Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 259
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Czas Honoru
Oglądacie "Czas Honoru"?
Tak Tak 67%[12 głosów]
Nie Nie 33%[6 głosów]
Głosów ogółem : 18
Drukuj temat · Czas Honoru
~Bellatrix11227 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 28-05-2011 18:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 658
Ostrzeżeń: 1
Postów: 218
Data rejestracji: 12.02.11
Medale:
Brak

Sami wybrali los straceńców. Wracali z Zachodu do piekła okupowanej Polski, żeby tu walczyć. Zginął co trzeci z tych, którzy dotarli do kraju. "Czas honoru" jest opowieścią o losach grupy młodych polskich oficerów - tzw. "cichociemnych" skoczków - zrzuconych na teren okupowanej Polski 16 lutego 1941 roku. "Cichociemni" to nazwa, która powstała wśród żołnierzy polskich w Szkocji na tajnych kursach dywersji dla kandydatów do służby w kraju. Określała trafnie jej cel: konspiracyjną walkę z Niemcami i specyficzny sposób włączenia się do niej - tajny przerzut samolotem i nocny skok na spadochronie, akcje szpiegowskie i dywersyjne.W serialu, twórcy pokażą losy kuliku takich bohaterów - Bronka Woyciechowskiego (Maciej Zakościelny), Michała (Jakub Wesołowski), Czesława (Jan Englert) i Władka Konarskich (Jan Wieczorkowski), Janka Markiewicza (Antoni Pawlicki) oraz ich najbliższych i przyjaciół. Głównym wątkiem 13-odcinkowej produkcji będzie uwięzienie Władka Konarskiego na Pawiaku oraz realizowany przez Niemców misterny plan stworzenia fikcyjnej organizacji niepodległościowej, która przenika do struktur prawdziwego podziemia AK-owskiego. - źródło filmweb

Chciałabym poznać wasze opinie na temat tego serialu. Według mnie, jest jak na razie jednym z najlepszych polskich produkcji. Ukazuje młodych ludzi, którzy gotowi są umrzeć za wolną Polskę.
__________________
[img]http://cfile2.uf.tistory.com/image/160A854B4E5001FE1055FB[/img]
Wyślij prywatną wiadomość
~Sophia F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 01-06-2011 16:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1427
Ostrzeżeń: 0
Postów: 411
Data rejestracji: 09.01.11
Medale:
Brak

Bardzo lubię ten serial, a jesienią ma być nowa seria, jak na razie wszystko zakończyło się zagadkowo...
Wyślij prywatną wiadomość
~SevLily35 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 01-06-2011 17:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 219
Ostrzeżeń: 3
Postów: 165
Data rejestracji: 13.02.11
Medale:
Brak

Nie lubię serialu, nie kręcą mnie takie klimaty... Zdecydowanie wolę serial TVP "Ranczo".
__________________
Pozdrowienia dla Stivi i dla Albus_Dumbledore
Inne osoby, które pozdrawiam: Adriene, Effy, Sailor Mars, Lady House, fanka98, Anchelee, LilyPotter, RazorBMW, oraz wszystkich, którzy pozdrawiają mnie!!!

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"

"- A co mi dasz w zamian, Severusie?
- W zamian?... [...] Wszystko."


"Czemu cię martwi Sam-Wiesz-Kto? Zatroszcz się lepiej o Q-PY-BLOK. Powszechne zatwardzenie ściskające siedzenie."
;-)


"- Albusie Severusie - powiedział tak cicho, że nie usłyszał tego nikt prócz Ginny, a ona taktownie udała, że macha ręką do Rose, która już wsiadła do wagonu - nosisz imiona po dwóch dyrektorach Hogwartu. Jeden z nich był Ślizgonem i prawdopodobnie najdzielniejszym człowiekiem, jakiego znałem."
Wyślij prywatną wiadomość
~Laufey F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 01-06-2011 18:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5205
Ostrzeżeń: 0
Postów: 677
Data rejestracji: 15.05.10
Medale:
Brak

Oglądałam parę odcinków, zaintrygowały mnie. Jest to bardzo ciekawy, pełen zwrotów akcji serial. Uważam, że jest to jeden z najlepszych serialów polskich ( swoją drogą ile można oglądać perypetie np. M jak miłość?...). Zwłaszcza lubię Michała ;P.
__________________
i47.tinypic.com/2quj72s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Paula13 F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 06-06-2011 18:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 597
Ostrzeżeń: 0
Postów: 54
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Kocham ten serial. Dosłownie. Innych nie oglądam, bo mnie po prostu nudzą. Ten jest inny, ciekawy i wciągający. Obejrzałam wszystkie odcinki, chociaż muszę się przyznać, że zaczęłam oglądać dopiero w tym roku, kiedy TVP zaczęła emitować powtórki. Strasznie mnie zaciekawiła tematyka serialu, polubiłam bohaterów i w napięciu oglądałam każdy odcinek.
Moim ulubionym bohaterem jest zdecydowanie Janek. Uwielbiam go Rozbawiony Nie znoszę za to Wandzi, która początkowo denerwowała mnie tym, że Warszawa była okupowana, niektórzy ludzie wręcz bali się wychodzić z domów, a ona całymi dniami przesiadywała w kawiarni. Gdy trafia na Pawiak, picie kawy się skończyło, ale i tak mnie strasznie irytowała.
Już nie mogę się doczekać czwartej serii, ale boję się, że scenarzyści postanowią uśmiercić któregoś z głównych bohaterów, albo, o zgrozo!, wszystkich. Marzy mi się jakieś szczęśliwe zakończenie, no ale... Poczekamy, zobaczymy.
__________________
i424.photobucket.com/albums/pp326/twilightchic/Damon-Salvatore-damon-salvatore-15952720-374-211.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Madeleine F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 06-06-2011 20:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 110
Ostrzeżeń: 0
Postów: 43
Data rejestracji: 05.06.11
Medale:
Brak

serial jest świetny ! taki ... prawdziwy Uśmiech nie raz się na nim wzruszyłam , naprawdę piękna produkcja
__________________
"Będę Cię kochać do końca życia. A jeżeli jest coś potem, będę Cię kochać także po śmierci."
Wyślij prywatną wiadomość
`Czarodziejka F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 27-06-2011 16:09
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11092
Ostrzeżeń: 0
Postów: 861
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal

Jak to możliwe, że nie widziałam wcześniej tego tematu?

Mój ulubiony polski serial. Takie właśnie są najlepsze. Nie to, co te tasiemce typu "m jak miłość" czy "Klan". W "Czasie Honoru" pokazane są prawdziwe realia i życie ludzi, którzy musieli jakoś sobie radzić w okresie wojny.
Oglądałam każdy odcinek wszystkich trzech serii i z niecierpliwością oczkuję na czwartą.
__________________

CRAZY WITCH TRIO!
Czarodziejka dark shadow Sailor Mars
Wyślij prywatną wiadomość
~Bellatrix11227 F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 09-07-2011 14:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 658
Ostrzeżeń: 1
Postów: 218
Data rejestracji: 12.02.11
Medale:
Brak

Paula13 napisał/a:
Kocham ten serial. Dosłownie. Innych nie oglądam, bo mnie po prostu nudzą. Ten jest inny, ciekawy i wciągający. Obejrzałam wszystkie odcinki, chociaż muszę się przyznać, że zaczęłam oglądać dopiero w tym roku, kiedy TVP zaczęła emitować powtórki. Strasznie mnie zaciekawiła tematyka serialu, polubiłam bohaterów i w napięciu oglądałam każdy odcinek.
Moim ulubionym bohaterem jest zdecydowanie Janek. Uwielbiam go Rozbawiony Nie znoszę za to Wandzi, która początkowo denerwowała mnie tym, że Warszawa była okupowana, niektórzy ludzie wręcz bali się wychodzić z domów, a ona całymi dniami przesiadywała w kawiarni. Gdy trafia na Pawiak, picie kawy się skończyło, ale i tak mnie strasznie irytowała.
Już nie mogę się doczekać czwartej serii, ale boję się, że scenarzyści postanowią uśmiercić któregoś z głównych bohaterów, albo, o zgrozo!, wszystkich. Marzy mi się jakieś szczęśliwe zakończenie, no ale... Poczekamy, zobaczymy.



Zgadzam się z tobą w 100 %. Wandzia jest taka irytująca, a co od Janka to też go bardzo lubię. On i jego "Serwus panowie" Uśmiech Również mam nadzieję że nie uśmiercą wszystkich głównych bohaterów.
__________________
[img]http://cfile2.uf.tistory.com/image/160A854B4E5001FE1055FB[/img]
Wyślij prywatną wiadomość
~MissWeasley F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2011 15:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 844
Ostrzeżeń: 0
Postów: 283
Data rejestracji: 12.08.11
Medale:
Brak

Zdecydowanie najlepszy polski serial. :) Czas Honoru porusza, według mnie, najciekawszy i najstraszniejszy okres historii. Jeśli chodzi o mój gust to jest strzał w dziesiątkę. :)
__________________
img836.imageshack.us/img836/6403/oliver2.png
"Przysięgam uroczyście, że knuję coś niedobrego"
Wyślij prywatną wiadomość
~Dagamara18 F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 27-11-2011 17:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 688
Ostrzeżeń: 0
Postów: 284
Data rejestracji: 02.10.11
Medale:
Brak

Oczywiście najlepszy serialUśmiechPrzedstawia moją ulubioną tematykę historyczną kiedy to młodzi ludzie zamiast cieszyć się życiem musieli walczyć o wolność ojczyzny.Jak narazie wszystkie serie objerzałam i jestem bardzo zadowolona.Moim ulubionym bohaterem jest Włodek najbardziej dojrzały ze wszystkich zawsze walczy i pokazał odwagę ratując małego chłopca przed śmiercią by sam mógł zostać ukarany pobytem w Pawiaku.Wanda nawet jest ok chociaż moim zdaniem lepszą aktorką wcielającą sie w tą role była Maja ostaszewska.Kiedy oglądam ten serial zawsze marzę by przenieś się kiedyś w takie czasy .Polecam wszystkim gdyż dzięki temu serialowi możecie się wiele nauczyćJęzyk
Wyślij prywatną wiadomość
~Therion F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 27-11-2011 17:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1016
Ostrzeżeń: 0
Postów: 451
Data rejestracji: 03.07.11
Medale:
Brak

Wciągający serial, ale nie oglądam go ,,nałogowo".
Pochwalę się, ze mój Wuefista tam grał rolę Rozbawiony
Historia ciekawa, poruszająca, przedstawiająca realia Polski w okresie wojny. Naprawdę warty obejrzenia.
__________________
Hear The Sound
The Angel Come Screaming.

__
Pozdro Dla Ziomali Rozbawiony
Killjoys!
MAKE
SOME
NOISE



Scabior <3
http://huncwoci-marauders.blog.onet.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2012 16:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

Strasznie smutny serial, ale muszę przyznać, choć nie wiem dlaczego, że kręcą mnie takie rzeczy. Zauważyłam to już od dawna, że bardzo lubiłam siedzieć i czytać książki wojenne, oglądać filmy o tej tematyce, a "Czas Honoru" jest naprawdę wspaniały.

Dodane 1.02.2012:
Lubię "Czas Honoru", bo uwielbiam tematykę wojenną. Ciekawe momenty, w ogóle czasem się aż boję, kiedy np. zabrali kogoś na Pawiaka
Edytowane przez raven dnia 06-09-2013 19:48
Wyślij prywatną wiadomość
~Charlie F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 19-11-2012 16:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2595
Ostrzeżeń: 2
Postów: 503
Data rejestracji: 06.11.11
Medale:
Brak

Widziałem kilka razy to i muszę przyznać , że bardzo ciekawy serial . Akurat lubię filmy wojenne , a tutaj podoba mi się fajny rozwój każdej akcji .
__________________
25.media.tumblr.com/tumblr_m9h9vqEDFt1r217qeo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Little_Black F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 25-07-2013 19:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 653
Ostrzeżeń: 0
Postów: 127
Data rejestracji: 31.05.13
Medale:
Medal

Według mnie jeden z najlepszych polskich seriali. Opowiada on o wojnie, a to jeden z moich ulubionych tematów filmów seriali i książek. Oglądałam go już od pierwszego sezonu i z niecierpliwością czekam na szóstą.
Podobała mi się szczególnie rola Janka i Karola Ryszkowskiego. W ogóle to aktorzy ( przynajmniej większość) dobrze odegrali swoją rolę.
__________________
Podróż nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy


(...)Posiadam wiarę w niemożliwą moc
Potrafię jeśli chcę rozświetlić mrok(...)


media3.giphy.com/media/ldkpecfFafKuY/200_s.gif






"I want someone who love me like Snape loved Lily."
http://lubimyczytac.pl/profil/274876/agata-black Wyślij prywatną wiadomość
~kakat40 F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 06-09-2013 19:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 505
Ostrzeżeń: 0
Postów: 52
Data rejestracji: 08.08.13
Medale:
Medal

Uwielbiam ten serial. Jest w nim rewelacyjna fabuła Uśmiech na ogół nie lubię i nie oglądam filmów/seriali o tematyce wojennej itp. ale "Czas honoru" jest wyjątkiem Uśmiech Polecam każdemu!
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 06-09-2013 19:56
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Bardzo dobrze zrealizowany serial, który dokładnie opisuje realia tamtych lat. Z tym, że mi bardziej podobały się późniejsze sezony - kiedy to "wybawiciele ze Wschodu" zaczęli przerastać w metodach przesłuchań kolegów po fachu z Gestapo. Ci niezłomni - zwani potem "Żołnierzami Wyklętymi" nie złożyli broni w 1945. Dla nich najbardziej tragiczne momenty dopiero nastawały...

Lubię najbardziej grę Janka Wieczorkowskiego oraz Macieja Zakościelnego. Bohaterowie, w których się wcielili są dobitnym przykładem męstwa Polaków w najtrudniejszym dla nich okresie.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Sahem F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 06-09-2013 20:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 919
Ostrzeżeń: 0
Postów: 190
Data rejestracji: 26.08.11
Medale:
Brak

Nie oglądam, tak z zasady (nie lubię polskich produkcji, z małymi wyjątkami).
Zdarzyło mi się widzieć może ze dwa, trzy odcinki. Powiem tak. Przede wszystkim nie podoba mi się tematyka (II wojna światowa i te sprawy to nie dla mnie).
Nie powiem, żeby serial był zły, bo to ciężko powiedzieć po dwóch odcinkach. Chociaż na pewno to nie jest kolejne "coś" w stylu "M jak miłość", czy innych telenowel.
Plus za zdjęcia, bo te są całkiem dobre.
__________________
http://www.obliviate.wxv.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Morgana F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2014 10:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 310
Ostrzeżeń: 0
Postów: 74
Data rejestracji: 30.06.14
Medale:
Brak

Uwielbiam go, to jedyny taki polski serial, który zachwyca swą fabułą.

SevLily35 napisał/a:
Nie lubię serialu, nie kręcą mnie takie klimaty... Zdecydowanie wolę serial TVP "Ranczo".


Haha, to brzmi jak nonsens. Oglądałam Ranczo, ale moim zdaniem nie może się nawet równać z Czasem Honoru. Takie jest moje zdanie, ale oczywiście każdy ma swój gust :).

Obecnie na antenie dwójki emitowany jest 7 sezon i powiem szczerze, że czuję lekki niedosyt. Miałam nadzieję, że będzie to najlepszy sezon, ale cóż, żaden nie będzie się równał z sezonem 3! Tam to dopiero się działo. Niemniej uważam jednak, iż 7 sezon o Powstaniu Warszawskim będzie miał swój urok. Nawet już ma, tylko... spodziewałam się może czegoś ciut lepszego. Jeśli chodzi o moje ulubione postacie, są to: Michał, Janek, Celina, Krawiec, Bambo, Wilk, Rainer, Pabst, Halbe (3 i 2 sezon) oraz Tadeusz (3 sezon). Nawet Niemców da się lubić w tym serialu. Ogólnie ekranizacja pokazuje losy młodych żołnierzy podczas II wojny światowej. Czasem, jak tak oglądam ten serial to też bym chciała walczyć w szeregach Armii Krajowej w tamtych czasach.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT