Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 133
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Hobbit
~Szlafrok F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 18:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 255
Ostrzeżeń: 0
Postów: 33
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Wszyscy doskonale pamiętamy ekranizację tolkienowskiej trylogii Władca Pierścieni spod ręki Petera Jacksona (mimo sprzeciwu Christophera Tolkiena, syna pisarza, który stara się dobrać i filmowemu Hobbitowi do skóry). Konsekwencją wielkiego sukcesu Władcy... film o kolejnym niziołku zwanym Bilbo Baggins musiał powstać. Na stołek reżyserski zaangażowano Guillermo Del Toro, który otrzymał zarówno wsparcie, jak i błogosławieństwo ;- ) samego Jacksona. Reżyserowi udało się namówić do ponownego wcielenia się w swoje role Iana McKellena (Gandalf) i Andy'ego Serkisa (Gollum), którzy z powodzeniem grali we Władcy Pierścieni.
Jak sądzicie, czy Hobbit okaże się równie wielkim sukcesem, jak jego poprzednik? Jednego jestem pewien - zyski nie pobiją raczej tych wyprodukowanych przez poprzednie dzieło. ;- )
__________________
Wybór jest iluzją stworzoną przez tych, którzy posiadają władzę, dla tych, którzy jej nie mają
Gram.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Tonks2812 F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 18:33
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Dziedzic Ravenclaw
Punktów: 6047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 219
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Mam nadzieję, że film uda się i będzie nawet lepszy od Władcy, choć tamten film był udamy ;] 'Hobbit, czyli tam i z powrotem', to moja ulubiona książka ^^ jest jak dla mnie na równi z Harrym Potterem, więc naprawdę jest mi bliska. Trochę boję się ekranizacji, bo po filmie na pewno zmieni się w mojej wyobraźni wygląd bohaterów i miejsc, które odwiedzali. Czytałam tą książkę tyle razy, że nie wyobrażam sobie nawet, że to wszystko może wyglądać inaczej, więc jestem strasznie ciekawa co z tego wyniknie Oczko
Na pewno Hobbita, będą robić z dużym rozmachem, a jest tam gdzie się popisać z efektami specjalnym. Mam również nadzieję, że stworzenia typu gigantyczne pająki, a przede wszystkim smok będą wyglądać naturalnie, a nie jak pluszaki, czy takie źle zrobione komputerowo postacie.
Na razie możemy tylko czekać, a ja na pewno będę na tym filmie w kinie ^^
__________________
Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie.

hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,ona.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Isilien F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 18:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2248
Ostrzeżeń: 0
Postów: 244
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

hm. byłabym lepszej myśli, gdyby to Jackson robił, ale jeśli ten reżyser jest tak dobry, że sam Peter go sobie ceni, to może nie będzie źle. no i w końcu peter ma mu pomagać... długo nie było ani widu ani słychu o ekranizacji hobbita. mam nadzieję, że teraz jakoś to szybciej poleci. w końcu ile minęło od premiery Władcy Pierścieni?! a pzrecież teoretycznie to Hobbit powinien być pierwszy.

w każdym razie to wspaniale że znowu zobaczymy Iana. w roli Gandalfa sprawdził sie ponad miarę.

oby tylko się sprężyli bo nie wytrzymam!^^
__________________
Nie każde złoto jasno błyszczy,
Nie każdy błądzi, kto wędruje.
Nie każdą siłę starość zniszczy,
Korzeni w głębi lód nie skuje.
Z popiołów strzelą znów ogniska
I mrok rozświetlą błyskawice.
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król - tułacz wróci na stolicę.



Uwaga. Drut kolczasty
http://www.normalsucks.fora.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~Grom Hellscream F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2008 22:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 73
Ostrzeżeń: 0
Postów: 27
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Mam nadzieję że gdyby film był chociaż w większości tak dobry jak książka to byłby hitem (według mnie) bo książka byłą zawalista... niech się wysilą i zrobią coś naprawdę odjazdowego... Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~malfoj_sam_segz F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 12-09-2009 10:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,479
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Hmmm, jak się dowiedziałam, że Daniel miałby odtwarzać Bilba, to się przeraziłam. Nie, nie, nie ! Zdecydowanie mi na hobbita nie pasuje, Bilba sto razy lepiej sobie wyobrażałam. Aczkolwiek Dan proponował jakiegoś innego aktora, który wygląd miał całkiem fajny, podobny do moich wyobrażeń tego Hobbita. Hitem większym niż WP napewno by nie było, ale napewno jeśliby został dobrze, porządnie, dokładnie nakręcony to zrobiłby furorę. Nie wszyscy czytali Hobbita, prędzej 3 części WP, choć dla mnie Hobbit to jedna z najlepszych części calutkiej sagi o pierścieniu ^^ Czekam z niecierpliwością na jakieś postępy pod tym względem.
__________________
img192.imageshack.us/img192/5424/10y036u.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Cointreau F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 12-09-2009 11:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1433
Ostrzeżeń: 0
Postów: 525
Data rejestracji: 11.06.09
Medale:
Brak

Dzięki Wam dowiedziałam sie, że w końcu biorą się na poważnie za ekranizację Hobbita :D na którą czekałam od dawna. Sądzę, że film na pewno nie będzie tak dobry jak książka, ale mam przeczucie, że będzie odrobinę lepszy od WP. Oby :)
Nawiązując do poprzedniego postu - BYLE NIE DANIEL! ;)
__________________
~~
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2011 18:50
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Czekam z niecierpliwością. Ostatnio sprawdzałam obsadę i muszę stwierdzić, że nie jest źle. Gdzieś wyczytałam, że pierwszy zwiastun filmu ma się pokazać jakoś przed świętami. No, chyba, że już jakiś nieoficjalny krąży po sieci. Ogólnie rzecz biorąc myślę, że film będzie dobry. Obym nie zapeszyła ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~Olala F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 11-01-2013 14:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 162
Ostrzeżeń: 0
Postów: 33
Data rejestracji: 07.11.12
Medale:
Brak

Oglądałam film, byłam zachwycona ;D strasznie mi się podobał, ogólnie - lepszy od Władcy Pierścieni. Ale ma minus. niezgodność z książką. to mnie poraziło. Oczywiście, większość rzeczy jest z książki, ha! prawie cały film, ale są takie momenty, o których w książce nie było ani słowa. Z resztą zdziwiło mnie to, że jest podzielony na części. Słyszałam, że ma być w częściach, ale myślałam, że to tylko gadanie, taka cienka książka, a podzielona na części. No, ale mimo to film był świetny Uśmiech
__________________
Poczuł dojmującą tęsknotę, za tym by o wszystkim zapomnieć, by przestać cokolwiek odczuwać, osunąć się w nicość.
Wyślij prywatną wiadomość
~Panna_Weasley F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 11-01-2013 15:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 43
Ostrzeżeń: 0
Postów: 22
Data rejestracji: 04.01.13
Medale:
Brak

No wiec książki nie czytałam, ale byłam na filmie w kinie i bardzo mi się spodobał Rozbawiony Moim zdaniem najlepsza akcja była z golumem ogólnie film wymiata Dowcipniś
Wyślij prywatną wiadomość
~Rose Hathaway F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 11-01-2013 15:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 521
Ostrzeżeń: 0
Postów: 198
Data rejestracji: 01.11.12
Medale:
Brak

Książka jest świetna, czytałam ją z zapartym tchem Rozbawiony. A warto zobaczyć film?
__________________
img4.wikia.nocookie.net/__cb20130128120625/harrypotter/images/6/6c/Tumblr_mdxx8wDZE81rhenvco1_400.gif

Mam na imię Oliwka, mam czternaście lat, mieszkam w stolicy i jestem raczej pokojowo nastawiona, więc napisz do mnie, nie ugryzę Aniołek xP I... to chyba tyle o mnie Rozbawiony

3.bp.blogspot.com/-YeySu7Q9BFM/Tl7huoPZXFI/AAAAAAAAAG0/1Kuu7I_w6Io/s1600/tumblr_lbh2itrBkM1qarxvjo1_500.gif
www.co-w-sniegu-piszczy.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
~verbena92 F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 11-01-2013 16:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 402
Ostrzeżeń: 0
Postów: 190
Data rejestracji: 30.09.12
Medale:
Brak

Powiem tak:
Byłam w barze w pixelu w Wwa, obok było widać Atlanik kino.
Oczywiście na dole pod kinem widziałam jakiegoś pseudo Sarumana, Legolasa i resztę paczki z Władcy pierścienia. hahahaha beka

Jeśli chodzi o film to nie zadowolił mnie, myślałam że będzie bardziej ciekawszy a to ponoć 1. Ja jestem na duże NIE!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Olala F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 11-01-2013 16:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 162
Ostrzeżeń: 0
Postów: 33
Data rejestracji: 07.11.12
Medale:
Brak

Skoro przeczytałaś książkę, możesz mieć jakieś ALE. Ogółem film warto obejrzeć, tylko są niektóre momenty, których w książce nie było. Film jest podzielony na części, a książka tak cienka. Ale polecam, jest świetny Oczko
__________________
Poczuł dojmującą tęsknotę, za tym by o wszystkim zapomnieć, by przestać cokolwiek odczuwać, osunąć się w nicość.
Wyślij prywatną wiadomość
~Amanda15 F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 11-01-2013 18:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 91
Ostrzeżeń: 0
Postów: 24
Data rejestracji: 09.08.12
Medale:
Brak

Fanom Władcy Pierścieni polecam oglądnięcie Hobbita. Byłam na nim i muszę przyznać, że bardzo ładnie zrobili fabułę. Nie podczas seansu szukać podobieństwa do książki gdyż grozi to pogubieniem się. Dzięki temu nie znasz dokładnie i możesz oczekiwać co będzie dalej. Pokazano tam wiele zabawnych i zaskakujących momentów, więc mówiąc jednym słowem: POLECAM Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Ms_Kane F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 14-01-2013 19:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2978
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,256
Data rejestracji: 24.04.12
Medale:
Brak

Właśnie wróciłam z Hobbita i powiem wam, że film jest GENIALNY! Naprawdę bardzo mi się spodobał i mam zamiar pojechać na kolejne części, które wyjdą. Jedyną rzeczą, która mi się nie podobała to dubbing ale to tylko taki mały szczegół w końcu przyzwyczaiłam się do niego i oglądałam film z zapartym tchem. Polecam go wszystkim!
__________________

media.giphy.com/media/A4YfNX2iXFsGY/giphy.gif
37.media.tumblr.com/tumblr_m02xnz7lL01qju7t7o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Alveanerle F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 15-01-2013 16:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 134
Ostrzeżeń: 0
Postów: 67
Data rejestracji: 28.12.12
Medale:
Brak

Byłam ostatnio na tym w kinie. Ogólnie film mi się podobał, efekty były fajne i wgl. Ale szkoda, że pełno rzeczy zostało po prostu usuniętych, bądź dodanych . ;/

__________________
media.tumblr.com/tumblr_lok8pjQ4RY1qkw27v.gif
www.gaara2.pun.pl/_fora/gaara2/avatars/2.gif
www.fanofnaruto.com/gifs-naruto/gaara//gif-gaara-1.gif
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2013 20:29
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Ołkej, powracam, żeby coś tutaj skrobnąć, gdyż w weekend obejrzałam sobie ten film. Zacznę od tego, że zobaczenie tego filmu w 3D w 48-klatkowej wersji to nie lada gratka dla takiej fanki tolkienowskiego świata, jaką jestem.

Po pierwsze - postać Bilba.W książce nie przepadałam za nim, a może nie, że nie przepadałam, a nie darzyłam go jakąś szczególną sympatią, ale musiałam choć trochę go polubić, bo w końcu był głównym bohaterem. Mimo wszystko papierowy Bilbo zawsze wydawał mi się zbyt marudny, to była cecha, której po prostu u niego nie cierpiałam. Jego wieczne niezadowolenie, ugh.. Ale co się dziwić, pewnie też bym marudziła, gdyby ktoś nieoczekiwanie pchnął mnie ku takiej przygodnie. Zważywszy na to, że Bilbo był zwyczajnym hobbitem, lubiącym spokój i wygodę, więc musiałam go choć trochę zrozumieć. Nie mniej jednak irytował mnie lekko. I teraz, dzięki ekranizacji książki moje serce pała miłością do tego hobbita. Sposób w jaki Martin Freeman zagrał Bilba jest po prostu fenomenalny. Nie spodziewałam się, że kiedykolwiek tak bardzo będę zachwycona Bilbem, a tu proszę. W filmowego Bilba byłam wpatrzona jak w obrazek święty, serio. Poza tym muszę przyznać, że pan Freeman ma niesamowicie męski głos, który nawiasem mówiąc nie powinien pasować do roli hobbita, a jednak. Wykreowana postać hobbita w filmie była dla mnie o wiele lepsza niż w książce. Teraz spokojnie mogę przeczytać jeszcze raz książkę i wyobrażać sobie Bilba w taki sposób, w jaki zagrał go Freeman. Jego sposób mówienia, gestykulacja, mimika twarzy, czy chociażby sposób poruszania strasznie mi się podobały (czy ja jestem jakaś dziwna? O.o). W każdym bądź razie jestem bardzo zadowolona, że udało mi się Bilba polubić. Muszę jeszcze wspomnieć o tym, że Bagginsa "obrzydził" mi trochę Ian Holm. W LOTR wydawał mi się takim zadufanym w sobie snobem, nie mam pojęcia dlaczego. Po prostu takie odniosłam wrażenie, kiedy oglądałam LOTRa. Ale Freeman wszystko to zmienił, z czego niesamowicie się cieszę.

Po drugie - krasnoludy. Czytałam wiele opinii, że wyglądali beznadziejnie, że nie tak jak powinni, że nie przypominali Gimliego, że w ogóle nie mieli w sobie nic z krasnoludów. Za to mi się bardzo podobali (zwłaszcza Kili *- *<lovemode> ). Poniekąd cieszę się, że Jackson właśnie w taki sposób ich sobie wyobraził, jak dla mnie przez taki a nie inny wygląd może nie byli bardziej wiarygodni i tradycyjni, ale na pewno bardziej majestatyczni. Zwłaszcza Thorin (choć w książce sobie go inaczej wyobrażałam). Postać Thorina zachwyciła mnie prawie tak samo jak postać Bilba. Odtwórcę Thorina znałam już wcześniej z angielskiego Robin Hooda, gdzie wcielił się w postać Guy'a z Gisbourne i tam szczerze mówiąc mnie nie zachwycił. Trochę się obawiałam, że "obrzydzi" mi postać Thorina w filmie, tak samo jak Ian Holm postać Bilba. Ale zostałam miło zaskoczona, kiedy zobaczyłam w jaki sposób zagrał tego krasnoluda. Naprawdę, oddał każdy detal tej postaci, aż chcę go więcej na ekranie. Co do reszty krasnoludów, to nie mam zastrzeżeń. Bombur! Był tak bomburowaty, identyczny jak w książce, tylko, że nie marudził tyle i to chyba dobrze. Mam złe doświadczenia z marudzeniem, jeśli chodzi o Hobbita... No, chyba, że pomarudzi w następnych częściach.

Po trzecie - cała reszta. Postać Azoga - coś pięknego, cudownego, niesamowitego, stworzone przez komputer, ale no cóż, nieważne. Ważne, że dech mi zaparło, kiedy ten ork pojawił się na ekranie. A jego walka z Thorinem - cuś piknego. Zabawne sceny i sceny wzruszenia, które doprowadzały mnie niemal do łez zapadły w mojej pamięci. W książce tego nie ma, nie odczułam tego. Rzadko się zdarza, żeby film oddawał bardziej uczucia niż książka. A tutaj proszę - można? można. Chcę wspomnieć też o Gollumie, który w Hobbicie był troszkę inny niż w LOTR, nie tylko przez to, że miał niesamowicie niebieskie oczy, haha, ale także z charakteru. Odniosłam wrażenie, że w Hobbicie jest mniej agresywny i "słodszy". Właśnie tak. Wydawał mi się słodką, rozczulającą pokraką, która ma tylko ochotę na grę w zagadki i gdyby wygrała to i tak nie zjadłaby Bilba. To mi się z samego początku bardzo nie podobało, przecież inaczej zapamiętałam go z LOTRa. Ale scena, kiedy po jego policzku spływa pojedyncza łza po prostu wynagrodziła mi moje lekkie niezadowolenie. To chyba była najlepsza i najbardziej wzruszająca scena w całym tym filmie. Cóż jeszcze mogę dodać. Chyba nie muszę rozczulać się nad Kilim, nie? Ej, serio. Na zwiastunach, na plakatach, zdjęciach itd. kompletnie nie zwracałam na niego uwagi. Ano zwykły krasnolud. A tu nagle, BAM, po obejrzeniu filmu, serducha w oczach i w końcu wiem, co prawie wszystkie dziewczyny w nim widzą. ^^

To chyba wszystko co chciałam napisać. Podsumowując - film bardzo mi się podobał, z chęcią wybiorę się na kolejne części. Troszeczkę nie podobało mi się to, że nadmiar efektów specjalnych przyćmił trochę klimat Śródziemia jaki zapamiętałam z LOTRa, ale postanowiłam nie porównywać tych dwóch filmów, bo to praktycznie dwie inne bajki są. Nie mnie jednak nie zanudziłam się na filmie, bo aktorzy mi na to nie pozwalali, nie zawiodłam się, bo wiedziałam, że skoro będą trzy części, to reżyser to i owo zmieni, ale czuję niedosyt. Po prostu czekam na kolejną część.

Taka jest moja skromna opinia o tym filmie, dziękuję.
Edytowane przez N dnia 20-02-2013 20:29
Wyślij prywatną wiadomość
!Milva F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2013 21:02
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1767
Ostrzeżeń: 0
Postów: 440
Data rejestracji: 09.02.13
Medale:
Brak

Myślę, że nie Hobbit nie pobije popularności słynnej trylogii. Władcy pierścieni to klasyka, Hobbit - miłe opowiadanie.
Sam fakt, że tak cienką książeczkę podzielili na trzy części odstręcza mnie od tej produkcji. Oczywiście obejrzę, ale z lekkim sceptycyzmem.
http://hogsmeade.pl/forum/viewthread.php?thread_id Wyślij prywatną wiadomość
~monia3437 F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 19-10-2013 21:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 413
Ostrzeżeń: 2
Postów: 105
Data rejestracji: 29.12.09
Medale:
Brak

Jejku, pokochałam Hobbita <3 film niesamowity, pełen emocji, bo książka też ma w sobie tyle uroku. Czekam z niecierpliwością na kolejną część, na którą wybiorę się na pewno. Ma w sobie wiele z papierowej wersji, ale bardziej oddaje charakter Bilba i krasnoludów. Są pewne nieścisłości, ale zobaczyć gobliny (czy jak oni się nazywali), które są niesamowicie wykreowane komputerowo. Wszystko ma w sobie magię, energię, żywotność.

Droga N. Zgadzam się z Toba w 100% !
__________________
Pozdrawiam was wszystkich. ; *

33.media.tumblr.com/5d68b232356dcaa3191703435cc4e23f/tumblr_n3d5rwmE751t7i914o3_500.gif

Edytowane przez monia3437 dnia 19-10-2013 21:44
Wyślij prywatną wiadomość
`Czarodziejka F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 20-10-2013 23:06
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11092
Ostrzeżeń: 0
Postów: 861
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal

Jestem wielką fanką Tolkiena, więc LOTR obejrzałam i przeczytałam kilka razy. "Hobbita" poznałam w gimnazjum (lektura z polskiego) i też mi się spodobał, ale nie tak jak LOTR.
Niemniej wiedziałam, że jak powstanie film, to wybiorę się do kina. Plan nie wypalił, ale dzięki koledze (Kuba - dzięki!), mogłam film obejrzeć.

Od razu mówię, że film bardzo mi się podobał. Była i akcja i humor i trochę refleksji i coś jeszcze. Działo się. Od początku zapałałam sympatią do Bilba (tego młodszego). Ucieszył mnie widok Froda, Galadrieli (której w książce nie ma) i już nie mogę się doczekać elfów z Mrocznej Puszczy (Legolas!).
Krasnoludy też fajnie wypadły. Są niscy, gburowaci i uparci. I tak ma być. Uważam, że są w porządku.
Już rezerwuję kasę i czas na drugą część w kinie.
Mimo, ze "Hobbit" ma wielu fanów, to jestem prawie przekonana, że nie pobije LOTR. Ale niech próbujeJęzyk
__________________

CRAZY WITCH TRIO!
Czarodziejka dark shadow Sailor Mars
Wyślij prywatną wiadomość
~Mniszka19Xd F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 21-10-2013 16:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1320
Ostrzeżeń: 1
Postów: 536
Data rejestracji: 03.06.10
Medale:
Brak

Powiem tak.Ja obejrzałam kiedyś jakąś tam część Władcy Pierścieni ale nie przypadła mi ta trylogia do gustu.Nie czułam pociągu do tego rodzaju fantasy.Choć bardzo lubię ten gatunek książek czy filmów jednak nie czułam ekscytacji oglądając film.Książek nigdy nie przeczytałam ale uważam,co do Hobbita,że jest super.Bardzo spodobał mi się film Hobbit:Niezwykła podróż.Dla mnie to uczta dla zmysłów.Byłam na to z klasą i oglądałam dwa razy w domu.Super.Książka nie przypadła mi do gustu ale film bardzo.Postacie ciekawe i orkowie i gobliny i tytani i elfy i krasnoludzi. Naprawdę.Bardzo ciekawe, wciągające.Zakończenie też fajne.I uważam ten film za świetnie wyreżyserowany.Reżyser dodał coś od siebie zresztą jak w każdym filmie,ale mnie przypadło do gustu.I też niecierpliwie czekam na czekam na Hobbita: Pustkowie Smauga Uśmiech
__________________
[color=#ffffff][big]http://historiafantasyczylikazdymaaniola.blogspot.com/

25.media.tumblr.com/tumblr_lthswym8Ma1r4ghkoo1_500.gif

6.asset.soup.io/asset/4161/6982_adb4_490.gif

asset-d.soup.io/asset/2092/0573_df25.jpeg

Edytowane przez Mniszka19Xd dnia 21-10-2013 16:24
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT