Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 256
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» O ciotce Petunii słów kilka
Drukuj temat · O ciotce Petunii słów kilka
~Julia_Granger F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2011 19:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 204
Ostrzeżeń: 0
Postów: 59
Data rejestracji: 03.08.11
Medale:
Brak

Petunia Dursley była zazdrosna o magiczną moc Lily. Chciała być taka jak ona, zdobyć uznanie rodziców (którzy byli zachwyceni, że mają w rodzinie czarownicę). W siódmej części było napisane, że Petunia wysłała list do dyrektora Hogwartu, z prośbą o przyjęcie. Prośba oczywiście została odrzucona, więc Petunia wmówiła światu, ale też przede wszystkim SOBIE, że nienawidzi magicznego świata i nim gardzi. Za wszelką cenę chciała być "normalna" i tępiła wszelkie od tej "normalności" odchyły. Wydaje mi się, że mimo upływu lat, pani Dursley cały czas marzyła o magii, i w głębi duszy chciała być czarownicą.
__________________
NAPRZÓD GRYFFINDORZE!

Przysięgam uroczyście, że knuję coś niedobrego.
Wyślij prywatną wiadomość
~Dracon_Malfoy F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 10-08-2011 19:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 512
Ostrzeżeń: 1
Postów: 211
Data rejestracji: 08.07.11
Medale:
Brak

Na pewno w jakiś sposób tak . Przecież na każdego wpływa dzieciństwo ; otoczenie ; społeczeństwo i inne grupy społeczne. Pewno Lilly miał trochę wpływu na przyszłość Petuni. Z resztą Petunia nie lubiła Harrego dlatego że była zmuszona się nim opiekować i nienawidziła go bo gdy tylko na niego patrzał przypominała jej się Lilly i całe jej dzieciństwo , kiedy rodzice wysyłali Lilli do Hogwartu co rok a druga córka ( Petunia ) zostawał w domu. Na pewno ją to bolało i nie chciała do tego wracać.
__________________
sp2.fotolog.com/photo/2/39/19/raahrestart/1295360648985_f.jpg



Mądrości Doumbledora
Wytrwałości Snepa
Poczucia prawdy Hermiony
Prawości Percye'go

Dopomóż nam J.K Rowling
Wyślij prywatną wiadomość
*Dum3l F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 10-08-2011 20:23
Super Administrator

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 325
Ostrzeżeń: 1
Postów: 88
Data rejestracji: 26.07.11
Medale:
Brak

Jest to w sumie znacząca postać w życiu Harry`ego. Do tego też to nienawidzenie czarodziejów nie jest takie pewne, może dlatego taka jest ponieważ zależy jej na rodzinie którą ma, lecz przeszłości się nie zmieni. Sądzę też że jednak dalej kochała swoją siostrę, lecz nie mogła się jednak pogodzić z tym że i ona nie mogła się uczyć w tej szkole. Gdyby tak nienawidzili magi jak i Potter`ów to by nie przyjęli Harry`ego, lub oddali go do domu dziecka.
Wyślij prywatną wiadomość
~matheus F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 10-08-2011 20:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 163
Ostrzeżeń: 2
Postów: 152
Data rejestracji: 24.07.11
Medale:
Brak

7 część Harr'ego mnie oświeciła było w niej wiele ciekawych szczegółów i odwiecznych tajemni. Ciotka była zazdrosna o moc i chłopaka Lili z dziecinstwa Snapa. Petunia to MUGOL
Wyślij prywatną wiadomość
~Seva F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 18-10-2011 17:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1036
Ostrzeżeń: 1
Postów: 335
Data rejestracji: 18.09.11
Medale:
Brak

Ja sądzę, że Petunia sama jest wszystkiemu winna. Ona była zazdrosna o Lily, jednak nie musiała, zaczęła wyzywać Lily od dziwaczek, po prostu wyszło na jaw jaka jest chamska, samolubna i wredna.
__________________
"The mind is not a book, to be opened at will and examined at leisure" - Severus Snape

Pozdrawiam Cię drogi Gościu

Oraz zapraszam do bardo ciekawej opowieści o bratanicy Bellatrix Lestrange, córce Hermiony Granger, oraz dziecku Severusa Snape'a Oczko
klik-->http://hogsmeade....ad_id=5645 klik<---


Od głupoty Gryfonów
Od kretynizmu Puchonów
i od przemądrzałości Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

dulcyneabest.blox.pl/resource/snape.jpg
<3

- Profesorze Snape? - Harry stał przy swoim miejscu i jakoś dziwnie się uśmiechał.
- Tak, Snape? - odparł zapytany.
Harry rozejrzał się, upewniając, czy wszyscy słuchają.
- Chciałem tylko podziękować, ojcze.
I usiadł.
A wraz z nim kilka ciał uderzyło o podłogę. Może więcej niż kilka. Minerwę złapał Albus, a Sinistra wymsknęła się z rąk Flitwicka.
-To było dobre, panie Snape.
- Wiem. I myślę, że szybko się przyzwyczaję.

Kilka kolejnych osób przywitało się z podłogą. Ron był jedną z nich, a Hermiona tylko się uśmiechnęła, wylewając na niego wodą. Teraz wszystko miało być już dobrze.

~"Mroczny Znak" -Zilidya



"Zawsze
czułam się
jak obca osoba
gdy byłam dzieckiem"
Wyślij prywatną wiadomość
~dewhoo F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 18-10-2011 17:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 882
Ostrzeżeń: 0
Postów: 227
Data rejestracji: 08.10.11
Medale:
Brak

Jeśli spojrzeć łaskawym okiem na jej postać, to w zasadzie jest nad czym się zasmucić. No bo Petunia nie miała przecież zbyt udanego życia. Nie sądzę, żeby była tak naprawdę szczęśliwa z faktu, że mieszka z dwoma otyłymi samcami (w tym jeden jest jej własnym synem - okrutnie rozpuszczonym), w dodatku dla nich gotuje i sprząta. Błee.
__________________
img21.imageshack.us/img21/8624/72366651.pngSi je suis croyant? Dieu seul le sait.
Wyślij prywatną wiadomość
~Dagamara18 F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 27-10-2011 16:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 688
Ostrzeżeń: 0
Postów: 284
Data rejestracji: 02.10.11
Medale:
Brak

Ale Petunia nigdy nie przeciwstawiała się mężowi czy synowi zawsze o nich dbała pomijając Harrego.Oczywiście traktowała go bardzo niesprawiedliwe i podle a gdzieś w głębi serca mogła mieć dobre strony.
Wyślij prywatną wiadomość
~Oksan Weasly F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 27-10-2011 17:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 209
Ostrzeżeń: 2
Postów: 135
Data rejestracji: 10.09.11
Medale:
Brak

Uważam,że Patunia była zazdrosna o to,że Lily mogła iść do Hogwartu...Gdy Lily dostała list z powiadomieniem,że została przyjęta,Petunia napisała potem do Albusa,czy może i ona tam iść.Niestety nie wyraził na to zgody.Po tym jak jej odmówił Petunia wyzywała Lily,że jest dziwna,że jest dziwolongiem,którym sama chciała kiedyś zostać.Petunia chciała o tym zapomnieć,co się wydarzyło.
Potem można powiedzieć że całkowicie znienawidziła swoją siostrę i cały magiczny świat.Wymazała,chodź nie do końca,że Lily istniała kiedykolwiek...Nie mogła później uwierzyć,że Lily ma dziecko.Spodziewała się zupełnie czego innego...Petunia dostała list od Albusa,że musi się Harry'm opiekować.Chociaż jej opieka nad nim nie była taka jak powinna być,ale przynajmniej go przyjęła pod swój dach,co już jest sporą odwagą.W końcu wiedziała,że i na Harry'ego przyjdzie czas i będzie taki sam jak jego rodzice.
__________________
"Są różne rodzaje męstwa. Trzeba być bardzo dzielnym, by stawić czoła wrogom, ale tyle samo męstwa wymaga wierność przyjaciołom."

"Ostatecznie, dla należycie zorganizowanego umysłu, śmierć to tylko początek nowej wielkiej przygody."

"Myślisz, że umarli, których kochaliśmy, naprawdę nas opuszczają? Myślisz, że nie przypominamy sobie ich najdokładniej w momentach wielkiego zagrożenia?"

" ( ... ) to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności."


"Nie żałuj umarłych(...). Żałuj żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości."



ALBUS DUMBLEDORE!

POZDRAWIAM GRIFFINDOR!
Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 09-01-2012 15:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

Trochę mi jej żal. Tak bardzo pragnęła należeć do magicznego świata, a nie mogła. Znienawidziła Lilly tylko dlatego, że Snape zrobił jej krzywdę wtedy na placu zabaw i że oboje idą do Hogwartu, a ona jest niemagiczna. To jednak nie usprawiedliwia jej zachowania wobec Harry'ego. Owszem, mógł u niej mieszkać, ale gardziła nim, nie kochała (przynajmniej takie odnosi się wrażenie), nie dała mu nigdy nawet porządnego prezentu na urodziny. A przecież byli rodziną, nigdy go nie szanowała.
Wyślij prywatną wiadomość
~Salazar99 F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 09-01-2012 15:58
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 399
Ostrzeżeń: 1
Postów: 53
Data rejestracji: 31.12.11
Medale:
Brak

Jest mi szkoda Petunii. Tak bardzo marzyła o pobycie w szkole dla czarodziejów, ale gdy zobaczyła jakiegoś młodocianego "maga" ze złym usposobieniem, który krzywdzi jej siostrę, odechciało jej się wszystkiego. I pomimo dalszych marzeń jednak nie ukazywała już tego tak bardzo i w związku z tym zaczęła kłamać "ta szkoła jest dla szurniętych" i te de...
Wyślij prywatną wiadomość
~21olka F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 09-01-2012 16:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Horkruks
Punktów: 7277
Ostrzeżeń: 1
Postów: 203
Data rejestracji: 12.12.11
Medale:
Brak

Możliwe że Petunia była zazdrosna nie tylko o to, że to Lily dostała się do Hogwartu, ale również o to, że właśnie przez wybranie Lily na czarodziejkę rodzice bardziej kochali Evans.
Swoje prawdziwe uczucia ukrywała pod maską twardzielki
__________________
"Nie żałuj umarłych Harry, żałuj żywych, a szczególnie tych którzy żyją bez miłości..."
Albus Dumbledore
Wyślij prywatną wiadomość
~Errol F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 02-02-2012 14:34
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 252
Ostrzeżeń: 1
Postów: 34
Data rejestracji: 26.01.12
Medale:
Brak

Petunia Dursley była chyba najbardziej przyzwoitą osobą z całej trójki - Vernon chyba był tyranem, najgorszym typkiem pod słońcem z tej rodziny, później ten pyszałkowaty synek, Dudley, który jednak zmienił postępowanie wobec Harry'ego, ale to znacznie później, kiedy dorósł i zmądrzał. Skrywała ona wiele tajemnic - nie chciała, by Potter stał się taki, jak jej siostra, po prostu chciała wyplenić z niego tą całą magię. Bardzo była smutna, że jej siostra była kim była. Pomyślała, że jednak najlepszym sposobem jest surowość - a to przecież bzdura wyssana z palca.
__________________
Kocham sóweczki, a szczególnie Hedwigę <3


Sóweczka życzy wam zdróweczka :*
Wyślij prywatną wiadomość
~kizzucha F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2012 19:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1648
Ostrzeżeń: 2
Postów: 292
Data rejestracji: 05.01.11
Medale:
Brak

Hmm, Petunia. Jakby nie było to całkiem ciekawa z niej postać, tak sądzę. Czytałam to co pisali o niej inni przede mną, ale nie zgadzam się z tym, że to też wina Lily, że Petunia tak nie lubiła magii. Przecież matka Harry'ego nie zrobiła nic naumyślnie, żeby ją przestraszyć czy wprawić w jakieś kompleksy. Przecież nawet we wspomnieniach Severusa, widzimy, że chciała żyć z Petunią w zgodzie. Ale dość o Lily! ;)
Myślę, że Petunia swoim zachowaniem sprawiła, że mało osób czytających HP ją polubiło. Ale przypominając sobie chwile, gdy dowiedziała się, że Voldemort jest na wolność - Harry dostrzegł szok, a może nawet przerażenie na jej twarzy i przypomniał sobie, że przecież Petunia jest siostra jej matki, i jakby nie było też musiała jakoś obejść ją śmierć Lily. Gdy były małe, nie pałała do swojej siostry jakąś wielką miłością, ale była po prostu zazdrosna o to, że to Lily w tej rodzinie jest czarownicą, i że to z Lily rodzice są tak bardzo dumni. Przecież ona też chciała pójść do Hogwartu - napisała list do dyrektora, ale gdy okazało się, że nie może się tam uczyć, bo po prostu nie ma magicznych zdolności, postanowiła pokazać rodzicom, że też moze dać im powód do dumy i radości, nie będąc czarownicą. Poślubiła Vernona, założyła rodzinę. Miała coś w swoim życiu, do czego doszła bez pomocy czarów i była z tego dumna. Po mimo tego nie chciała jednak spotykać się ze swoją siostrą, wysyłali tylko sobie kartki na święta (wiem z Pottermore ;p). Moim zdaniem, jednym z powodów tego zachowania, oprócz zazdrości, była też obawa przed tym, że Lily może po za magią ma coś, czego nie ma Petunia. Dlatego tak źle wyrażała się o swojej siostrze i jej mężu. Nie była chyba wcale taka zła. Ciekawa jestem co chciała powiedzieć Harry'emu, podczas pożegnania w ostatniej części. Może chciała go w jakiś sposób przeprosić czy też usprawiedliwić swoje zachowanie? Och, i ciekawi mnie też, co było w liście, który zostawił jej Dumbledore. ;) To tyle.

Wow, nigdy nie pisałam tak długiego posta... ^^
__________________
UROCZYŚCIE PRZYSIĘGAM, ŻE KNUJĘ COŚ NIEDOBREGO!

Wiedz, że coś się dzieje drogi Gościu.

HarryPotter3107 - ;D
Loa_Riddle - ;D


Ale że co? ;>

______________________________


"-Spójrz... na... mnie- wyszeptał. Zielone oczy odnalazły czarne oczy, ale po chwili coś w tych czarnych oczach zanikło,stały się nieruchome,puste i martwe. Ręka trzymająca szatę Harry'ego opadła z głuchym stukiem na podłogę i Snape już się więcej nie poruszył."

"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldore. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."

''Mogę was nauczyć, jak uwięzić w butelce sławę, uwarzyć chwale, a nawet powstrzymać śmierć... Jeśli tylko nie jesteście bandą bałwanów, jakich zwykle muszę nauczać."

"- Czy pamiętasz, jak mówiłem, że ćwiczymy zaklęcia NIEWERBALNE, Potter?
- Tak.
- Tak, proszę pana.
- Nie ma potrzeby zwracania się do mnie per pan, panie profesorze. "
Wyślij prywatną wiadomość
~Ms_Kane F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 13-06-2012 19:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2978
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,256
Data rejestracji: 24.04.12
Medale:
Brak

Według mnie mała Petunia była bardzo zazdrosna o to, że jej siostra jest czarownicą, a ona nie przecież napisała do Dumbledora list, by przyjął ją do Hogwartu, a on tego nie zrobił i pewnie wtedy znienawidziła świat magii choć ją fascynował. Rodzice dziewczynek traktowali Lili lepiej, bo w końcu była czarownicą i to też zniechęciło Petunię do Lily. Ale Petunie nie była bez winy, bo dokuczała Lily i mówiła o niej wręcz z obrzydzeniem.
__________________

media.giphy.com/media/A4YfNX2iXFsGY/giphy.gif
37.media.tumblr.com/tumblr_m02xnz7lL01qju7t7o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~panti00 F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 03-07-2012 10:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 344
Ostrzeżeń: 1
Postów: 212
Data rejestracji: 29.06.12
Medale:
Brak

Myślę, że to między innymi ją zepsuło. W końcu jej siostra była faworyzowana przez rodziców odkąd dostała list. Poza tym Tunia również marzyła o tym, aby móc należeć, do ów magicznego świata ...
__________________
Sprytu Ślizgonów
Szczerości Puchonów
Wiedzy Krukonów
Ucz nas Gryffindorze!




"Nie żałujmy tych, którzy umarli, Harry. Żałujmy żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości" ~by Albus Dumbledore


Pozdrawiam Cię drogi Gościu !!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Riddle Of Death F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2012 13:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 338
Ostrzeżeń: 0
Postów: 78
Data rejestracji: 12.07.12
Medale:
Brak

Petunia marzyła o świecie magii. Ja też byłabym zazdrosna gdyby moja siostra dostała list z Hogwartu, a ja nie. Nie tłumaczy to jednak jej zachowana w stosunku do Pottera.
Wyślij prywatną wiadomość
~Victim F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2012 13:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1579
Ostrzeżeń: 0
Postów: 377
Data rejestracji: 03.07.12
Medale:
Medal

Sądzę, że Petunia nie miałaby takiej urazy do świata czarodziejów, gdyby rodzice poświęcali jej tyle samo czasu, co Lily. Została odsunięta na bok tylko dlatego, że jej siostra dostała list z Hogwartu, co moim zdaniem nie jest sprawiedliwe. Najpierw była zazdrosna (a może i smutna) o list z Hogwartu, a potem o ilość uwagi, jaką jej poświęcano... Dzieciństwo bardzo wpływa na dorosłe życie, moim zdaniem tak też było w przypadku Petunii. Ale i tak nic nie usprawiedliwia jej zachowania względem Harry'ego - nawet jeśli należał on do świata czarodziejów, to jego ciotka powinna zapomnieć o dawnych urazach i jako jego jedyna krewna dobrze sie nim zająć.
Wyślij prywatną wiadomość
~krukonginn F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2012 14:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 77
Ostrzeżeń: 0
Postów: 32
Data rejestracji: 14.07.12
Medale:
Brak

Ciotka Petunia żyła w cieniu faworyzowanej siostry - czarodziejki ; ))
więc chyba nie trudno dziwić się w jaki sposób traktowała swojego syna , a w jaki Herrego ; )




"Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca ze zdwojoną siłą." ;D
Wyślij prywatną wiadomość
~KaMilcia F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2012 16:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 250
Ostrzeżeń: 1
Postów: 127
Data rejestracji: 18.02.09
Medale:
Brak

Ona była pokrzywdzona przez to, ze Lily była czarodziejką, a rodzice za to ją faworyzowali. Od czasu gdy ona opiekowała się Harrym chciała mu być może pokazać jak to jest być lekceważonym w jakimś stopniu i tak odegrać się na swojej siostrze, chociaż myślę, że i tak przesadzała co do Harrego. Dodając do tego jej beznadziejnego męża chłopak miał u nich piekło na co z pewnością nie zasłużył.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE

"To słuszność idei może nas zaprowadzić do sukcesu, a nie liczba jej wyznawców." - Remus Lupin
www.poszkole.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Severus Tobias Snape F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2012 16:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1013
Ostrzeżeń: 2
Postów: 406
Data rejestracji: 18.03.12
Medale:
Brak

Rodzice Petunii i Lily faworyzowali czarodziejkę, przez co Petunia czuła się (może nawet była) zaniedbana i opuszczona. Ciężko się dziwić więc, że faworyzowała swojego synka, a na Harrym wyładowywała nienawisć do własnej siostry, a co za tym idzie również magii. A wszystko przez co? Zazdrość, bo to właśnie ona może zniszczyć największe więzi, przyjaźnie...
__________________
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY O WŁASNEJ WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

(...) Nie oczekuję od was, że naprawdę docenicie piękno kipiącego kotła i unoszącej się z niego roziskrzonej pary, delikatną moc płynów, które pełzną poprzez żyły człowieka, aby oczarować umysł i usidlić zmysły... Mogę was nauczyć, jak uwięzić w butelce sławę, uwarzyć chwałę, a nawet powstrzymać śmierć,(...). - Severus Tobias Snape

Umysł nie jest książką, którą można otworzyć i przeczytać w wolnym czasie.- Severus Tobias Snape
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT