Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 267
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Co sądzicie o Dursleyach?
Drukuj temat · Co sądzicie o Dursleyach?
~BellatrixLestrange Zd Black F
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 18-08-2014 02:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 73
Ostrzeżeń: 0
Postów: 30
Data rejestracji: 18.08.14
Medale:
Brak

Przyznam, że w ostatniej części na samym początku Dudley zrobił na mnie ogromne wrażenie. Mimo wszystko są to ludzie nienormalni i niezrównoważeni. Nawet po wyjaśnieniach Dumbledora w 5 części dalej się dziwie, dlaczego oddał Harry'ego pod ich opiekę. Trzeba mieć nie po kolei w głowie. Sama McGonagal go ostrzegała.
__________________
To ja zawsze będę jego najwierniejszą! On sam Lord Voldemort uczył mnie czarnej magii!
Wyślij prywatną wiadomość
~HermioneG F
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2015 00:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 545
Ostrzeżeń: 0
Postów: 123
Data rejestracji: 07.11.15
Medale:
Brak

Kompletnie ich nie polubiłam. Szczególnie wuja Vernona, bo ciotkę Petunię i Dudley'a dało się jeszcze w jakiś rozsądny sposób usprawiedliwić... o ile da się usprawiedliwić tak okropne traktowanie dziecka. Dudley na końcu uświadomił sobie, ile zła wyrządził Harry'emu, ale przecież to rodzice uczyli go nienawiści do niego. Wmawiali mu, że Harry nie jest normalny z powodu swoich magicznych zdolności i Dudley w końcu przestał go szanować. Natomiast ciotka Petunia zawsze zazdrościła siostrze tego, że mogła uczyć się w Hogwarcie. Sama wielokrotnie pisała listy do Dumbledore'a, jednak on nie mógł jej pozwolić na naukę w szkole magii i czarodziejstwa. W końcu znienawidziła Lily i z tego powodu chciała wyrzucić z Harry'ego magię, nie lubiła go tak samo, jak nie lubiła siostry. Wszystko przez zazdrość.
__________________
,,A kiedy upadniesz, ja będę przy Tobie.
~podłoga "
Wyślij prywatną wiadomość
~Sagreaa F
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2015 15:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 17
Ostrzeżeń: 0
Postów: 4
Data rejestracji: 30.10.15
Medale:
Brak

Istnieje teoria wg której Dursleyowie byli tacy dla Harry'ego, ponieważ ten był horkruksem, a jak wiemy, że ludzie pozostający na dłużej w styczności z horkruksem zachowują się nienaturalnie i stają się nieprzyjemni dla otoczenia. Problemem jest jednak to, że "klątwa" nie działała na nikogo poza nimi.
Ogólnie uważam, że Dursleyowie byli mocno wyolbrzymionymi, po prostu przesadzonymi postaciami. Bądźmy szczerzy, takich ludzi nie ma w rzeczywistości, ich charaktery są bardzo, bardzo radykalne. Narzekacie, narzekacie, a jednak nie wyrzucili go i utrzymywali przez te wszystkie lata. A jeden z bardziej wzruszających momentów to właśnie, moim zdaniem, ten, kiedy Dudley żegna się z Harrym. Pamiętacie? "Wcale nie uważam, że jesteś nikim (...) Uratowałeś mi życie" Harry zachował się wtedy co prawda jak skończon debil, ciotka Petunia też, ale łezka w oku się zakręciła.
__________________
"Ludzie o wiele łatwiej wybaczą innym, że się mylili niż, że mieli rację"
Wyślij prywatną wiadomość
~AngieCh F
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2015 15:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 790
Ostrzeżeń: 0
Postów: 140
Data rejestracji: 01.08.14
Medale:
Brak

Ogólnie uważam, że Dursleyowie byli mocno wyolbrzymionymi, po prostu przesadzonymi postaciami.


Zgadzam się z poprzedniczką. Rowling za bardzo się na nich uwzięła, że tak powiem. Może nie było im to na rękę, że muszą niańczyć syna tych "dziwolągów" (jak ich nazywała Petunia), ale był to w końcu jej siostrzeniec i przydałoby się okazać mu trochę rodzicielskiej miłości, jakiej nigdy nie zaznał. Najbardziej zawsze zastanawiał mnie pewien fakt: Durleyowie byli zamożną rodziną, nie da się tego ukryć. Wszyscy sąsiedzi wiedzieli, że mieszka u nich Harry, więc też nie można było udawać, że jest jakimś osiedlowym włóczęgo. Dlatego moim zdaniem powinni również dbać o wygląd Harry'ego, czyli ubierać go jakoś normalnie, a nie dawać mu piętnaście razy za duże ubrania po Dudleyu. Gdybym ja była jakimś sąsiadem pomyślałabym, że Harry jest u nich kimś w rodzaju "pokojowego", który tylko chodzi i sprząta. Gdybym to ja była na miejscu Petunii, to może rzecz jasna nie rozpieszczałabym go tak samo jak mojego syna, ale nie pozwoliłabym mu wyjść z mojego domu ubranym jak hmm...no po prostu zwykły sprzątacz.

Ogólnie to nigdy nie miałam żadnego stosunku do Dursleyów. Jedyne co mogę powiedzieć to, że bardzo mnie śmieszyli, prawie każda scena z nimi, zarówno w książce jak i w filmie wywoływała u mnie uśmiech na twarzy. No i w końcu nie byli aż tacy źli, w końcu przyjeżdżali po Harry'ego na King's Cross, gdy wracał z Hogwartu i nie wiedząc jakim sposobem wysyłali mu prezenty na Gwiazdkę. Mój stosunek do nich jest umiarkowany. Z jednej strony mogliby trochę poluzować, a z drugiej są dla mnie bardzo śmieszni Oczko
__________________
Magic is Might.
Wyślij prywatną wiadomość
~wiechlina roczna F
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2015 21:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2520
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 11.05.15
Medale:
Medal

Kiedy zacząłem czytać, uznałem to za jakąś karykaturę. Autorka bardzo się starała aby podkreślić, w jak okropnych warunkach wychowywał się biedny Harry. Chwilami to nawet było absurdalne i śmieszne. To nie była nawet "z lekka normalna rodzina". Potem na szczęście, zaczęła to prostować, dodając nowe informacje. Na końcu wyszło, że to Vermon jest okropny, ciotka zaś nie mogla sobie poradzić z nienormalną sytuacją, w jakiej znalazła się z powodu magicznej siostry.
__________________
Eeee pomyłka.
Każdy zasługuje na własną.......siekierę.
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona 123 F
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 16-11-2015 14:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 15
Ostrzeżeń: 0
Postów: 12
Data rejestracji: 09.01.15
Medale:
Brak

Polubiłam ich dopiero w ostatniej części;-) choć moim zdaniem ciotka była ok tylko Vernon był okropny a Dudley brał przykład z ojca.
__________________
Hermiona ;-)
Wyślij prywatną wiadomość
~verbena92 F
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2015 18:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 402
Ostrzeżeń: 0
Postów: 190
Data rejestracji: 30.09.12
Medale:
Brak

Powiem krótko i na temat... Dudley zachowywał się jak świnia (tak jak jego rodzinka) w stosunku do Harry'ego ale na końcu (serii) pokazał odrobinę klasy.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT