Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 255
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Fan Fiction [Z]
»»» [D] "Wilkołak..."
Drukuj temat · [D] "Wilkołak..."
~LilyPotter F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 29-11-2010 16:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

To moje drabble. 500 słów bez tytułu. Napisane już dość dawno, dzisiaj tylko dopisałam ze trzy zdania i poprawiłam:

Pamiętam to jak dziś. Dostałam szlaban i miałam iść z profesorem Hagridem do Zakazanego Lasu nocą. To była kara za moje pojedynki. Nie bałam się, w końcu miałam iść z nauczycielem. Profesor McGonagall zaprowadziła mnie przed zamek. Miała poczekać tam ze mną na Hagrida. Wtedy z zamku wybiegła profesor Sprout.
- Minerwo, pozwól na chwilkę! - powiedziała
Musiałam więc na chwilę zostać sama. Siadłam sobie na brzeżku schodów i wpatrywałam się w księżyc. Wtedy za moimi plecami rozległo się ciche warczenie. Odwróciłam się i zobaczyłam ogromnego wilka. Nie wiedziałam co robić. Sięgnęłam do kiszeni po różdżkę, ale jej tam nie było. Musiała mi wypaść, bo zobaczyłam ją pod schodami. Przerażona skuliłam się i osłoniłam dłońmi szyję, jak to robi się przy spotkaniach z wściekłymi psami. Wilk podszedł do mnie bliżej. Czułam jego oddech na rękach. Wtedy odszedł, a ja nieopatrznie podniosłam głowę. Wilk zaatakował. Skoczył na mnie, a ja sturlałam się ze schodów i uderzyłam głową o twardą ziemię. Świat zamazywał mi się przed oczami, a ja leżałam, błagając w myślach, by wilk odszedł. Wtedy on stanął nade mną. Zobaczyłam blask jego białych kłów. I wtedy ból, okropny, nie do zniesienia. Czułam oddech wilka na swojej twarzy. Wtedy świat zawirował mi nad głową. Czułam, jakbym spadała w dół, w nicość. I wtedy cisza. Ból. Ciemność...
Ocknęłam się w jakimś dziwnym miejscu. Głośno zaczerpnęłam powietrza - ból w szyi dawał mi się we znaki. Ubranie miałam uwalane błotem i krwią. Szepnęłam:
- Czy ja... jestem...
- We wrzeszczącej chacie - odpowiedziała młoda kobieta, której dotąd nie zauważyłam. Spojrzała się w okno. Zaczynało świtać.
- Jak się czujesz? - zapytała. - Coś cię boli? Przepraszam za to - wskazała no moją szyję. - poniosło mnie. Jakoś cię poskładałam, ale uważaj.
- Dziwnie się czuję... Boli mnie tylko trochę głowa. - Powiedziałam i wstałam z łóżka. Lekko zachwiałam się.
- To pewnie od uderzenia.
- Przepraszam, a kim pani w ogóle jest?
- Nazywam się Molly Dix. Ale nie pytaj mnie, kim jestem. Raczej czym...
- Pani... pani jest wilkołakiem? - Kobieta skinęła głową. - To znaczy, że ja też będę wilkołakiem? - zachwiałam się. Nogi ugięły się pode mną. Kobieta złapała mnie w ostatniej chwili.
- Połóż się... To nie jest takie straszne, jak myślisz...
- Nie, to niemożliwe... Wiem, jak to jest! Byłam wilkołakiem! Słyszała pani o tym zaklęciu wynalezionym kilka lat temu? Ann Freitag... Musi pani pamiętać... To byłam ja. Pochodziłam z wilkołaczej rodziny. Wtedy... udało mi się. Pięć lat bez wilkołactwa. A teraz znów... Wie pani, jak się nazywam? Ann Clearwolf!
- Czysty wilk...
- Właśnie tak.
- Przepraszam, ale nie wiedziałam. To był wypadek. Pomyliłam eliksir i błąkałam się po błoniach. A ty siedziałaś zamyślona na schodach... Byłaś idealnym celem do ataku. Poniosło mnie. Przepraszam, że cię zaatakowałam jak jakiś wampir. Zawlekłam cię tutaj. No i... - kobieta westchnęła - Chodź, Ann, zaprowadzę cię do zamku.
Po chwili tam dotarłyśmy. Molly zaprowadziła mnie do Skrzydła szpitalnego.
- Ann, jesteś świadoma tego, że już na zawsze będziesz wilkołakiem? - zapytała pani Pomfrey. Skinęłam głową. Wtedy po policzku popłynęła mi łza...
__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif

Edytowane przez LilyPotter dnia 06-12-2010 16:13
Wyślij prywatną wiadomość
~Charakternik F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 29-11-2010 16:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 686
Ostrzeżeń: 1
Postów: 202
Data rejestracji: 11.08.10
Medale:
Brak

Fajnie, Fajnie.
Jak zwykle czysto, bez żadnych błędów. No i ciekawie. No cóż, nic więcej nie napiszę bo siły twórcze muszę wykorzystać w inny sposób. Dobrze wiesz jaki. No to, jeszcze raz, Swietnie! Rozbawiony
__________________
To anioły kiedyś zaśpiewały mi tą pieśń
Gdy byłem już prawie na samym dnie
Gdy marzenia płonęły na stosie codzienności
Gdy została nienawiść i zabrakło litości

To anioły kiedyś zaśpiewały mi tą pieśń
Po to bym jeszcze mocniej mógł zaciskać pięść
Bym zapomniał czym jest niepewność i strach
I zrozumiał, że życie to tylko głupi żart
Wyślij prywatną wiadomość
~Lapa_96 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 03-12-2010 21:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 228
Ostrzeżeń: 1
Postów: 101
Data rejestracji: 27.11.10
Medale:
Brak

Masz ładny styl! Godne pochwały! Wykorzystaj to gdy wymyślisz coś śmiesznego. Przyjemnie będzie poczytać!
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak- Wyślij prywatną wiadomość
~Rewolucja F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 30-12-2010 15:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4576
Ostrzeżeń: 2
Postów: 772
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Profesor McGonagall zaprowadziła mnie przed zamek. Miała poczekać tam ze mną na Hagrida. Wtedy z zamku wybiegła profesor Sprout.

Niedobrze czyta się takie krótkie zdania, spróbuj tworzyć bardziej rozbudowane.
powiedziała

zapomniałaś kropki :)
Musiałam więc na chwilę zostać sama. Siadłam sobie na brzeżku schodów i wpatrywałam się w księżyc. Wtedy za moimi plecami rozległo się ciche warczenie. Odwróciłam się i zobaczyłam ogromnego wilka.

Można to zastąpić dwoma - uwierz mi, będzie lepiej. Np.:
Zatem musiałam zostać na chwilę sama, wiec usiadłam na brzeżku schodów i wpatrywałam się w księżyc. Wtedy za moimi plecami rozległo się ciche warczenie, więc odwróciłam się i zobaczyłam ogromnego wilka.
Może i niezbyt kreatywnie, ale dłuższe zdania lepiej się czyta - unikaj takich krótkich sucharów.

eee. Powiem szczerze, że jestem niemile zaskoczona tak szybkim rozwojem wypadków. W kilkunastu linijkach opisałaś atak wilkołaka, jego niby całą pomoc, historię rodziny, zamek i wiadomość o wilkołactwie? Suchar, jak dla mnie. I po policzku spłynęła jej łza, kiedy dowiedziała się, że będzie wilkołakiem? Coś mało wiarygodne. Nie uważasz, że normalnie ludzie wpadają w szał na takie wiadomości, ogarnia ich rozpacz i tak dalej? I ta postać wilkołaka - co robił we Wrzeszczącej Chacie?
btw; będzie jeszcze jakaś część? chętnie przeczytam, bo to niespecjalnie przypadło mi do gustu.
__________________
już nie noszę sukienek,
nie śpiewam ładnych piosenek
i chociaż jestem dziewczyną,
z chłopakami piję wino!

Edytowane przez Rewolucja dnia 30-12-2010 15:57
hogsmeade.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Pani Riddle F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 11-12-2011 19:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sklepikarz na Nokturnie
Punktów: 835
Ostrzeżeń: 2
Postów: 421
Data rejestracji: 03.10.11
Medale:
Brak

Nie zgadzam się z Rewolucją
Niedobrze czyta się takie krótkie zdania, spróbuj tworzyć bardziej rozbudowane.


Fajne są krótkie zdania, tylko nie mogą być nadużywane, a tutaj ich nie zauważyłam).

Bardzo ciekawe, wciągnęło mnie, chcę więcej takich smaczków Język

__________________
Haj Kotecek
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/14/True_Blood_2008_logo.svg/240px-True_Blood_2008_logo.svg.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Prongs F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 23-01-2012 17:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 136
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 30.08.11
Medale:
Brak

A ja zgodzę się z Rewolucją, ot. Zdania krótsze z nadużyciem - bardzo, bardzo denerwują. Uśmiech

I nie zgodzę się, z Tobą Droga Autorko/Autorze, że ten tekścior zasługuje na miano drabble'a. Zmień tag na miniaturkę. Jest coś takiego, jak 'podwójne drabble', ale to było też max 200 słów, a nie 500, tak więc zmień tag.

Drogi Autorze!/Autorko;
Za krótki ten tekst, żeby zdecydować o tym, czy coś z niego będzie. Jak na razie - mogę powiedzieć, ze bardzo mało wiarygodnie, a postacie są suche, nierealne, puste.
A szkoda.
Jest coś takiego jak beta merytoryczna. Popytaj, na pewno się znajdzie. Uśmiech

Weny życzę na przyszłość.
Prongs
__________________
O młodych mówiło się, że to oni zbudują nowy lepszy świat. [...] Zawsze tak się mówi, po czym młodzi się starzeją i zostawiają następnym młodym ten sam świat, który oni zastali. Świat nie da się tak łatwo ruszyć z miejsca.
Wiesław Myśliwski


"Oh, kapitanie, mój kapitanie!"
- drogi Gościu, jeśli masz odwagę - nazywaj mnie tak.


"You say that you love rain, but you open your umbrella when it rains. You say that you love the sun, but you find a shadow spot when the sun shines. You say that you love the wind, but you close your windows when wind blows. This is why I am afraid, you say that you love me too."
William Shakespeare


Pozdrawiam serdecznie lilyy.
Wyślij prywatną wiadomość
~Alex Verie F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 23-01-2012 18:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1012
Ostrzeżeń: 0
Postów: 212
Data rejestracji: 25.08.11
Medale:
Brak

Mi się podobało. Lubię takie krótkie zdania. Tak dużo mówią, w taki prosty sposób.
Co do błędów... Ja ich nie oceniam. Mnie obchodzi sam tekst Uśmiech
Bardzo mi się podobało.

__________________
"Wielkość wzbudza zawiść, zawiść rodzi złość, złość sprzyja kłamstwom." - Tom Marvolo Riddle


"Out of the silence planet..." - Iron Maiden
Wyślij prywatną wiadomość
~Matthew Lucas F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2012 09:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

A ja zgodzę się z Rewolucją, ot. Zdania krótsze z nadużyciem - bardzo, bardzo denerwują.

I nie zgodzę się, z Tobą Droga Autorko/Autorze, że ten tekścior zasługuje na miano drabble'a. Zmień tag na miniaturkę. Jest coś takiego, jak 'podwójne drabble', ale to było też max 200 słów, a nie 500, tak więc zmień tag.

Drogi Autorze!/Autorko;
Za krótki ten tekst, żeby zdecydować o tym, czy coś z niego będzie. Jak na razie - mogę powiedzieć, ze bardzo mało wiarygodnie, a postacie są suche, nierealne, puste.
A szkoda.
Jest coś takiego jak beta merytoryczna. Popytaj, na pewno się znajdzie.

Weny życzę na przyszłość.
Prongs


Ja natomiast nie zgodzę się z Tobą, Prongs. Czemu? Ponieważ drabble to wielokrotność 100 słów, więc może być 200 a nawet i więcej. Co do dłuższych zdań, to popieram, ale jeśli to nie będzie w takim stylu:

Zatem musiałam zostać na chwilę sama, wiec usiadłam na brzeżku schodów i wpatrywałam się w księżyc. Wtedy za moimi plecami rozległo się ciche warczenie, więc odwróciłam się i zobaczyłam ogromnego wilka.


Nie, nie, nie! Jest tutaj nawet błąd powtórzeniowy, a tamten tekst, choć w krótszych zdaniach, nie miał błędu. Ja bym napisał tak:

Musiałam zostać na moment sama, toteż znudzona siadłam sobie na brzeżku schodów i wpatrywałam się w księżyc. Nagle za moimi plecami rozległo się ciche warczenie, więc odwróciłam się i zobaczyłam ogromnego wilka.


Co prawda, to zmieni minimalnie ilość słów, ale w niektórych przypadkach da się usunąć jedno słowo i byłoby gites.

Prócz tego muszę Ciebie pochwalić za bardzo intrygujący sposób pisania. Potrafisz w kilkunastu zdaniach opisać całe cierpienie osoby, dajesz czytelnikowi chwilę na wyobrażenie sobie sytuacji, wczucie się w daną postać... Genialnie!

Całość oceniam na W z bardzo małym minusem.


__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...
Wyślij prywatną wiadomość
~Prongs F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 29-04-2012 17:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 136
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 30.08.11
Medale:
Brak

Matthew Lucas napisał/a:

Ja natomiast nie zgodzę się z Tobą, Prongs. Czemu? Ponieważ drabble to wielokrotność 100 słów, więc może być 200 a nawet i więcej.


To tak: Drabble przywędrowało do Polski znad Oceanu i w pierwotnej wersji zostało przyjęte jako "tekst o 100 słowach". Polski Fandom zrobił z tego 200 słowny tekścik, czyli tak zwane - droubble, jednak również nazywane drabble'm.


Jest cienka granica pomiędzy miniaturką, a drabble. Zasadniczo - to nie jest drabble. To jest MINIATURKA. Dlaczego? Bo drabble w słowniku jako krótka forma pisana. To już jest tekst. Także dlatego twierdzę, ze to miniaturka.

Lepszych wniosków w przyszłości,
Prongs
__________________
O młodych mówiło się, że to oni zbudują nowy lepszy świat. [...] Zawsze tak się mówi, po czym młodzi się starzeją i zostawiają następnym młodym ten sam świat, który oni zastali. Świat nie da się tak łatwo ruszyć z miejsca.
Wiesław Myśliwski


"Oh, kapitanie, mój kapitanie!"
- drogi Gościu, jeśli masz odwagę - nazywaj mnie tak.


"You say that you love rain, but you open your umbrella when it rains. You say that you love the sun, but you find a shadow spot when the sun shines. You say that you love the wind, but you close your windows when wind blows. This is why I am afraid, you say that you love me too."
William Shakespeare


Pozdrawiam serdecznie lilyy.
Wyślij prywatną wiadomość
~CiotkaMarge F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 24-06-2012 08:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 113
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 16.06.12
Medale:
Brak

Piękne. Po prostu bomba. Masz bardzo ładny i przyjemny styl pisania. Pisz jak najczęściej. Praca godna Oscara.
__________________
Wszelkie zapytania dotyczące mojej osoby, należy kierować tutaj-> http://hogsmeade....ost_201328



Ciotka Marge pozdrawia z całego serca ciebie, drogi Gościu!
Wyślij prywatną wiadomość
~Severus Tobias Snape F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 24-06-2012 12:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1013
Ostrzeżeń: 2
Postów: 406
Data rejestracji: 18.03.12
Medale:
Brak

Jak dla mnie to cudowne, nie takie jak typowe drabble. Mam tylko jedno zastrzeżenie: za często powtarza się słówko "wtedy".
__________________
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY O WŁASNEJ WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

(...) Nie oczekuję od was, że naprawdę docenicie piękno kipiącego kotła i unoszącej się z niego roziskrzonej pary, delikatną moc płynów, które pełzną poprzez żyły człowieka, aby oczarować umysł i usidlić zmysły... Mogę was nauczyć, jak uwięzić w butelce sławę, uwarzyć chwałę, a nawet powstrzymać śmierć,(...). - Severus Tobias Snape

Umysł nie jest książką, którą można otworzyć i przeczytać w wolnym czasie.- Severus Tobias Snape
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT