Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 394
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Kamienie na szaniec
Czy podobała Ci się książka "Kamienie na szaniec" A.Kamińskiego?
Tak, to była świetna powieść Tak, to była świetna powieść 74%[28 głosów]
Nie, to było strasznie nudne Nie, to było strasznie nudne 3%[1 głos]
Średnio mi się podobało Średnio mi się podobało 24%[9 głosów]
Głosów ogółem : 38
Drukuj temat · Kamienie na szaniec
~Avrione F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2011 20:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1052
Ostrzeżeń: 1
Postów: 454
Data rejestracji: 13.06.09
Medale:
Brak

Przeszukałam cały dział "Książka" i nigdzie nic nie znalazłam o tej powieści. Bardzo się zdziwiłam, ponieważ "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego to według mnie jedna z najlepszych książek jakie czytałam. Dzięki niej zainteresowałam się tematyką II wojny światowej. Jest to opowieść o bohaterstwie młodzieży w czasach wojny. Rudy,Alek i Zośka to bohaterowie którzy na długo zostają w pamięci.
Uwielbiam postać Rudego jak i postać Zośki, Alek też według mnie jest świetny. Strasznie podobały mi się akcje Małego Sabotażu i Akcja pod Arsenałem Uśmiech. A jak wasze przeżycia po przeczytaniu tej powieści?
__________________
"Powiedział Pan: "Daję wam ogień"
Podajcie sobie dłonie i żyjcie w zgodzie!
Żyjcie w zgodzie z ptakami, niech płoną serca
i oczy wasze niech nigdy nie znają łez...

Odszedł a ciało swe pogodził z ptakiem i wiecznym cierpieniem,
i była miłość,
i była zgoda,
Każdy był wolny! wolny był każdy ptak!

Pewnego dnia pękło niebo,
i runął straszny deszcz,
wtedy krzyknął ktoś,
a chłód ogarnął wszystkie serca,
a w oczach pojawił się strach!
Ludzie podali sobie noże- zamiast rąk
i upiekli ptaki!


Dżem "Dzień w którym pękło niebo"

Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony!
www.avrione.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Molineczka F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 13-04-2011 18:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -75
Ostrzeżeń: 2
Postów: 24
Data rejestracji: 23.07.09
Medale:
Brak

Tak to świetna powieść. Wstrząsa człowiekiem, ale ukazuje co jest naprawdę ważne, nam, dzieciom telewizji i internetu.
__________________
Molineczka
Wyślij prywatną wiadomość
`Czarodziejka F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 25-04-2011 22:44
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11092
Ostrzeżeń: 0
Postów: 861
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal

Bardzo pouczająca i mądra książka. Ja też interesuję się II wojną, ale pewnie gdyby to nie była szkolna lektura, to późno bym ją przeczytała. Bardzo mi się podoba. Mam zamiar ją kupić. Polecam. Warto poznać życie młodych ludzi w tamtych okropnych czasach.
__________________

CRAZY WITCH TRIO!
Czarodziejka dark shadow Sailor Mars
Wyślij prywatną wiadomość
~Wasp F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 26-04-2011 08:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 672
Ostrzeżeń: 2
Postów: 258
Data rejestracji: 17.12.10
Medale:
Brak

Popłakałam się czytając ją. Była bardzo fajna,bo pokazywała,jacy wtedy ludzie byli odważni i jakimi byli patriotami.
Wyślij prywatną wiadomość
~Bellatrix11227 F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 01-05-2011 21:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 658
Ostrzeżeń: 1
Postów: 218
Data rejestracji: 12.02.11
Medale:
Brak

Wiem że moja siostra ją czytała jako lekturę i się jej nie spodobała. Sama przeczytałam kilkadziesiąt stron i muszę stwierdzić jest bardzo... jak to określić - poruszająca. Już od dawna ciekawią mnie historię II wony światowej. Filmy typu "Pianista" itd. są bardzo głębokie. Mimo że nie żyłam w tych czasach (z czego się ogromnie cieszę) to jednak chciałabym zobaczyć życie tamtych ludzi.
__________________
[img]http://cfile2.uf.tistory.com/image/160A854B4E5001FE1055FB[/img]
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Bellatriks F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 02-05-2011 11:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2508
Ostrzeżeń: 0
Postów: 934
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Jak czytałam tą książkę, to na początku mi się w ogóle nie podobała, ale potem się do niej przekonałam. Nie wiem, czy wiecie, ale na podstawie tej książki zrobili film, tylko że jest inny tytuł - ''Akcja pod Arsenałem''. Obejrzałam go i wzruszył mnie do łez. Polecam obejrzeć Oczko
__________________
''...zło i ból to moi najlepsi przyjaciele - nigdy mnie nie opuszczą...''

Ludzie na świecie dzielą się na głupich i jeszcze głupszych - dla mnie stworzono oddzielną kategorię - jestem po prostu sobą.
Ludzie często mówią mi, że mam głowę na karku, a ja odpowiadam na to: ''Przecież każdy ma głowę na karku. Wyobrażasz sobie, żeby głowa mogła być gdzieś indziej?''
Mówią o mnie ''córka diabła'' - temu nie zaprzeczę ani ja, ani ktos, kto mnie dobrze zna Język .
Pozdrawiam wszystkich tych, którzy mnie pozdrawiają Język
Wyślij prywatną wiadomość
!sabina F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 09-07-2011 13:50
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 323
Ostrzeżeń: 1
Postów: 71
Data rejestracji: 24.07.10
Medale:
Brak

Ach, ile ja rozprawek się napisałam na temat bohaterstwa/postawy moralnej/itp. Zośki, Rudego, Alka i całej reszty. Jednak nie żałuję ani minuty spędzonej nad tymi pracami, nie żałuję ani słowa poświęconego im. Sądzę, że "Kamienie na szaniec" to naprawdę wspaniała książka a fakt, że jest ona lekturą szkolną, tylko mnie cieszy. Dlaczego? Ano dlatego, że wielu ludzi-nie-czytam-bo-mi-się-nie-chce może odkryć piękno książek. I nie jest to moje czcze życzenie - moja bliska koleżanka w ten sposób zainteresowała się II wojną światową, dziełami o tej tematyce. Ale nie o tym mowa.
Aleksander Kamiński... Jestem mu serdecznie wdzięczna za stworzenie tej powieści, za uświadomienie nam, że kiedyś żył ktoś taki jak Zośka, Rudy i Alek. Za przybliżenie nam istoty II wojny światowej, za przybliżenie nam mentalności ówczesnych ludzi. Pamiętam, że w bodajże 3 gimnazjum musiałam napisać z którym z z trójki przyjaciół chciałabym się zaprzyjaźnić. To był dopiero trudny wybór. W końcu wszyscy byli wspaniali. Jednak zdecydowałam się na Zośkę. Dlaczego? Sama nie wiem.
Również tytuł zwala z nóg. Oczywiście zwala tych, którzy znają jego etymologię. Tak czy inaczej książka jest wspaniała. Czytałam ją wszędzie - w domu, autobusie, szkole. I powiem szczerze - polecam wszystkim, bez wyjątku.
__________________
By poznać punkt widzenia dziecka, nie wystarczy przykucnąć ...
Wyślij prywatną wiadomość
~Libby F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 16-07-2011 19:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 339
Ostrzeżeń: 0
Postów: 82
Data rejestracji: 03.07.11
Medale:
Brak

Moim zdaniem jedna z najlepszych książek o tej tematyce. Burzliwe czasy II Wojny Światowej, akcje partyzantów i tajne spotkania młodzieży, a wszystko to dla Polski. Piękna lektura ukazująca ogromny patriotyzm i poświęcenie własnego życia dla kraju. Szybko się ją czyta, bo cała akcja bardzo wciąga. Jak dla mnie naprawdę świetna :) Warto przeczytać.
__________________
- Więc ukryj ich gdzieś. Ukryj ją... Ich wszystkich. W jakimś... bezpiecznym miejscu. Błagam.
- A co mi dasz w zamian, Severusie?
- W zamian? - (...) - Wszystko.

- rozmowa Severusa z Dumledorem (wspomnienie)
Wyślij prywatną wiadomość
~MissWeasley F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 15-08-2011 18:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 844
Ostrzeżeń: 0
Postów: 283
Data rejestracji: 12.08.11
Medale:
Brak

Tak zdecydowanie jedna z moich ulubionych książek. Podobnie jak inne osoby co tu się wypowiadały też interesuję się tą tematyką.
Książka wzruszyła mnie do łez wielokrotnie.
__________________
img836.imageshack.us/img836/6403/oliver2.png
"Przysięgam uroczyście, że knuję coś niedobrego"
Wyślij prywatną wiadomość
~Gryf5r F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 15-08-2011 18:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 673
Ostrzeżeń: 0
Postów: 162
Data rejestracji: 08.08.11
Medale:
Brak

Oglądałam film : "Akcja pod Arsenałem", zrobiony na podstawie tej książki, jednak nie miałam okazji przeczytać jej, mam nadzieję, że w gimnazjum będzie moją lekturą Uśmiech A film mi się bardzo podobał, wiec książka zapewne będzie lepsza, z chęcią przeczytam. Nie będę mówiła o wrażeniach filmu, bo mówimy tu o książce Oczko
__________________
Rzecz nie jest w tym jaki jesteś, lecz jaki nie jesteś. "
Albus Dumbledore
Wyślij prywatną wiadomość
~wioniew F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 06-09-2011 14:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 366
Ostrzeżeń: 0
Postów: 115
Data rejestracji: 28.08.11
Medale:
Brak

Zdecydowanie najlepsza lektura szkolna, według Mnie. ;D Ogólnie lubię takie wojenne klimaty i razem z klasą byliśmy na przedstawieniu powiązanym z 'Kamienie na szaniec', bardzo Mi się spodobało. To chyba jedyna lektura, która Mnie aż tak zaciekawiła i skłoniła do przemyśleń. Eh, bardzo się wzruszyłam, czytając ją, chciało Mi się płakać, z powodu tych śmierci.
__________________
2.bp.blogspot.com/-wfZW0t8dl5Q/TiqlxjDbe_I/AAAAAAAAFFM/HCY7PJG1-oY/s1600/tumblr_ln0whnYNfv1qa3psyo1_500.gif
3.bp.blogspot.com/-VO141dbMQVE/Tiqm3gQGSAI/AAAAAAAAFHA/Kk1wL3MBF5E/s1600/tumblr_loa9pveudV1qc3reoo1_500.gif
2.bp.blogspot.com/-B5FW6UL0lAY/TiqmZZ9ZoQI/AAAAAAAAFGQ/J5F_WHRM7QY/s1600/tumblr_lnhhkzNtoI1qzjufdo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~DziedzicSlytherina F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 02-10-2011 20:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5368
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,243
Data rejestracji: 07.08.11
Medale:
Medal Medal

Z racji tego, że była to moja lektura, znam tę książkę Rozbawiony Przyznam, ze nawet ciekawa - ukazuje prawdziwy świat podczas wojny, uczy patriotyzmu i ducha walki Uśmiech Fajne było również to, że zawierała elementy humorystyczne Oczko
Oglądałam film : "Akcja pod Arsenałem", zrobiony na podstawie tej książki,

O ja tak samo Rozbawiony Film był super - ukazano każdy szczegół Wredny Wracając do książki - serdecznie ją polecam każdemu, kto nie miał okazji jeszcze jej przeczytać Rozbawiony Jupi!
Wyślij prywatną wiadomość
~Annalisa Louis F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 02-10-2011 21:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Barman w Dziurawym Kotle
Punktów: 1391
Ostrzeżeń: 0
Postów: 345
Data rejestracji: 29.06.11
Medale:
Brak

Nie wiem czy określenie " ta książka bardzo mi się podoba" jest adekwatne do "Kamieni na Szaniec". To była moja lektura szkolna, jednak przeczytałam ją jeszcze zanim ją omawiałam i muszę stwierdzić , że w pełni oddaje to co miało miejsce podczas II wojny światowej. Jest bardzo prawdziwa i uważam , że każdy mógłby chociaż spróbować ją przeczytać , bo jest ona warta podarowaniu jej choć odrobinę wolnego czasu który posiadamy. ; )
__________________
O nie! Nie zależy mi na tym by być kanonizowanym
Ja to ja, więc jako ja chcę być znany
Prawdziwym jak prawdziwek, nie jak sweter z anilany
Jedną zasadą wciąż motywowany
Bądź własną osobą
Bądź co bądź sobą
Niech twa osoba będzie ozdobą
Nie jednorazowo, lecz całodobowo
Trafiam białym w czarne jak kulą bilardową
Oblicz pole podstawy jaką jest oryginał
Lub działania poletko, jeśli jesteś marionetką
To wroga sugestia, pożera cię jak bestia
Mów do serca bitu, bo tam jest amnestia
Od A do Zet, od Zet do A
Ja to ja to jasne jak dwa razy dwa
Proste jak drut, nigdy nie gram z nut
A rymów mam w brud, które trwonię
Gdy tylko stanę przy mikrofonie
Od mikrofonu strony nie stronię, o nie!

Widzę szczyt, a za szczytem
Zaszczyt za zaszczytem
Lśnienie mistrzostwa kieruje moim bytem
Ambicja spotyka się z uznaniem i zachwytem
Wyrzeczenia są tutaj jedynym zgrzytem


[Do mojego ja, skala mnie nie dotyka
Wyślij prywatną wiadomość
~Bellatrix11227 F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 27-10-2011 17:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 658
Ostrzeżeń: 1
Postów: 218
Data rejestracji: 12.02.11
Medale:
Brak

Po wcześniejszym poście (moim) zdecydowałam się ją przeczytać. Bardzo ciekawie i szybko "połknęłam" Kamienie na szaniec. Przez te kilkadziesiąt stron zdążyłam przywiązać sie do Rudego, można powiedzieć ze był moim ulubionym bohaterem. Kiedy doszłam do momentu jego śmierci, załamałam się w pewien sposób i nie będę ukrywała że popłynęła nie jedna łza. Jednym zdaniem wzruszająca, porywająca powieść, którą powinni przeczytać wszyscy Polacy.
__________________
[img]http://cfile2.uf.tistory.com/image/160A854B4E5001FE1055FB[/img]
Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 02-02-2012 20:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

Zawsze interesowały mnie czasy II wojny światowej. Nie mogłam uwierzyć, że nie przeczytałam tej książki, zanim nie okazało się, że to moja lektura. Naprawdę dobra. Wciągająca. Niektóre momenty są naprawdę straszne... i smutne.
__________________
Al PACZino, capuccino ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~Maladie F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 02-02-2012 23:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Jedna z najbardziej wzruszających książek, jakie kiedykolwiek przeczytałam. Uwielbiałam tę "wielką trójkę", ale szczególnym uczuciem darzyłam Alka. Poza tym po prostu lubię tematykę II wojny światowej. Tytuł na początku mnie trochę zniechęcił, no ale była to moja lektura w gimnazjum, więc tak czy inaczej musiałam ją przeczytać. Powieść wciąga już od pierwszych stron i nie da się od niej oderwać.
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~blackout F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2012 12:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 643
Ostrzeżeń: 0
Postów: 179
Data rejestracji: 17.04.11
Medale:
Brak

Nie spodobał mi się sposób pisania A. Kamińskiego. Jednak ogólnie dzieje Alka, Rudego i Zośki baaaardzo mi się spodobały. Najbardziej polubiłam Alka, najmniej - Zośkę. Dopiero pod koniec jakoś Zośkę trochę polubiłam. Zainteresowała mnie postać Moni (Maryny Trzcińskiej) - miałam książkę ze zdjęciami bohaterów, była też o niej jakaś wzmianka. Nie wiem jak z "Parasolem" i "Zośką". Mam nadzieję, że tam coś o niej przeczytam... Kiedy przeczytałam o śmierci Rudego to trochę mną wstrząsnęło. Ale sama się zdziwiłam, bo nie płakałam. Gdyby autorem książki nie był Kamiński a jakiś inny pisarz to z pewnością bym się popłakała. Rozumiem, że Kamyk miał mało informacji o bohaterach, jednak mimo wszystko jego sposób pisania wydaje mi się trochę... mdły? Taak. Wszystkim moim znajomym, którzy czytali "Kamienie..." również nie podobał się sposób pisania autora.
__________________
-Spójrz... na... mnie- wyszeptał. Zielone oczy odnalazły czarne oczy, ale po chwili coś w tych czarnych oczach zanikło,stały się nieruchome, puste i martwe. Ręka trzymająca szatę Harry'ego opadła z głuchym stukiem na podłogę i Snape już się więcej nie poruszył.

Draco dormiens nunquam titillandus.


- Szpiegowałem dla ciebie, kłamałem dla ciebie, narażałem dla ciebie życie, a wszystko to robiłem, by zapewnić bezpieczeństwo synowi Lily. A teraz mówisz mi, że hodowałeś go jak prosiaka na rzeź.
-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbledore. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...

-Zawsze.

It's a gift and a curse.
- Adrian Monk

Love never die.
- quote from Ghost Whisperer.

Humanity is overrated.
- Dr. House

"...W ciszy tak smutno, szepce zegarek
o czasie, co mi go nie potrzeba..."


Śmierć jeno przemierza świat, podobnie jak dwaj wierni druhowie, którzy razem przemierzają morza; jeden zawsze będzie żyć w drugim. Zniewoleni miłością, żyją w tym, co wszechobecne. W owym boskim zwierciadle widzą się twarzą w twarz, wolni i nieskalani. Wielka to dla nich pociecha, bo choć rzec można, że z tego świata odeszli, to ich przyjaźń wciąż trwa, bo jest nieśmiertelna.



Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy O Własnej Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !

To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce od herbaty, nie świadczy o tym, że wszyscy są tak upośledzeni.

Ron uniósł wysoko odznakę.
- Nie wierzę! Nie wierzę! Och, Ron, to cudownie! Prefekt! Jak każdy w naszej rodzinie!
- A ja i Fred to co, jesteśmy tylko sąsiadami?


Granger, odejmuję Gryffindorowi pięć punktów za chamskie wyrażanie się o naszej nowej dyrektor... Macmillan też pięć bo mi się sprzeciwiasz... Potter pięć bo cię nie lubię... Weasley, koszulka ci wyłazi za to też pięć punktów

-Ostatni finał trwał pięć dni.
-Ekstra! Mam nadzieję, że i tym razem tak będzie! - zawołał zachwycony Harry.
-A ja mam nadzieję, że nie - oświadczył Percy ze świętoszkowatą miną.-Strach pomyśleć, co bym znalazł w swojej poczcie, gdyby mnie nie było w pracy przez pięć dni.
-Tak, ktoś mógłby ci znowu podrzucić smocze łajno, no nie, Percy? - zakpił Fred.
-To była próbka nawozu z Norwegii! - oburzył się Percy, oblewając się rumieńcem. - To nie był żaden dowcip!
-Był - szepnął Fred do Harry'ego, kiedy wstawali od stołu. - My mu to posłaliśmy.


Only I can live forever.
Wyślij prywatną wiadomość
~xowiki F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 10-04-2012 23:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 588
Ostrzeżeń: 0
Postów: 115
Data rejestracji: 13.11.11
Medale:
Brak

To jedna z naprawdę niewielu książek, po którą sięgam chętnie po raz setny z kolei. Pod tym względem jestem niezwykle wymagająca. Książka musi mieć to coś, żebym chciała do niej wrócić. Kamienie mają zdecydowanie więcej. Jako była harcerka odbierałam tą książkę na dwojaki sposób. Z jednej strony podziwiałam działalność podziemia, szarych szeregów a z drugiej starałam się utożsamiać z głównymi bohaterami. Niestety prawda jest taka, że współczesne harcerstwo nie dorasta do pięt temu opisanemu w książce. Ale niezwykłe było móc wziąć udział w zlocie "Akcja Arsenał", odwiedzić grób Kamińskiego, Zośki, Alka i Rudego na Powiązkach i pełnić wartę przy grobie nieznanego żołnierza. Ta książka naprawdę wiele wnosi i uważam, ze młodzi ludzie powinni po nią sięgać, ponieważ kształtuje w człowieku to, co najważniejsze Uśmiech
__________________
~ ~ * ~ ~

- Lily... Przez tyle lat
- Zawsze



Kto ci podbił oko, Granger? Chcę mu posłać kwiaty


A ja i Fred to co, jesteśmy tylko sąsiadami?


Może jest, a może go nie ma,ale pozostaje faktem, że potrafi się poruszać szybciej niż Severus Snape, gdy mu się zagrozi szamponem



Pozdrowienia dla mojego kochanka i żony. Oni wiedzą, o kogo chodzi xD

Buziaki misie <3
http://story-dhl.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
~Bou F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 11-01-2014 22:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2195
Ostrzeżeń: 1
Postów: 682
Data rejestracji: 27.04.10
Medale:
Brak

Dla mnie jest to dość nietypowe, dlatego, że nigdy nie interesowałam się historią II wojny światowej. Mimo to, ta lektura bardzo mi się spodobała. Ciężko mi się ją jednak czytało, ponieważ Rudy wygląda identycznie jak mój kolega z klasy. To nie jest tylko podobieństwo. Oni naprawdę z twarzy są tacy sami! Trudno mi więc było się do tego jakoś zdystansować i przez to przy czytaniu książki płakałam podwójnie...
__________________
Bou Kotecek Sowa

media.tumblr.com/00cbcb82f4b1147f9ba3262d2bdfc851/tumblr_mtmatfNNo81qgb6q0o1_500.gif

news.mtv.it/files/2014/02/awkward-jenna.png

molpi.org/public/uploads/37b1ddbb9a269ab1ef0686331fe138d199037917.png
Wyślij prywatną wiadomość
~lilyy F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 12-01-2014 11:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 488
Ostrzeżeń: 1
Postów: 143
Data rejestracji: 20.08.11
Medale:
Brak

Bardzo, ale to bardzo podobała mi się ta książka i aż mnie to zdziwiło. Chyba żadna lektura nie wywołała we mnie tylu emocji i przede wszystkim dlatego bardzo lubię tą książkę.
Dobrze, że takie pozycje są w polskich szkołach, bo na pewno uświadamiają uczniom jak to było żyć w tamtych czasach. Po lekturze tej książki, sama zadałam sobie pytanie, czy byłabym na tyle odważna, żeby walczyć jak Rudy, Alek i Zośka.
Ach, no i niedługo film ! Nie mogę się doczekać !
__________________
"Moja mama uwielbiała sezon pożarów. Kazała mi decydować, co bym zabrała, uciekając. Mówiła, że ludzie dzielni nie zabraliby nic. "

Pozdrawiam Cię
data1.whicdn.com/images/93951596/large.gif
[chętnie popiszę z jakimś Potteromaniakiem]
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT