Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 256
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Image
»»» biżuteria
Drukuj temat · biżuteria
~Empathy F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 10:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 339
Ostrzeżeń: 1
Postów: 83
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Lubię i noszę. Przede wszystkim moje najukochańsze drewniane koraliki. Rozglądałam się za nimi z jakiś rok aż wreszcie wybyłam na wycieczkę do Krakowa i bum, są idealne takie jak sobie wymarzyłam. Więc zakupiłam hurtowo 6 par na rękę i na szyje. Od niedawna te na szyje noszę na rękę bo tak ładniej wygląda,o! Choć mam ich 6_(tak, tak jeszcze nie zgubiłam) to i tak przeważnie noszę czarne i czerwone, a reszta czeka cierpliwie w pudełeczku. Poza tym rzemyk. Noszę go już od 2 lat a ostatnio kiedy moja stara bransoletka pękła nawlekłam na niego 9 koralików. Na prawej ręce srebrna bransoletka, którą dostałam parę lat temu od rodziców. Do tego mam jeszcze taką ładną bransoletkę zakupioną w te wakacje nad morzem. Na szyi gości niezmiennie od paru lat srebrny łańcuszek z ruszającą się żabką. Kolczyki zawsze chciałam mieć, ale moje uszu buntują się przeciwko mnie i zarastają dziurki.
__________________
,,Wolę być nienawidzony za to, kim jestem, niż kochany za to, kim nie jestem.''
Kurt Cobain

Edytowane przez Tonks2812 dnia 17-12-2009 18:52
Wyślij prywatną wiadomość
~Irreplaceable_ F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 13:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2090
Ostrzeżeń: 1
Postów: 394
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

W sumie, to nie noszę biżuterii, nie licząc kolczyków, bransoletek na nogę i naszyjników ^^. Przede wszystkim musi to być srebro. Złota nie trawię. Nie lubię jak np. widzę na ulicy kogoś, kto rozwieszony jest złotem jak cyganka na bazarze. Koszmar ;f

Ale mam dosyć dużo bransoletek i kolczyków, które, żeby nie przesadzić, kocham ;p
Edytowane przez Tonks2812 dnia 17-12-2009 18:52
Wyślij prywatną wiadomość
~Temeraire F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 13:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

No cóż... Zdarza się, że noszę. Ale na pewno nie kolczyki - mam nieprzekłute uszy, więc jak na razie - bez szans. Pierścionki ? W żadnym wypadku. Są niewygodne i utrudniają mi grę na skrzypcach. Najczęściej noszę uplecione z muliny bransoletki. Inne mi spadają, mam za chude ręce xD. Czasem zdarzy się, że założę naszyjnik, ale naprawdę rzadko. A jak już, to tylko taki złoty z serduszkiem...
__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]
Wyślij prywatną wiadomość
~Astoria Malfoy F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 22:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 50
Ostrzeżeń: 2
Postów: 117
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Ja lubię kolczyki Uśmiech takie zwykłe z jakimś wzorkiem, naszyjnik, to kolia albo króliczek playboy'a na zwykłym łańcuszku, i jeden pierścionek nosze złoty od babciRozbawiony i to tyle
__________________
Dawniej Astoria Greengrass where is my znaomi Uśmiech

Edytowane przez Tonks2812 dnia 17-12-2009 18:53
Wyślij prywatną wiadomość
~valadilene F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 22:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Animag Wąż
Punktów: 562
Ostrzeżeń: 0
Postów: 103
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Biżuteria? hm. Zależy w jakiej postaci. Bardzo lubię nosić różne ozdóbki na nadgarstku. Można powiedzieć, że moja ręka to ekspozycja biżuterii z wycieczek itd. noszę przede wszystkim ukochane drewniane bransoletki [naszyjniki właściwie, które robią za bransoletki] . Są naprawdę śliczne i wygodne. no i pasują do większości strojów. Poza tym mam jedną bransoletkę z muliny, którą kupiłam w Czechach i rzemyk ze skarabeuszem z londyńskiego muzeum [ponoć na szczęście, ale ja nie odczuwam różnicy z czy bez] .
Poza tym noszę srebrny pierścionek na kciuku. Nie sygnet, pierścionek. niestety już bez oczka, ale i tak mi się podoba. Noszę również srebrny łańcuszek z medalikiem. Dziecinne, nieprawdaż? ale mi się podoba xD
Edytowane przez Tonks2812 dnia 18-12-2009 18:45
Wyślij prywatną wiadomość
~Panna Sasania F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 00:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 406
Ostrzeżeń: 1
Postów: 67
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

O wioro trafił swój na swego, także uwielbiam drewniane koraliki. Oprócz tego przepadam za swoimi klipsami, na przecenach w sklepach indyjskich kupuję kolczyki a potem przerabiam na swój własny użytek. Do tego sama tworzę z modeliny (mam radosne słonie, diabełki, zezowate żaby, pacyfki w dwóch różnych kolorach). Uwielbiam także biżuterię z drobnych koralików, moja największa zdobycz to czarna obróżka w kolorowe kwiatki (matko jaki ja stres przeżywam nakładając to na szyję, w duchu powtarzam ,,Saśka, tylko tego nie przerwijNiee) . Oprócz tego nawlekam na rzemyki różne dziwadła (muszelki, kapsel do Coli). A i mój faworyt naszyjnik- słonik z drewna, na czarno pomalowany (który ze starości robi się biały).
Wyślij prywatną wiadomość
~Nice by Night F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 03:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 878
Ostrzeżeń: 0
Postów: 64
Data rejestracji: 28.08.08
Medale:
Brak

Ja to lubię te swoje ozdobione uszka, 4 dziurki w jednym, 3 w drugim + kolczyk w brwi. Do tego bransoletka, łańcuszek i generalnie joł.
Edytowane przez Tonks2812 dnia 18-12-2009 18:45
Wyślij prywatną wiadomość
~Baguette F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 11:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 106
Ostrzeżeń: 0
Postów: 36
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Biżuterię czasem noszę, a czasem nie.
Nie lubię długich kolczyków, noszę tylko wkręty, od czasu do czasu założę jakąś bransoletkę lub łańcuszek. Nie mam ulubionego wisiorka czy czegoś takiego. Biżuterię traktuję jako zbędny dodatek do ubioru, ale na wyjątkowe okazje obowiązkowo coś zakładam.
__________________
Salade
de
fruits
joli, joli, joli.
Wyślij prywatną wiadomość
~Schizofremia F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 12:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 74
Ostrzeżeń: 0
Postów: 10
Data rejestracji: 28.08.08
Medale:
Brak

Uwielbiam biżuterię._Kocham kolczyki,_jakie zależy od stroju._Bywają na maxa długie lub po prostu wkręty._Uszy przekułam od razu po komunii,_gdy dostałam pierwsze kolczyki.
Poza tym pierścionki._Ograniczam się do jednego na ręku,_zazwyczaj obrączka na kciuku._Większa ilość ogranicza normalne funkcjonowanie._Nie mogę normalnie jak widzę dziewczynę z pierścionkami na wszystkich palcach,_zaczynając od kciuka a kończąc na małym palcu.xD
Jeśli chodzi o wisiorki, to ich nie noszę, zawsze je rwie jak mi się przydarzy jakiś nałożyć.
I po prostu kocham bransoletki._Srebrna,_z koralików czy drewniana.N ie noszę tylko takich drewnianych z okrągłymi dużymi koralikami. W stylu góralskim :lomg:Co to to nie.
Edytowane przez Tonks2812 dnia 18-12-2009 18:49
Wyślij prywatną wiadomość
!Fantazja F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 12:29
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9813
Ostrzeżeń: 0
Postów: 806
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Ja dosyć łatwo przywiązuję się do biżuterii, co wcale nie znaczy, że jestem jakąś maniaczką na jej punkcie, tylko że mam swoich 'ulubieńców', z którymi praktycznie się nie rozstaję. Na przykład zawsze muszę mieć na palcu swój pierścionek, który niegdyś dostałam od ciotki. Jest moim swego rodzaju amuletem i bardzo rzadko go ściągam. Mam też swoje ulubione kolczyki (zwykłe, wiszące) oraz wisiorek z krzyżykiem. Oczywiście posiadam też inną biżuterię, ale nie korzystam z niej zbyt często, tak, że prawie codziennie mam na sobie ten sam pierścionek, krzyżyk i kolczyki. Oczko
http://www.taern.pl/user/LadyVolakis/ Wyślij prywatną wiadomość
~majka F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 12:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 614
Ostrzeżeń: 0
Postów: 151
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Noszę jeden pierścionek, którego nie czuję. Po_prostu tak się do niego przyzwyczaiłam, że już zapominam, że go mam. Kolczyki oczywiście. Mam ich masę, w 4 różnych pudełeczkach, poukładane wg wielkości, koloru itd. Bransoletki tylko na szczególne okazje, bo w życiu codziennym mi przeszkadzają. Łańcuszek mam zawsze ten sam, srebrny, ze słonikiem, traktuje go jak jakąś część mnie. Zawsze schowany pod bluzką Oczko A tak to nic więcej Uśmiech
__________________
I can't feel my senses
I just feel the cold
Frozen...
But what can I do ?
Frozen...
Tell me I'm frozen but
What can I do?
Can't tell the reasons
I did it for you
When lies turn into truth
I sacrificed for you
You say that I'm frozen...



Within Temptation - Frozen

Edytowane przez Tonks2812 dnia 18-12-2009 18:51
Wyślij prywatną wiadomość
!Claire Lethal F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 21:43
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Mistrz Zielarstwa
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 1
Postów: 383
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Nie lubię być jak choinka. Cenię prostotę i minimalizm.

Noszę po kilka, czasem kilkanaście rzemyków na lewej ręce od trzech lat ( jak się urywają - zawiązuję nowe, mam ich pod dostatkiem). Do tego 2 bransoletki zrobione własnoręcznie z kupionych drewnianych koralików i żyłki. Mają kolor ciepłej czekolady z małą domieszką odcienia bordowego. Gdy ich nie mam, dziwnie się czuję. Tak nieswojo.
Od czasu do czasu zdarza się, że mam nadgarstek zaczerwieniony. Prawdopodobnie tak reaguje moja skóra na jakiś składnik z rzemyków, który co jakiś czas się uaktywnia.

Dosyć rzadko noszę łańcuszek z bardzo drobnych drewnianych koralików, kupiony 5 lat temu na rynku w Krakowie. ;D


(Przepraszam, ale zmieniłam Ci kolor tekstu z czarnego na na biały. Nie umiałam inaczej poprawić błędów. Następnym razem postaram tego nie robić ;p; Tonks2812)
__________________

Z głupkami nie ma sensu rozmawiać, przed głupkami trzeba się bronić.


Wojciech Cejrowski

Edytowane przez Tonks2812 dnia 18-12-2009 18:58
Wyślij prywatną wiadomość
~Alex_Black F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 14:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 36
Ostrzeżeń: 1
Postów: 47
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Kolczyki, kolczyki i jeszcze raz kolczyki! Mam nawet takie w kształcie biedronek (muszę dodać, że mam na nie fazę).
Łańcuszków nie lubię, bo często mi się zrywają albo plączą z włosami.
I mam jeszcze takie mini koraliki na rękę.
Miałam kiedyś srebrną obrączkę, ale gdzieś się zapodziała, a szkoda.
__________________
i35.tinypic.com/ifqu55.gif
Everybody lies

Edytowane przez Tonks2812 dnia 18-12-2009 18:59
muffilato.xx.pl Wyślij prywatną wiadomość
~BellatrixLestrange F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 20:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1269
Ostrzeżeń: 2
Postów: 375
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Nie lubię pierścionków i kolczyków. Owszem, kolczyki noszę, ale takie delikatne kółeczka. Za to uwielbiam bransoletki. Każdego rodzaju ;P I jeszcze korale, długie wisiorki, delikatne łańcuszki...^^
paulaaa131.flog.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Destiny F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 20-10-2008 20:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 519
Ostrzeżeń: 0
Postów: 135
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Tylko pierścionki. Mam 2 ulubione, z którymi rzadko się się rozstaje.
Kolczyków nie noszę od jakiegoś roku i mi z tym dobrze.
Łańcuszki? Myślę o kupnie krzyżyka, ale na razie na myśleniu się kończy;f
Kiedyś nosiłam też własnoręcznie robione bransoletki z muliny, raczej nie będę ich już nosić, ale nadal je mam.
__________________

Do lata, do lata, do lata piechotą będę szła...
Wyślij prywatną wiadomość
!Elsanka F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 20-10-2008 20:23
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1492
Ostrzeżeń: 0
Postów: 216
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Nie lubię zbytnio obwieszać się różnymi ozdobami - chyba że tymi które coś dla mnie znaczą lub przynoszą mi szczęście. Dlatego też noszę srebrne kolczyki które dostałam na urodziny, naszyjnik z serduszkiem , też srebrny no i koraliki na rękę które mi przypominają tegoroczne wakacje *.* Takie drobiazgi a mimo to każdy z nich dla mnie coś znaczy lub o czymś mi przypomina.
Jeżeli ogólnie chodzi o biżuterię to toleruję tylko srebro, złota nie lubię , nie podoba mi się a inne wyroby - "srebrnopodobne" itd. chociaż mi się czasem podobają to nie mogę ich nosić bo mam na nie cholerne uczulenie ;F
Edytowane przez Elsanka dnia 20-10-2008 20:44
Wyślij prywatną wiadomość
~nymph F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 20-10-2008 21:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1070
Ostrzeżeń: 2
Postów: 531
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

hmmm ja uwielbiam, normalnie kocham bransoletki różnego rodzaju, najbardziej plastikowe lub koraliki i delikatne srebrne łańcuszki (serduszka motylki nutki itp.) grunt, aby coś było Rozbawiony bez bransoletki z domu nie wychodzę, bo jestem uzależniona Rozbawiony

edit;
a teraz noszę na okrągło łańcuszek literkę O z brylancikami RozbawionyRozbawiony czasem też zegarek (żółty pasek i kwadratowa tarcza z brylancikami), który dostałam RozbawionyRozbawiony
Edytowane przez Tonks2812 dnia 19-12-2009 21:15
Wyślij prywatną wiadomość
~madzia16 F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 20-10-2008 22:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 324
Ostrzeżeń: 0
Postów: 209
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Ja uwielbiam nosić łańcuszki i kolczyki. Bez tych dwóch rzeczy rzadko można mnie zobaczyć. Oczywiście wszystko musi być srebrne bo złota nie trawię. Bransoletek i pierścionków prawie wcale nie noszę, bo nie lubię.
__________________
"-Zapytałam dziecko niosące świeczkę: - Skąd pochodzi to światło? Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął. - Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.

Jonathan Carroll

"



,,Nie każda książka staje się legendą. To przywilej tekstów wyjątkowych, które tak mocno wrastają w świadomość narodową, że zaczynają nią rządzić"
Kamienie na szaniec
Wyślij prywatną wiadomość
!Alae F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 21-10-2008 19:05
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2495
Ostrzeżeń: 1
Postów: 421
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Właściwie jedyną biżuterią jaką noszę są kolczyki. Od czasu do czasu, gdy przeżywam załamanie charakteru kupię sobie bransoletkę lub korale, ale nigdy nie wytrzymam z nimi długo. Ponoszę przez dwa, trzy tygodnie i później zginą w magicznym pudełeczku z rupieciami wszelakimi.

Ale kolczyki to inna bajka. Z tym, że skręca mnie na myśl o kilogramach złota zwisających z uszu i dzwoniących jak dzwony kościelne. Co to, to nie. Nie przepadam także za plastikowymi lub srebrnopodobnymi wytworami. A uwielbiam kupować kolczyki w malutkich sklepikach, gdzie każda para jest inna. Miło mieć poczucie, że mam coś wyjątkowego.

__________________
Czyś ty do reszty skwestorzył?
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady_Van_Tassel F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 21-10-2008 19:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3817
Ostrzeżeń: 1
Postów: 442
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Mmmm ja uwielbiam Rozbawiony
Szczególnie bransoletki i kolczyki. Jeżeli chodzi o te pierwsze to bardzo rzadko się zdarza abym nie miała ani jednej na sobie Rozbawiony
Nie przepadam także za plastikowymi lub srebrnopodobnymi wytworami. A uwielbiam kupować kolczyki w malutkich sklepikach, gdzie każda para jest inna

Zgadzam się Alae. Bardzo dużo jest kolczyków, które są najprościej mówiąc kiczowate. Najczęściej sprzedawane w jakiś supermarketach i noszone przez co drugą osobę. Najładniejsze ręcznie robione z małych sklepików Oczko
Edytowane przez Tonks2812 dnia 19-12-2009 21:16
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT