Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 227
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Ciemność... straszna czy wspaniała?
Drukuj temat · Ciemność... straszna czy wspaniała?
~Bella1918 F
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 10-08-2009 14:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Slytherinu
Punktów: 458
Ostrzeżeń: 0
Postów: 108
Data rejestracji: 25.07.09
Medale:
Brak

Kiedy byłam mała, to bałam się ciemności. Teraz lubię sobie posiedzieć po ciemku. Wtedy wszystko jest takie inne.
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny W F
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2009 12:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 677
Ostrzeżeń: 1
Postów: 195
Data rejestracji: 21.04.09
Medale:
Brak

Lubię noc, a skoro tak, to oczywiście ciemność też. Kocham patrzeć na gwiazdy - nie przez lunetę, tylko tak normalnie. Kiedyś bałam się ciemności, zasypiałam przy zapalonym świetle, ale z czasem mi przeszło.
__________________
"Miłość kpi sobie z rozsądku,
I w tym jej urok i piękno."

Andrzej Sapkowski
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Lilian F
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2009 20:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 650
Ostrzeżeń: 0
Postów: 122
Data rejestracji: 25.07.09
Medale:
Brak

Noc jest piękna.. cisza i ciemność która otacza... świece które świecą dając delikatny blask.... smak wina lub ciepłego kakaa siedząc w fotelu i czytając książkę. Albo iść na spacer gdy jest pełnia.... najchętniej koło cmentarza lub do lasu.... mrrrrrr
__________________
fc05.deviantart.com/fs29/f/2008/103/e/f/Gryffindor_by_laurastarzx.gif
Poznajmy się drogi Gościu!!
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !

"...-Zostawcie go- powtórzyła Lily. Patrzyła na Jamesa z odrazą- Co on wam zrobił?
- No wiesz. . .- powiedział James powoli, jakby się zastanawiał- to raczej kwestia tego, że on istnieje. . . jeśli wiesz, co mam na myśli. . ."
http://alchemy1978.wordpress.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Bellatrix__Lestrange F
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2009 20:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 256
Ostrzeżeń: 1
Postów: 79
Data rejestracji: 12.10.08
Medale:
Brak

Ciemność jest dla mnie stanem, w którym potrafię dostrzec rzeczy niewidoczne w świetle. Jest czas, kiedy przesiadywanie w ciemnościach mi odpowiada. Stwarza się wówczas owa aura, pomagająca mi w podejmowaniu trudnych decyzji. Dzięki niej mogę zaznać spokój i wszystko dokładnie przemyśleć... Są również i chwile, gdy lękam się ciemności...
__________________
` Krawat, mocny uścisk dłoni, pewne spojrzenie, łatwy uśmiech.
http://portret-aniola.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2009 20:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Jak chyba każde, lub prawie każde dziecko ciemności się panicznie bałam. Lampka - gwiazdka lub po prostu małe swiatełko właczone do kontaktu - to była podstawa.

Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Poniekąd ciemność jest straszna - zawsze gdy nie mogę spać, wpatruję się w ciemną przestrzeń, wszystko wydaje mi się żywe. Jakiś cień, czy coś... niemiła atmosfera. Mogę też tutaj wspomnieć o mojej małej fobii... Kiedy idę spać panicznie boję się zakmnąć oczy. Gdy zasypiam, sama w pokoju, boję sie je zamknać, bo jak tylko to zrobię mam obawy, że gdy je otworzę ktoś będzie stał nad moim łóżkiem. Strach się bać.

Ciemność jest dla mnie wspaniała na dworze. Szczególnie w lecie. Powietrze przyjemnie owiewa twarz, tam ciemność jest inna, niż w pokoju. Nie umiem ubrać to w słowa, ale przynajmniej ja czuję różnice. Atmosfera. Cisza. Po ciężkim dniu lubię otworzyć sobie okno i wystawić głowę na zewnątrz, wpatrując się w ciemność i chłonąc powietrze nocy.
Wyślij prywatną wiadomość
~Alice F
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 03-11-2009 19:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 383
Ostrzeżeń: 1
Postów: 116
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Od zawsze wolałam ciemność. Nawet jak byłam dzieckiem. Moja wyobraźnia dopiero wtedy zaczyna pracować na podwyższonych obrotach. Po drugie ciemność mnie uspokaja, wprawia w stan całkowitego otępienia i odrętwienia umysłowego. A chodzenie nocą po dworze i oglądanie gwizd to jest to co lubię najbardziej. Właśnie dlatego chcę się wyprowadzić na wieś. Tam to dopiero jest co oglądać, nie to co w mieście...
__________________
"Kto nie boi się wierzyć, że się uda
Kto wie, kto wie, że
Wiara czyni cuda

Kto nie boi się wierzyć, że się uda
Ja nie, ja wierzę
Wiara czyni cuda..."
Wyślij prywatną wiadomość
~about F
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 17-11-2009 16:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 224
Data rejestracji: 11.10.09
Medale:
Brak

Ja mam mieszane uczucia. Ani ich nie lubię, ani ich się boję. Co do przebywania w ciemnym pokoju: nie mam żadnych zastrzeżeń. Lęku nie mam, ile to razy było, że mała about alias Sabina zamykała się w nie oświetlonej sypialni. Nie bałam się. Jednak nie mogę powiedzieć, że to je lubię. Nie sprawia mi przyjemności siedzenie w jakimś ciemnym kącie.
Przeważnie lubię światło i wszystko co jasne.
Reasumując: nie lubię, nie boję się. Zdecydowanie wolę jasność i miejsca oświetlona maksymalnie, nie,przykładowo, jedną świeczką.

__________________
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.

Albert Einstein
Wyślij prywatną wiadomość
~kasias_122 F
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 17-11-2009 16:54
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 21
Ostrzeżeń: 4
Postów: 125
Data rejestracji: 09.05.09
Medale:
Brak

Ja lubię gdy jest ciemno, jedynie gdy jestem w dobrze znanym sobie pomieszczeniu Oczko. Wtedy lubię posiedzieć sobie sama po ciemku, lecz nie lubię być na zewnątrz gdy jest strasznie ciemno, bo od razu wydaje mi się, że ktoś za mną idzie, coś jest w krzakach. No chyba, że jestem na dworze z przyjaciółką, lub kimś komu ufam, to wtedy już tak nie świruję ;P
Wyślij prywatną wiadomość
~Doru Arabea F
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 20-03-2010 13:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 556
Ostrzeżeń: 1
Postów: 142
Data rejestracji: 28.10.09
Medale:
Brak

Ciemności raczej nie lubię. Co nie znaczy, że się jej boję. Może tylko po obejrzeniu jakiegoś szczególnie paskudnego horroru. Wtedy to już inna sprawa^^
Ciemność to takie piękne zjawisko. Kryje w sobie wiele tajemnic, wtedy wszystko przybiera inny wygląd. Nawet własny cień w świetle małej lampki wygląda jak jakiś duch bądź widmo. Po prostu wszystko wygląda inaczej... piękniej?
Ja osobiście ciemności staram sie unikać, włączam światło i wszystko znowu jest w porządku. Ale jednak ciemność to piękna rzecz... Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Iraya F
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 20-03-2010 13:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1130
Ostrzeżeń: 0
Postów: 277
Data rejestracji: 05.03.10
Medale:
Brak

Tak lubię gdy jest ciemno (tylko wtedy czytam książki ;/ [przy latarce] )
Ciemność mnie uspokaja...Nie lubię tylko jak idę np. ulicą i jest ciemno...(mam złe przeżycia ;D) Boję się jak jest ciemno na ulicy i w ogóle... Płacze
Ale jak siedzę w pokoju to tylko marzę o tym, żeby słońce zaszło i żebym mogła zgasić światło ;p
__________________
Ups...
Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 20-03-2010 14:10
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Kiedy byłam mała, mieszkałam w mieście i nie bałam się ciemności bo za oknem świeciła latarnia. Jednak czasami, w wakacje przyjeżdżam na działkę mojej babci ( pod Warszawą ). Coś strasznego: budzisz się w środku nocy i myślisz ,że jesteś ślepy- rozglądasz się szukając jakiegoś przebłysku światła a koło ucha słyszysz chmarę komarów. Zawsze ( obok sprayu na komary ) mam wtedy pod poduszką latarkę, bo wpadam w panikę. Zupełnie inaczej odbieram ciemność kiedy chociaż przez żaluzje wpada odrobina światła księżyca. Od razu jest lepiej. Lubię też wychodzić na spacery w nocy kiedy księżyc jest wysoko na niebie a gwiazdy świecą równie mocno- wszystko wydaje się wtedy bardzo tajemnicze a zarazem bardzo...spokojne. Światło świecy- czasami zapalę chociaż jedną w pokoju i potrafię tak siedzieć przez dłuższy czas, wpatrując się w płomień.
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~Loonyy F
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 20-03-2010 14:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1752
Ostrzeżeń: 3
Postów: 419
Data rejestracji: 18.03.10
Medale:
Brak

Uwielbiam ciemność, tylko nie lubię w niej robić zdjęć. xD Ciemność jest taka spokojna, opanowana, łatwiej się można w niej wyciszyć.. Nie umiem zasnąć jak jest jasno. Chyba, że jestem mega zmęczona po szkole albo w ogóle jestem bardzo zmęczona, to wtedy zasnę. :)
__________________
Nigdy nie mogłam pogodzić się z kreowaniem mnie na symbol seksu. Z seksu uczyniono przedmiot. Nienawidzę myśli, że mam być przedmiotem.
Bóg umiera jeśli go nie kochamy, ale ja nie umarłam, choć nikt mnie nie kochał.
www.photoblog.pl/loonyy Wyślij prywatną wiadomość
~Malkontentka F
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 27-06-2010 15:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1721
Ostrzeżeń: 1
Postów: 553
Data rejestracji: 09.05.10
Medale:
Brak

Uwielbiam jak jest ciemno... najlepiej gdy na niebie sa gwiazdy, a ja jestem w lesie... marzenieRozbawiony Uwielbiam chdzić na spacery w nocy, spokój w okolicy, i jakaś taka atmosfera... grozy(zależy od wyobraźni). Oczywiście najłatwiej zasypiam gdy jest ciemno, za jesnościRozbawiony odczuwam zawsze jakiś niepokój.
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!




''Ziemia zmarznięta.
Krok wędrowców pęta.
Nie zobaczą drogi końca,
Ani księżyca ani słońca."


J.R.R. Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
~mcfly4ever F
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 28-07-2010 10:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 470
Ostrzeżeń: 0
Postów: 197
Data rejestracji: 21.02.09
Medale:
Brak

Tanya napisał/a:
Jak byłam mała to było ciężko... Spałam z zapaloną lampką, bałam się wychodzić na korytarz, mama zaprowadzała mnie do pokoju i siedziała ze mną do póki nie zasnęłam.


Cóż, miałam dokładnie to samo. Bałam się nawet do łazienki w nocy pójść. Teraz już nie jestem dzieckiem i moje lęki co do ciemności zamieniły się w fascynację. Kocham ciemność. Jest przesycona tajemnicą, a nawet magią. Pobudza zmysły. Uwielbiam ją.
__________________
i56.tinypic.com/28rp8q9.jpg
<3
i53.tinypic.com/17qzvq.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~globus6 F
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 28-07-2010 10:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 60
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 23.12.09
Medale:
Brak

Ja zależy kiedy. W obcym miejscu się boję. Za to gdy jestem z kimś lub w zmanym mi miejscu to lubię oglądać gwiazdy i księżyc(jeżeli jest)
__________________
Nie ma to jak HPJupi!
Wyślij prywatną wiadomość
~majaa12 F
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 28-07-2010 12:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 30
Ostrzeżeń: 0
Postów: 9
Data rejestracji: 25.07.10
Medale:
Brak

Mam lęk przed ciemnością. Uważam ją za straszną. Dlaczego ? Kiedyś w dzieciństwie starszy brat nastraszył mnie udając potwora ciemności. Od tamtego czasu mam uraz do ciemnych pomieszczeń !
__________________
Może w Gryffindorze,
Gdzie kwitnie męstwa cnota,
Gdzie króluje odwaga
I do wyczynów ochota.

majaa12 (H.G ##)
Wyślij prywatną wiadomość
~Lilka Potter F
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 28-07-2010 15:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 416
Ostrzeżeń: 0
Postów: 217
Data rejestracji: 13.05.10
Medale:
Brak

Ciemność jest wspaniała.Taka piękna i tajemnicza,a zarazem wydaje się być drapieżna i nieco kapryśna jak osoba.Kocham gdy wtedy na niebie pojawia się księżyc,a na niebie świeca gwiazdy,jest wtedy po prostu magicznie.Nie gardzę też zwykłą ciemnością,taką bez księżyca i gwiazd,mogę wtedy zdać się na własną intuicję i wsłuchać się (mimo miasta) w różne odgłosy jak świerszcze (taak,mimo miasta mój pokój znajduje się od strony podwórka i tam panuje królestwo małych zwierzątek). Ciemność jest świetna,dzięki niej mamy światło i możemy cieszyć się każdym promieniem słońca w dzień.Wiem,gadam trochę od rzeczy,ale mam nagły przypływ weny i optymizmuOczko
__________________
Wszem i wobec ogłaszam, że pani o nicku Lilka Potter nie będzie funkcjonować na stronie Hogsmeade.pl.
Cóż poradzić?Jestem chora, nie mogę tego zmienić.Nie i koniec.Nigdy tu nie wrócę, nie chcę mówić o tym.
Przepraszam wszystkich, których zawiodłam.
Goodbye!
www.powiewmagii.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~ksenq F
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 28-07-2010 17:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 98
Ostrzeżeń: 0
Postów: 40
Data rejestracji: 07.07.10
Medale:
Brak

ja lubie ciemność,
to znaczy lubie taką "pół" ciemność na dworze w świetle księżyca .
Gwiazdy i te sprawy Rozbawiony
__________________
********************

Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć

Pozdrawiam:
Lady Mudblood
ta sama maggie

Arya
Lady Cat

novakai
Croce

LadyBlack

<3 Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Pandora F
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2010 23:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 395
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

Ciemność jest wspaniała...kocham ją jeśli tak można powiedzieć.Tylko w ciemności wszystko tak dokładnie słychać,że aż wydaje się być głośna.W ciemności się odprężam,moje wyobrażenia są bardziej realne....jakby to powiedział"lovejoy" "ciemność jest sweetaśna";pUśmiech
__________________
Atra gülai un ilian taught ono un atra ono waíse skölir frá rauthr.
Wyślij prywatną wiadomość
!Tom_Riddle F
#80 Drukuj posta
Dodany dnia 22-09-2010 19:40
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 17516
Ostrzeżeń: 0
Postów: 707
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal

Ciemność jest wspaniała! Moim wielkim marzeniem jest przespacerować się nocą po lesie, wśród odgłosów sów i trzaskania gałęzi pod stopami... Kiedy otacza mnie ciemność, wyostrzają się inne zmysły: pojmujemy świat już nie wzrokiem głównie, lecz włączają się węch, słuch i dotyk. Sensoryczne bodźce łączą się z pewnymi odczuciami i emocjami, co daje wspaniałą mieszaninę grozy, fantazji i podniecenia... Idealne połączenie dla romantyka...
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT