Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 347
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Harcerstwo
Drukuj temat · Harcerstwo
~Jey F
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 28-06-2012 14:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 103
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 26.06.12
Medale:
Brak

W sumie nigdy nie byłam harcerką, jakoś nie miałam czasu ale też nie interesowałam się tym specjalnie. Popieram zawsze trzeba próbować czegoś nowego. Nie rozumiem ludzi, którzy krytykują harcerzy, to że niektórzy chcą spędzać wolny czas inaczej niż zalegać na kanapie, nie znaczy, że trzeba to potępiać. Z opowieści mojego taty wynika, że to świetna zabawa. Wiem, że minęło ileś tam czasu, ale nie wszystko od razu się zmienia nie wiadomo jak drastycznie. Obozy, spotkania i tp. to coś wspaniałego, jeśli się ma czas i chęci. Nie ''hejtujcie'' mnie za tę kanapę, sama chętnie tam siedzę i czytam, po prostu to zwykłe określenie.
Pozdrawiam Wszystkich :-D
__________________
''Dowie się, dlaczego umarłem, i mam nadzieję, że zrozumie. Próbowałem zbudować świat, w którym byłby szczęśliwy. '' - R. Lupin

''Nie żałuj umarłych, Harry! Żałuj ludzi żywych, którzy nie wiedzą, co to miłość.'' -A. Dumbledore

"Są różne rodzaje męstwa. Trzeba być bardzo dzielnym, by stawić czoła wrogom, ale tyle samo męstwa wymaga wierność przyjaciołom."

-Jutro jest nie ważne, bo mamy dzisiaj .

Czasem trzeba zapomnieć, by móc pamiętać od nowa.
Wyślij prywatną wiadomość
~marihermiona F
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2012 09:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1058
Ostrzeżeń: 1
Postów: 541
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

No ja niestety nigdy nie byłam harcerką i na prawdę nad tym ubolewam.
__________________
"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldor. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny Zabini F
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 30-01-2014 22:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 168
Data rejestracji: 29.12.13
Medale:
Brak

Uwielbiam to, jestem harcerką od dwóch lat i zdecydowanie polecam.
Można się czegoś nauczyć, a wrażenia są niezapomniane.
Wspaniali ludzie, obozy, biwaki. Nie mogę bez tego żyć.
I jeszcze śpiewanie, uwielbiam śpiewać, wszystkie harcerskie piosenki.
Harcerstwo to dążenie do bycia lepszym, pomagania innym.
Ludzie chyba mają złe wyobrażenie o harcerstwie, uważają nas za tych, którzy nie potrafią się bawić.
Wręcz przeciwnie, tam gdzie jesteśmy zawsze jest śmiesznie.
Padały różne oskarżenia co do harcerstwa, ale mam dla nich jedną odpowiedź: myślcie sobie co chcecie.
Ale harcerstwo zmienia ludzi.
__________________
Chcę by ktoś pokochał mnie tak jak Snape kochał Lily!
Dlaczego?
Bo bardziej się nie da!


Miłość jest jak kwiat, gdy o nią dbamy rozkwita i staje się piękniejsza.
Lecz gdy zostawiamy ja samej sobie obumiera i zanika.

Pozdrawiam Veronikę Astorię Malfoy,Hermionę Riddle \555555] , Martę Black i [color=#cc6633]]AdamKraJęzyk
[/color]

I LOVE Saphira!!

,, Na początku były smoki: dumne, groźne i niezależne. Ich łuski lśniły jak klejnoty i każdy, kto na nie spojrzał, czuł rozpacz, bo wspaniała i straszliwa była ich uroda''
],, Dziedzictwo''

Edytowane przez Ginny Zabini dnia 30-01-2014 22:18
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2014 02:17
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Łiiiii Rozbawiony raz byłam na zbiórce, podobało mi się, ale na tym się skończyło Oczko wybrałam się na nią do drużyny koleżanki, w liceum. Czyli w czasie, kiedy ludzie w moim wieku robili kariery w dowództwie ZHP, a nie zaczynali przygodę z harcerstwem Oczko szybko więc uznałam, że już za późno, harcerki ze mnie nie będzie. Tym bardziej, że mam słomiany zapał i podejrzewam, że po miesiącu by mi się odechciało chodzić na zbiórki.
Ale w ogóle, to uważam harcerstwo za bardzo fajną sprawę - rewelacyjnie poprawia pewność siebie, sprawia, że łatwiej się integrować. I nie wiem czy to reguła, ale zawsze trafiałam na wygadanych harcerzy, a takiej śmiałości zawsze mi brakowało. W liceum w klasie miałam właściwie elitę harcerstwa z dwóch miejscowości - dzięki temu te nasze dwie szkolne wycieczki były niezapomnianymi przeżyciami. Do tego ogniska z harcerskimi zabawami. Poza tym znam kilka osób, na które harcerstwo zadziałało jak wojsko - zrobiło z mamlasów prawdziwych facetów. U kobiet takich przypadków nie dostrzegłam Oczko
Moja koleżanka z LO jest aktualnie komendantem hufca, wkręciłam się w pomoc przy organizacji finału WOŚP w mojej miejscowości. Składanie puszek, liczenie kasy, pakowanie gadżetów na licytację i zabijanie czasu w sztabie głównym - wszystko to niesamowicie mnie jarało. Dzieciaki szybko przyjęły mnie (będącą dla nich obcą osobą) do swojego grona, załapałam się nawet na bycie "druhną". I chociaż Monika kilka razy mi potem dziękowała za pomoc, uważam, że przez te kilka dni przygotowań i samego finału więcej zyskałam niż dałam od siebie. Fajnie było zostać harcerką chociaż na jeden dzień Uśmiech
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginni Weasley1234 F
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 20-03-2014 16:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 102
Ostrzeżeń: 0
Postów: 38
Data rejestracji: 15.12.13
Medale:
Brak

Ja od roku marzę, żeby wstąpić do harcerstwa ale nawiedza mnie brak czasu mam nadzieję, że od następnego roku mi się uda Rozbawiony
__________________
Harry Potter wlazł na słup, zleciał z tamtąd siuuuuup.Lecz pomogła dobra wróżka, Harry sfruwa w dół jak muszka.

-Przepraszam za to, że przepraszałem.
-Dzięki.

Rick Riordan
Zagubiony Heros

Jestem Gryfonką o mózgu Krukonki.Jestem przyjacielska jak Puchonka.Ale mam w sobie coś Slizgonki

fc02.deviantart.net/fs70/i/2012/262/7/1/gryffindor_by_jrem090-d5f8t9f.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~monia3437 F
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 25-11-2015 19:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 413
Ostrzeżeń: 2
Postów: 105
Data rejestracji: 29.12.09
Medale:
Brak

Przygodę z harcerstwem zaczęłam od... przygód i niedogodności. Wstąpiłam do drużyny, która po miesiącu ukończyła okres próbny i została zamknięta. Więc pozostała mi drużyna starszoharcerska oddalona o 30 km. Ale nie żałuję. Zbiórki co soboty, ludzie są po prostu niesamowici. Początkowo bałam się, wiecie nowa drużyna, tylko trzy znajome osoby na dwanaście, poczucie że się nie sprawdzę. Ale realizuje się w tym, dostrzegam swoje nowe cechy, walczę z wadami i nabieram pewności siebie. Jak ktoś myśli, że będą w liceum jest za późno, bo inni robią już stopnie instruktorskie, to ja mam 18 lat i jeszcze trochę mi do przyrzeczenia! Oczko Ale byłam już na rajdzie, w Warszawie w GK.. Jest dużo śpiewania, jak to w harcerstwie, ale nie trzeba nawet wspaniale śpiewać. To po prostu przyjemne siedzieć przy dźwiękach gitary. Polecam, każdemu kto się zastanawia. Zbierałam się rok, teraz żałuję że tego nie zrobiłam wcześniej. Bo chciałabym pracować z zuszkami, a może być problem, kiedy wyjadę na studia.. Smutny
__________________
Pozdrawiam was wszystkich. ; *

33.media.tumblr.com/5d68b232356dcaa3191703435cc4e23f/tumblr_n3d5rwmE751t7i914o3_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Skaia F
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 27-11-2015 16:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 57
Ostrzeżeń: 0
Postów: 13
Data rejestracji: 25.10.13
Medale:
Brak

Po raz pierwszy spotkałam się z harcerstwem jakieś kilka lat temu. Moja chrzestna jest nauczycielką i w swojej szkole prowadzi spotkania harcerskie jak i obozy letnie. Na tych ostatnich byłam 2 razy: po klasie 4 i 5 (chyba). Zresztą nieważne. Na pierwszym wyjeździe byłam takim zdezorientowanym dzieciakiem i nie wiedziałam w ogóle o co w tym wszystkim chodzi (pojechałam na obóz właśnie za sprawą chrzestnej i wszyscy pytali: to druhna Lena jest twoją ciotką? [no wiecie, chrzestną wszyscy nazywali ciotką, tak było wygodniej]). No więc pierwszy obóz był ok ale i tak niewiele z niego pamiętam. Niestety, na drugim obozie było trochę gorzej (nie lubiłam zwłaszcza wart nocnych, bo obozowaliśmy w takim wielkim ciemnym lesie :P). Wyjazd kompletnie zepsuła mi wiadomość, że mój ukochany szczurek zdechł, a ja byłam ze 100 kilometrów od niego. Mój biedny :'( [*] Od tego czasu nie bardzo przepadam za harcerstwem, chociaż wiem, że właściwie to w niczym mi nie zawinił. Stwierdziłam, że harcerstwo nie jest dla mnie, po prostu nie jestem typem samodzielnego i pracowitego człowieka.
__________________
Ja? Totalnie szalona, samotna ale towarzyska. Kocham się umartwiać, ale nie jestem masochistką. Mam tysiąc kompleksów, a jednak uwielbiam siebie. Śpiewam, piszę maluję... nieudolnie zresztą. Niby inteligentna, a jednak głupia jak but. Ja? Taka zwyczajna, niewyróżniająca się ja.
Słowa i książki mają wielką moc.
Bo widzisz, Harry, to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności. Dziękuję wszystkim którzy mnie pozdrawiają i pozdrawiam nawzajem także drogi Gościu .
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT