Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 209
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» " Wpuść mnie"- John Ajvide Lindqvist.
Drukuj temat · " Wpuść mnie"- John Ajvide Lindqvist.
~1984 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2011 11:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 247
Ostrzeżeń: 0
Postów: 49
Data rejestracji: 23.05.11
Medale:
Brak

gfx.filmweb.pl/ad/konkurs/wpusc-mnie_d.jpg

Blisko rok temu zakochałem się po uszy w szwedzkim horrorze pt: Lat den rätte komma in/ Pozwól mi wejść, dosłownie najlepszy film o wampirach w porównaniu z tymi tandetnymi ( sorry) Zmierzchami. Wszystko zaczęło się jednak od wydanej w 2004 roku książki Johna Ajvide Lindqvista ( który przy okazji sam napisał scenariusz do ekranizacji swojego dzieła) pt: Wpuść mnie, gdzie w sposób brutlany i oryginalny rozprawiono się z mitem krwiopijcy, który ostatnimi czasy został zredukowany do plakatu na ścianie z wizeunkiem twarzy Roberta Pattinsona. Kiedy jako trzynastolatek po raz I-wszy przeczytałem Miasteczko Salem Stephena Kinga wiedziałem, że minie dłłłuuuugggooo czasu nim jakolwiek inna książka grozy zrobi na mnie równie mocne wrażenie i tak się stało. W ciągu tego czasu przejrzałem szereg lepszych, dobrych lub gorszych pozycji, które wyszły spod ręki min: G. Mastertona, C. Barkera, Guy N. Smitha, J. Herberta, ale żadna nie wprawiła mnie w zachwyt tak mocno jak druga książka Kinga... do czasu. Książka, która jest dla mnie niczym innym jak połączeniem Wywiadu z wampirem, Miasteczka Salem, Lolity oraz twórczości Marka Hłaski przenosi nas do Szwecji pod koniec 1981 roku ub. wieku- w Polsce niedługo zostanie wprowadzony stan wojenny, w USA trwa dyktatura Ronalda Reagana, Sowieci w dalszym ciągu walczą z afgańskimi rebeliantami, a Iran trwa w stanie wojny z Irakiem... dość ciekawe czasy. Blackeberg to ponure osiedle na zachodnich przedmieściach Sztokholmu powstałe trzydzieści lat wcześniej, gdzie nowi lokatorzy wprowadzali się tam z wiarą w lepszą przyszłość... w 1981 roku Blackeberg to miejsce, gdzie panuje wszechobecna apatia, zniechęcenie, zanik kontaktów międzyludzkich, dorośli szukają zapomnienia w pobliskiej knajpie przy kolejnych porcjach alkoholu, a młodsi w oparach kleju.Tu właśnie mieszka dwunastoletni Oskar, chłopiec pochodzący z rozbitej rodziny i chociaż rodzice b. go kochają to nie poświecają problemom chłopca zbyt dużo uwagi- ojciec na dobre utknął w butelce wódki, a zapracowana matka, z którą mieszka w ponurym bloku, ogranicza kontakt z synem do krótkich pytań i wspólnego oglądania TV. Poza domem jest niewiele lepiej- chłopiec jest codziennie prześladowany przez trójkę kolegów z klasy, którzy gnębiąc go psychicznie i fizycznie odreagowują na nim swoje własne problemy i nudę. Pozbawiony przyjaciół i oparcia chłopiec spędza wolny czas na na placu zabaw lub drobnych kradzieżach, nadmiernej konsumpcji słodyczy czy w końcu oddawaniu się marzeniom o krwawej zemście na swoich oprawcach.Na tym właśnie placu zabaw spotyka po raz pierwszy Eli- dziewczynę w jego wieku, która niedawno wprowadziła się do jego bloku ze swoim opiekunem. Dziewczyna o czarnych włosach, smutnych oczach, dziwnym zapachu i kompletnym braku reakcji na wszechobecne zimno od razu informuje zaskoczonego chłopaka, że nie mogą zostać przyjaciółmi... jednak ta dwójka wkrótce spędza ze sobą coraz więcej czasu razem głowiąc się nad kostką Rubika i powoli odkrywając jak wiele ich łączy pomimo różnic. Wkrótce jednak na osiedlu i w okolicy dochodzi do coraz dziwniejszych zdarzeń, napadów, znajdowane są kolejne zwłoki pozbawione krwii, a morderca, który pomimo ran i obrażeń powinien leżeć w kostnicy znika ze szpitala. Wkrótce potem Oskar odkrywa prawdziwą naturę Eli, ale nie jest w stanie zrezygnować z przyjaźni/ miłości z kimś kto po raz pierwszy go zrozumiał, dodawał otuchy oraz dość odwagi, aby w końcu postawić się szkolnym katom. Książka jest b. podobna do Miasteczka Salem S. Kinga- tu również mamy przyjazd wampira do na prowincję, opis transformacji zainfekowanej ofiary jak i chyba już zapomniany mit mówiący o tym, że aby wejść do czyjegoś domu na " fast fooda" wampir musi uzyskać zaproszenie. Oprócz typowego horroru nie brakuje tu również psychologii i dramatu- historii odrzucenia jakże różnych, ale połączonych przez samotność i cierpienie bohaterów. Wszędzie panuje apatia i zniechęcenie, widać zanik kontaktów pomiędzy ludźmi nawet tymi bardzo bliskimi. Oprócz tego książka nie wacha się przedstawiać problemów narkomanii, kradzieży, molestowania, pedofilii czy też prostytucji.
Odważysz się ją przeczytać?

P.S. Oprócz genialnej ekranizacji z 2008, w ubiegłym roku powstała również i wersja amerykańska, która co prawda nie dorównuje oryginałowi, ale i tak zebrała pozytywne opinie widzów oraz krytyków.
Edytowane przez 1984 dnia 19-06-2011 13:12
Wyślij prywatną wiadomość
~BorcZowo F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2011 11:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 205
Ostrzeżeń: 0
Postów: 103
Data rejestracji: 18.06.11
Medale:
Brak

Zmierzch jest fajny jak lubi się romansidłaRozbawiony ja z książek o wampirach lubie Królową Potępionych lub Wampiry z Morganville xD Pamiętniki Wampirów też są fajne tylko baardzo się różnią od serialu Uśmiech
http://harry-potter-i-jego-brat-blizniak.blog.onet Wyślij prywatną wiadomość
~dastanblack3000 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2011 11:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1481
Ostrzeżeń: 0
Postów: 435
Data rejestracji: 29.05.11
Medale:
Brak

Hej też słyszałem o tym Horrorze Oczko W jakimś programie o newsach słyszałem opinię krytyków. Ponoć to arcydzieło! Muszę go obejrzeć lubię filmy typu wywiad z wampirem ,ale zmierzchu nie pszełykam jest durny. Moja siostra go oglądała i mówiła że film jest świetny. Muszę przeczytać tę książkę. ej mam pytanie ja mam 13 lat czy polecasz tą książkę 13 stolatkowi czy twierdzisz że książka jest dla trochę starszych? Czekam na odpowiedź Oczko pozdro
__________________
Walking on air


;>

Edytowane przez dastanblack3000 dnia 19-06-2011 11:32
Wyślij prywatną wiadomość
~1984 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2011 12:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 247
Ostrzeżeń: 0
Postów: 49
Data rejestracji: 23.05.11
Medale:
Brak

dastanblack3000 napisał/a:
Muszę przeczytać tę książkę. ej mam pytanie ja mam 13 lat czy polecasz tą książkę 13 stolatkowi czy twierdzisz że książka jest dla trochę starszych? Czekam na odpowiedź Oczko pozdro


No cóż... od razu ostrzegam, że książka nie jest zbyt łatwa w odbiorze ze względu na temat i problemy zawarte na jej stronach. Jednak, gdy tylko zaczniesz lekturę raczej trudno Ci będzie oderwać od niej wzrok, a po przeczytaniu ostatniej strony możesz być pewny, że zostanie Ci na długo w pamięci. Nie sądzę, aby w obecnych czasach, w dobie wszechobecnej przemocy bombardującej nas ze wszystkich stron lektura tej książki Ci zaszkodziła tym bardziej, że autor porusza ważne dla nas problemy społeczne.

P.S. Z mojej strony powiem jeszcze, że kilka bliskich mi osób już otrzymało w prezencie po egzemplarzu tej książki.

http://www.youtube.com/watch?v=Ae172ssP6j8
http://www.youtube.com/watch?v=QudE1x46r_M&feature=related
Edytowane przez 1984 dnia 19-06-2011 12:32
Wyślij prywatną wiadomość
~Matthew Lucas F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2011 12:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

Według mnie ta książka jest bestsellerem... Podoba mi się to, w jaki sposób są przedstawione problemy. Taka "życiowa" książka. Przeczytałem ją całkiem niedawno, a po zakończeniu lektury siedziałem jak osłupiały... Niestety, muszę powiedzieć, że ta książka jest lepsza niż saga HP.
__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...
Wyślij prywatną wiadomość
~dastanblack3000 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2011 16:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1481
Ostrzeżeń: 0
Postów: 435
Data rejestracji: 29.05.11
Medale:
Brak

1984 napisał/a:
dastanblack3000 napisał/a:
Muszę przeczytać tę książkę. ej mam pytanie ja mam 13 lat czy polecasz tą książkę 13 stolatkowi czy twierdzisz że książka jest dla trochę starszych? Czekam na odpowiedź Oczko pozdro


No cóż... od razu ostrzegam, że książka nie jest zbyt łatwa w odbiorze ze względu na temat i problemy zawarte na jej stronach. Jednak, gdy tylko zaczniesz lekturę raczej trudno Ci będzie oderwać od niej wzrok, a po przeczytaniu ostatniej strony możesz być pewny, że zostanie Ci na długo w pamięci. Nie sądzę, aby w obecnych czasach, w dobie wszechobecnej przemocy bombardującej nas ze wszystkich stron lektura tej książki Ci zaszkodziła tym bardziej, że autor porusza ważne dla nas problemy społeczne.

P.S. Z mojej strony powiem jeszcze, że kilka bliskich mi osób już otrzymało w prezencie po egzemplarzu tej książki.

http://www.youtube.com/watch?v=Ae172ssP6j8
http://www.youtube.com/watch?v=QudE1x46r_M&feature=related





Aha Uśmiech Dzięki za szczerą odpowiedź pozdrawiam Rozbawiony
__________________
Walking on air


;>
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT