Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 218
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Epilog
~chica F
Dodany dnia 24-08-2010 22:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 102
Ostrzeżeń: 1
Postów: 22
Data rejestracji: 31.07.10
Medale:
Brak

Faktycznie, zakończenie jest banalne i dla mnie dość przygnębiające. Nie chodzi o to, że jakoś specjalnie nie lubiłam Haryy'ego, czy coś xD Chodzi raczej o to, że za każdym razem jak czytam ten epilog to mam taką podłą świadomość, że to już koniec jego przygód i nie ma co czekać na więcej. I jeszcze ten fakt, że Ron, Hermiona i Harry są już dorośli a nie jak się już przyzwyczaiłam- mniej więcej w moim wieku ;].. Z resztą jak sobie wyobrażę pożegnanie z Hogwartem- pierwszym prawdziwym domem Harry'ego to normalnie płakać się chce xD
W każdym razie wolałabym, żeby Rowling odpuściła sobie to zakończenie i rzuciła wiadomości o następnych kilku dniach w stylu "W świecie czarodziejó jeszcze długo trwały zabawy, a jednocześnie opłakiwano zmarłych bliskich. Władze starały się zaprowadzić porządek po spustoszeniu jakie zaprowadził Lord Voldemort." i tak dalej, a potem dodać, że np: "Harry, Ron i Hermiona czynnie brali udział w tworzeniu nowego ładu w zamku Hogwart. Mimo wielkiego zwycięstwa, w niemal każdym sercu wśród znajomych czaił się smutek i pustka po stracie rodziny i przyjaciół. Harry postanowił zaopiekować się synem Remusa i Tonks, Teddym..." itp itd. A na koniec mogła rzucić jakiś przemawiający, krótki dialog z przesłaniem, między Trójcą. Mówiący np. o wiecznej przyjaźni albo o istocie starożytnej magii.. ja bym to tak zrobiła i z pewności zakończenie w takim stylu chciałabm czytać. Z resztą mogło by mi to dawać złudne nadzieje, że to jeszcze nie koniec i autorka zdecyduje się npisać kolejną część ;D pozdrawiam,
drogi Gościu
__________________
Dziękuję wszystkim, którzy o mnie pomyśleli ^^
_
You'll never walk alone...
_________________________
"Wiem, że czeka nas długa droga, która tonie w mroku, ale wiem też, że nie mogę zawrócić."-Mistrz J.R.R.Tolkien

"Stała czujność!"
Wyślij prywatną wiadomość
~Lisa F
Dodany dnia 02-09-2010 19:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 150
Ostrzeżeń: 0
Postów: 46
Data rejestracji: 17.08.10
Medale:
Brak

Jest zwykły, to trzeba przyznać. Ma żone, dzieci, Ron i Hermiona się pobrali, terz mają bahory i już. Ale takie zakończenie jest lepsze, niż śmierć wszystkich itp. jednak 19 lat? Po 19 latach ma takie małe bahory? Nie mogli się od razu dorobić z Ginny? xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady_Badger F
Dodany dnia 20-09-2010 18:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 185
Ostrzeżeń: 0
Postów: 70
Data rejestracji: 15.09.10
Medale:
Brak

Ja nie miałam żadnych oczekiwań co do epilogu, więc się nie rozczarowałam.

Może mi się tylko nie podobają pełne imiona dzieci Harry'ego. (James Syriusz, Albus Severus, Lily Luna). Wygląda na to, że Harry wybierał wszystkie imiona sam, może z wyjątkiem drugiego imienia córeczki. Bo te imiona nosiły ważne dla niego, a nie dla Ginny osoby. No i sami powiedzcie, że przecież nie wiadomo ilu będzie ktoś miał synów, więc ja np. dałabym James Severus, a potem Syriusz Albus. Zmieszałabym Huncwotów z poważnymi ludźmi, by także ich charaktery były zróżnicowane.
Zgodzicie się chyba też, że to James, pierworodny syn, powinien być idealną kopią ojca. Nie dlatego, że James (choć może troszeczkę), ale dlatego że pierworodny.
No i drugie imię córki. Ja bym chyba dała Nimfadora, albo Minerva, albo Ginewra (po matce), albo Molly (po drugiej babci).

A wiecie, że Jo napisała epilog niemal równo z I tomem? Podobno wielu znajomych jej mówiło, ze nie powinna, o nie miała jeszcze wydawcy, bo nie wiadomo było,czy będzie kontynuować swe dzieło, ale ona się uparła, trzymała je pod kluczem przez wiele lat, a potem, tuż przed premierą VII zmieniła tylko mały kawałeczek (znaczy się dopisała kilka rzeczy), by czytelnicy wiedzieli, że choć Teddy stracił rodziców, to miał szczęśliwe dzieciństwo, że był otoczony miłością.
Wyślij prywatną wiadomość
~unintended96 F
Dodany dnia 25-09-2010 10:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 28
Ostrzeżeń: 0
Postów: 14
Data rejestracji: 25.07.10
Medale:
Brak

z tymi imionami chłopców bym nie zmieniała, ale co do Luny to bym zmieniła Minerve, Molly albo Nimfodore. Ginny przecież też szanowała rodzinę Harrego Dumbledowa wiec się tu nie zgodzę. Ucieszyłabym się gdyby autorka rozpisała się bardziej co do epilogu ;d
Wyślij prywatną wiadomość
~Ron Ronald Weasley F
Dodany dnia 25-09-2010 10:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 19
Ostrzeżeń: 1
Postów: 26
Data rejestracji: 17.08.10
Medale:
Brak

Epilog jest troszke przygnębiający, bo wiadomo, że nie będzie kolejnych części HP Smutny Ale imiona są raczej spoko.
Wyślij prywatną wiadomość
!Czarownica24 F
Dodany dnia 26-09-2010 15:24
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5583
Ostrzeżeń: 0
Postów: 886
Data rejestracji: 29.12.08
Medale:
Brak

Mnie też ciekawią losy reszty bohaterów.
W końcu nie mogłoby im być cały czas różowo Uśmiech
Moim zdaniem Rowling poszła na łatwiznę pisząc taki epilog.
No ale mogło być gorzej Oczko Mogłaby np. napisać, że rodzina Malfoy'ów żyła w serdecznej przyjaźni z Potterami i Weasleyami. Oczko To by była porażka.
Wyślij prywatną wiadomość
~blackowa F
Dodany dnia 10-10-2010 19:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 175
Ostrzeżeń: 2
Postów: 196
Data rejestracji: 06.10.10
Medale:
Brak

Nie przypadło mi do gustu. Oczekiwałam czegoś bardziej ... wstrząsającego ? No nie wiem, na przykład, że Ginny umiera. Albo coś takiego Uśmiech
Zakończenie za banalne.
__________________
Widać, jestem tempa. Bo nie spamuję <lol3214645735`2>

Pozdrawiam Cię drogi Gościu , pamiętaj o mnie. Język
www.historiasmierciozercy.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~MrLapa F
Dodany dnia 24-10-2010 23:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 26
Ostrzeżeń: 0
Postów: 17
Data rejestracji: 24.10.10
Medale:
Brak

Dla mnie zbyt szybkie to zakończenie jest. Tutaj bitwa o hogwart, a zaraz następny rozdział 19 lat potem i zbyt krotko opisane trochę. Czuję niedosyt Język
__________________
Pozdro Rozbawiony

Gryffindor rządzi!
Wyślij prywatną wiadomość
~Melisa F
Dodany dnia 23-02-2011 22:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 149
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 20.02.11
Medale:
Brak

Przyznam szczerze że epilog jest bez większych rewelacji wręcz porównując z poprzednimi rozdziałami nudny.
Wyślij prywatną wiadomość
~LoonyPotter342 F
Dodany dnia 20-03-2011 15:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 20
Ostrzeżeń: 0
Postów: 17
Data rejestracji: 03.01.11
Medale:
Brak

Wiecie co? mi się wydaje że książka nie powinna się tak skończyć. Nie mam pomysłu jak , ale mnie sie to średnio podobało. Uśmiech
__________________
Do diabła z podpisem.
LoonyRozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~dark shadow F
Dodany dnia 20-03-2011 20:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1770
Ostrzeżeń: 0
Postów: 454
Data rejestracji: 23.02.11
Medale:
Brak

No ok. Jak dla mnie mogłaby nie zabić tylu osób. Poza tym mogła więcej opowiedzieć o ich przyszłości. Wiemy Co z głównymi bohaterami ,ale nie wiemy kto czego teraz uczy w hogwarcie i co z innymi ludźmi. No może i mówiła to na wywiadach i na swojej stronce ,alę...

PODSUMOWANIE:
No ok ,ale zbyt mało informacji i za dużo martwych
__________________
You think that killing people may make them like you, but it doesn't.
It just makes people dead.

Voldemort, A Very Potter Musical


24.media.tumblr.com/9240bc523711d8f60db6bc52a1400c70/tumblr_molq1papQS1r3e62yo1_500.gif
http://hanathepanda.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Hermionka111213 F
Dodany dnia 21-04-2011 12:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2002
Ostrzeżeń: 1
Postów: 610
Data rejestracji: 27.03.11
Medale:
Brak

Szczerze mało mi się podobał...
Dlaczego?
Po pierwsze było tego stanowczo za mało.
Po drugie Rowling mogła napisać o trochę większej ilości znajomych Harry'ego.
Tak naprawdę gdyby nie oddzielne wywiady nie wiedzielibyśmy z kim ożenił się np. Neville.
I ta końcówka...
Widzę ją tak: Harry obejmuje Ginny i swoją córkę i wracają do świata mugoli.
Nie, to nie było to. ;C
__________________
"Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca ze zdwojoną siłą..."
__________________________
Bardzo mocno pozdrawiam właśnie... ciebie. ;D
Podpisano: Przyszła pani Malfoy. <3

Edytowane przez Hermionka111213 dnia 05-08-2011 12:36
Wyślij prywatną wiadomość
~Alexandre F
Dodany dnia 21-04-2011 12:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 882
Ostrzeżeń: 1
Postów: 321
Data rejestracji: 22.03.11
Medale:
Brak

Jednym słowem epilog był kiepski. Dlaczego?
Zbyt duży przeskok czasowy. 19 lat później? A dlaczego nie 10? Albo 5? Albo jeszcze lepiej rok później? Czy nie byłoby lepiej, gdyby Aśka po siódmej części napisała jeszcze jedną książkę, która opisałaby, co działoby się "potem"? Przy końcu siódmej części czułam się trochę rozdarta. Z jednej strony bitwa o wolność mająca miejsce w Hogwarcie była naprawdę pasjonująca, a z drugiej strony ten epilog wszystko zniszczył. Zresztą, Harry nadał swoim dzieciom beznadziejne imiona. Albus Severus, James Syriusz i Lily Luna. Czy nie mógł sentymentów zostawić na później i zamiast okaleczać dzieci dennymi imionami kupić sobie chomika i nazwać go Albusem? Te dzieciaki stawały się kopiami swoich imienników. Albus Severus stał się kopią ojca, rozczochrane czarne włosy, zielone oczy, no i okulary. James Syriusz, podobnie jak jego imiennicy, stał się "Huncwotem", ale w dużo gorszej wersji. A Lily... kopia Lily Evans. Może znalazłby się gdzieśtam w Slytherinie pan Sev, który zakochałby się w Lily...
__________________
"Jak masz problem z głową to chłopaku nie ćpaj, bo będzie po nocy prześladować cię wiedźma. Jak chcesz być niegrzeczna to najpierw dorośnij, bo los nastoletnich matek nieraz bywa gorzki".
Wyślij prywatną wiadomość
~HarryPotter3107 F
Dodany dnia 22-04-2011 20:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5166
Ostrzeżeń: 2
Postów: 232
Data rejestracji: 28.01.11
Medale:
Brak

Odkąd skończyłem czytać ^ tom wiedziałem, że Harry i Ginny się pobiorą, bo w końcu każda książka musi mieć niestety szczęśliwe zakończenie.Śpiący
Wyślij prywatną wiadomość
~fanka98 F
Dodany dnia 22-04-2011 20:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5238
Ostrzeżeń: 3
Postów: 775
Data rejestracji: 16.03.11
Medale:
Brak

bezsensu. happy end jak wszedzie. kochajaca rodzina. zgadzam sie z SOURIANT- przelukrowane!
dlatego sama piszę zakonczenie!
Edytowane przez fanka98 dnia 22-04-2011 20:11
Wyślij prywatną wiadomość
~Francesca_Potter F
Dodany dnia 22-04-2011 20:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 254
Ostrzeżeń: 1
Postów: 146
Data rejestracji: 21.04.11
Medale:
Brak

zgadzam się ze wszystkimi . Sama czuje niedosyt po tym rowling zakoczeniu . Powinna dopisac co i jak . Lepiej moze gdyby wydac tom poświęcony epilogowi co wy na to? .
__________________
Francesca Ginerwa Potter
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny Weasley_1996 F
Dodany dnia 27-04-2011 13:37
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 142
Ostrzeżeń: 0
Postów: 60
Data rejestracji: 26.04.11
Medale:
Brak

Cóż... Nie wiedziałam, że będzie miał aż trójkę dzieci. Ale ogólnie jako auror miał dobre życie po skończeniu szkoły.
To jest dobre zakończenie
__________________
Piszę książkę! Chętni do czytania, na PW pisać!
Wyślij prywatną wiadomość
~Scarlett Clearwater F
Dodany dnia 27-04-2011 14:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 243
Ostrzeżeń: 0
Postów: 152
Data rejestracji: 17.04.11
Medale:
Brak

Mi sie podobał. Trochę za słodki, ale mi się podobał.
__________________
Od cnoty gryfonów,
kretynizmu puchonów,
I wiedzy o własnej wszechwiedzy krukonów
chroń nas slytherinie


Pozdrawiam Alexandre, Sophia, Karma Chameleon 20
Wyślij prywatną wiadomość
~Rose Granger F
Dodany dnia 27-04-2011 14:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1200
Ostrzeżeń: 0
Postów: 161
Data rejestracji: 25.02.11
Medale:
Brak

Ja nie miałam żadnych szczególnych oczekiwań wobec epilogu więc trudno powiedzieć czy się zawiodłam... bo w sumie można patrzeć na to różnie. Z jednej strony po tych wszystkich przejściach z Voldemortem, cierpieniach i tym podobnych Potterowi należało się szczęśliwe dorosłe życie. Zresztą rany po wojnie i utracie tylu przyjaciół nie goją się w rok, więc on i Ginny pewnie musieli jeszcze sporo przejść - i tu właśnie wkurza mnie przeskok czasowy o którym wspomniała bodajże Alexandre. Dlaczego AŻ 19 lat później, kiedy mnie jako czytelnika nie ciekawi cukierkowe odprowadzanie dzieci na pociąg [które niby jest jakimś kołem, które zatacza historia, no ale...] ale ciekawi za to, jak toczyło się Potterowe życie w miesiąc, dwa po wojnie... próby ogarnięcia jakoś tego wszystkiego na nowo... właśnie takie sprawy.

Jeśli chodzi o imiona dla dzieci też uważam, że pani Rowling delikatnie przerysowała. Jak i to, że charakterologicznie są kserokopiami swoich rodziców.

http://magnolia--crescent.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Francesca_Potter F
Dodany dnia 27-04-2011 14:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 254
Ostrzeżeń: 1
Postów: 146
Data rejestracji: 21.04.11
Medale:
Brak

Macie racje . Imiona autorka to mogłaby zmienic . A co do epilogu to jakby on jest przerysowany z zycia harrego . Jest prawie tak samo jak w jego przypadku. Nie powiem podobał mi się ale mógłby byc bardziej rozszerzony w niektóre przypadki jak np przydział albusa do domu . Pójście Lily do szkoły czy praca Harrego jako aurora . hehe . Tyle mam do powiedzenia.

__________________
Francesca Ginerwa Potter
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT