Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 184
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Terry Pratchett
Drukuj temat · Terry Pratchett
!Lavanda F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 02-08-2009 16:20
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1289
Ostrzeżeń: 2
Postów: 182
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Ledwo zaczelam i juz sie zakochalam w tworczosci Pratchetta! Na pierwszy ogien poszedl ''Mort''. Niestety ciezko ubolewam nad faktem iz tu gdzie mieszkam ciezko jest cokolwiek dostac autorstwa Pratchetta... ''Mort'' przypadkowo wpadl mi w rece i az zal mi bylo go zostawic na polce w ksiegarni. No ale co sie dziwic, szal jest na wszystko zwiazane z wampirami -,- ...dramat.
Jednak fakt pozostaje faktem, ze Pratchett to mistrz w swoim rodzaju.
Wyślij prywatną wiadomość
~polami F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2009 12:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 817
Ostrzeżeń: 0
Postów: 223
Data rejestracji: 17.12.08
Medale:
Brak

Przeczytałam ok. 10 książek z serii o Świecie Dysku i uwielbiam je. Ten humor, ten język. Z tego powinni się uczyć ludzie, którzy chcą pisać parodie, bo poziom jest nieporównywalny.
__________________
images41.fotosik.pl/183/bf2aff0240752ccb.jpg


Niech moc będzie z Tobą, drogi Gościu

Wyślij prywatną wiadomość
~Misery F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 02-09-2009 21:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 218
Ostrzeżeń: 0
Postów: 54
Data rejestracji: 12.05.09
Medale:
Brak

Jak na razie przeczytałam jego dwie książki - ''Kosiarza'' i ''Mort''. Oczywiście, zakochałam się w poczuciu humoru Pratchetta i gdy tylko znajdę więcej czasu mam zamiar nawiedzić bibliotekę w celu wyporzyczenia kolejnej dawki śmiechu.
Mnóstwo ''smaczków'', niektórych cytatów używam na codzień, no bo przecież nie ma sprawiedliwości, jestem tylko JA Rozbawiony
Polecam jak najbardziej.
Edytowane przez Misery dnia 02-09-2009 21:08
Wyślij prywatną wiadomość
~Chantie_Chant F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 16-09-2009 10:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 100
Ostrzeżeń: 0
Postów: 21
Data rejestracji: 19.07.09
Medale:
Brak

Pierwszą książką Pratchetta jaką przeczytałam był 'Wiedźmikołaj'. Jedne z śmieszniejszych fragmentów z tej książki czytałam na szkolnym korytarzu i mój zduszony śmiech irytował moje koleżanki do tego stopnia, że zażądały wyjaśnień. Okazało się, że nie tylko mnie bawią wyczyny 'Gnoma Brodawki', a w 'Potwora Znikających Skarpetek' wierzy większość ludzi;D
Czytając jego książki wprost płaczę ze śmiechuUśmiech
__________________
"Tysiące nocy będą należały do ciebie, byś mógł ujrzeć światło, jakiego żaden śmiertelny jeszcze nigdy nie widział, byś mógł odebrać odległym gwiazdom nie kończącą się iluminację, która pozwoli ci - jak Prometeuszowi- wszystko zrozumieć."
Wyślij prywatną wiadomość
~Madwoman F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 25-12-2009 14:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 482
Ostrzeżeń: 0
Postów: 126
Data rejestracji: 26.11.09
Medale:
Brak

Ja jak na razie przeczytałam: Czarodzicielstwo , Muzyka duszy ,Straż nocna , a teraz jestem w trakcie czytania Piąty Elfant no i mam na święta przyszykowane jeszcze trzy jego książki na te święta. Nie sądzę żeby ten humor mógłby mi się przejeść i znudzić. Po prostu Terry Pretchett jest moim królem, a Rowling oczywiście królową.

__________________
Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near
***
Witaj, drogi Gościu pozdrawiam cię serdecznie!
Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 30-01-2010 21:46
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Uwielbiam jego książki, są naprawdę świetne. Przeczytałam prawie wszystkie ( ale nie będe wymieniała Oczko ) i mogę śmiało powiedzieć ,że jest to mój ulubiony pisarz. Każda postać jest niezwykle barwna oraz odmienna od pozostałych, bardzo zabawne i humorystyczne wypowiedzi ( POLECAM książkę pt. " Terry Pratchett humor i mądrość Świata Dysku" koniecznie kupić albo pożyczyć). Moje ulubione postacie to Fik-Mik figle oczywiście, babcia Weatherwax, niania Ogg, Greebo, Dwukwiat, Rincewind, Śmierć, Mroczny Piskacz i wiele innych.
Książek jest bardzo dużo a każda jest unikalna np. "Piramidy" , "Piekło pocztowe" , " Trzy widźmy" czy " Potworny regiment". Twórczość Terry'ego Pratchett'a obfituje w wiele pomysłów i humoru .Przedstawia nam on, świat zupełnie inny niż klasyczne wyobrażenia krainy magów, smoków i czarownic. Nie są to kolorowe bajkowe krainy ale zazwyczaj coś bardziej zwyczajnego - weźmy np. Ankh-Morpork ,które już chyba bardziej zwyczajne być nie może - tony śmieci miejscowe opryszki, niebezpieczne zaułki no i oczywiście Tłum ( zawsze chętny do wszelkich udziałów w pogoniach, ucieczkach , bijatykach ,egzekucjach i weselach ).

Podsumowując chcę zwrócić się do wszelkich osób nie mających jeszcze okazji do zapoznania się z tymi książkami - Koniecznie je przeczytajcie, chociaż jedno bo z pewnością sięgniecie po kolejne.Oczko
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.

Edytowane przez leea dnia 26-05-2010 22:06
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~Nigellus_Black F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 01-02-2010 18:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1476
Ostrzeżeń: 0
Postów: 131
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Brak

Czytałem parę książek ze ''Świata Dysku'', a mianowicie Wiedźmikołaja, Kolor Magii i Trzy Wiedźmy.A oprócz tego fragmenty innych książek. Muszę przyznać, że wyjątkowo przypadły mi do gustu. Humoru Pratchetta nie da się porównać do innych autorów fantasy. Uwielbiam go. Jest wyjątkowo celny w obserwowaniu rzeczywistości, jego postacie są pełnokrwiste nawet gdy tej krwi nie mają (np. Śmierć). Kompletnie rozbraja mnie Niania Ogg OczkoBagaż i jego ostre ząbki jest bardzo sympatyczną postacią ... Czasami Pratchettowi zdarzają mu się nudne książki - przez nie na razie nie przebrnąłem, ale jest ich niezbyt dużo. A te pozostałe są świetne ! Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~kotek7777 F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2011 13:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 90
Ostrzeżeń: 0
Postów: 25
Data rejestracji: 01.08.11
Medale:
Brak

Najlepszy jest Moist Von Lipwig, zarówno w Piekle Pocztowym jak w Świecie Finansjery.Oczko

"Sala robiła wrażenie. A pierwszym wrażeniem, jakie zrobiła na Moiście, było: To jest piekło w dniu, kiedy nie mogli znaleźć zapałek."

"List zrobił na Moiście wrażenie. Kij i marchewka... Vetinari używał tylko kija. Albo tłukł człowieka marchewką po głowie."

"Nie czuł się swobodnie w obecności czaszek. Ludzie są genetycznie zaprogramowani, by w takiej sytuacji nie czuć się dobrze, już od czasów małp, ponieważ: a) tom co zmieniło tę czaszkę w czaszkę może nadal gdzieś tu być, więc należało biec na drzewo, ale szybko Cool czaszki wyglądają, jakby się z patrzącego naśmiewały."

"- Lubię monotonię, sir. Niczego ode mnie nie wymaga."

"Dziedzina nauk humanistycznych nie mieści się w polu moich zainteresowań - dodał tonem, który sugerował, że jego pole jest o wiele lepsze i rosną na nim ładniejsze kwiaty."

"Jak można wnioskować, mamy do czynienia z sytuacją, gdy chłodna logika powinna ustąpić zdrowemu rozsądkowi, powiedzmy, przeciętnego kurczaka."Oczko
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy o Wszechwiedzy Krukonów
chroń nas Gryfindorze

Pozdrowienia dla: Mmartyna22, Lilly Luna Potter, pumka001, Godryk_Gryffindor, Gruuba Dama, Sophia,Veroniqe Snape i wszystkich Gryfonów
Wyślij prywatną wiadomość
~Loa_riddle F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2011 13:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1507
Ostrzeżeń: 0
Postów: 489
Data rejestracji: 30.05.11
Medale:
Brak

Czytałam tylko "Dywan". Bardzo spodobał mi się sposób, w jaki pisze, więc mam zamiar przeczytać inne jego książki.
__________________
-Etienne, nie sądzę, by monsieur Jeanowi potrzebne były twoje nauki, a zwłaszcza zarozumiałość!- włączył się Henri de Bar. - Jeśli już, być może to ty powinieneś nauczyć się od niego skromności.
-Dogadałeś się z moim bratem? - spytał Sancerre, marszcząc nos.- Dlaczego zawsze mówicie mi to samo, jakbyście mieli we dwóch jedne usta?
De Bar wyprostował się, nic więcej nie dodając.
-Panowie, proszę was, nie kłóćcie się z mojego powodu- poprosił Ian, który wciąż nie mógł się nadziwić przyjaźni między tak różnymi-zarówno z charakteru, jak i z wyglądu- rycerzami.
Sancerre uśmiechnął się.
-Och, ja i Henri kłóciliśmy się od zawsze, nawet wtedy, kiedy on był giermkiem mojego brata, a ja - giermkiem mojego kuzyna. A i tak to ja miałem zawsze ostatnie słowo.
-A ja miałem rację- odparł spokojnie de Bar.
Sancerre spojrzał na niego takim wzrokiem, że zarówno Ian jak i Grandpre uśmiechnęli się.


Hyperversum, Cecilia Randall
Wyślij prywatną wiadomość
~Prongs F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 26-11-2011 12:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 136
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 30.08.11
Medale:
Brak

Ja już jestem grubo po Świecie Dysku. Teraz czytam twórczość tego pana luźno, albo wcale nie związaną z tą serią. Teraz czytam Nację. I utwierdzam się w miłości do tego Pana. Nie mam ulubionej części, ale zdecydowanie moją ulubioną postacią ze "Świata..." jest Vimes, no i Bagaż oczywiście. Na prawdę nie muszę pisać o genialności, bo genialność jest już na pierwszej stronie Koloru Magii, więc kto tego jeszcze nie czytał, temu to polecam najszczerzej, bo to fenomen dla mnie wszechczasów.
__________________
O młodych mówiło się, że to oni zbudują nowy lepszy świat. [...] Zawsze tak się mówi, po czym młodzi się starzeją i zostawiają następnym młodym ten sam świat, który oni zastali. Świat nie da się tak łatwo ruszyć z miejsca.
Wiesław Myśliwski


"Oh, kapitanie, mój kapitanie!"
- drogi Gościu, jeśli masz odwagę - nazywaj mnie tak.


"You say that you love rain, but you open your umbrella when it rains. You say that you love the sun, but you find a shadow spot when the sun shines. You say that you love the wind, but you close your windows when wind blows. This is why I am afraid, you say that you love me too."
William Shakespeare


Pozdrawiam serdecznie lilyy.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT