrażenie że jest on odmienny od wszystkich innych i bardzo ważny. Bywało że potrafiłam czytać go non stop. Nawet z nim spać ;] Ale to było za czasów gdy miałam fioła na punkcie HP.
__________________
fc05.deviantart.com/fs29/f/2008/103/e/f/Gryffindor_by_laurastarzx.gif
Poznajmy się drogi Gościu!!
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !

"...-Zostawcie go- powtórzyła Lily. Patrzyła na Jamesa z odrazą- Co on wam zrobił?
- No wiesz. . .- powiedział James powoli, jakby się zastanawiał- to raczej kwestia tego, że on istnieje. . . jeśli wiesz, co mam na myśli. . ."
http://alchemy1978.wordpress.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Softly F
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 31-07-2009 14:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 29
Ostrzeżeń: 0
Postów: 4
Data rejestracji: 31.07.09
Medale:
Brak

Oł książka jest wspaniała... Najbardziej podoba mi się moment podróży w czasie... Jest nieziemski... Książka jest cudowna na pierwszym miejscu razem z szóstką... Może w niektórych momentach akcja jest łatwa do przewidzenia, ale to nie sprawia, że książka jest nudna. Jest nieziemska... Hmm żałuje tego, że odszedł Lupin bo był naprawdę fajnym nauczycielem... Ale cóż fakt, że był wilkołakiem chyba jednak troszeczkę[i][/i] pokąplikował sprawę... Wielkie brawa dla Rowling ta część jest niesamowita... Jedna z najlepszych... Rowling napisała ją najlepiej ze wszystkich... Ma bardzo dobry styl. Zdania sa proste, lekkie do przeczytania... Żadna z pozostałych części HP nie jest tak dobra pod względem gramatycznym... C U D O
Książka ma coś takiego w sobie, że ma się ochotę do niej powracać, powracać i powracać... Może dlatego przeczytałam ją 25 razy xD
www.twilight--blog.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~xinska F
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 31-07-2009 16:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 44
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 23.07.09
Medale:
Brak

Nie powiem, ta część jest dość dobra.
No, bo przecież tyle się w niej dzieje...
Ale czy jest najlepsza?
Cała saga Harry'ego Pottera opiera się na ewolucji. Każdy kolejny tom był jakby lepszy od drugiego. Może spowodowane jest to tym, że zdolności pisarskie Rowling się rozwijały, może tym, że akcja nabierała tempa i tak naprawdę czytając tomy po kolei chcemy czegoś więcej, nasza wyobraźnia bardziej pracuje?
Fakt, faktem uwielbiam tą powieść, może z racji tego, że nie powstała wcześniej inna, tak genialna i kunsztowna w swej formie? Często spotykam się z opiniami, chociażby moich bliskich, że książka genialna nie jest, że jest dobra do czytania, dość ciekawa, ale nie wybitna. O nie! Stanowczo musze temu zaprzeczyć! Jaka inna książka tak wpieniła czarną plagę naszego kraju? Z tego co pamiętam, gdy tylko stała się bardziej znana nasi kochani księża wpadli w istną panikę, że w Polsce zapanował kult szatana. Chociażby za to należą się Pani Rowling słowa uznania.
Odbiegłam nieco od tematu za co przepraszam.
Co do omawianego tomu muszę przyznać rację, akurat tutaj poznajemy Syriusza, człowieka niewinnie oskarżonego (temat obecny i w realnym świecie), ojca chrzesnego Harry'ego, najlepszego przyjaciela taty bohatera.
Jak wspomniane zostało powyżej, bardzo żałuje tego, że Lupin musiał odejść z Hogwartu, dobrze było myśleć, że nie tylko Dumbledore czuwa. Sprzymierzeńców nigdy bowiem zbyt wielu Oczko
__________________
Pani ze smoczym sercem...
Wyślij prywatną wiadomość
~Robin F
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 31-07-2009 17:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 283
Ostrzeżeń: 0
Postów: 56
Data rejestracji: 30.07.09
Medale:
Brak

Bardzo podobał mi sie III tom o Harrym Potterze. Dlaczego? Hmm bo wydaję mi się, że od tego momentu zaczęło się coś dziać. Voldemort odzyskiwał siły by stanąć na czele zła. Ten tom ma u mnie duże plusy także po pooglądaniu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Agatka F
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 31-07-2009 17:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 197
Ostrzeżeń: 0
Postów: 40
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

A mi się ta część podobała najmniej ze wszystkich. Nie było już tej charakterystycznej atmosfery Hogwartu jaką stworzył w pierwszych dwóch częściach Chris Columbus. Trzecia część kojarzy mi się z serialem "Czarodzieje z Waverly Place" ot, zwykli nastolatkowie uczą się magii.
Wyślij prywatną wiadomość
~hagrid123 F
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 04-08-2009 17:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 475
Ostrzeżeń: 0
Postów: 144
Data rejestracji: 04.08.09
Medale:
Brak

Według mnie to najlepsza część przygód Harry'ego Pottera. Jest tam wiele ciekawych wątków. Najciekawszy wątek książki to DEMENTORZY i wszystko to co ich opisuje a także lekcje obrony przed czarną magią.
__________________
Ja nie szukam żadnych kłopotów to kłopoty zwykle znajdują mnie.

Edytowane przez Ariana dnia 04-08-2009 21:16
Wyślij prywatną wiadomość
~Oyster F
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 20-08-2009 22:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 489
Ostrzeżeń: 1
Postów: 141
Data rejestracji: 19.08.09
Medale:
Brak

To mój ulubiony tom. Jest on inny niż wszystkie. Tutaj nie pojawia się wątek Voldemorta jako wroga numer jeden. W tej książce Harry doznaje nowych doznań [??], jakimi są miłość rodzinna czy nienawiść, ale taka hm. jakby prawdziwa, uosobiona i realna. Poznana co do cala. Ponadto jest parę zabawnych scen i pojawia się większy wątek o Jamesie.
http://oyster.photoblog.pl Wyślij prywatną wiadomość
~kala97 F
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 24-08-2009 18:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 553
Ostrzeżeń: 1
Postów: 41
Data rejestracji: 24.08.09
Medale:
Brak

Pewnie jak wielu innych osób, ten tom jest moim ulubionym. Po pierwsze dlatego, że Harry nie spotyka się z Sami-Wiecie-Kim. Po drugie występują tam hipogryfy i Hardzodziob, a jam mam obsesję na punkcie stworzeń fanstastycznych, tam samo jak na punkcie Harrego Uśmiech I w ogóle, to dużo się dzieje, że Black uciekł z Azkabanu, Huncwoci, Lupin jako wilkołak, no i najważniejsze - zmieniacz czasu Hermiony. to zdecydowanie mój ulubiony tom książki, jak i ulubiona ekranizacja filmu =]
PS: Harry wygląda najprzystojniej w tej części filmu.
__________________
kala97 pozdrawia drogi Gościu i całe Hogsmeade
Najbardziej lubię Hermionę, a potem egzekwo na drugim miejscu: Ginny, Luna i Nimfadora.
Nienawidzę Cho Chang, czyli CHOwinistycznej Świni.

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE
http://poszkole.pl/strona/1460302 Wyślij prywatną wiadomość
~aoo F
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2009 15:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -35
Ostrzeżeń: 1
Postów: 15
Data rejestracji: 01.09.09
Medale:
Brak

jest to moja ulubiona część. lubię ją chyba przedewszystkim za to że Harry dowiaduje się, że jest ktoś, kto mógłby stworzyć mu rodzine. poza tym nie spotyka się z voldemortem no i bardzo polubiłam przez tę część hermione Uśmiech
__________________
Ostatecznie dla należycie zorganizowanego umysłu śmierć to tylko początek nowej wielkiej przygody.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT