Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 292
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Postawa Snape'a
~Fausta Malfoy F
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 18-10-2012 15:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1203
Ostrzeżeń: 1
Postów: 561
Data rejestracji: 17.08.12
Medale:
Brak

Snape zachowywał się trochę niesprawiedliwie w stosunku do Harrego z powodu zazdrości, ale i tak go kocham. Snape nie zachowywałby się tak, gdyby on nie był synem Jamesa.
__________________
besty.pl/upload/file/1822905.gif
s14.postimage.org/rnaon0wb5/image.png25.media.tumblr.com/tumblr_mcks5pZrf41rhy1zzo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Emilia_78 F
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 22-10-2012 17:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 72
Ostrzeżeń: 0
Postów: 24
Data rejestracji: 19.10.12
Medale:
Brak

Snape jest zaje*****!!!! Fakt jego zachowanie co do Harry'ego było czasem baardzo niesprawiedliwe, ale jego brutalny sarkazm mnie za każdym razem rozśmiesza..... Ja tam do niego nic nie mam dla mnie on jest cudowny! Rozbawiony Jęzor
__________________
Od cnoty Gryfonów
Od kretynizmu Puchonów
Od wiedzy Krukonów
Strzeż nas Slytherinie!!!!


Dziękuję za wszystkie pozdrowienia!


hogsmeade.pl/tiara,slytherin,ona.gif

Nie oczekuję od was, że naprawdę docenicie piękno kipiącego kotła i unoszącej się z niego roziskrzonej pary, delikatną moc płynów, które pełzną poprzez żyły człowieka, aby oczarować umysł i usidlić zmysły... Mogę was nauczyć, jak uwięzić w butelce sławę, uwarzyć chwałę, a nawet powstrzymać śmierć,(...). - Severus Snape



Może jest, a może go nie ma, ale pozostaje faktem, że potrafi poruszać się szybciej niż Severus Snape, gdy mu się zagrozi szamponem.

- Szpiegowałem dla ciebie, kłamałem dla ciebie, narażałem dla ciebie życie, a wszystko to robiłem, by zapewnić bezpieczeństwo synowi Lily. A teraz mówisz mi, że hodowałeś go jak prosiaka na rzeź.
-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbledore. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze.
http://ironemila.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~wikaaa F
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 22-10-2012 20:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 9
Ostrzeżeń: 0
Postów: 3
Data rejestracji: 16.10.12
Medale:
Brak

Snape jest świetny!!! ^^ Co prawda część zachowań w stosunku do Harry'ego była niesprawiedliwa, ale jego wierność w stosunku do Lily była po prosu wspaniała! *.*
Wyślij prywatną wiadomość
~hardodziob_zgredek F
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 23-10-2012 18:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 123
Ostrzeżeń: 0
Postów: 77
Data rejestracji: 23.10.12
Medale:
Brak

Snape był do niego uprzedzony. Wydawało mu się, że to jest James. Ale z drugiej strony cały czas go chronił i pomagał z ukrycia.
Czasem można powiedzieć że był tak zły na Harrego ale dla jego dobra.
__________________
Założył bym też, że zamierza pan zaproponować mi coś do picia, ale wszystko wskazuje na to, iż byłby to z mojej strony przejaw optymizmu graniczącego z głupotą.

hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif

"- Już... nigdy... nie tkniesz... moich... dzieci! - krzyknęła pani Weasley.
Bellatriks zaniosła się takim samym szyderczym śmiechem jak jej kuzyn Syriusz, gdy padał do tyłu przez czarną zasłonę w Sali Śmierci.. i nagle Harry poczuł, że już wie, co się zaraz stanie, zanim to się stało."

"Ron uniósł wysoko odznakę.
- Nie wierzę! Nie wierzę! Och, Ron, to cudownie! Prefekt! Jak każdy w tej rodzinie!
- A ja i Fred to co, jesteśmy tylko sąsiadami?"

"Teraz Harry towarzyszył Snape'owi szybującemu na miotle przez ciemną noc wśród innych śmierciożerców. Przed nimi widać było Lupina i Harry'ego, którym w rzeczywistości był George... jeden ze śmierciożerców wysunął się przed Snape'a i wycelował różdżkę prosto w plecy Lupina...
- Sectumsempra! - krzyknął Snape.
Zaklęcie wymierzone w śmierciożercę minęło go i trafiło w George'a..."

"...Granger, odejmuję Gryffindorowi pięć punktów za chamskie wyrażanie się o naszej nowej dyrektor... Macmillan też pięć bo mi się sprzeciwiasz... Potter pięć bo cię nie lubię... Weasley, koszulka xi wyłazi za to też pięć punktów... "

Bystrości Krukonów
Lojalności Puchonów
Sprytu Ślizgonów
Naucz nas Gryffindorze!
Wyślij prywatną wiadomość
~xxMinerva McGonagallxx F
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 16-12-2012 19:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 151
Ostrzeżeń: 0
Postów: 53
Data rejestracji: 16.12.12
Medale:
Brak

Cóż,ojciec Harrego gnębił w szkole razem z Syriuszem Severusa.Snape teraz czuje uprzedzenie do Harrego bo przypomina mu ojca,oczywiście fizycznie bo psychicznie Harry podobny jest do Lili.Severus chronił Harrego przed niebezpieczeństwami np: w pierwszej części szeptał zaklęcia aby Harry nie zleciał z miotły.Może i nie wyszło mu za dobrze ale sie starał.Severus może i nie lubił Harrego ale go chronił.
Wyślij prywatną wiadomość
~HermaGranger3749 F
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 23-12-2012 13:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 39
Ostrzeżeń: 0
Postów: 25
Data rejestracji: 23.12.12
Medale:
Brak

Ja uważam ze Snape miał takie powiedzmy złe podejscie do Harego poniewaz przypominalo mu jak patrzył na Harego Lily i chyba też Jamesa
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2013 22:46
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Wypadałoby chyba zacząć od tego, że Severus Snape z natury nie okazywał sympatii innym uczniom - nawet niektórym ze Slytherinu ( sugerowanie, że Crabbe nigdy nie będzie składał podania o pracę raczej pochlebstwem nie jest ). Świadczy o tym opinia, jaką wyrobił sobie wśród uczniów Hogwartu - niesprawiedliwego, surowego z ironią przepełnioną sarkazmem na twarzy zamiast uśmiechu - to jedna sprawa. Drugą jest, że to James pierwszy go znienawidził, poniżając i prześladując na każdym kroku wraz z Huncwotami ( szczególnie Syriuszem ), ośmielającym się rzucać na niego jego własne zaklęcia ( V tom ) i w obrzydliwy wręcz sposób upokarzając, "bo Syriuszowi się nudziło" wobec wielu uczniów, w tym wybrance jego serca. Kolejną kwestią jest fakt, że podobnie jak Dumbledore nie wierzył w całkowite zniknięcie Czarnego Pana - po jego powrocie Lucjusz z pewnością nie zawahałby się wspomnieć swojemu Mistrzowi, że jego dawny sługa żyje w zażyłej przyjaźni z chłopcem, który pozbawił go mocy ( Draco zapewne przez te cztery lata wspomniałby ojcu o relacjach Severus - Harry ) - a co za tym idzie dalszy powrót do śmierciożerców i ochrona Pottera spełzłaby na niczym... a paradoksalnie mógł go najlepiej chronić, tylko wtedy, gdy Czarny Pan widział w nim wiernego śmierciożercę - pisanie, że był niedojrzały jest po prostu śmieszne.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Zakon 222 F
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 19-03-2013 14:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 51
Ostrzeżeń: 1
Postów: 13
Data rejestracji: 11.11.12
Medale:
Brak

1. Hermoinkoo - Nie do tej serii to pytanie !!!
Severus w jego młodych latach był w hogwarcie jak każdy czarodziej z Londynu . Obok jego domu ( lub na przeciwko - nie pamiętam ) stał dom Lily Potter . W ostatniej części doskonale pokazują jak Severus pokochał się w Lily . Lecz nienawidził Jamsa a z tego powodu że nienawidził Jamsa nienawidził Harry ' ego - bo był podobny do ojca . Ja oczywiście uważam że Severus nie powinien być tak oschły w stosunku do Harry ' ego . Rozumiem co było w jego przeszłości ale jest dorosły a w dorosłości wybacza się takie rzeczy . Moim zdanie Severus powinien zmienić swoje postępowanie w stosunku do Pottera . Ale mimo że nienawidził Pottera przysiągł go chronić . Jeszcze raz powtarzam - Snape powinien zmienić zachowanie do Pottera
__________________
Nie! Ja to zrobię! Avada Kedavra ! - Severus na wierzy astronomicznej
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2013 01:28
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Od początku bawiły mnie i sprawiały satysfakcję docinki Severusa w stronę Harry'ego. Taki czarny humor, trochę sarkazmu żeby utrzeć nosa Panu Idealnemu. Uwielbiałam sceny podczas lekcji eliksirów.
Co do wyjaśnienia postawy Snape'a wobec Wybrańca - Harry przypominał Severusowi o wszystkim, co najgorsze w jego życiu. O piekle jakie w Hogwarcie zgotował mu James (w końcu Harry był tak bardzo do niego podobny, nie tylko fizycznie), o niespełnionej miłości do Lily, o przegranej walce o rękę ukochanej ze znienawidzonym wrogiem i wreszcie o śmierci Lily, za którą Snape też był odpowiedzialny. Wyrzuty sumienia go zżerały przez niemal całe dorosłe życie. Chciał chronić syna swojej ukochanej, który równocześnie był też potomkiem jego wroga... Nikt normalny nie przeszedłby z tym do porządku dziennego. Pomijając fakt, że udając że trzyma stronę Voldiego, Snape zwyczajnie nie mógł pokazać, że lubi Harry'ego, doskonale rozumiem, że patrzył na tego małego egoistę z taką niechęcią. I tak szacunek, że nie zrobił mu nic gorszego Oczko
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Priori Incantatem F
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 27-09-2013 11:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 919
Ostrzeżeń: 0
Postów: 269
Data rejestracji: 21.09.13
Medale:
Brak

W swoim zachowaniu Snape kierował się dwiema zasadami. Po pierwsze nie znosił Jamesa, do którego Harry był tak podobny, jednocześnie kochał Lily, po której odziedziczył oczy. Karcił go zawsze, ale być może był to jeden z pretekstów, by patrzeć mu prosto w tak znane mu spojrzenie? No i zapewne całkowicie chciał odizolować go od tajemnicy dot. miłości do Lily Evans. Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Blackdobby F
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 10-10-2013 18:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 614
Ostrzeżeń: 1
Postów: 314
Data rejestracji: 20.09.13
Medale:
Brak

Na początku, kiedy nie znałam jeszcze treści 7 tomu, uważałam, że nie zachowuje się lojalnie wobec Pottera...
Ale to było dla dobra Harry'ego...
Kto przeczytał 7 tom, ten chyba mnie zrozumiał.
__________________
Bo widzisz, Harry, to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności.
Wyślij prywatną wiadomość
~izabella2211 F
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 28-02-2015 23:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 23
Ostrzeżeń: 0
Postów: 11
Data rejestracji: 28.02.15
Medale:
Brak

Na początku nie lubiłam Snapea po był nie sprawiedliwy no ale w ostatniej częśći go tak polubiłam . Szkoda że umarł
Wyślij prywatną wiadomość
~LimonQa F
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2015 13:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 155
Ostrzeżeń: 0
Postów: 99
Data rejestracji: 22.09.14
Medale:
Brak

hm... Snape nienawidził Harry'ego bo był tak podobny do Jamesa, którego również nienawidził, ale gdy coś zagrażało życiu Harry'ego to mu pomagał.
__________________
"Świat wcale nie dzieli się na dobrych i złych ludzi, bo każdy z nas ma tyle samo dobra co zła. Tylko od nas zależy, którą drogą pójdziemy"
Wyślij prywatną wiadomość
~Kathleen_Black99 F
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2015 15:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 382
Ostrzeżeń: 0
Postów: 107
Data rejestracji: 04.02.15
Medale:
Brak

Gdyby był dla niego milszy, gdyby się ujawnił byłby martwy. Lubiłam go od początku, ale po przeczytaniu ostatniej części jeszcze bardziej. Wykonał swoją misję w 100% i naprawdę zbędne i niebezpieczne byłoby gdyby był dla Harry'ego bardziej tolerancyjny.
__________________
Ten profil jest własnością
Księżniczki Gwiazd
- Kathleen Antares Azalia Riddle Black

Ballada o dwóch siostrach

Były dwie siostry: Noc i Śmierć,
Śmierć większa, a Noc mniejsza,
Noc była piękna jak sen, a Śmierć,
Śmierć była jeszcze piękniejsza.


static.tumblr.com/uufvqds/6Rsm8im9p/nc59518lg.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Alizona F
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 07-04-2015 08:59
Zbanowany

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Goblin
Punktów: 31
Ostrzeżeń: 1
Postów: 8
Data rejestracji: 04.04.15
Medale:
Brak

Zachowywał się po prostu okropnie, okrutnie w stosunku do Harry'ego. Nic nie usprawiedliwia Snape'a do takiego zachowania, ani nienawiść do ojca Harry'ego, ani złamane serce i ból jaki towarzyszył myśli, że Harry jest synem Lily i James'a.
__________________
New day, new chance . . .
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 09-04-2015 22:18
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Hmmm... Ja bym aż tak kategorycznie źle zachowania Snape'a nie oceniał. Przecież dokładnie wiemy, że miał chronić Wybrańca, ale pod warunkiem, że nikt się o tym nie dowie (IŚ, Wspomnienia Księcia). No i HP też nie był niewiniątkiem i biednym, pokrzywdzonym kozłem ofiarnym. Niejednokrotnie potrafił się odgryźć, łamał regulamin, też Severusa nienawidził. Taka ich widocznie specyfika. Mimo wszystko Mistrz Eliksirów uratował Potterowi życie, pomagał, chronił jak tylko umiał. Mógł oczywiście być bardziej neutralny w stosunku do niego, ale wówczas czy taki Draco Malfoy nie wygadałby się Lucjuszowi, że Opiekun Domu nie okazuje wrogości chłopcu przez którego Czarny Pan stracił swoją moc?
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Crimka F
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 13-06-2015 15:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 16
Ostrzeżeń: 0
Postów: 5
Data rejestracji: 10.06.15
Medale:
Brak

Harry był odbiciem Jamesa-największego wroga Snape'a. Potter często sobie z niego żartował na oczach całej szkoły. Poza tym James ,,odebrał" Ślizgonowi ukochaną i Severus nigdy się z tym nie pogodził. Kiedy Harry pojawił się w szkole, Snape mógł dać upust swojej nienawiści i w pewien sposób odegrać się na Jamesie, co według mnie nie było do końca w porządku. W końcu Harry 'ego nie można obwiniać za to że był synem Jamesa...
Wyślij prywatną wiadomość
~Sophie Prince F
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 28-11-2015 14:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 96
Ostrzeżeń: 0
Postów: 21
Data rejestracji: 21.09.15
Medale:
Brak

Zachowanie Severusa było bardzo trudne, tak jak skomplikowana była cała relacja pomiędzy Harrym a nim. Wszyscy, co mówią, że Severus zachowywał się dziecinnie, powinny odnaleźć się na jego miejscu. Tutaj choćby chciało się zachować dojrzałość, jest to w niektórych momentach niemożliwe. Bynajmniej Severus czasem powinien sobie odpuścić, może w ten sposób po prostu wyrażał swoją niechęć do Jamesa?
Wyobraźmy sobie istotę, która stworzona jest z dwóch elementów, z jednego, którego kochaliśmy, który nadawał sens naszemu życiu i z tego drugiego, znienawidzonego, który nas poniżał i zabrał nam wszystko, co dla nas miało sens? Co wiecej, musimy to stworzenie kochać, ale taka miłość jest bardzo skomplikowana, czasem trudna, bo przypomina o wielkim bólu...ale jednak Severus zachował się jak człowiek w stosunku do Harrego. Był chyba jedynym człowiekiem, któremu zależało na nim, przecież sam Dumbledore w pewnym momencie już nie miał siły walczyć o Pottera. Zwątpił.
Wyślij prywatną wiadomość
~Aniaster F
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2016 09:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 11
Ostrzeżeń: 0
Postów: 4
Data rejestracji: 29.12.15
Medale:
Brak

Moim zdaniem Harremu przydał się ktoś kto nie patrzy na niego jako na Chłopca skrzywdzonego przez los. Severus był jedną z niewielu osób które sprawiały że Harry nie był pyszny ( chodzi o to że się nie wywyższał ).
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT