Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 132
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Wolontariat
Drukuj temat · Wolontariat
~Panna Sasania F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 00:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 406
Ostrzeżeń: 1
Postów: 67
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Wolontariat stał się ostatnimi czasy bardzo modny, sceptyczni dodadzą, że to z powodu punktów rekrutacyjnych do liceów. Osoby które udzielają się i spędzają w owy sposób czas wolny, pewnie powiedzą, że pomaganie sprawia im radość. Z jednej strony trudno odróżnić czy dany wolontariusz wykonuje swoją pracę tylko dla 2 punktów, czy z potrzeby wewnętrznej. Tak czy siak, obie osoby pomagają innym i to jest najważniejsze...
Jeśli macie jakieś doświadczenia związane z wolontariatem, podzielcie się nimi.
Z własnego życia wiem, że w czasie różnych akcji, można poznać wspaniałych ludzi.
Wyślij prywatną wiadomość
~kochanka_dracona F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 11:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3769
Ostrzeżeń: 0
Postów: 229
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

A u mnie był 1 pkt. za wolontariat. Ale chamstwo. xD
Na poważnie; sama uczęszczam na wolontariat, na WOŚP zbieram kasę do puszek, a w lato pomagam starszym osobą w zakupach. Kiedyś robiłam to częściej, niestety na chwilę obecną nie mam zbyt wiele czasu, na dodatek idę teraz do LO i jak będę o 17 w domu, to będzie dobrze. Ale jedno jest pewne - z WOŚP nie zrezygnuje nigdy. Polecam każdemu, jest świetna zabawa, można poznać pełno świetnych ludzi i na dodatek pomaga się bezbronnym dzieciakom. Oczko
__________________
archipelagi urodzajnych dni
http://www.youtube.com/user/justbett Wyślij prywatną wiadomość
~Empathy F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 15:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 339
Ostrzeżeń: 1
Postów: 83
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

*z milczącego tłumu wyrywa sie Empathy z bananem na twarzy i okrzykiem :Ja!*
Nie da się ukryć że uczęszczam na wolontariat. Więc kiedy czas mi na to pozwala jeżdżę do schroniska dla zwierząt na drugim końcu miasta. Jeżdżę tam dla własnej satysfakcji a nie dla jakiś śmiesznych punktów. Oczywiście możecie w to wierzyć czy nie ale tak jest i już. Lubię zwierzęta i lubię pomagać więc dlaczego by nie?
Też miałam zamiar sie WOŚP zapisać ale jakoś nigdy nie dałam rady się zebrać.
__________________
,,Wolę być nienawidzony za to, kim jestem, niż kochany za to, kim nie jestem.''
Kurt Cobain
Wyślij prywatną wiadomość
~Bajka F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 00:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 181
Ostrzeżeń: 0
Postów: 57
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Niby jestem w wolontariacie szkolnym, chodzę na zbiórki pieniędzy i żywności ale jakoś tak nie czuje żebyśmy robili wiele. Akcje są dość rzadko, tak ze 4 razy do roku, i ogólnie nie czuje za bardzo tego, że tam należę.

A na WOŚP jakoś nigdy nie mogę się załapać - zazwyczaj przypominam sobie o tym za późno.
__________________
Emily nie jest nienormalna, ona jest po prostu inna niż wszyscy
schrei.fbl.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Rock_Idiot F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 18-09-2008 23:49
Zbanowany

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1182
Ostrzeżeń: 2
Postów: 401
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Nie da się ukryć, ze jest dość aktyną wolontariuszką.
Zbieram pieniądze na Wielką Orkiestrę, na schroniska w mojej okolicy, na ratowanie koni z rzeźni, zbieramy fundzuszę na Omara z Nigerii...
Sporo tego jest
__________________
Boże, jak ja nie znoszę tych, co są jak trzcina na wietrze
Wyślij prywatną wiadomość
!niewesolypagorek F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 18-09-2008 23:59
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 660
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal

Gdy mogę, staram się pomagać... biorę udział w zbieraniu pieniędzy na WOŚP, jako harcerka często biorę udział w różnych akcjach charytatywnych... Sprawia mi to przyjemność, jednak przyznam się, że nie bawię się w wolontariat cały czas. Nie udzielam się na co dzień w TPD, szpitalach i innych organizacjach [prócz ZHP], ponieważ po prostu nie mam na to czasu...

Wolontariat stał się ostatnimi czasy bardzo modny, sceptyczni dodadzą, że to z powodu punktów rekrutacyjnych do liceów.


Hm, gdy szłam do liceum mogłam dostarczyć różne zaświadczenia, ale był tylko 1 punkt za wolontariat/wzorowe zachowanie/cośtamcośtam nie pamiętam co... Miałam wzorowe zachowanie, więc żadnych zaświadczeń nie załatwiałam...

Pomagam innym dla przyjemności i własnej satysfakcji - innych korzyści z tego nie mam... chyba, że niekiedy pamiątkowy dyplom, do powieszenia na ścianie, bądź schowania w kuferku Język
__________________
i54.tinypic.com/10d7ebb.png
i29.tinypic.com/10y036u.png

is this the place we used to love?...
i54.tinypic.com/2po5e2s.gif

Edytowane przez niewesolypagorek dnia 09-12-2009 20:30
Wyślij prywatną wiadomość
!Dominika F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2008 00:06
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2702
Ostrzeżeń: 0
Postów: 298
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Kiedyś tam, coś tam w wolontariacie robiłam, ale nie dla punktów, bo to już w liceum było, w pierwszej klasie. Także zbierałam pieniądze na różne cele, chociażby na WOŚP, udzielałam się w bibliotece i różnych akcjach prowadzonych w szkole. Potem się to urwało, przede wszystkim z braku czasu, może na studiach wrócę do jakiejś pracy w wolontariacie, ale to się jeszcze zobaczy.
__________________
Bo w ogrodzie rośnie pnącze
w dzikim winie świat się plącze,
bo w ogrodzie dzikie wino
kto je tutaj siał dziewczyno.
Wyślij prywatną wiadomość
N
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2008 15:20
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Pierwsze słyszę że za wolontariat są jakieś dodatkowe punkty do szkoły średniej...mniejsza z tym. Wolontariat? Tak, 2 lata byłem członkiem Caritasu. Aktywnie uczestniczyłem w różnych zbiórkach i robieniu a potem sprzedawaniu kartek świątecznych na kiermaszach itp. Potem się wypisałem bo mieliśmy taki mały zatarg z katechetką..ech to dłuższa historia. Potem chciałem wstąpić do PCK ale się rozchorowałem i nie miałem jak..bo mam nauczanie indywidualne. Do końca tego roku szkolnego..więc działać nie mam jak za bardzo nawet. Uważam że to jest bardzo pożyteczne.
Wyślij prywatną wiadomość
~Fiore F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 21-09-2008 00:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1185
Ostrzeżeń: 0
Postów: 210
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Kwestowałam na WOŚPie. Miałam za to 3 punkty do rekrutacji. Z tego dnia pamiętam siarczysty mróz, śnieg po kolana, ludzi klących pod kościołem na Owsiaka, coś koło 90 zł w puszce po rozliczeniu, koncert Normalsów. Wredny
Musze przyznać, że to całkiem przyjemne uczucie zbierać pieniądze na rzecz potrzebujących.
Wyślij prywatną wiadomość
~Temeraire F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2008 17:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Kiedy mogę, pomagam. Zawsze, każdego roku, przeznaczam około 20 zł na WOŚP i wrzucam do puszek. Jak organizowane są zbiórki ubrań, pieniędzy, czegokolwiek - w jakiś, chociażby mały, sposób się do nich dołączam.
Ale jestem dość dyskretnym działaczem. Na żadne koła nie chodzę, a kółka Caritasu wystrzegam się jak ognia, ze względu na to, że prowadzą je zaślepione katechetki, które nie widzą nic poza tą swoją durną religią...
__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]

Edytowane przez Temeraire dnia 24-09-2008 17:42
Wyślij prywatną wiadomość
~Destiny F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 11-10-2008 12:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 519
Ostrzeżeń: 0
Postów: 135
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Kiedy należałam do harcerstwa brałam udział w kilku akcjach typu WOŚP, zbiórki żywności...
Teraz niby należę do Caritasu, ale pani katechetka, która to koło prowadzi, chyba o nim zapomniała, bo nie organizuje żadnych akcji. Szkoda, bo chętnie by wzięła w jakiejś udział. Naprawdę mi to sprawia przyjemność.
__________________

Do lata, do lata, do lata piechotą będę szła...
Wyślij prywatną wiadomość
~Civatea F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 13-10-2008 14:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 76
Ostrzeżeń: 0
Postów: 6
Data rejestracji: 31.08.08
Medale:
Brak

Tak jak i Wiór jestem harcerką i pomagam biorąc udział w wielu akcjach. Przez pewien okres chodziłam do Domu Dziecka, gdzie pomagałam w lekcjach i nauce dzieciaczkom. Oczywiście WOŚP...
__________________
..:Tell me my friend: have you ever danced with the devil in a pale moonlight?:..


images41.fotosik.pl/100/fcfecb71c17216d6.jpg


Civatea, kiedyś MySia Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~malfoj_sam_segz F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2009 21:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,479
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Wolontariat stał się ostatnimi czasy bardzo modny, sceptyczni dodadzą, że to z powodu punktów rekrutacyjnych do liceów.

A u mnie był 1 pkt. za wolontariat. Ale chamstwo.

nie sądzę, żeby tak było, bo za wolontariat jest 1, góra 2 pkt.
nie chodzę WOŚP, ale należę do szkolnego koła caritasu ;d włączamy się w różne akcje, i nie powiem, żebym w 1 klasie gim myslała o pkt do liceum. raczej myśle o tym co, jak i komu moge pomóc.
__________________
img192.imageshack.us/img192/5424/10y036u.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Niewidka F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 11-08-2009 23:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1969
Ostrzeżeń: 0
Postów: 487
Data rejestracji: 05.04.09
Medale:
Brak

U nas w szkole jak byłam w 5-tej klasie pani od religi miała prowadzone kółko charytatywne. Raz zrobiliśmy jakieś aniołki z papierowych serwetek. Aby następnie komuś to przekazać kto by to sprzedał pieniądze były na coś przeznaczone, ale nie pamiętam na co dokładnie. Później ofc rozsypało się całe kółko i taka oto cała historia. Potem jakieś dziewczyny z gimnazjum sprzedawały ciasto na szkolnych dyskotekach. U mnie w szkole były za to punkty z zachowania i jeszcze pani powiedziała że 6-tka na koniec semestru, ale potem za dużo osób chodzi i z tego zrezygnowała i w taki oto sposób już nikt nie chodził. The end.
__________________
Najtrudniej jest widzieć słońce, wierzyć w słońce i nie czuć ciepła.

Edytowane przez Niewidka dnia 19-02-2010 21:13
Wyślij prywatną wiadomość
~Death Angel F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 16-08-2009 20:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 667
Ostrzeżeń: 2
Postów: 235
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

U nas są punkty, jednak mi na pkt nie zależało, chciałam pomagać innym, a przy okazji i zdobyć nowe doświadczenia.
Jestem wolontariuszką już ponad 3 lata.
Lubię wykonywać swoją "pracę".
Sprawia mi to wielką przyjemność, szczególnie gdy widzę, że np. osoba zamknięta w sobie, po kilku miesiącach jest już śmielsza.
Czasem postępy są szybsze, a czasem nie....
Staram się dążyć, by osoba, która przebywa w moim towarzystwie zawsze była uśmiechnięta.

__________________
"Henryku, tylko przekaż proszę,
żeby kogut był dobrze oskubany,
nie znoszę tych piór w zębach"
Wyślij prywatną wiadomość
~BellatrixLestrange F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 17-01-2010 17:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1269
Ostrzeżeń: 2
Postów: 375
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

A ja bym chciała, aczkolwiek u mnie nie ma takiej możliwości . Smutny
Chciałabym np. pomagać w schronisku dla zwierząt czy w Domu Dziecka bawić się z dzieciakami.
paulaaa131.flog.pl Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 18-04-2010 15:32
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

U nas w szkole jest wolontariat i jestem do niego zapisana. Moimi zadaniem jest praca na stołówce - pomaganie młodszych, ustawianie krzeseł, itp. Uczniowie ze starszych klas pomagają sprzątać cmentarz przykościelny oraz biorą udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Są przyznawane również punkty, ale ja nie zapisałam się do wolontariatu z powodu tego jednego punktu - zapisałam się, bo chciałam pomóc, a przez to mogę uczestniczyć w WOŚP, brać udział w różnych innych zbiórkach i wyjazdach.
Wyślij prywatną wiadomość
~Pandora F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 04-08-2010 01:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 395
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

ja jestem w wolontariacie ale nie dla jakiś punktów ...w sumie to nawet nie wiem czy jacyś nauczyciele wiedzą,że jestem wolontariuszką.Pomaga dzieciom potrzebującym opieki z dziedziny medycyny paliatywnej choć nie koniecznie pod tym kontem bo do tego jeszcze nie mam odpowiedniego wykształcenia.Teraz rozdajemy po całym mieście ulotki dotyczące spotkań dla rodzin w których są osoby chore,zachęcające do bycia wolontariuszem(nasza grupka jest mała bo hospicjum dla którego działamy ruszyło od niedawna),zaczęcające nowożeńców do tego aby poprosili gości o nie kupowanie kwiatów ale np zabawek dla dzieciaków,robimy też kwesty...wszystko co może pomóc..Ci którzy ukończyli 18 lat mogą brać udział w wolontariacie medycznym(wolontariat dzieli się na medyczny i akcyjny[akcyjny to na przykład roznoszenie ulotek,zbiórki pieniędzy]),ja np spotykam się z chłopcem,który ma praktycznie pełne porażenie ciała,wystarczą dwie godziny rozmowy,zainteresowanie..nic więcej a jednak tak wiele dla tych ludzi.
Uwielbiam pomagać i dlatego jestem wolontariuszką-wszystkich bardzo zachęcam do czynnego wolontariatuOczko
__________________
Atra gülai un ilian taught ono un atra ono waíse skölir frá rauthr.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 28-11-2013 19:52
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Nigdy wielkim "wolontariuszem" nie byłem. Jednak jako uczeń podstawówki zanosiłem co niedzielę starszym ludziom z parafii "Rycerza Niepokalanej". Raz dostałem loda w duńskim rożku ( mieli lodziarnię ) - czyli to już nie za darmo ? Poza tym angażowałem się w różnego rodzaju zbiórki w szkole i kościele, zawsze coś. Oczywiście za "moich czasów" nie słyszałem, żeby dobry uczynek ( gest, odruch ? ) był nagradzany jakimiś punktami w LO czy na studiach. Niedługo będą przyznawać je za kolor włosów...


__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT