Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 398
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Podoba ci się najnowsza gra o Harrym?
Tak Tak 55%[21 głosów]
Nie Nie 18%[7 głosów]
Jest w porządku Jest w porządku 26%[10 głosów]
Głosów ogółem : 38
Drukuj temat · Czy macie już grę?
~karolk108 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 19-11-2010 16:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 215
Ostrzeżeń: 1
Postów: 53
Data rejestracji: 23.06.10
Medale:
Brak

Jestem ciekaw czy ktoś z naszej społeczności na Hogsmeade już zaopatrzył się w nowiutką,świeżą grę "Harry Potter I Insygnia Śmierci część 1".Ktoś już ją ma? Jak tak to czy już rozkminiliście co i jak? Zagraliście?Podoba się wam?Podzielcie się wrażeniami...

Ja mam zamiar jeszcze dziś kupić grę i jak to możliwe przejść jak najwięcej Uśmiech
__________________
Cześć drogi Gościu! Chcesz mnie poznać? Zapraszam i czekam na pytania Oczko http://www.hogsmeade.pl/forum/viewthread.php?thread_id=3697&pid=116915#post_116915


"Gdym posłuchał,usłyszałem;
Młoty biją bez wytchnienia
Z mocą,która pałac nowy
W proch i pył na powrót zmienia.
Inne młoty,ciche młoty
Młoty czasu i zniszczenia.
"


Ralph Hodgson-"Młoty"
Wyślij prywatną wiadomość
~xinsosq F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 19-11-2010 23:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 210
Ostrzeżeń: 1
Postów: 83
Data rejestracji: 29.11.09
Medale:
Brak

Na razie zrobiłem tylko parę pierwszych misji póki co gra na poziomie 'trudny' jest wręcz banalna ale z drugiej strony nie ma się czego spodziewać w końcu to Harry Potter. Mimo to gra bardziej podoba mi się od poprzedniczek, jest bardziej teraz jak TPS(third person shooter) moim zdaniem wyszło to grze na dobre. Gra dla fanek simsów będzie zbyt dorosła(nie mowie o fabule oczywiście tylko o stylu rozgrywki). Grałem 1 minut do konca nocki pewnie skończę ponad połowę gry o ile nie całą jak będzie mi sie chciało to dopisze więcej.
Wyślij prywatną wiadomość
~OLIVANDER F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 20-11-2010 08:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -18
Ostrzeżeń: 2
Postów: 44
Data rejestracji: 28.11.08
Medale:
Brak

Zamierzam zakupić ową grę, ale co narazie to oglądałem Gameplay i moge powiedzieć tyle gra przypomina troszke GTA gdyby nie to że ta gierka nazywa się HP I Iś, sądze że będzie można jeszcze coś dobrego w tej grze znaleźć martwi mnie to że w grze nie będzie Hogwartu ale cóż pierwsza część film nie odgrywa się chociaż na chwile w Hogwarcie.
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 20-11-2010 21:54
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Iraya napisał/a:
Jak będzie na torrentach to sobie ściągnę i będzie Gitez Majonez ;D
I będę wtedy sobie pogrywać w wolnym czasie ;D


Przecież ta gra wyszła przed premierą zarówno w wypadku PC jak i w wypadku PS3. A nawet i ściągać się nie opłaca, bo toż to tylko kilka godzin gry...
...za marnego shootera, bo tym w istocie stała się ta gra...
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!

Edytowane przez RazorBMW dnia 20-11-2010 21:57
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~karolk108 F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2010 23:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 215
Ostrzeżeń: 1
Postów: 53
Data rejestracji: 23.06.10
Medale:
Brak

Ja już mam grę i jest super! Grafika jest pożądna, chociaż pojawiają się czasem drobne błędy. Dziwne i niedziwne. Na przykład kiedy walczyłem ze śmierciożercami to kiedy jakiego trafiłem słyszałem .....kobiecy krzyk!!! Ale gra supeer. Dziwna jest zmiana z przygodówek na strzelaninę ale... jakoś ujdzie!
__________________
Cześć drogi Gościu! Chcesz mnie poznać? Zapraszam i czekam na pytania Oczko http://www.hogsmeade.pl/forum/viewthread.php?thread_id=3697&pid=116915#post_116915


"Gdym posłuchał,usłyszałem;
Młoty biją bez wytchnienia
Z mocą,która pałac nowy
W proch i pył na powrót zmienia.
Inne młoty,ciche młoty
Młoty czasu i zniszczenia.
"


Ralph Hodgson-"Młoty"
Wyślij prywatną wiadomość
~Tom Maverick F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 22-11-2010 21:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 21
Ostrzeżeń: 0
Postów: 5
Data rejestracji: 18.11.10
Medale:
Brak

Słyszałem że jest o wiele więcej czarów niż w KP. Ja chce sobie kupić i mam nadzieję że będzie po polsku. Fabuła pewnie zajefajna. Widziałem że będzie opcja rzucenia eliksiru wybuchowego- to fajnie! Grę chyba dostanę na gwiazdkę i nie mogę się doczekać.
__________________
This is your destiny!
Wyślij prywatną wiadomość
~RemusS F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 23-11-2010 11:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 258
Ostrzeżeń: 0
Postów: 71
Data rejestracji: 16.08.10
Medale:
Brak

Gra jakoś nie szokuje ... Ale nie jest też zła, chociaż jakos dziwnie się w nią gra. Taka odskocznia od stareeej serii harrego pottera w której trzeba było biegac po ścianach, tu mamy już coś troszeczke innego i wg. mnie ciekawszego Język
__________________
''Nigdy nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów dopóki nie wszedłem do internetu''
Wyślij prywatną wiadomość
~Rytelier F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 23-11-2010 12:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1167
Ostrzeżeń: 2
Postów: 86
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Na razie widziałem gameplay i mi się podobał.
Co do shootera to jaka ma być gra? Żadnych walk z wrogami?
Ale zanim kupię grę wolę poczekać na demo, bo nie wiem, czy pójdzie na moim sprzęcie.
__________________
Jeżeli będziesz doBry, to spadniesz z wieży, a jeśli zUy, to dostaniesz łopatą.
img177.imageshack.us/img177/8305/avatarwt7.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Roxa F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 23-11-2010 16:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 45
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 09.07.09
Medale:
Brak

W najbliższym czasie mam zamiar kupić grę lecz najpierw musiałbym wymienić kartę graficzną aby mi ruszyła.Jak narazie widziałem GamePlay śiwetna grafika lecz troche przypomina GTA.
Wyślij prywatną wiadomość
~Regis F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 01-12-2010 09:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 209
Ostrzeżeń: 0
Postów: 89
Data rejestracji: 04.01.10
Medale:
Brak

Mam już grę!
Pograłem trochę. Myślę, że przeszedłem 50% a może nawet 60% gry. Poza dość dobrą animacją postaci i fajnymi efektami w postaci rzucania czarów nie odnotowałem nic nadzwyczajnego. W grze mamy cztery główne lokacje ( Ministerstwo Magii, ulice Londynu, Opuszczone Fabryki i Zakazany Las) reszta to po prostu przejścia między w/w lokacjami. Fabuła jest liniowa, cały czas walczymy lub unikamy popleczników Voldemorta. Tak jak w poprzednich częściach odnoszę wrażenie,że grę stworzono tylko i wyłącznie dla kasy.
Jest to oczywiście moje zdanie i nie trzeba się z nim zgadzać, moje słowo nie jest słowem ostatecznym...
Moja ocena 5/10
Wartość gry oceniam na 50zł.
Wyślij prywatną wiadomość
~pewuem1 F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 01-12-2010 12:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 526
Ostrzeżeń: 1
Postów: 143
Data rejestracji: 25.08.09
Medale:
Brak

Grę mam od kilku dni i mam co dni niej mieszane uczucia. Jest taka jakaś płytka, rozgrywka ciągle opiera się na wykonywaniu tych samych czynności. Walczymy, chowamy się, czegoś szukamy i tak w kółko. Zakonowi Feniksa i jego potężnemu rozbudowaniu do pięt nie sięga. Ale może nie ma się co dziwić, ta część nie jest w Hogwarcie i może dlatego ciężko się przyzwyczaić. Gra prosta i nie wymagająca intelektualnie. Dla mnie 4/10
Wyślij prywatną wiadomość
~piecka21 F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 19-12-2010 17:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1213
Ostrzeżeń: 1
Postów: 209
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

chciałbym ja kupić i się zastanawiam ile czasu mniej więcej potrzeba na przejście jej?
__________________
hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,on.gifdrogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~Miionka F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 19-12-2010 19:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 343
Ostrzeżeń: 0
Postów: 102
Data rejestracji: 29.10.10
Medale:
Brak

Gra kupiona już jest, ale niestety wujek da mi ją dopiero pod choinkę, więc trzeba poczekać jeszcze kilka dni, ale sądzę, że jest fajna. ;)
__________________
Need more friends with wings
All the angels I know
Put concrete in my veins


There's nothing to lose
When no one knows your name
There's nothing to gain
But the days don't seem to change.
Wyślij prywatną wiadomość
~Random F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 20-12-2010 16:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 839
Ostrzeżeń: 0
Postów: 85
Data rejestracji: 02.08.10
Medale:
Brak

Ja swoją grę o przygodach Harry'ego już mam i moim skromnym zdaniem autorzy zrobili tą grę na motywie tradycyjnego "zapychacza". Czemu to zapytacie. Dlatego, że np. misja z podsłuchaniem co Gryfek z Deanem rozmawiają trwa aż (około) 6 lokacji. Tak to już jest jak się dzieli grę na dwie części i nie ma pomysłu na fabułę... Ale to jest tylko moje zdanie.
__________________
Pozdrawiam Cię drogi Gościu.
Wyślij prywatną wiadomość
~kamlot1002 F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 21-12-2010 19:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 16
Ostrzeżeń: 1
Postów: 40
Data rejestracji: 21.12.10
Medale:
Brak

nie mam gry ale muszę zmienić karte graficzną bo mi nie ruszy myślę i tak że lepsza gra od wszystkich to więzień azkabanu ponieważ jest to leciutka gra na 2 godziny mój problem jest taki że jak kupię grę to zaraz w pierwszy dzień ja przejdę i wtedy mi się nudzi ale i tak nie powstrzymam się od kupienia sobie gry
Wyślij prywatną wiadomość
~JennyBill F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 21-12-2010 20:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 17
Ostrzeżeń: 0
Postów: 7
Data rejestracji: 20.12.10
Medale:
Brak

Ona chyba ma ,,duże wymagania".......Nie na mój komputer xD
__________________
Chciałam wpisać krukońską wersję wierszyka ale cóż, brak mi talentu.......
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2010 10:06
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

JennyBill napisał/a:
Ona chyba ma ,,duże wymagania".......Nie na mój komputer xD

Gra ma niskie wymagania, ale zwaloną optymalizację, więc sobie pograsz, ścinki będą, ale pograsz.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~Czesio F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2011 20:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 285
Ostrzeżeń: 1
Postów: 5
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

A ja wrzucę trochę błota. Bardzo dużo błota.

Ogólnie gry nie przeszedłem w całości z bardzo prostego powodu - zaczęła mnie przyprawiać o palpitację serca, ciągłe rzucanie łaciną po całym domu i tak ogólnie rzecz ujmując to za ciekawa nie była. le przeszedłem wystarczająco dużo i widziałem wystarczająco dużo, żeby swoje ocenić.

Ogólne wrażenie to było takie, że według mnie gra została zrobiona dla dzieci do 12 lat, bądź mało doświadczonych graczy, którzy nie są w stanie ogarnąć całości gry, bądź dla najbardziej zapalonych fanów Pottera, którzy nie zauważają "złych stron gry".

Praktycznie jedyną rzeczą wartą uwagi w tej grze była muzyka. Tak samo klimatyczna jak ze zwiastunów, filmów.

I tu się zaczynają złe strony gry:

AI - praktycznie pierwsza rzecz, która najbardziej rzuca. Przyjaciele nie mają praktycznie żadnej użyteczności w grze. Często zostają z tyłu, nie nadążają za sterowanym bohaterem [piszę tak, bo jedyną postacią, którą sterowałem był Harry], a w walce większej bezużyteczności nie widziałem. Najlepsze są momenty, kiedy ja kryjąc się za budynkiem wraz z Ronem i Hermioną czekałem aż wróg wyjdzie z ukrycia, moi "przyjaciele" zaczęli walić we wroga zaklęciami dokładnie po linii oni-śmierciożerca, tylko że AI jest tak głupie, że nie widzi czegoś takiego jak betonowa ściana, przez co użyteczność moich towarzyszy ograniczyła się do walenia zaklęciami w przeszkody.

Brak pomysłu - Na litość boską!!! Etap podążania za Deanem ciągnący się nie wiadomo ile! Jakieś durnowate misyjki Harry'ego między kolejnymi "ważnymi" momentami gry! Jak wół dowodzi to temu, że fabularnie gra była zrobiona na "odwal się", tylko żeby coś było.

Oprawa dźwiękowa - Do odgłosów zaklęć nic nie mam, do rozmów mam wiele. Na prawdę dzieci w przedszkolu potrafią prowadzić o wiele elokwentniejszą rozmowę...

Gameplay - Zgrzytów jest pełno. Trafienie bahanocydem bahankę jest o wiele mniej prawdopodobne niż znalezienie igły w stogu siana, podobnie jak zgładzenie Dementora za pierwszym razem...

Grafika - Ogólnie po grze w roku 2010 spodziewałem się czegoś więcej. Silnik graficzny stary, co widać. Otoczenie w oddali jeszcze jako tako wygląda, szczegóły rażą w oczy - przede wszystkim sami bohaterowie - nie wyglądają "filmowo", modeli wrogów jest praktycznie tylko dwa, a tekstury np. samej trawy są po prostu... odrażające.

Grze nie pomagają ani szeroka gama zaklęć [tu przyznam rację - każde zaklęcie ma inne zastosowanie, za co bogu dzięki], ani etapy skradania, ani wyzwania [co przyznam, że pomysłem jest fajnym]. Gra absolutnie nie jest warta swojej ceny - pluje sobie w brodę że zabuliłem tyle kasy za taki bzdet nie dałbym nawet 20 zł. Bogu dzięki udało mi się to sprzedać.


Ogólnie po tym co widziałem tutaj, to moje odczucie jest jedno - Harry Potter powinien wrócić do epoki zbierania fasolek Bertiego Botta i kart czarodziejów i ciągłego uczenia się zaklęć. I TO JAK NAJSZYBCIEJ.

Ocena:
1+/6

Muzyka ratuje.
Wyślij prywatną wiadomość
~Karol_Potter F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2011 23:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 9
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 11.04.10
Medale:
Brak

Nie kupujcie tej gry! Nie opłaca się jej nawet ściągnąć za darmo! Była zapowiadana jako gears of war z różdżką, a okazała się gniotem roku. Misje są idiotyczne, a czasem niektóre są zbędne. Najbardziej powalił mnie moment, kiedy po ucieczce ze ślubu Billa i Fleur Ron każe Harry'emu sprawdzić czy stojący 20 metrów dalej facet jest śmierciożercą. Musimy więc włożyć pelerynę niewidkę i podejść do gościa, później to samo zrobić ze stojącą jeszcze dalej kobietą (bo kobieta stojąca pod latarnią i wesoło podśpiewująca może wydać się podejrzana). Po upewnieniu się, że żadne z nich nie jest śmierciożercą udajemy się do kafejki, stojącej w innym miejscu niż tamta dwójka. To po co tam szedłem?! Albo po odkryciu, że Umbridge ma horkruxa, Harry zamiast planować włamanie do ministerstwa... ratuje jakąś staruszkę przed szmalcownikami. Co to ma być?! Nie ma czasu na takie pierdoły! Takich misji jest jeszcze pełno.Poza tym system walki jest do niczego (już lepszy był w księciu półkrwi), a lepszą grafikę widuje się na PS2. Jedyne czym broni się ta gra jest muzyka. To zdecydowanie najgorsza gra o Harry'm jaka powstała (tak, gorsza nawet od czary ognia). Unikajcie jej szerokim łukiem!
Wyślij prywatną wiadomość
!Czarownica24 F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 01-05-2011 15:05
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5583
Ostrzeżeń: 0
Postów: 886
Data rejestracji: 29.12.08
Medale:
Brak

Mój brat dostał ostatnio tę grę na imieniny. Początkowe wrażenie - super, grafika nie jest zła. Niestety z biegiem czasu było coraz gorzej. Gra opiera się na walkach. Ciągle trzeba walić zaklęciami w szmalcowników i śmierciożerców. Zero myślenia. To staje się naprawdę nudne.
Gra nie jest warta tej kasy.
Wcześniej grałam tylko w dwie pierwsze części i obie podobały mi się zdecydowanie bardziej niż ta.

__________________
Cześć, kochanie, witaj na imprezie.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT