Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 328
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Jak wyobrażacie sobie postacie z serii o Harrym Potterze?
Drukuj temat · Jak wyobrażacie sobie postacie z serii o Harrym Potterze?
~AngieCh F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 09-11-2015 12:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 790
Ostrzeżeń: 0
Postów: 140
Data rejestracji: 01.08.14
Medale:
Brak

Hmm...nie do końca pamiętam jak wyobrażałam sobie wszystkich bohaterów, ale pamiętam, że moją kochaną Bellę wyobrażałam sobie zupełnie inaczej. Przyznam szczerze, że nawet jakoś bardzo jej wtedy nie darzyłam sympatią, wtedy jeszcze bardziej wolałam, nie wiedzieć czemu, dobrą stronę Rozbawiony Gdy czytałam książkę Bellę wyobrażałam sobie jako niską, gburowatą czarownicę na widok której wolałabym się odwrócić i nie mieć z nią nic wspólnego. Jednak w filmowej Belli po prostu się zakochałam Rozbawiony Helena jest idealną aktorką i doskonale wcieliła się w jej rolę. To właśnie dzięki niej "przeszłam" na złą stronę, a Bella stała się moją najukochańszą postacią, której zdjęcia mam do dziś poustawiane w ramkach Rozbawiony

Ah no i oczywiście jeszcze Narcyza! To jest postać, która w ekranizacji zawiodła mnie najbardziej. Cyzia wg mnie była wysoka, piękna, z cudownymi, lśniącymi, długimi blond włosami, ale przede wszystkim jej twarz była bardzo młoda. Bardzo się zawiodłam jak dowiedziałam się, że w jej rolę ma wcielić się Helen McCrory. Pamiętam spekulacje, że w jej rolę ma wcielić się Nicole Kidman bądź Naomi Watts i szczerze, przez cały czas właśnie Naomi wyobrażałam sobie jako Cyzię. Oczywiście Nicole też by przeszła, ale i tak sądziłam, że nie jest zbyt młoda do tej roli. A tu nagle taki zawód. Podstarzała twarz Helen, dodatek czarnych włosów, które miały oznaczać, że jest z rodu Blacków, co również nie przypadło mi do gustu. Dlatego Narcyzę, zdecydowanie wolę w książkach.
__________________
Magic is Might.

Edytowane przez AngieCh dnia 09-11-2015 12:43
Wyślij prywatną wiadomość
~mrrawwczi F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 29-12-2015 16:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 86
Ostrzeżeń: 0
Postów: 36
Data rejestracji: 05.12.15
Medale:
Brak

Uważam, że bardzo dobrze odegrali swoje role, jednak inaczej wyobrażałam sobie Tonks.
Wyślij prywatną wiadomość
~Nikaa F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2016 16:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 537
Ostrzeżeń: 0
Postów: 142
Data rejestracji: 26.01.15
Medale:
Brak

Uważam, że aktorzy zostali bardzo dobrze dobrani do swoich ról, jeśli chodzi o wygląd. Moje wyobrażenie książkowych postaci niewiele się różni od tych filmowych. Mam jednak kilka zastrzeżeń.
Ron - bardziej rude włosy
Narcyza - rozpuszczone długie blond włosy bez ciemnych pasemek
Lupin - bez zarostu, jaśniejsze i trochę krótsze włosy
młody Tom Riddle - Wyobrażałam sobie go zupełnie inaczej.Tteraz nie pamiętam już dokładnie mojego pierwszego wyobrażenia Toma, ale na pewno był zupełnie inny niż w filmie.
To chyba na tyle. Więcej nie pamiętam.
__________________
"A small fact: you are going to die."

"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić."


Pozdrowienia dla wszystkich czarodziejów i czarownic (a w szczególności dla Ciebie, drogi Gościu) Czarodziej

Edytowane przez Nikaa dnia 05-01-2016 16:29
Wyślij prywatną wiadomość
~Seszen202 F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2016 19:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 289
Ostrzeżeń: 0
Postów: 99
Data rejestracji: 21.09.13
Medale:
Brak

Jak na mnie aktorzy są świetnie dobrani,mam jednak kilka innych wyobrażeń.Podobnie ja moja poprzedniczka myślę o wyglądzie Narcycy. Poza tym młody Tom Riddle był dla mnie zawsze trochę przystojniejszy i nieco mniej blady. No,Hermiona mogłaby mieć troszkę ciemniejsze włosy,ale to już szczegół. Za to Harry i Draco... Ich filmowy wygląd to praktycznie kserokopia moich wyobrażeń!
__________________
- Dzień dobry - rzekł Mały Książę.

- Dzień dobry - odparł Kupiec.

Kupiec ten sprzedawał udoskonalone pigułki zaspokajające pragnienie. Połknięcie jednej na tydzień wystarcza, aby nie chciało się pić.

- Po co to sprzedajesz? - spytał Mały Książę.

- To wielka oszczędność czasu - odpowiedział Kupiec. - Zostało to obliczone przez specjalistów. Tygodniowo oszczędza się pięćdziesiąt trzy minuty.

- A co się robi z pięćdziesięcioma trzema minutami?

- To, co się chce...

"Gdybym miał pięćdziesiąt trzy minuty czasu - powiedział sobie Mały Książę - poszedłbym powolutku w kierunku studni..."

Antoine de Saint-Exupery Mały książę

Pozdrawiam wszystkich.Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~wiechlina roczna F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2016 20:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2520
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 11.05.15
Medale:
Medal

Raczej nie mam wielkich zastrzeżeń, jednak:
Dumbledore tylko pierwszy aktor i to nie do końca, bo był tam przedstawiany jako taki niegroźny staruszek. Dumbledore potrafił być groźny i zdecydowany, kiedy stawał do walki lub bronił innych.
Reszta nauczycieli świetnie ukazana, nie licząc zamieszania z Flitwickiem i dość niejednoznacznej postaci Remusa.
Strona przeciwników przekonująco zagrana. To co zrobili z wyglądem Narcyzy Malfoy, zasługuje na rok, w Azkabanie i to z dementorami. Najlepiej oczywiście wypadła Helena.
Uczniowie: Ron i bracia bardzo dobrze. Hermiona tylko, w dwóch, może trzech pierwszych częściach. Tylko bardziej chodzi mi o wygląd niż grę. Harry średnio i bardzo nierówno wypadał. Luna wypadła świetnie, ale niestety zmiany jakie wprowadzono są okropne.
__________________
Eeee pomyłka.
Każdy zasługuje na własną.......siekierę.
Wyślij prywatną wiadomość
~mrrawwczi F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 14-02-2016 19:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 86
Ostrzeżeń: 0
Postów: 36
Data rejestracji: 05.12.15
Medale:
Brak

Wyobrażałam sobie Tonks inaczej. Trudno mi opisać, jak według mnie powinna wyglądać, no ale w każdym bądź razie w filmie nie przypadła mi do gustu.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT