Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 391
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Twórczość L. M. Montgomery
Drukuj temat · Twórczość L. M. Montgomery
~Cee F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2008 23:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Pomimo, iż książka niesie za sobą dużą wartość, mi się nie podobała. Zanudzała mnie na całej skali. Nic konkretnego się nie działo, a ta rywalizacja Ani i tego Gilberta (czy jak mu tam ;p) po prostu mnie śmieszyła. Była opisana w dość dziwny dla mnie sposób.
Co do okoliczności książki, gdy ją czytałam... Cóż, miałam pewne problemy i moja wychowawczyni nakazała mi przeczytać tę książkę. Byłam wtedy w pierwszej klasie gimnazjum i miałam wrażenie, że jest to książka dla dzieci młodszych. Mi nie przypadła do gustu...
Wyślij prywatną wiadomość
~Isilien F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2008 23:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2248
Ostrzeżeń: 0
Postów: 244
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

hm... pamiętam jak w 4 albo 5 klasie byłam zakochana w tych książkach. no cóż, szaleńcza miłość przeszła, ale sentyment i wspomnienia zostały, z resztą nadal lubię sobie poczytać te książki. nawet teraz czytam po raz enty (wznawiając po 2 latach nieczytania) Anię z ZW. teraz trochę mnie te książki nudzą, więc czytam je tylko jako przerywnik do innych (zwyczajowo czytam kilka książek na raz). Kiedyś w zamierzchłej pzreszłości próbowałam rozszyfrować inne książki (m.in. Emilkę ze Srebnego Nowiu, Błękitny Zamek, kolejne części Ani - te, które miałam pod ręką, bo odziedziczyłam po babci-czyli Dolinę Tęczy i Wymarzony Dom Ani) i też mi się podobały, choć w końcu się zniechęciłam czytaniem wszystkich części niepokolei( w bibliotece nie mieli wszystkich). teraz z przyjemnością wracam do wspomnień i zapału godnego mnie, z jakim się wczytywałam, choć nie zawsze pasują mi książki pokroju obyczajowo-psychologicznego.
__________________
Nie każde złoto jasno błyszczy,
Nie każdy błądzi, kto wędruje.
Nie każdą siłę starość zniszczy,
Korzeni w głębi lód nie skuje.
Z popiołów strzelą znów ogniska
I mrok rozświetlą błyskawice.
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król - tułacz wróci na stolicę.



Uwaga. Drut kolczasty
http://www.normalsucks.fora.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~mistake F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2008 23:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2208
Ostrzeżeń: 2
Postów: 999
Data rejestracji: 13.09.08
Medale:
Brak

W szóstej klasie szkoły podstawowej Anię mieliśmy jako lekturę. Chcąc nie chcąc po wielkich trudnościach i oporach przebrnęłam przez książkę i z ulgą odetchnęłam. Była to dla mnie książka trochę nudna, ta cała sytuacja z Gilbertem mnie nudziła, chociaż przyznam, że te wyskoki Ani mnie bawiły Podziwiałam niekiedy jej wyobraźnie, te wszystkie nazwy które wymyśliła były cudowne. Jednak doszłam do wniosku, że ta książka nie jest dla mnie. Wolę fantastykę, stworzenia i zjawiska które nie mają prawa istnieć w " normalnym " świecie a ta książka była całkiem realna. Jest to książka, którą przeczytam jednak tylko i wyłącznie z przymusu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Dimrilla F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 27-11-2008 11:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1501
Ostrzeżeń: 0
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Kiedyś czytałam wszystkie książki pani Montgomery, jakie wpadły mi w ręce. Potem mi przeszło - znudziłam się, odczułam przesyt (w gruncie rzeczy wszystkie jej powieści są dość do siebie podobne). W końcu - po paru latach - doceniłam je na nowo. To bardzo sympatyczne, pełne ciepła książki, niosące pozytywne przesłanie. Z miłą chęcią do nich wracam, kiedy chcę poczytać coś lekkiego, odstresowującego i napawającego optymizmem.

Do moich ulubionych części należą "Ania z Zielonego Wzgórza", "Rilla ze Złotego Brzegu" (to akurat dosyć smutna książka- jedna z nielicznych, przy których łzy mi się kręcą w ślepkach- ale bardzo ładna), "Dzban Ciotki Becky" (zawsze dobrze się przy tym bawię), "Błękitny Zamek" , "Historynka" , "Złocista Droga" i trylogia o Emilce. Uśmiech
__________________
Należy sobie powiedzieć uczciwie: Gdyby przestępstwo się nie opłacało, byłoby naprawdę niewielu przestępców.
http://gdynia.piusx.org.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Chryzanteny-Zlociste F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 13-12-2008 18:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 327
Ostrzeżeń: 0
Postów: 133
Data rejestracji: 05.09.08
Medale:
Brak

Wszystkie części zaliczone, cudowna książka. Wspaniale się ją czyta, i dzięki niej powiększyłam swoje granice wyobraźni.Same plusy normalnie ;d
__________________
Methinks I see.. where? In my mind eye.
Wyślij prywatną wiadomość
~karolina123 F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 20-12-2008 22:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Redaktor Żonglera
Punktów: 1002
Ostrzeżeń: 0
Postów: 445
Data rejestracji: 07.12.08
Medale:
Brak

Czytałam ANIE Z ZIELONEGO WZGÓRZA i bardzo mi sie podobała.
Wracałam pózniej do niej nie razRozbawiony
__________________
"Co nie jest życiem, wykorzeniam
by kiedyś martwą nie umierać"

"Z punktu widzenia aerodynamiki
trzmiele nie maja prawa latać,
tyle że trzmiele o tym nie wiedzą,
wiec latają sobie dalej."
Wyślij prywatną wiadomość
~Nicolette F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 21-12-2008 00:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1467
Ostrzeżeń: 0
Postów: 685
Data rejestracji: 15.12.08
Medale:
Brak

Czytałam 5 części. Później już trochę mnie znużyła...
www.las-ceglasty.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Mandarynka F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 02-01-2009 18:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Barman w Dziurawym Kotle
Punktów: 1332
Ostrzeżeń: 3
Postów: 519
Data rejestracji: 25.12.08
Medale:
Brak

Lubię serię o Ani. Tak realnie Montgomery przedstawiła przygody tej dziewczynki i nie raz wzruszyły mnie jej wybryki. Później problemy rodzinne, ożenki, śmierci Maryli i Mateusza.
Kochana, poczciwa Ania. Polecam gorąco, którzy nie czytali.
__________________
'Złota gwiazdka spłynęła bokiem po jego skroni i policzku, po czym wsiąkła w poduszkę'
- Córka Robrojka - M. Musierowicz
~ ~ ~

'Miłość jest ślepa. Im mocniej się kogoś kocha, tym bardziej irracjonalnie się postępuje'
- Księżyc w nowiu - S. Meyer
~ ~ ~

'Życie jest różne, dobre i złe, naturalnie. Ale jak ktoś je widzi na czarno, to od razu stwierdza, że je zna, a jak na biało czy tam na różowo, to - że nie ma się o życiu pojęcia'
- Niespokojne godziny - I. Jurgielewiczowa
~ ~ ~

'Jeśli będziesz szanował tylko prawdę, nie będziesz miał wiele do szanowania. Dwa plus dwa równa się cztery, to będzie jedyny obiekt twojego szacunku. Poza tym będziesz stykał się z rzeczami niepewnymi: uczucia, normy, wartości, wybory - to wszystko konstrukcje delikatne i płynne. Nie ma w nich nic z matematyki. Szacunkiem darzy się nie to, co jest zatwierdzone, lecz to, co jest proponowane'
- Dziecko Noego - E. E. Schmitt
~ ~ ~

'To zabawne, do czego człowiek robi się zdolny, kiedy w grę wchodzi coś, czego nie można mieć'
- Przed świtem - S. Meyer
~ ~ ~

'Bo [wszystko] jest proste. Trzeba w to wierzyć. Wiedzieć czego się chce i do tego dążyć'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Miłość jest okrutna i bezwzględna. Trzeba stale mieć się przed nią na baczności. Strzec siebie przed jej otchłanią. I kochać świat. To wystarczy. By poczuć się szczęśliwym'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Najgorszy z życiowych błędów polega na tym, że jesteśmy tacy, jakimi chcą nas widzieć inni ludzie'
- Ja tego nie przeżyję! - R. Rushton
~ ~ ~

'Czasami musimy ludzi ranić, by się nie rozpaść. Ale musimy robić to z miłością, i tyle'
- Egzamin dojrzałości - L. Lowry
~ ~ ~

'Sława i wsparcie fanów oznacza, iż należy pomóc innym w realizacji ich marzeń. A to, że czyjeś marzenia niekoniecznie wiążą się z telewizyjnymi kamerami i mnóstwem pieniędzy , wcale nie oznacza, że są one mniej ważne'
- Moja siostra jest gwiazdą pop - K. Greene
Wyślij prywatną wiadomość
~Beatrix F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2009 19:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 87
Ostrzeżeń: 1
Postów: 45
Data rejestracji: 05.01.09
Medale:
Brak

Zgadzam się, jeśli chodzi o L.M.Montgomery. Jest to ponadczasowa autorka. Trafia do wszystkich czytelników, w każdym wieku. Właśnie z biblioteki szkolnej wypożyczyłam "Złocistą drogę". Wiem jedno - ta książka na pewno będzie niezwykle ciekawa! Język
Wyślij prywatną wiadomość
!Cathy F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 21-01-2009 11:13
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 888
Ostrzeżeń: 0
Postów: 182
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

W 4 klasie przeczytałam wszystkie części, Anię wspominam bardzo pozytywnie. Taka miła, lekka lektura na poprawę nastroju x)
Najmilej wspominam Rillę ze Złotego Brzegu, chociaż była to smutna książka (Walter, mój ulubiony bohater ; < ), ale mimo wszystko piękna, ciekawie opisano wewnętrzną przemianę Rilli- z rozwydrzonej panienki, w młodą odpowiedzialną kobietę. Ale Waltera zawsze będę żałować Płacze

Z innych dzieł pani Montgomery pamiętam jak przez mgłę Historynkę - moją ulubioną książkę z dzieciństwa. Wstyd, że nie pamiętam o czym to było. Trzeba sobie odświeżyć.
__________________
Nie uważałeś jak robisz, rób jak uważasz.

Edytowane przez Cathy dnia 21-01-2009 11:16
Wyślij prywatną wiadomość
~merry_k F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 21-01-2009 11:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 370
Ostrzeżeń: 3
Postów: 418
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

dawno temu, pewna mala dziewczynka zakochala sie w "Ani z zielonego wzgórza" i nadal jest zakochanaUśmiech

Nawet teraz zdarza mi sie to czytac jak nic nie mam do cztania lub chce sie poprostu posmiacOczko. mam do Ani wielki sentyment, bo to ksiazka z mojego dziecinstwa. czytalam to jak mialam 9 lat. pamietam ze mielismy w domu ogromna biblioteczke byly tam 2 rozne wydania calej serii. wszystkie ksiazki o Ani mi sie naprawde bardzo podobaly.
__________________
HEJ TY, drogi Gościu WYLUZUJ, W KONCU ZYJE SIE TYLKO RAZOczko


Pozdrodrogi Gościu OD MERRY_KUśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~pomyluna F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 06-02-2009 22:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1818
Ostrzeżeń: 2
Postów: 524
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Wiem, że jakaś część Anki, leży u mnie na pułce i tylko kurz si ena niej zbiera. Dużo osub poleca mi tę serię, niektórzy nawet bardzo się nia zachwycająm, ale ja bynajmniej nie czuję potrzeby czytania tego. Być może, że w przyszłości najdzie mnie ochota, znajde trochę czasu i przeczytam, ale jak dotąd, nie mam na swoim koncie żądnej książki tej autorki.
__________________
img.userbars.pl/93/18596.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Madlenne F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2009 21:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1654
Ostrzeżeń: 0
Postów: 401
Data rejestracji: 08.02.09
Medale:
Brak

Pierwszy tom przeczytałam z przymusu- była to lektura szkolna. Ale do następnych nie mam zamiaru się nawet zbliżać. To nie moje klimaty. Wolę fantasy. Dla mnie, Ania sprawia wrażenie nawiedzonej. Oczko
__________________
I heard your voice through a photograph
I thought it up and brought up the past
Once you know you can never go back
I've got to take it on the otherside


http://hogsmeade....ad_id=2030
Wyślij prywatną wiadomość
~Niewidka F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 28-04-2009 19:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1969
Ostrzeżeń: 0
Postów: 487
Data rejestracji: 05.04.09
Medale:
Brak

Bardzo lubię. Jednak zatrzymałam się przy "Wymarzony dom Ani".
Czekam na odpowiedni moment. Może z biegiem czasu przypadnie mi bardziej do gustu.
Słyszałam jakiś czas temu że wyszła pośmiertna książka kończąca serię Ani. Jednak Gilbert podobno okazuje się tam draniem.
Podobał mi się wątek miłosny. I te czasy...
Czasem mi się marzy aby świat chociaż w jakimś stopniu przypominam ten książkowy. Moją ulubioną częścią jest - "Ania na uniwersytecie". A "Ania z zielonego wzgórza" jest moim zdaniem jedną z najlepszych lektur szkolnych. Czytałam "Ania z zielonego wzgórza", "Ania z Avonlea", "Ania na Uniwersytecie", "Ania z Szumiących Topoli" kilkakrotnie i mam zamiar zrobić to jeszcze nie raz i nie dwa. Miałam jakiś czas temu prowadzone bloga o Ani. Jednak usunęłam. Powód - emocje opadły.
__________________
Najtrudniej jest widzieć słońce, wierzyć w słońce i nie czuć ciepła.

Edytowane przez Niewidka dnia 24-02-2010 18:57
Wyślij prywatną wiadomość
~Sayuki F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 29-04-2009 17:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 390
Ostrzeżeń: 0
Postów: 64
Data rejestracji: 09.09.08
Medale:
Brak

Przeczytałam "Anię z Zielonego Wzgórza" bo musiałam, ale książka mnie zachwyciła i wzięłam się za kolejne części i w końcu przeczytałam wszystkie. Sięgnęłam też po inne utwory L.M. Montgomery i są tak samo niesamowite i świetne jak "Ania ...". Najbardziej podobała mi się "Emilka ze Srebrnego Nowiu". A jeżeli chodzi o Anię to pierwsza część zdecydowanie najbardziej mi się spodobała. Tym bardziej, że też tylko bujam w obłokach, ale potrafię zejść na ziemię gdy trzeba.
www.umi252.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Rowena F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 29-04-2009 18:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 20
Ostrzeżeń: 1
Postów: 6
Data rejestracji: 16.09.08
Medale:
Brak

Już dawno temu czytałam "Anię..." ale mam po niej miłe wspomnienia. Podobała mi się pierwsza część, ale niestety kolejne już mnie tak nie zaciekawiły. Ale uwielbiam inną książkę tej autorki: "Błękitny Zamek". Zaskoczyło mnie to, że mimo swego niewielkiego rozmiaru (zaledwie 150 stron) potrafiła pomieścić w sobie tyle ciekawych sytuacji.
Często do niej wracam, więc teraz moja książka jest w dosyć kiepskim stanie...
Wyślij prywatną wiadomość
*mooll F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 25-12-2009 09:59
Super Owadzik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10619
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,380
Data rejestracji: 28.09.09
Medale:
Brak

To jest ten klimat. Specyficzny. Tu nie chodzi o jakąś akcję. Owszem, dzieje się, ale mogą komuś wydawać się nudne. Jednak w tych czasach, w tym konkretnym miejscu ludzie tak żyli. Mieli swój, nieśpieszny świat i czas na herbatki i plotki, które krążą po tym małym Avonlea. I o to chodzi. A Ania? Jedna z moich ulubionych bohaterek w ogóle (zaraz po Gabrysi Borejko z Jeżycjady), przypomina trochę mnie. Ale nie zewnętrznie. Ja nawet nie obnoszę się ze swoim romantyzmem, jak ona... ale czuję "pokrewieństwo dusz", jak mówiła panienka z Zielonego Wzgórza.

Ja - bardzo lubię^^
__________________
Kiedy kobieta nie ma racji, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić.


Oscar Wilde


* * *

Mol pisze swój Fick: James Potter - Ostatnia Szansa [35/?]
http://hogsmeade....ad_id=2444
Wspieraj artystów pisarzy - dobrowolne datki w postaci komentarzy są bardzo pożądane.
Wyślij prywatną wiadomość
~Kamate F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 25-12-2009 11:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 477
Ostrzeżeń: 0
Postów: 116
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

Przeczytałam wszystkie części kiedy miałam jakieś 12-13 lat. Bardzo ciekawa seria, mimo, że nie ma tam tak ukochanej przeze mnie fantastyki, mroczności i w ogóle... Mimo to kasiążki mają swój urok. Wątpię aby męska część publiczności chciała sięgnąć po tę książkę, ale ja na szczęście należę do tej lepszej części Oczko
__________________
"Oddychamy światłem, oddychamy muzyką, oddychamy chwilą obecną." A. Rice "Wampir Lestat"

_________
Jeśli lubisz opowieści fantasy to pisz na PW, mam link do fajnego bloga.
Wyślij prywatną wiadomość
~polami F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 03-03-2010 11:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 817
Ostrzeżeń: 0
Postów: 223
Data rejestracji: 17.12.08
Medale:
Brak

Przeczytałam całą serię o Ani i bardzo lubie wracać do tych książek. Sielanka, klimat ploteczek z małego miasteczka i pogodna atmosfera działają czasem jak balsam na moję skołatane nerwy. Więc kiedy potrzebuję odskoczni od stresów i irytującej codzienności chętnie sięgam po książki Montgomery.
__________________
images41.fotosik.pl/183/bf2aff0240752ccb.jpg


Niech moc będzie z Tobą, drogi Gościu

Wyślij prywatną wiadomość
~Malkontentka F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 17-06-2010 20:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1721
Ostrzeżeń: 1
Postów: 553
Data rejestracji: 09.05.10
Medale:
Brak

Pierwsze co mi się kojarzy z tą panią to rudowłosa, piegowata Ania z ładnym nosemRozbawiony Nie przepadam za jej książkami, za dużo amorów, plotek i fochów Ani. Mimo wszystko nie żałuję, że je przeczytałam to było ciekawe doświatczenie.
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!




''Ziemia zmarznięta.
Krok wędrowców pęta.
Nie zobaczą drogi końca,
Ani księżyca ani słońca."


J.R.R. Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT