Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 305
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Insygnia Śmierci
»»» Wspomnienia Snape'a
Drukuj temat · Wspomnienia Snape'a
~Nika Potter F
Dodany dnia 05-12-2010 10:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 8
Ostrzeżeń: 1
Postów: 45
Data rejestracji: 01.12.10
Medale:
Brak

Dla mnie Severus Snape był dotychczas tajemnicą. Do puki nie skończyłam książki. Na internecie znalazłam wzmiankę ze na początku portret Snape'a nie wisiał w gabinecie dyrektora.Że Harry wyjawił całemu światu czarodziejów jaki był naprawde, wierny Dumbledore'owi. I że dzięki niemu (Harry'emu) portret Snape'a zawisł w gabinecie.
__________________
Syriusz Black <3

Dziś poczułam, że dementorzy byli blisko.....

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE
Wyślij prywatną wiadomość
~Eileen Prince F
Dodany dnia 13-12-2010 12:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 469
Ostrzeżeń: 0
Postów: 118
Data rejestracji: 10.12.10
Medale:
Brak

Od "Kamienia Filiozoficznego" Severus był bardzo..taki...inny niż reszta. Niby dobry,chciał dobrze,ale jednak nie do końca.
Z całego HP jest moim ulubionym bohaterem.
Dodatkowo jego wspomnienia..niektóre było nawet przykro czytać..Żal mi się go w niektórych momentach okropnie robiło..Płacze
Biedny Severus...Nie zasłużył na taką śmierć.Nie zasłużył na takie okropne życie..Współczuje mu Smutny
__________________________
My life is Magic...
My obsession is Severus Snape...
Remember drogi Gościu .


Severus Snape-Slytherin Master
www.under-your-spell.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~fantastic F
Dodany dnia 13-12-2010 12:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 465
Ostrzeżeń: 0
Postów: 95
Data rejestracji: 09.07.09
Medale:
Brak

Od początku był postacią zagadkową, ale ujmującą. Ja wierzyłam w to, że nie jest śmierciożercą chociaż po przeczytaniu 6 części uznałam go za zdrajcę po przeczytaniu rozdziału "Opowieść Księcia" (który jest jednym z najlepszych rozdziałów w książce) stwierdziłam że był dobrym człowiekiem, którego los pokarał względem miłości. Widział w Harrym tylko Jamesa a szczerze mówiąc on był tak podobny z charakteru do matki ale nie zauważył tych cech bo sam nie chciał. Szkoda mi go, gdyż niepotrzebnie zginął, ale sądze że gdyby przeżył wszyscy myśleliby że jest okropny.
Wyślij prywatną wiadomość
~Kate Black F
Dodany dnia 13-12-2010 16:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 61
Ostrzeżeń: 0
Postów: 37
Data rejestracji: 02.12.10
Medale:
Brak

Jego wspomnienia serio były smutne, nie zasłużył na taką śmierć,był moim i zgodzę się że wielu innych fanów najlepszym bohaterem Płacze
__________________
ja i tylko ja
Wyślij prywatną wiadomość
~Emily Riddle F
Dodany dnia 13-12-2010 17:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Woźny Hogwartu
Punktów: 954
Ostrzeżeń: 0
Postów: 108
Data rejestracji: 01.01.09
Medale:
Brak

Na początku nie bardzo trawiłam Snape'a ze względu na jego niesprawiedliwy sposób oceniania i podejście do uczniów. Ale z książki na książkę dowiadywaliśmy się o nim coraz to nowych i ciekawych rzeczy. Moment śmierci Snape'a był... naprawdę bardzo smutny. Nie sądziłam, że będzie mi go aż tak żal. A jego wspomnienia? No cóż.. dowiedzieliśmy się z nich o uczuciu, jakie żywił do pani Potter, o jego "misji podwójnego szpiega" i o tym, jakim naprawdę był człowiekiem. Mimo iż, Harry był synem Jamesa - znienawidzonego przez Snape'a, to Snape bronił go i nawet pomagał mu (chodzi mi o podrzucenie miecza Gryffindora). Robił to wszystko z miłości do Lily. Czyż to nie jest słodkie? ;] Jego wspomnienia są bardzo wzruszające i zmieniają zupełnie zdanie o tym człowieku.
__________________
Goł, goł, Slytherin!

Mega pozdro dla: Rass, mool, Enchanted i ofc dla Ciebie, drogi Gościu


Emily;*
Wyślij prywatną wiadomość
~Sophia F
Dodany dnia 22-01-2011 15:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1427
Ostrzeżeń: 0
Postów: 411
Data rejestracji: 09.01.11
Medale:
Brak

Wcześniej nie miałam o nim zdania, był sobie bo był i mi jakoś nie przeszkadzał, ale po tym rodziałe było mi go strasznie żal...
Wyślij prywatną wiadomość
~Eisblume F
Dodany dnia 22-01-2011 16:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 1
Postów: 290
Data rejestracji: 04.05.10
Medale:
Brak

Od samego początku nie lubiłam Snape'a. Szczególnie denerwowała mnie jego niesprawiedliwość i to, że wyżywał się na Harrym. Dopiero po przeczytaniu rozdziału pt. "Opowieść Księcia" całkowicie zmieniłam o nim zdanie. Bardzo wzruszyły mnie wspomnienia Severusa, można było zobaczyć ile zaryzykował by chronić syna kobiety, której nigdy nie przestał kochać. Moim ulubionym momentem jest ten, gdy Snape pokazuje Albusowi swojego patronusa.
__________________
"Tak, Harry, jesteś prawdziwym panem śmierci, ponieważ prawdziwy jej pan nigdy przed nią nie ucieka. Godzi się z tym, że musi umrzeć, i wie, że są o wiele gorsze rzeczy od umierania."

"Harry Potter i Insygnia Śmierci'' <333
Wyślij prywatną wiadomość
~hermionkaaa91 F
Dodany dnia 22-01-2011 17:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 241
Ostrzeżeń: 1
Postów: 109
Data rejestracji: 03.01.11
Medale:
Brak

po przeczytaniu rozdziału ze wspomnieniami wiadomo już czemu Snape był taki zimny i szorstki dla otoczenia , a najbardziej wobec Harrego...

on kochał Lilly nawet jak jej już nie było
strasznie mi go żal bo zawsze miał '' pod górkę ''


__________________
- I znowu zmierzch - zamruczał pod nosem.
- Kolejny dzień dobiega końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc".



Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Eileen Prince F
Dodany dnia 22-01-2011 18:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 469
Ostrzeżeń: 0
Postów: 118
Data rejestracji: 10.12.10
Medale:
Brak

Ja od samego początku wręcz bałam się Severusa. Jak czytałam książkę,to jeszcze pół biedy,ale jak pierwszy raz jako mała dziewczynka poszłam do kina na "HP1" i zobaczyłam Alana Rickmana w peruce z czarnymi do ramion włosami i w tej szacie...wtedy do dopiero wpadłam w panikę..!
Możecie się ze mnie śmiać,ale wtedy naprawdę się go panicznie bałam.
Ale nie..nigdy nie miałam o nim złego zdania. Nie był mi obojętny,ale nie przejmowałam się jakoś nim nie wiadomo jak..
Przeczytałam "Insygnia Śmierci"..I od razu zwrot o 180 stopni. Moje myślenie stało się zupełnie inne niż doczesne.
Zniknął strach,pojawiło się zrozumienie.
Wiedziałam od samego początku,że jego zachowanie ma jakieś głębsze podłoże. Że nie bez przyczyny jest taki,lekko mówiąc,nie miły dla Harry'ego i innych.
I się dowiedziałam..Cóż..Trochę jest mi smutno że to wszystko przybrało taki a nie inny obrót. Severus do końca życia pozostał człowiekiem nieszczęśliwym.Ale z drugiej strony to piękne,że choć Lily nie żyła,On i tak ją kochał. Do końca swoich dni. To wzruszające,że szczególnie ktoś taki,jak Severus potrafił kochać i udowodnił,że nie jest tylko tym oziębłym Snape'em.
__________________
i52.tinypic.com/oggymb.jpg

I'm not a hero..
I don't do good..
It's not in me...


My life is Magic..
My obsession is Severus Snape...
Remember this, drogi Gościu ...


I'm a tragic hero
in this game called life.
My changes go to zero,
but I always will survived...!


squiby.net/view/6626793.png
www.under-your-spell.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Draculina F
Dodany dnia 24-01-2011 19:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 223
Ostrzeżeń: 1
Postów: 184
Data rejestracji: 22.01.11
Medale:
Brak

Postać Snape dała dużo do myślenia...Choć z książki nakoniec dowiadujemy się że był dobry.Snape okazał się szlachetny,umierając zobaczył oczy Harrego oczy takie jakie Lily jego najwiękrzej miłości
Dumbledore to wiedział Harry zobaczył Snape z młodych lat...

__________________
- Me serce leży w Slytherinie ten który tego niewie niech ginie...

Pozdrowienia dla każdego kto mnie pozdrawia, wszystkich moich przyjaciół i tych którzy komentują moje posty Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~bloomix F
Dodany dnia 24-01-2011 19:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 617
Ostrzeżeń: 0
Postów: 146
Data rejestracji: 22.01.11
Medale:
Brak

Z jego wspomnień najbardziej lubię kiedy pierwszy raz spotkał się Lily, wtedy się wydawał taki... ludzki, podobało mi się jeszcze to wspomnienie kiedy pokazał Dumbledorowi swojego pattonusa. Pamiętam, że wtedy prawie się poryczałam ;D Haha, ja wgl na końcu każdego Harry'ego Pottera ryczałam ;p
__________________

"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
Wyślij prywatną wiadomość
~lilyy F
Dodany dnia 29-09-2011 09:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 488
Ostrzeżeń: 1
Postów: 143
Data rejestracji: 20.08.11
Medale:
Brak

Wspomnienia Snape'a . To jest taki ... em jak to powiedzieć , taki bardzo szokujący , wzruszający , emocjonujący rozdział tej książki. Boże , jak ja się przy nim popłakałam ! A na filmie ! Przecież ja nic nie widziałam przez te łzy ! Ale to było takie smutne , tragiczne ... Severus kochał Lily . Poświęcił życie aby pomóc Harry'emu . Tak , to niezwykła odwaga , tak jak Snape być podwójnym agentem .
Och , to jest naprawdę takie smutne ...
Najlepszymi momentami było dla mnie :
- Co mi dasz w zamian Severusie ?
- W zamian ? Wszystko
( trochę skróciłam , chodzi o to ,że Severus chciał aby Dumbledore uratował Lily ).
albo
- To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbledore.
- A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca? - Jego losem? r11; wykrzyknął Snape. r11; ExPecto patronum! [...]
- Przez te wszystkie lata?...
- Zawsze.

A w filmie było jeszcze lepiej ! Tak płakałam gdy Snape zobaczył martwą Lily przytulił ją i płakał ...
....
__________________
"Moja mama uwielbiała sezon pożarów. Kazała mi decydować, co bym zabrała, uciekając. Mówiła, że ludzie dzielni nie zabraliby nic. "

Pozdrawiam Cię
data1.whicdn.com/images/93951596/large.gif
[chętnie popiszę z jakimś Potteromaniakiem]
Wyślij prywatną wiadomość
~Ridlovaaa F
Dodany dnia 03-10-2011 16:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 122
Ostrzeżeń: 3
Postów: 120
Data rejestracji: 17.09.11
Medale:
Brak

No zawsze dla mnie był wrednym nietoperzem, ale po tym rozdziale okazało się, że jest wrażliwyPłaczePłacze
__________________
Ron -Ile za to?
Fred- 5 galeonów
Ron- A jak dla mnie?
Fred- 5 galeonów
Ron- Przecież jestem waszym bratem!
Fred- Aaa... to 10 galeonów

Edytowane przez Czarownica24 dnia 03-10-2011 16:05
Wyślij prywatną wiadomość
~Kasiulag F
Dodany dnia 03-10-2011 16:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 42
Ostrzeżeń: 1
Postów: 30
Data rejestracji: 29.09.11
Medale:
Brak

Oijej.?Dla mnie Severus Był najlepszy (I jest). Mimo taki wredny a jednak taki cool i wrażliwy. Na ale jak umierał i te jego wspamnienia to po książce to cała się dygotałam trzęsłam i byłam bliska płaczu a na filmie to w tych momętach co wyżej to mi no.... poarostu łzy sały w iczach. Bidny Severus. Nie zasłużył na taką śmierc . No ale ja go podziwiam za tą miłość do Lily. Czytałam w necie że ostatnie co zobaczył przed śmiercią to oczy swej ukochanej. Bo Harry na niego spojrzal A ten tekst mnie rozwala tak jakbym kroiła cebule:
,,Zielone oczy napotkały czarne i nagle z tych czrnych coś zniło. Jego ręka opadła z głuchym łoskotam. Snape juz więcej się nie poruszył'' Chlip chlip. Jak ktoś lubi Severusa tak jak ja to zapraszam do znajomych. A prpopos Severus urodził się 9.stycznia.1960 i zmarł 1 . maja .1998 mają TYLKO 38 lat. Buuuuuu!!!!!!! Chlip Chlip.A na koniec Sev to zwykły skrót od Severus tak jak Al to skrót od Albus.
Wyślij prywatną wiadomość
~Isabell F
Dodany dnia 03-10-2011 17:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 107
Ostrzeżeń: 0
Postów: 22
Data rejestracji: 15.06.11
Medale:
Brak

Cóż, Severus Snape był osobą dosyć mroczną Oczko Szkoda mi go, bo kochał dziewczynę, która wybrała jego największego wroga, ale jak by na to nie patrzeć to on sam był za to odpowiedzialny. W końcu Lily mówiła mu żeby nie dołączał do Voldemorta, a ten nie posłuchał. Ale mimo wszystko współczuję mu... Musiał cierpieć przez całe życie a do tego miał świadomość, że w większości to jego wina ;/ Moje ulubione fragmenty z jego wspomnień to to, jak Dumbledore go pyta co da w zamian za ochronę Lily, lubię też fragment jak wyczarowuje swojego patronusa, ale zdecydowanie najbardziej uwielbiam fragment jak po raz pierwszy spotyka Jamesa i Syriusza w pociągu Oczko Mam do Huncwotów jakiś sentyment... To moje najukochańsze postacie Oczko Nawet Peter mimo zdrady Rozbawiony
__________________
-Gdzie Diabeł nie może...
-Ja już tam byłam!
the-secret-of-hogwarts.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~nattso F
Dodany dnia 09-10-2011 19:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 179
Ostrzeżeń: 0
Postów: 89
Data rejestracji: 08.10.11
Medale:
Brak

Od początku tj. od "Kamienia Filozoficznego" interesowała mnie postać Severusa Snape'a. Kiedy przeczytałam Isygnia, było mi bardzo smutno z powodu jego śmierci... Do końca był wierny dobrej stronie.
__________________
[alt]"...Może jest, a może go nie ma, ale pozostaje faktem, że potrafi poruszać się szybciej niż Severus Snape, gdy mu się zagrozi szamponem."[/alt]
''...Aby zgubę odzyskać, masz tylko godzinę, Której nie przedłużymy choćby i o krztynę...''

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !
Wyślij prywatną wiadomość
~Seva F
Dodany dnia 15-10-2011 19:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1036
Ostrzeżeń: 1
Postów: 335
Data rejestracji: 18.09.11
Medale:
Brak

Ja czytając jego wspomnienia (choćby nie wiem, który raz) zawsze się wzruszam nad tym, jakie on miał smutne życie; i za każdym razem jestem zła na Rowling, że go uśmierciła ZdenerwowanyZdenerwowanyZdenerwowany
__________________
"The mind is not a book, to be opened at will and examined at leisure" - Severus Snape

Pozdrawiam Cię drogi Gościu

Oraz zapraszam do bardo ciekawej opowieści o bratanicy Bellatrix Lestrange, córce Hermiony Granger, oraz dziecku Severusa Snape'a Oczko
klik-->http://hogsmeade....ad_id=5645 klik<---


Od głupoty Gryfonów
Od kretynizmu Puchonów
i od przemądrzałości Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

dulcyneabest.blox.pl/resource/snape.jpg
<3

- Profesorze Snape? - Harry stał przy swoim miejscu i jakoś dziwnie się uśmiechał.
- Tak, Snape? - odparł zapytany.
Harry rozejrzał się, upewniając, czy wszyscy słuchają.
- Chciałem tylko podziękować, ojcze.
I usiadł.
A wraz z nim kilka ciał uderzyło o podłogę. Może więcej niż kilka. Minerwę złapał Albus, a Sinistra wymsknęła się z rąk Flitwicka.
-To było dobre, panie Snape.
- Wiem. I myślę, że szybko się przyzwyczaję.

Kilka kolejnych osób przywitało się z podłogą. Ron był jedną z nich, a Hermiona tylko się uśmiechnęła, wylewając na niego wodą. Teraz wszystko miało być już dobrze.

~"Mroczny Znak" -Zilidya



"Zawsze
czułam się
jak obca osoba
gdy byłam dzieckiem"
Wyślij prywatną wiadomość
~matheus F
Dodany dnia 21-10-2011 20:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 163
Ostrzeżeń: 2
Postów: 152
Data rejestracji: 24.07.11
Medale:
Brak

jak czytałem Insygnie Śmierci to aż nie chciało mi się wierzyć w to co czytałem.
__________________
,,komnata tajemnic została otwarta,,
Wyślij prywatną wiadomość
~Nuttella F
Dodany dnia 21-10-2011 21:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 735
Ostrzeżeń: 0
Postów: 258
Data rejestracji: 21.07.11
Medale:
Brak

Hueh, zrobiłam taki sam temat, tyle że o filmie. W każdym razie było to bardzo wzruszające, piękne a zarazem.... zabrakło mi słów! Kiedy czytałam nie miałam pojęcia,że to mogło się tak skończyć.
__________________
Heavy metal and rock forever!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Dagamara18 F
Dodany dnia 22-10-2011 08:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 688
Ostrzeżeń: 0
Postów: 284
Data rejestracji: 02.10.11
Medale:
Brak

Dla mnie też te wspomnienia były wielkim zaskoczeniemUśmiechNigdy nie myślałam że Snape może ukrywać swoje prawdziwe strony ale bardzo się wzruszyłam na tym.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT