Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 119
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Jak wyobrażacie sobie postacie z serii o Harrym Potterze?
Drukuj temat · Jak wyobrażacie sobie postacie z serii o Harrym Potterze?
~dastanblack3000 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 29-05-2011 14:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1481
Ostrzeżeń: 0
Postów: 435
Data rejestracji: 29.05.11
Medale:
Brak

No właśnie jak wyobrażaliście albo wciąż wyobrażacie sobie książkowego Harry'ego, Hermionę i innych? I czy waszym zdaniem wszyscy aktorzy pasują do swoich ról?
Edytowane przez mooll dnia 03-04-2013 22:48
Wyślij prywatną wiadomość
~Zidel F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 29-05-2011 15:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 21
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 30.12.09
Medale:
Brak

Moje wyobrażenia są nawet podobne do filmu i myślę, że aktorzy są dobrze dopasowani.
Wyślij prywatną wiadomość
~fanka98 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 29-05-2011 15:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5238
Ostrzeżeń: 3
Postów: 775
Data rejestracji: 16.03.11
Medale:
Brak

Ja najpierw zaczęłam od filmu, więc nie mogę się tak do końca wypowiedzieć. Ale teraz po przeczytaniu i po pooglądaniu wszystkich części( prócz cz. 2 IŚ) wydaje mi się, że chyba wszyscy aktorzy są dobrze dopasowani Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~SevLily35 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 29-05-2011 16:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 219
Ostrzeżeń: 3
Postów: 165
Data rejestracji: 13.02.11
Medale:
Brak

Moim zdaniem wszyscy, oprócz Lupina. Jego wyobrażałam sobie troszeczkę inaczej. Pozostali nawet pasują.
__________________
Pozdrowienia dla Stivi i dla Albus_Dumbledore
Inne osoby, które pozdrawiam: Adriene, Effy, Sailor Mars, Lady House, fanka98, Anchelee, LilyPotter, RazorBMW, oraz wszystkich, którzy pozdrawiają mnie!!!

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"

"- A co mi dasz w zamian, Severusie?
- W zamian?... [...] Wszystko."


"Czemu cię martwi Sam-Wiesz-Kto? Zatroszcz się lepiej o Q-PY-BLOK. Powszechne zatwardzenie ściskające siedzenie."
;-)


"- Albusie Severusie - powiedział tak cicho, że nie usłyszał tego nikt prócz Ginny, a ona taktownie udała, że macha ręką do Rose, która już wsiadła do wagonu - nosisz imiona po dwóch dyrektorach Hogwartu. Jeden z nich był Ślizgonem i prawdopodobnie najdzielniejszym człowiekiem, jakiego znałem."
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Bellatriks F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 29-05-2011 16:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2508
Ostrzeżeń: 0
Postów: 934
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Trochę inaczej wyobrażałam sobie Dolores Umbridge i Remusa Lupina, ale tak poza tym to reszta postaci nie kłoci się z moimi wyobrażeniami. Są dopasowane idealnie do książek, i fajnie by było, gdyby też w innych filmach na podstawie książek postacie były tak dopasowane jak w ''Harrym Potterze''.
__________________
''...zło i ból to moi najlepsi przyjaciele - nigdy mnie nie opuszczą...''

Ludzie na świecie dzielą się na głupich i jeszcze głupszych - dla mnie stworzono oddzielną kategorię - jestem po prostu sobą.
Ludzie często mówią mi, że mam głowę na karku, a ja odpowiadam na to: ''Przecież każdy ma głowę na karku. Wyobrażasz sobie, żeby głowa mogła być gdzieś indziej?''
Mówią o mnie ''córka diabła'' - temu nie zaprzeczę ani ja, ani ktos, kto mnie dobrze zna Język .
Pozdrawiam wszystkich tych, którzy mnie pozdrawiają Język
Wyślij prywatną wiadomość
~Meredith F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 05-06-2011 07:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 8
Ostrzeżeń: 0
Postów: 7
Data rejestracji: 04.06.11
Medale:
Brak

Moje wyobrażenia zostały spełnione. Naprawdę, aktorzy są dopasowani w 100%. Lepiej być nie mogło.
Wyślij prywatną wiadomość
~Laufey F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 05-06-2011 09:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5205
Ostrzeżeń: 0
Postów: 677
Data rejestracji: 15.05.10
Medale:
Brak

Moim zdaniem, Trójca została idealnie odwzorowana zwłaszcza przez Dana i Emmę. I oczywiście rola Toma została doskonale dopasowana do książkowego Dracona. Jedna postać, która nie pasuje mi do opisu i trochę odstaje od książki to Lupin, jak nadmieniły osoby nademną. Wyobrażałam sobie go trochę inaczej, zwłaszcza ze względu na jego kompleks, w filmie został przedstawiony za bardzo... hmmm... łagodnie. Pozostałe postacie pasują w 100% do opisów książkowych.
__________________
i47.tinypic.com/2quj72s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Anar0207 F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 05-06-2011 13:25
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 412
Ostrzeżeń: 4
Postów: 168
Data rejestracji: 05.06.11
Medale:
Brak

Aktorzy idealnie zagrali swoje role. W filmie zawsze są odskocznie od książki. W pierwszej części Petunię opisują jako kościstą blondynkę, a na dużym ekranie jest kościstą, ciemnowłosą osobą. Dolores Jane Umbridge trochę odbiegała od moich wyobrażeń, ale i tak świetnie odegrała swoją rolę.
Wyślij prywatną wiadomość
~Gudson F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 16-08-2011 15:26
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 159
Ostrzeżeń: 0
Postów: 61
Data rejestracji: 05.08.11
Medale:
Brak

Według mnie aktorzy ą całkiem dobrze dopasowani do książkowych postaci. Nie mam się do czego przyczepić. Może trochę inaczej wyobrażałam sobie Harrego ale tylko trochę....
Ogólnie wszystko mi pasuje....
Wydaje mi się, ze gdybym zaczęła od filmu nie potrafiłabym juz wyobrazić sobie postaci inaczej...

Pozdrowienia dla wszystkich!
__________________
,, Ja nie szukam żadnych kłopotów.
To one zwykle znajdują mnie.,,
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 16-08-2011 15:36
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Nieźle dobrane osoby, ale zmieniłabym, to i owo. Po pierwsze, Horacy Slughorn. Całkowicie niepasujący aktor wcielił się w jego postać. Slughorna miał być niski, gruby i mieć sumiaste wąsy, przynajmniej wg mnie. A w filmie wypadł nijako. Po drugie, Ginny Weasley była szkolną pięknością, a w filmie... no coś nie pykło. Po trzecie Madame Maxime. Aktorka była jakaś dziwna i nie mogłam na nią patrzeć, oglądając Czarę Ognia. Po czwarte i ostatnie całkiem inaczej wyobrażałam sobie Kruma, ale aktor ujdzie w tłoku.
Wyślij prywatną wiadomość
~DziedzicSlytherina F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 16-08-2011 16:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5368
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,243
Data rejestracji: 07.08.11
Medale:
Medal Medal

Głowni aktorzy są dobrani idealnie - klony postaci z książki Rozbawiony Natomiast trochę mniej pasujący wg mnie są Slughorn i Ginny Wredny Nie odpowiadają moim wyobrażeniom.. A szkoda, bo może dzięki temu jeszcze milej oglądałoby się ich na ekranie. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o as wygląd (chociaż musicie przyzna, że co do tych postaci to się nie postarali), ale i o ich charakter - wg mnie ci aktorzy byli po prostu słabi, albo nadawali się do innych filmów.
Wyślij prywatną wiadomość
~Evanesco F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 16-08-2011 16:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 197
Ostrzeżeń: 0
Postów: 51
Data rejestracji: 16.08.11
Medale:
Brak

Bardzo podobnie jak do tych z filmów. No ,może całkowicie inaczej wyobrażałam sobie Belle i Tonks.
Belle wyobrażałam sobie w długich prostych ,czarnych włosach, lekko przysadzistą, z drwiącym uśmiechem i małymi oczami ,a Tonks ,wyobrażałam sobie taką małolatę w różowych włosach tylko trochę wyrośniętą xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Loa_riddle F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 18-08-2011 21:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1507
Ostrzeżeń: 0
Postów: 489
Data rejestracji: 30.05.11
Medale:
Brak

Hmm, zaczęłam czytać dopiero po premierze szóstej części, więc za wiele do gadania nie mam. Podczas czytania czwartego tomu inaczej wyobrażałam sobie Umbridge i Ksenofiliusa, ale przy innych postaciach ciągle widziałam obraz aktorów.
__________________
-Etienne, nie sądzę, by monsieur Jeanowi potrzebne były twoje nauki, a zwłaszcza zarozumiałość!- włączył się Henri de Bar. - Jeśli już, być może to ty powinieneś nauczyć się od niego skromności.
-Dogadałeś się z moim bratem? - spytał Sancerre, marszcząc nos.- Dlaczego zawsze mówicie mi to samo, jakbyście mieli we dwóch jedne usta?
De Bar wyprostował się, nic więcej nie dodając.
-Panowie, proszę was, nie kłóćcie się z mojego powodu- poprosił Ian, który wciąż nie mógł się nadziwić przyjaźni między tak różnymi-zarówno z charakteru, jak i z wyglądu- rycerzami.
Sancerre uśmiechnął się.
-Och, ja i Henri kłóciliśmy się od zawsze, nawet wtedy, kiedy on był giermkiem mojego brata, a ja - giermkiem mojego kuzyna. A i tak to ja miałem zawsze ostatnie słowo.
-A ja miałem rację- odparł spokojnie de Bar.
Sancerre spojrzał na niego takim wzrokiem, że zarówno Ian jak i Grandpre uśmiechnęli się.


Hyperversum, Cecilia Randall
Wyślij prywatną wiadomość
~Aimilia F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 19-08-2011 14:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 327
Ostrzeżeń: 0
Postów: 95
Data rejestracji: 21.07.11
Medale:
Brak

Niestety dorwałam się do książek po ukazaniu się większości filmów, więc moja wyobraźnia miała ograniczone pole do popisu. Są jednak postacie, jakie wyobrażałam sobie inaczej.
Ksenofilus - w mojej głowie miał dłuższe i bardziej puszyste włosy niż filmowy i jaśniejszą twarz o bardziej przyjaznym wyrazie.
Narcyza - czytając książkę miałam przed oczami dosyć młodą, piękną, długowłosą blondynkę (bez żadnych pasm w innym kolorze).
Remus - David Thewlis w ogóle mi się nie podoba. 'Mój' Lupin nie miał zarostu, jego włosy miały inny odcień... hmm, ogólnie wyglądał zupełnie inaczej.
Tonks - wyobrażałam ją sobie jako młodszą i nieco ładniejszą.
Fleur - Clemence w ogóle mi się nie podobała. Fleur miała być piękna... ale o tym już pisałam w innym temacie.
Astoria - Rowling nie napisała nic o jej wyglądzie, ale ja zawsze widziałam ją w jaśniejszych włosach. Ale może ta postać akurat nie jest tak ważna, w końcu widzimy ją w tylko w krótkim ujęciu na dworcu.
Jeśli chodzi o trójcę, Harry'ego widziałam w ciemniejszych i bardziej potarganych włosach. Mimo to Daniel pasuje do tej roli.
To tyle. Chyba, że o kimś zapomniałam.
__________________
Nadwrażliwość to mój wróg
Przerost duszy nad rozumem
Wyślij prywatną wiadomość
~Nuttella F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 19-08-2011 14:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 735
Ostrzeżeń: 0
Postów: 258
Data rejestracji: 21.07.11
Medale:
Brak

Kiedy ja dowiedziałam się o Harrym, film już był, a nawet trzy, tylko że ja miałam wtedy 5 lat Oczko
__________________
Heavy metal and rock forever!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Niewidzialna F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 20-08-2011 13:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 142
Ostrzeżeń: 0
Postów: 53
Data rejestracji: 19.08.11
Medale:
Brak

Postacie a aktorzy hm... ja wyobrażałam sobie podobnie ..ale były pewne elementy które zupełnie nie pasowały Oczko
__________________
,, Wiara, to wierzyć w to, czego jeszcze nie widzisz....

Nagrodą tej wiary jest widzieć to, w co wierzysz..''


POZDRRAWIAM WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW HOGS!!! xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Seva F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 18-10-2011 16:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1036
Ostrzeżeń: 1
Postów: 335
Data rejestracji: 18.09.11
Medale:
Brak

Harry - pasuje do 5 części - w piątej nie pasuję mi w nim tylko włosy - nie są rozczochrane xD
Ron - za niski, i w książce był że jest bardzo chudy a w filmie jest całkeim normalny Język
Hermiona - ideał
__________________
"The mind is not a book, to be opened at will and examined at leisure" - Severus Snape

Pozdrawiam Cię drogi Gościu

Oraz zapraszam do bardo ciekawej opowieści o bratanicy Bellatrix Lestrange, córce Hermiony Granger, oraz dziecku Severusa Snape'a Oczko
klik-->http://hogsmeade....ad_id=5645 klik<---


Od głupoty Gryfonów
Od kretynizmu Puchonów
i od przemądrzałości Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

dulcyneabest.blox.pl/resource/snape.jpg
<3

- Profesorze Snape? - Harry stał przy swoim miejscu i jakoś dziwnie się uśmiechał.
- Tak, Snape? - odparł zapytany.
Harry rozejrzał się, upewniając, czy wszyscy słuchają.
- Chciałem tylko podziękować, ojcze.
I usiadł.
A wraz z nim kilka ciał uderzyło o podłogę. Może więcej niż kilka. Minerwę złapał Albus, a Sinistra wymsknęła się z rąk Flitwicka.
-To było dobre, panie Snape.
- Wiem. I myślę, że szybko się przyzwyczaję.

Kilka kolejnych osób przywitało się z podłogą. Ron był jedną z nich, a Hermiona tylko się uśmiechnęła, wylewając na niego wodą. Teraz wszystko miało być już dobrze.

~"Mroczny Znak" -Zilidya



"Zawsze
czułam się
jak obca osoba
gdy byłam dzieckiem"
Wyślij prywatną wiadomość
~Kinga121 F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 01-12-2011 08:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 881
Ostrzeżeń: 1
Postów: 321
Data rejestracji: 30.08.11
Medale:
Brak

Od początku wyobrażałam sobie bohaterów takich jak są pokazani w filmie... bo moja przygoda z Potterem zaczęła się od pierwszej ekranizacji, potem obejrzałam drugą, a jak byłam chyba w 3 klasie podstawówki dopiero przeczytałam książki.
__________________
"The universe is big. It's vast and complicated and ridiculous. And sometimes, very rarely, impossible things just happen and we call them miracles."


media.tumblr.com/f36117cb166f82f090cc0899b03af289/tumblr_inline_mwsmr3Wbx51qfudc5.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Pani Riddle F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 01-12-2011 15:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sklepikarz na Nokturnie
Punktów: 835
Ostrzeżeń: 2
Postów: 421
Data rejestracji: 03.10.11
Medale:
Brak

Ja pierwsze co zrobiłam, to obejrzałam filmy, następnie wzięłam się za książki, dlatego wszystkie postacie pasują mi idealnie, ale czasami zauważałam jakieś niezgodności, np. w Zakonie Feniksa Harry miał ułożone włosy tak jak i w Księciu Półkrwi. Albo w książce było że Ron był chudy, w filmie wydawał się być normalny...
__________________
Haj Kotecek
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/14/True_Blood_2008_logo.svg/240px-True_Blood_2008_logo.svg.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Damblydor F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 02-12-2011 15:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 209
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 01.01.10
Medale:
Brak

Wcześniej się rozpisałam ale skasowało posta więc napiszę krótko.
Harry Potter - chudszy, rozczochrane CZARNE włosy, ZIELONE oczy, wyższy, dłuższe nogi, szczuplejsza twarz, mniejszy nos
Ron Weasley - wyższy, dużo chudszy, mnóstwo piegów, bardziej rude włosy Język nijakie ubrania, pociąągła twarz
Hermiona Granger - większe zęby, ale ogólnie to filmowa jest świetna i nie narzekam Uśmiech
Nimfadora Tonks - krótkie nastroszone włosy (myślę że bardziej by to pasowało do jej charakteru)
Horacy Slughorn - wielka beczka, łysy i w ogóle taki ślimakowaty
Albus Dumbledore - o wiele weselszy
Luna Lovegood - nie wiem czemu ale zawsze uważałam że ona jest ruda... o.O Co z tego że w książce było napisane, że jest blondynką... I tak bardzo się zdziwiłam gdy zobaczyłam filmową Lunę xD
Jak sobie coś jeszcze przypomnę, to dopiszę...
__________________
Od dumy Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
Przebiegłości Ślizgonów
CHROŃ NAS RAVENCLAW!
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT