Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 228
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Piraci z Karaibów
Drukuj temat · Piraci z Karaibów
~Cee F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2008 20:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Szczerze? Jedne z moich ulubionych filmów. Pomijając to, że zagrał w nich Johnny Depp i Orlando Bloom (*.*), to do tego świetny pomysł, rozbrajające dialogi, świetna charakteryzacja, scenografia i w ogóle mogłabym oglądać to godzinami. Moją ulubioną częścią, wbrew wszelkiej krytyce, że scenariusz kiepski i film zrobiony od niechcenia, jest i tak Piraci z Karaibów: Na krańcu świata. Najbardziej podobają mi się sceny ostatecznej walki, przy których jednoczeście się denerwowałam, płakałam, śmiałam i napinałam wszystkie mięśnie. ^^
A co Wy sądzicie o poszczególnych filmach? Jakie sceny najbardziej zapadły Wam w pamięć?

Edytowane przez Cee dnia 03-11-2008 22:07
Wyślij prywatną wiadomość
~Chichuana F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2008 20:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1265
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Cee, ja też lubię "Piratów z Karaibów"! Ten film jest genialny! Prawdziwe pirackie życie, przygoda, humor i dużo rumu! xD
Johnny to świetny aktor - mój ulubiony! Każdej postaci filmowej potrafi nadać wyjątkowy charakter i to "coś".
Jedna z fajniejszych scen to ta z pierwszej części, gdy KAPITAN Jack Sparrow walczy z Willem Turnerem. Cały warsztat jest super! Rozbawiony
__________________
Profil jest już nieużywany. Nadal jestem wielką fanką HP, ale wyrosłam już z portali fanowskich.

Polecam "A Very Potter Miusical" i "A Very Potter Sequel" wyprodukowane przez StarKid. Aż szkoda, że w Polsce są tak mało popularni! Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady_Van_Tassel F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2008 20:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3817
Ostrzeżeń: 1
Postów: 442
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Też uwielbiam te filmy Rozbawiony
Myślę, że Johnny Depp jest swietny w roli Jacka sparrowa. Jego miny, gesty, i rozbrajający sposób poruszania się. Jest dużo świetnych tekstów. Jest z czego sie pośmiac. Jak wspomniała Cee charakteryzacja i stroje świetne.
Moją ulubiona cześcią też są Piraci z Karaibów na Krańcu Świata, a szczególnie scena gdzie jest mnóstwo Jacków ;D Marzenie... Lubie jeszcze scene jak kapitan Sparrow zostaje uznany za bóstwo, a później chcą go uwolnic z ciała jedząc go xD (o ile się nie myle to chyba druga cześc).
Orlando też gra niczego sobie ale Johnnego to on nie przebije. ten film należy do Jacka Sparrowa Rozbawiony
Akcja toczy się szybko, jest zmienna, duzo ciekawych wątków... Ja lubie ten film Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Szlafrok F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2008 21:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 255
Ostrzeżeń: 0
Postów: 33
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Cee napisał/a:
(...)
wbrew wszelkiej krytyce, że scenariusz kiepski i film zrobiony od niechcenia
(...)


Nie wiem, czy można nazwać od niechcenia scenariusz, który jest niemal wierną kopią scriptu Gwiezdnych wojen, do czego sami scenarzyści otwarcie się przyznali. Przyjrzyjcie się dobrze obu trylogiom (mam na myśli oczywiście epizody IV-IV Star Warsów), a zauważycie, że podobieństw jest zastraszająco wiele.
Pomijając ten fakt, Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły to bardzo porządny film przygodowy z wyśmienitą kreacją Deppa i Rusha oraz klapą Blooma i Knightley. Poziom nieznacznie opada w Skrzyni umarlaka, która jednak ma w sobie większą dawkę humoru. Na krańcu świata to już niestety porażka, choć ogląda się dosyć przyjemnie.
Oprócz niezmiennej formy wyżej opisanych aktorów jedynie muzyka mistrza Zimmera (chociaż, ponownie, wiele, wiele zapożyczeń w niej z wcześniejszych score'ów Niemca) i znakomite efekty specjalne trzymają swój poziom przez wszystkie trzy filmy.
Wybaczcie tak ogólnikowe podejście, ale nie chce mi się pisać więcej. ;-)

Jeszcze mała sprawa.
->Lady_Van_Tassel

Co jak co - to oczywiście moje zdanie - ale sceny w Luku Davy'ego Jonesa są NAJGORSZYMI w całej trylogii.
__________________
Wybór jest iluzją stworzoną przez tych, którzy posiadają władzę, dla tych, którzy jej nie mają
Gram.pl Wyślij prywatną wiadomość
~al_iraqia F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2008 21:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 376
Ostrzeżeń: 0
Postów: 173
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja widziałam niestety tylko pierwszą część, ale i tak bardzo mi się spodobała. Oczywiście najlepsze były komentarze Jacka Rozbawiony Nabardziej zapadła mi w pamięć scena, w której kobieta pociągnęła Jackowi z plaskacza xD
__________________
I'm Slim Shady, I'm the real Slim Shady, and you other Slim Shadys are just imitatin! web.hit.bg/pharaoh/1104230420_turesDark4.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
!Claire Lethal F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 04-09-2008 08:49
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Mistrz Zielarstwa
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 1
Postów: 383
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Lubię. ^^

Dobre poczucie humoru, wspaniała gra aktorska Deppa i Blooma oraz niezłe teksty gwarantują dobry film. ;P

A moją ulubioną częścią jest "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka" bez wątpienia. Najlepszym fragmentem jest ucieczka Jacka przed tymi dzikusami. ;D

__________________

Z głupkami nie ma sensu rozmawiać, przed głupkami trzeba się bronić.


Wojciech Cejrowski
Wyślij prywatną wiadomość
~Temeraire F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 04-09-2008 17:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Oglądałam oczywiście wszystkie części. Są świetne, a poczucie humoru i całkiem fajne teksty dają dobrą zabawę. Oczywiście i bezapelacyjnie najlepiej gra Johnny Depp. Zresztą kapitan Jack to moja ulubiona postać... Bloom i Knightley też naprawdę się postarali, a wszystko razem wzięte daje naprawdę świetny całokształt.

Moja ulubiona część to "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" Jest chyba najśmieszniejsza...

__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]
Wyślij prywatną wiadomość
~Miona F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 04-09-2008 17:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1321
Ostrzeżeń: 1
Postów: 116
Data rejestracji: 03.09.08
Medale:
Brak

Bardzo lubię filmy z tej serii, a przede wszystkim podziwiam osobę, która nadała im pewnego smaczku, czyli szanownego pana Johnnego Deppa. Uwielbiam postacie, które stworzył - każda jedna wyrazista i bardzo charakterystyczna...
Co do PzK, to najmniej podobała mi się trójka. Zdecydowanie. Była za bardzo pogmatwana, wzruszająca i brutalna, żebym mogła choć na chwilę odsunąć ręce od oczu... Rozbawiony. Ale ścieżkę dźwiękową miała zabójczą. Perfekcja w każdym calu Rozbawiony.

Moją ulubioną częścią jest jedynka - "Klątwa Czarnej Perły", kiedy jeszcze wszystko jest logiczne, a biedny Will nie jest skazany na wieszanie trupom lampioników przy pośmiertnych łódeczkach Płacze...
Wyślij prywatną wiadomość
~ultramaryna F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 12-09-2008 21:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 251
Ostrzeżeń: 0
Postów: 80
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

O, kocham to! Wspaniały film, pasjonujące przygody, świetny humor i oczywiście - John Depp. Mogę oglądać w kółko i wcale mi się to nie nudzi. W dodatku wykrzykuję przed telewizorem, pełna entuzjazmu "Jak ja to kocham!". Tooth

Ja właśnie uważam, że trzecia część jest zdecydowanie najgorsza. Bardzo długa i gdy ogląda się po raz któryś może okazać się nudna. Ale mimo wszystko i tak uwielbiam. Najbardziej chyba Klątwę Czarnej Perły Rozbawiony
Edytowane przez Ariana dnia 31-05-2009 13:21
kochajmy-ksiazki.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Cee F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 00:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Co jak co - to oczywiście moje zdanie - ale sceny w Luku Davy'ego Jonesa są NAJGORSZYMI w całej trylogii.

A mi ogółem pomysł na zrobienie właśnie tego typu scen bardzo przypadł do gustu. Głównie z powodu tych halucynacji Jacka. ;d
Producenci popełnili tylko jedne błąd i zainteresowanych zapraszam do przyjrzenia się tej scenie, o której mówię. No bo niby w luku Davy'ego Jonesa wiatru nie było... ale jednak włosy wszystkim wiały. <:

Edytowane przez Cee dnia 03-11-2008 22:07
Wyślij prywatną wiadomość
!niewesolypagorek F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 15:40
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 660
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal

*.*!

Teraz żałuję, że oglądanie piratów zaczęłam od ostatniej - trzeciej części... Gdy wyszłam z kina byłam tak niesamowicie oczarowana... Cudowny film. Szybko więc obejrzałam pierwszą i drugą część... Po kilka... kilkadziesiąt razy każdą *.*

Wspaniały film, polecam wszystkim Rozbawiony
__________________
i54.tinypic.com/10d7ebb.png
i29.tinypic.com/10y036u.png

is this the place we used to love?...
i54.tinypic.com/2po5e2s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Isilien F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 16:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2248
Ostrzeżeń: 0
Postów: 244
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

uwielbiam. kocham. polecam.

a najgorsze to jest to, ze nie mam tych filmów na dvd, kupić nie mam za co, a o HBO mogę tylko pomarzyć.

dawno ich nie oglądałam (ostatnio chyba w grudniu 2007 i to w dodatku tylko 1 część...) więc dokładnej recenzji nie wystawię. mogę tylko powiedzieć, że te filmy są super. uwielbiam wszystkie sceny z Bloomem. Ryczę ze śmiechu ze scen z Deppem.

czekam z niecierpliwością na 4 część, ale mój entuzjazm jest nieco przygaszony ze względu na to, że Felton ma grać syna Willa i Elizabeth, a on do tego kompletnie się nie nadaje, a po za tym moja miłość odwieczna Orlando BloomZawstydzony została zamieniona w jakiegoś zombie a w dodatku wykreślona ze scenariusza 4. przez cięcia budżetowe. co za niesprawiedliwość!!!Płacze *przeklina scenarzystę, przeklina reżysera, przeklina budżet*
__________________
Nie każde złoto jasno błyszczy,
Nie każdy błądzi, kto wędruje.
Nie każdą siłę starość zniszczy,
Korzeni w głębi lód nie skuje.
Z popiołów strzelą znów ogniska
I mrok rozświetlą błyskawice.
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król - tułacz wróci na stolicę.



Uwaga. Drut kolczasty

Edytowane przez Ariana dnia 10-10-2008 15:14
http://www.normalsucks.fora.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~Yennefer F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 16:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1801
Ostrzeżeń: 3
Postów: 503
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Tak, ten film jest świetny. Nie pamiętam już konkretnych scen, ale najbardziej podobały misię dialogi, a zwłaszcza te z udziałem Jacka Sparrowa Rozbawiony. Ulubiony aktor to oczywiście Johnny Depp. Orlando Bloom'a nie lubię, ale Keira Knightley jest świetna!
__________________
i38.tinypic.com/adj1tv.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry_Potter F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 17:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 729
Ostrzeżeń: 2
Postów: 192
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Piraci z Karaibów to światne filmy! Bardzo i gorące je polecam tak jak ~Kate_Black bardzo mi się podobaję dialogi z udziałem Jacka Sparrowa. Tak jak ona nie lubię Blom'a ale też ni cierpię Knightley jest trochę denerwująca. Jeszcze raz bardzo polecam!
__________________
i4.photobucket.com/albums/y104/ktfeathers726/Glitters/slytherin.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Doti_Tonks F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 17:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 741
Ostrzeżeń: 0
Postów: 273
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Bardzo lubię całą serię "Piratów z Karaibów". Dosyć dawno ich nie oglądałam, więc nie pamiętam co było w poszczególnych częściach, ale wiem, że każda część zarówno trzymała mnie w napięciu, jak i rozśmieszała. Johnny Depp miał się czym popisać na tym polu. Świetne dialogi i świetna a gra aktorska. Każda z części "Piratów" była super. Jeśli powstanie kontynuacja, obejrzę ją na 100%.
Wyślij prywatną wiadomość
~Dziewczynka F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 21-09-2008 15:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 157
Ostrzeżeń: 2
Postów: 163
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Bardzo lubię Piratów.
Druga część była lepsza, a to dziwne, bo zazwyczaj druga część jest gorsza xD Trzeci była trochę nudna, ale ten wątek z miłością Calypso i Davyego była po prostu rozbrajająca.
Wyślij prywatną wiadomość
~Nifredil F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2008 19:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 138
Ostrzeżeń: 0
Postów: 30
Data rejestracji: 21.09.08
Medale:
Brak

Kocham Piratów z Karaibów. Obejrzałam przypadkiem, kiedy koleżanka wypożyczyła jeszcze na VHS Klątwę Czarnej Perły (niedawno po premierze DVD), też nie bardzo się spodziewając co to będzie xD. Obejrzałyśmy i obie wpadłyśmy w zachwyt. Johnny Depp stworzył postać genialną, niepowtarzalną i w ogóle jedyną w swoim rodzaju. Zawsze lubiłam filmy o piratach, więc ta tematyka szczególnie przypadła mi do gustu, a do tego świetnie zagrane role, błyskotliwe i prześmieszne dialogi, wartka akcja. Czasem oglądając nie miałam pojęcia co będzie dalej, bo jest wiele zwrotów i nie można zarzucić twórcom przewidywalności w fabule. Johnny Depp stworzył postać genialną, niepowtarzalną i w ogóle jedyną w swoim rodzaju. Jego ruchy i sposób w jaki się zachowuje czy mówi ^_^ po prostu majstersztyk Cool Orlando w roli Willa Turnera też sobie całkiem nieźle poradził (nie wspominając, jak obaj wspomniani panowie zyskali na seksapilu w roli piratów xD). Lubie wszystkie części, ale jako, że ostatnio obejrzałam sobie po raz kolejny Na Krańcu świata to jakoś mam odczucie, że jest najśmieszniejsza. Choćby scena kiedy jest wielu Jack'ów xD i potem kiedy te kraby "transportują" Czarną Perłę do wody... 100 razy cofałam i patrzyłam jak Jack robi "Shuuu" próbując odpędzić tego kraba wyglądającego jak kamień. Po prostu w tym momencie to już dostawałam ataku śmiechu, czystej głupawki xD
__________________
,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,
"It's a strange thing, but when you are dreading something, and would give anything to slow down time, it has a disobliging habit of speeding up".
,..,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.
republika.pl/blog_qd_3320673/3689019/tr/unrealmoons_-_kopia2232.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Irreplaceable_ F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 18-10-2008 19:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2090
Ostrzeżeń: 1
Postów: 394
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

O matko. Właśnie szukałam takiego tematu ^^ .
Jeśli mam być szczera, to przyznam, bardzo go lubię. Taa, jak można nie lubić takiego filmu, gdzie sami przystojniacy w nim występują? ^^ No właśnie. Więc go lubię *.*
Dziś nie mogę opuścić filmu. Postanowiłam sobie, że go obejrzę, więc to zrobię x DD
Świetne kostiumy, fabuła i ogólnie całość. Gdybym miała oceniać w punktacji od 0-10, postawiłabym 100 !
Wyślij prywatną wiadomość
~mistake F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 18-10-2008 19:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2208
Ostrzeżeń: 2
Postów: 999
Data rejestracji: 13.09.08
Medale:
Brak

Jeden z moich ulubionych filmów. Uwielbiam Deppa oraz Blooma! Najbardziej podobała mi się rola Deppa jako Jacka Sparrowa, zagrał go wspaniale. Podczas tych wakacji wszystkie części obejrzałam chyba z piętnaście razy! Keira też była dobra w roli panny Swan. Lubie jak na płycie znajdują się "wpadki" aktorów. Są genialne, nieźle można się przy nich uśmiać!
Wyślij prywatną wiadomość
~kurczak 007 F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 19-10-2008 20:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 52
Ostrzeżeń: 0
Postów: 26
Data rejestracji: 04.10.08
Medale:
Brak

Jest to pierwszy film przygodowy, który naprawdę mnie wciągnął. Wcześniej myślałem że filmy tego typu są tylko dla maniaków power rangers. Bardzo spodobała mi się osobowość Jacka i jego zamiłowanie do rumu. Także nie najgorsza fabuła sprawiła, że oglądałem każdą część po 3 razy oraz wciągnąłem do niego siostrę.
__________________
Oddaje pokłony wszystkim którzy nie mają nic do mnie.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT