Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 408
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Dyskusja ogólna
»»» Ulubione fanfiction...
Drukuj temat · Ulubione fanfiction...
~chimera F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2008 22:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 86
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Tak jak w temacie. Jakie są wasze ulubione fanfiki? Co polecacie? Gdzie czytujecie?

Mi bardzo spodobały się takie jak: Slytherinada by Toroj, Światełko pod wodą (klasyka), czy Trylogia Smutku Enahmy. Czytam głównie na Mirriel i Dziurawym Kotle.

P.S. Coś mało napisałam tych fajnych ficków. To jeszce kilka: Draco - Zdumiewająco Skoczny... Szczur, Wybór, oczywiście Regmes Jamulus, Seria Herbaciana, Krok po Kroku oraz tak zwane "różdżkofety" (telenowele o tematyce HP Oczko ) z Mirriel: Rybki kwietniowe, M jak magia i dopiero zaczynająca się "Różdżkofeta o Bardzo Małym Rozumku".

A Wy?
__________________
Liga Obrony Mrocznych Sukinsynów!!!

Ostatni Bastion HetuDowcipniś
http://ch-i-m-e-r-a.livejournal.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Augurey F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2008 22:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 856
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Tak, tak, jest tego kilka. (Aż musiałam na Mirriel wejść i sobie popatrzyć co sobie do zakładek dodałam ^^)

No to lecimy:

- Regmes Jamulus i inni, czyli świat slashu (autorstwa Dorgi)
- Miniaturki Durmstrangowe (Vianne)
- Zła krew (Bardzo_Czarny_Kot)
- Wszystko będzie dobrze (Bardzo_Czarny_Kot)
- Zwierciadło Ain Eingarp (The Mirror of Erised) (seria miniaturek - Winterlude)
- Nieprzyzwoitoski (seria drabulek, miniaturek itp. - Dorga)
- Draco Trilogy (Cassandra Claire)

I to chyba tyle... Jak jeszcze znajdę coś innego godnego uwagi, z pewnością dopiszę Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~anguis F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 05-09-2008 02:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 158
Ostrzeżeń: 0
Postów: 14
Data rejestracji: 31.08.08
Medale:
Brak

Musze ze skrucha wyznac, ze do tej pory dosc malo przeczytalam, ale mam nadzieje w wolnej chwili sie poprawic...
Na razie moje ulubione to:
- "Go with the tide" (na mirriel ma tytul Z pradem) - przeczytalam dzieki Souriant za co bede Jej dozgonnie wdzieczna Oczko
- trylogia (a mam nadzieje ze wkrotce czworologia) "The smallest Slytherin" - niestety nikt chyba tego jeszcze nie przetlumaczyl

Od dluzszego czasu ostrze sobie zabki na Trylogie Smutku Dowcipniś
__________________
Mimo wszystko z tych stronic podnosi się towarzyszący mi od zawsze Czarny Cień, żeby mi powiedzieć, że żadna cena nie wyrówna starych rachunków, że nigdy nie płaci się dość i nie istnieje bezpieczne schronienie. [...] Zostałem tylko ja. Ja i duchy, które mi towarzyszą. Wszystkie "Taniec śmierci" Q.
Wyślij prywatną wiadomość
~Dimrilla F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 05-09-2008 12:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1501
Ostrzeżeń: 0
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Temat rzeka.
Czytałam mnóstwo świetnych fanfików (i jeszcze więcej mniej świetnych albo w ogóle nieświetnych Język - grunt, że wśród ich mrowia trafiają się perełki) i naprawdę nie jestem w stanie powiedzieć, które są moimi ulubionymi.

Mogę przywołać kilku autorów, których twórczość fanfikową bardzo cenię i kilka pojedynczych tytułów, a i tak będzie to bardzo pobieżny przegląd i na bank zapomnę o mnóstwie świetnych pozycji. (I, siłą rzeczy, więcej tu będzie pozycji czytanych ostatnimi czasy).

Jeśli chodzi o autorów:

- Toroj - praktycznie wszystkie fiki potterowskie jej autorstwa, ze "Slytherinadą". "Kwiatami Hogwartu" i "Nie mów do mnie Sally!" na czele.

- Elsha i jej cykl "Distractions" poświęcony Teodorowi Nottowi (yay, wychodzi moje skrzywienie Język )

- Hamilcar i "Marauding Dragon" i jego sequel "Marauding Dragon: secrets" (Potter alternatywny, w którym Syriusz uciekł z Azkabanu na kilka lat po śmierci Potterów i w psiej formie zamieszkał w domu Malfoyów, wychowując Dracona na porządnego człowieka. Na obecnym etapie pisania, końca dobiega alternatywna "Komnata Tajemnic".)

- Dorga - tu przede wszystkim "Regmes Jamulus i inni, czyli świat slashu", ale też inne opowiadania, których tytuły akurat teraz mi umknęły.

- Schmerg_the_Impaler - na poprzednim Hogs wisiało moje tłumaczenie jednego z jej fików ("Draco's Trick or Treat/Cukierek czy Psikus, czyli pierwsze Halloween Dracona" ), a napisała ich, a także wierszy i piosenek-parodii, więcej. Polecam

- bardzo_czarny_kot - cykl (są dwie części, ma być trzecia) o Albusie Severusie Potterze w Slytherinie ("Wszystko będzie dobrze" i "Zła krew" )

- Argenteus Draco - autor świetnych miniaturek post- 7 tomowych (m.in o Draconie Malfoyu)

Jak chodzi o pojedyncze utwory
, cóż, jest tego mnóstwo, poniżej przywołam tylko kilka tytułów, które w obecnej chwili przychodzą mi do głowy:

- "Neutralni" anguy - historia bohaterów drugoplanowych, którzy tutaj mają szansę zaprezentować się bardziej wielowymiarowo niż w książkach Rowling. Zwłaszcza świetnie przedstawieni ślizgoni. (Nawet Vincent Crabbe jest tu sympatyczny! Polecam!)

- "The Importance of InterHouse Unity" odyssey1 - mój ulubiony pairing, czyli Hermiona/Teodor Nott, przy tym świetnie i zabawnie napisany. Niestety autor(ka) od prawie roku nie zamieszcza kolejnych rozdziałów. Chlip. (A przy tym ostatni zamieszczony rozdział kończy się takim cliffhangerem, że hej! grr)

- "Prosiacek" Arien Halfelven - Prosiaczek z Kubusia Puchatka spotyka Severusa Snape. O Borze! Oplułam kompa. Dosłownie. I to kilka razy.

- "Better be Slytherin!" jharad17 - najlepiej napisany fik z Harrym w Slytherinie jaki czytałam. Polecam. (Pamiętam, że widziałam, że ktos na Mirriel zaklepywał go sobie do tłumaczenia, więc może za jakiś czas będzie też po polsku)

- "Could we really be" M.Love, "Forgetting Hogwarts" i "Remembering Hogwarts" Rebellion Author oraz "We Learned the Sea" luckei1 - fiki spod znaku Dramione. Jedne z nielicznych, które z różnych względów lubię.

- "Dziwny przypadek Lucjusza nocną porą" akzseingi - śmieszne, wzruszające, a momentami nieco surrealistyczne. Lucjusz spotyka mugolską dziewczynkę... z zapałkami...

- "The Train to Hogwarts" Human Tales - zgrabna jednoczęściówka o potomstwie naszych ulubionych bohaterów. Nie powala, ale ją lubię.

- "Ślizgoński czar" Andrei_Deer - pairing Ginny/Vincent Crabbe. Na wesoło.

- "Sadyści" Semele - po wybiciu niemal całej populacji magicznego świata przez autorów sadystów Hermiona i Draco muszą zaludnić go na nowo. Duża dawka absurdu. Zaplucie kompa gwarantowane.

- "Kociołki" - autora nie podam, gdyż tekst wisi obecnie do oceny w klubie pojedynków na forum Mirriel. Historyjka 'z życia magicznych przemytników' - Cud, miód i orzeszki. Percy Weasley i denka kociołków, pokrętne interesy Mundungusa i tak genialny styl pisania, że aż brak mi słów. Jazda czytać! Rozbawiony

Jak przypomną mi się jeszcze inne "najulubieńsze", to jeszcze dopiszę ( w końcu istnieje coś takiego jak funkcja 'edytuj' Uśmiech )
__________________
Należy sobie powiedzieć uczciwie: Gdyby przestępstwo się nie opłacało, byłoby naprawdę niewielu przestępców.
http://gdynia.piusx.org.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Fantazja F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 05-09-2008 17:27
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9813
Ostrzeżeń: 0
Postów: 806
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Czytałam naprawdę wiele dobrych fanfików i można być pewnym, że o czymś tu zapomnę wspomnieć, jednak wymienię to, co najbardziej zapadło mi w pamięć.
A więc na pierwszym miejscu stawiam oczywiście Światło pod wodą. Jest to najlepszy slash, jaki kiedykolwiek miałam okazję czytać. Co prawda, zabierałam się za niego parę razy, bo pierwszy rozdział jak dla mnie nie był zbyt zachęcający i mnie znudził. Jednak w końcu postanowiłam przebrnąć go i zobaczyć, co będzie dalej. I żałuję. Żałuję, że nie postanowiłam tego wcześniej. Historia wciąga, wszystko ma swój czas, nie dzieje się zbyt szybko. Fan Fiction po prostu genialne.
Kolejnym ff, o którym warto wspomnieć jest Regmes Jamulus i inni, czyli świat slashu. Gdy czytałam to opowiadanie, prawie non stop miałam na twarzy uśmiech i co chwila wybuchałam śmiechem. Humor w nim zawarty jest wyśmienity, a styl lekki i przystępny.
Polecam też całą twórczość Toroj. Slytherinada, Dalia Slytherinu, Róża Gryffindoru, Nie mów do mnie Sally, Kolory Hogwartu, Leć, ptaszku leć, Moje pieskie życie - przeczytałam to wszystko i każdy z tych ff-ów podobał mi się bardziej niż bardzo.
Inne teksty, które zapadły mi w pamięć to:
*Draco Malfoy - zdumiewająco skoczny... Szczur? - najlepsze i najbardziej pomysłowe Dramione, jakie czytałam.
*Koham Lune Luvgood, czyli telenowela - nic dodać, nic ująć, telenowela. Ale za to ciekawa i zabawna, a Luna w niej przedstawiona jest bardzo luniasta, co nie każdemu autorowi udaje się osiągnąć.
*Wąż w lwiej skórze - Drarry. Czytałam je już dosyć dawno, ale pamiętam, że pochłonęłam je w bardzo szybkim tempie. ;P
Było jeszcze dosyć wiele fanfików, które mi się podobały, ale tytuły wyleciały mi niestety z pamięci. Jednak te, które podałam wyżej polecam każdemu, żeby przeczytał, bo naprawdę warto. Oczko
http://www.taern.pl/user/LadyVolakis/ Wyślij prywatną wiadomość
~Safana F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 05-09-2008 20:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Animag Wąż
Punktów: 531
Ostrzeżeń: 1
Postów: 96
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Widzę że nie tylko ja uwielbiam Regmes Jamulus i inni, czyli świat slashu (i tu zaczyna się moje skrzywienie czyli czytanie slashy).
Inne ulubione :
-Światło pod wodą - fick którego przedstawiać nie trzeba, jeśli dobrze pamiętam to od niego zaczęłam czytanie slashy (no i dzięki temu fickowi moim ulubionym paringiem jest Drarry).
-Rozmowy Trumienne - jeden z nielicznych nie-slashy wśród ulubionych, wspaniały fick Sev/Tonks.
-Hate, but I love you - kwikogenny fick autorstwa Evil Yuki. ("Oczka są ślepe" ). Genialne postacie i w ogóle wspaniały fick, paring : Drarry, Ron/Sev (Sevon ?)
-Dary Śmierci - genialnej Ellen, nadal pisane ale i tak ulubione (Drarry!! "HPKISSDM"!!)
-trylogia Enhamy - chyba każdy zna "Szczęśliwe dni w piekle", "Przecinając więzy" i "Poprzez mury" (polskie tłumaczenie-Mirriel). Wspaniały fick , kolejny nie slash.
-Seria Herbaciana i inne ficki Telanu - cudowne slashe Snarry Telanu - tyle mi do szczęścia potrzeba xD.
-Blemish - kolejne Drarry, tym razem autorstwa Mrugacz, trochę angstowy fick przez który o mało nie polubiłabym Pottera (tak nienawidzę go)
-Wąż w lwiej skórze - kolejne Drarry
-ficki Nicky Gabriel - kocham jej niekanonicznego Seva, jest taki ludzki
-Czas Teodora Notta - strasznie smutny angst, i do tego slash Draco/Nott
-Destined Year - wspaniałe Snarry
-Slytheriniada - kolejny nie-slash, autorstwa Toroj
- ficki Draco Malfecium - czyli to co powinien znać każdy miłośnik Drary (o ile nie ma uczulenia na angsty)
Jest ich jeszcze tysiące ale to są (chyba) te naj xD. Jak coś sobie przypomnę to dopisze Oczko.
Najwięcej czytam na mirriel i yaoi.pl, często też na fanfiction.net
__________________
img641.imageshack.us/img641/2118/chda150wdws01e1100011.gifDoctor Who.
img291.imageshack.us/img291/2797/2ivdxyo.gifSupernatural.

Avatar and animations by Sarah Jones <3.
www.myanimelist.net/profile/Safana Wyślij prywatną wiadomość
~Princess of Dark F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 05-09-2008 21:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 264
Ostrzeżeń: 0
Postów: 129
Data rejestracji: 05.09.08
Medale:
Brak

Moim ulubionym funfickiem jest zdecydowanie Światło pod wodą.
Na drugim miejscu zaś znajduje się Dzieciństwo Dracona,
Lily Evans autorstwa Fantazji, Draco Malfoy, Zdumiewająco Skoczny... Szczur? i Możesz pocałować pannę młodą.
__________________
Dr. House: Widzisz, wszyscy ze względu na laskę zakładają, że jestem pacjentem.
Dr. Wilson: Więc dlaczego nie zaczniesz nosić białego płaszcza jak reszta?
Dr. House: Nie chce żeby myśleli, że jestem lekarzem.
Wyślij prywatną wiadomość
~Aranoisiv F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 05-09-2008 23:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3393
Ostrzeżeń: 0
Postów: 819
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Ostatnio czytałam (po raz drugi zresztą) ff pt. "Epilog (nie)kontrolowany", na harry-potter-net. Aż sobie palce pogryzłam, sama nie wiem czemu. Do teraz mnie bolą. Oprócz tego jeszcze fanfik Kochanki-dracona - "Z pamiętnika Draco M.". "Wigilia w Norze", nie pamiętam na jakim forum. I mnóstwo "bezimiennych" opowiadań na przeróżnych stronach.


Za to nie czytałam ff, o których wszyscy mówią, ze takie ekstra, super itd. W życiu na oczy nie widziałam "Światełka pod wodą".
Edytowane przez Aranoisiv dnia 09-10-2008 12:06
Wyślij prywatną wiadomość
~Temeraire F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 09-09-2008 18:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Na ogół nie czytam zbyt wielu FF. A to dlatego, że jeśli gdzieś zajrzę, przeczytam i mi się nie podoba, nie ciągnę tego dalej. To dla mnie nie ma sensu...
Ale znalazło się kilka takich, które mnie urzekły. Są to:
- "Lily Evans" autorstwa Fantazji
- "Mroczny posłaniec" pióra Martyny
- "Oszukać przeznaczenie" by Izabell Black

To taka moja "złota trójca". Każdemu szczerze polecam.
__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]
Wyślij prywatną wiadomość
~Vampirzyca F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2008 21:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1667
Ostrzeżeń: 1
Postów: 371
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Rybki kwietniowe, M jak magia i dopiero zaczynająca się "Różdżkofeta o Bardzo Małym Rozumku".


A ja biorę udział w Puchatkowej Różdżkofecie. Jako Clemence, termin mam na listopad ^^. I już się boję...

Przede wszystkim drarry. Cudowne, najlepsze pod słońcem drarry. Nie ma nic lepszego od dobrego slasha, a co!

Światło pod wodą - Absolutny hit. Hit nad hitami, cudo nad cudami, bądź pozdrowiona Wszechmocna Mayo, któraś ty dała nadzieję, et cetera, et cetera.

Nie bądź zaskoczny - Autorstwa Kaś, wisi na mirriel. C.U.D.O.W.N.E. Nawet nie cudowne. Borskie. Rozkręca się, jak narazie są przyjaciółmi.

Regmes Jamulus i inni, czyli świat slashu - Boru! jak ja to uwielbiam. Idealne. Idealne, powiadam Wam, idealne. Humor, i te latexy, i te brulioniki, i te wanny i te żaluzje do Herbatynki, i... Po prostu cacko. Perełka na perełce.

Our winter, Muggle Year - Jeśli się nie mylę, to obydwa ficki są paringiem Ginny/Draco. Chyba. Ale coś mi się wydaje, że jednak mam rację. Dużo się tego czytało, więc...

Lubię ogólnie ficki z Draconem. I ze Scorpiusem. Takie zboczenie.
__________________
Wilson: On każdego roku leczy tysiące ludzi, a ty ilu? Trzydziestu?
House: McDonald robi lepsze hamburgery, niż twoja matka, bo robi ich więcej?
http://aaaaniaaa.powiedz.to/ Wyślij prywatną wiadomość
~Dziewczynka F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2008 00:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 157
Ostrzeżeń: 2
Postów: 163
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Moje ulubiony ff? Hmm... xD

"Trylogia Smutku", "Równowaga Sił" "Seria Herbaciana", "A Destined Year" i bardzo wiele tekstów slash Tom/Harry.
Edytowane przez Dziewczynka dnia 18-11-2009 21:36
Wyślij prywatną wiadomość
!Delirantka F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 19-10-2008 16:06
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2914
Ostrzeżeń: 0
Postów: 439
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ach, te czasy fan ficków... Dawniej czytałam je nałogowo, czasami kilka dziennie i wciąż było mi mało. Cóż, dobre czasy minęły, teraz czytam je rzadko, a i większość z przeczytanych kiedyś - zapomniałam. Delirantkowa pamięć jest okropna. Muszę złożyć reklamację u pana Boga :<.
Te jednak, które zapamiętałam jako świetne i umieściłam w swoich linkach, pamiętam. Oto one:
1. Światło pod wodą - ech, pamiętam. Zarwane noce, czytanie niemal do świtu... Kochane Światełko. Mistrzostwo po prostu.
2. Sadyści - pamiętam, że ten fick niesamowicie poprawił mi humor. Kilka razy później jeszcze do niego wracałam. ;]
3. Rozmowy barowe - po prostu mają w sobie to coś, skoro pamiętam je do dziś.
4. Dobre Dramione nie jest złe - cóż, pomimo ogólnej nagonki na ten paring, ja jestem mu wierna w myśl właśnie tej zasady. Nie mam jakiegoś ulubionego ficka, ale lubię je czytać. (Oczywiście tandety blogaskowe odpadają - dobre Dramione trzeba znaleźć.)
__________________
d'oh

Δ = b² - 4ac
Wyślij prywatną wiadomość
~Taka jedna F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 17-11-2008 18:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1745
Ostrzeżeń: 1
Postów: 588
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Przede wszystkim ff Toroj. Wszystkie.

"Harry Potter i Koniec Świata" autorstwa Irytka

Kilka ff Kitiary, teraz nei wymienię, bo nie pamiętam.
Wyślij prywatną wiadomość
~Rita F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 27-12-2008 00:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 67
Ostrzeżeń: 0
Postów: 17
Data rejestracji: 26.12.08
Medale:
Brak

Uwielbiam FF'y. Większość linków zawieruszyła mi się. Większość już wymieniona. Ale na osobne miejsce zasługuje Seria Herbaciana. Zdecydowanie. Długie dosyć, ale trudno nie polubić. Zdarzają się pojedyncze utowory. Lubię też tzw. Dobranocki, czyli utwory dedykowane konkretnym osobą. Czytuję na Mirriel. Ale także na innych. Jestem wdzięczna za każdy polecony. Rzucam się na nie jak harpia. Wygłodniała x D I lubię parę HP/DM, DM/HG. ^^ Oraz wszelakie nietypowe ; D
__________________
Oh - my - God
It's judgement day and I'm not prepared
Everybody out there's running scared
So - Take a little bit off the top
I don't care, just make it stop

I won't give another soul... to you
I won't give another life... to you
You have to stop
Stop!


OPIUM OF THE PEOPLE
Wyślij prywatną wiadomość
~MissHipHop F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 01-01-2009 13:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 72
Ostrzeżeń: 0
Postów: 61
Data rejestracji: 31.08.08
Medale:
Brak

Ja czytam na onecie bardzo fajne opowiadanie polecam ice-vs-fire dziewczyna, która to pisze ma taki talent jak Rowling czytając to czuję jakbym czytała coś co napisała Rowling
__________________
"I wish that I could drive you in my car
To kiss you on the star"

Love you Tom :*


img142.imageshack.us/img142/9338/54090908121129lt6.jpg
img142.imageshack.us/img142/3074/e9vggmlr8.gif
www.myspace.com/misshiphopofficial Wyślij prywatną wiadomość
~al_kaida F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2009 23:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 501
Data rejestracji: 15.10.08
Medale:
Brak

Ja niewiele czytam ff'ów, ale za to nigdy nie zapomnę "Dzieciństwa Dracona" ze starego Hogs, pisanego przez wampirzycę. Taak, ff'y ze starego Hogs były świetne. Ale teraźniejsze też są ok Oczko
__________________
Wbrew powszechnie panującym pogłoskom, al_kaida jest rodzaju żeńskiego.

i54.tinypic.com/s1430i.gif
______________________________________________
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają moje wypociny Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~malfoj_sam_segz F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 10-08-2009 23:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,479
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

ja pamiętam świetny FF ze starego hogs - tytułu nie pamiętam, ale to było o Voldku i śmierciożercach na wakacjach ;d wybitne, ale śmiechu przy tym było.
wogóle na starym hogs było mnóstwo udnaych FF, które z przyjemnością się czytało. teraz jest trochę gorzej, ale obecnie ulubionym moim FF jest Czarna Lista - chłopak ma talent.
a co do rodzajów FF uwielbiam dramione, oklepane jak świat, ale co tam. i często jakieś nietypowe, rzadkie tematy związane z HP { ale znanych już postaci, a nie nowych. }
__________________
img192.imageshack.us/img192/5424/10y036u.png
Wyślij prywatną wiadomość
!Alae F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 11-08-2009 23:08
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2495
Ostrzeżeń: 1
Postów: 421
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Ech. Mam mózg wyprany przez chemię ograniczą* i nie jestem w stanie niczego konstruktywnie skomentować, więc mogę uzupełnić braki w postach i pozostawić po sobie ślad w tym temacie.

Ostatnio wpadłam na pomysł zrobienia sobie własnej Biblioteki Irmy Pince i postanowiłam zachomikować na dysku najukochańsze fanfiki, by mieć co czytać, gdy zabraknie internetu. Wśród ponad osiemdziesięciu tekstów przeważają drarry (ach, to slashowe spaczenie):

* Nieśmiertelne Światło pod wodą, przeczytane przynajmniej pięć razy. Kocham, wielbię, Mai padam do stóp. Zresztą inne fiki Mai, np. Dancing Queen i Nienawiść też bardzo lubię.
* Blemish autorstwa mrugacza. Kocham. Kocham bezkrytycznie. Wyłączając wyrażenie "oczy w kolorze avady", przez które dostawałam niekontrolowanych drgawek. Z fików mrugacza lubię też Genau wie ich
* Wąż w lwiej skórze Mahaliem. Z ocenzurowaną sceną i bez. Kultowe. Zabawne, z fabułą, czegóż chcieć więcej?
* Minaturka dla Aevenien, napisana przez kaś. Jest Draco, są eklerki i taktownie milczące ściany Hogwartu. Łii!
* Mnóstwo miniaturek. Mnóstwo. Wspomnę tylko o Perfekcjonizmie i Mrocznym przeczuciu Mirabelli.

Wśród moich ulubionych fików znajdzie się także miejsce na snarry (Seria Kawowa i Seria Herbaciana Telanu; Mój Piętaszek Enahmy; Ironia oreiX).

Z dłuższych opowiadań (lub serii) wymienić należy:

* Całą Krukoniadę, napisaną przez Bastet. Cenią ją za niesamowity język i cudowny humor.
* Trylogię Smutku, Enahmy. Chyba nie wymaga komentarza.
* Slytheriniadę, Toroj. Severus i znów humor w ogromnych dawkach.
* Bagatelki okolicznościowe, Mithiany. Znowu Severus.
* Rozpoczętą serię bardzo_czarnego_kota z Albusem Severusem w roli głównej. Najbardziej przekonujący fik z Albusem w Slytherinie. I najbardziej dojrzały. Generalnie bardzo_czarny_kot pisze bardzo przemyślane fiki ze świetnie konstruowanymi postaciami (jej Draco to jedna z moich najulubieńszych kreacji tego bohatera).
* Nieskończona Skręć w lewo, alternatywa bez udziału gwiazd ayass/sayai. Także niesamowity styl i wielka dawka humoru.
* Seria Lustereczko powiedz przecie... Yoanne. Ciekawe przemyślenia na temat bohaterów pokazane w zaskakujący sposób.

Z miniaturek koniecznie muszę wspomnieć o:
* Wypalić rany Lady Altar. Niesamowity fik. Pierwszy, przy którym zaczęły mi się dziwnie pocić oczy.
* Czystą krew Kitiary uth Matar. Mimo że nie przepadam za tą autorką, jej Draco mnie przekonał.
* Elleen Siedem lat. Też nie kupuję jej całej twórczości, ale do bólu luniasta Luna to coś co lubię.
* Nie lubię Huncwotów Nakago. Sytuacja podobna, jak w przypadku dwóch pań powyżej.
* one-shotach na wesoło - Myślącej Tiarze Andrei13, w tłumaczeniu magdy2em; Wpuszczamy? Leonette; Tango libido Magdlith; Poradniku posiadaczki Lucjusza Malfoya Caemlyn.

Lubię drabble. Chyba najbardziej zapadły mi w pamięć Niewybaczalne Akzseingi. Poezją też nie pogardzę (głównie przyśpiewki Arien Halfelven lub jej przeuroczy wierszyk ZŁO).

Fin. Więcej fików nie pamiętam. Tych, o których zapomniałam serdecznie żałuję, gdyż, z całą pewnością, wspomnieć o nich należało. Niech mi będzie wybaczone.

*nie pytajcie dlaczego się uczę w wakacje, to zbyt smutne

__________________
Czyś ty do reszty skwestorzył?
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 25-10-2009 17:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Najukochańsze:
"Trylogia Enahmy" - Tego chyba nie trzeba komentować. Kto przeczytał ten wie, a kto nie czytał, niech się za to zabierze.
"Z prądem" - Niewidomy Harry, uratowany przez Snape'a. Interesujące jak i wzruszające.
"Draco Malfoy, Zdumiewająco Skoczny... Szczur?" Lekkie, z humorem.
"Wąż w lwiej skórze"
"Światełko"
"Vice Versa"
"Draco Trylogy"
"Slytherinada" - Wspaniałe, z humorem, autorstwa Toroj. Najbardziej lubiana cześć (przez większośc czytelników) Hapy Niu Jer.

Ulubione:
"Nagi Quidditch"
"Okropna seria uświadamiająca"
"Freudowska pomyłka" - Drarry, właściwie bez slashu. Draco zaczyna pisać do Harry'ego listy, gdyż tak nakazuje mu jego terapeutka. Harry i Draco spotkają się po wielu latach. ("Potter, cześć. Malfoy" mnie rozwaliło).
"Eurydyka" - przesmutne opowiadanie o śmierci Tonk i Lupina, przeplatane scenami z mitu.
"Everytime"
"Kiss me with fire"
"Severus i Rura" - To również pozostawię bez komentarza. Koniecznie przeczytać!

A oprócz tych wspaniałych... Uwielbiam każdy fick z Draco i Harry'm. Szczególnie ficki w stylu "z herbaciarnią w tle" czyli sytuacje gdzie Draco nawija jak oszalały, a Harry jak zwykle zaskakuje nas swoją elokwencją (Yyy... Eee...). ; D Kocham.

Edytowane przez Peepsyble dnia 08-11-2009 15:17
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2010 19:11
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Ogólnie to nie rzucam się na pierwszy lepszy ff, który znajdę na Mirrel czy Dziurawym Kotle, przeważnie czytam to co mi inni polecą i jest nawet dobre, a niektóre wspaniałe.
A więc z tych tasiemców, wielu rozdziałowych maje ulubione to: Slytherinida, Kwiaty Hogwartu, Trylogia Smutku (piękne...), Wszystko będzie dobrze, Zła Krew i oczywiście Świtało pod wodą...
Miniaturek raczej nie czytam za często ale te dwie szczególnie zapadły mi w głowie (cudowne one są, obie śmieszne a ta druga to wzruszająca): Sadyści i Dziwny przypadek Lucjusza nocą.
Ogólnie ff, które przeczytałam są na pęczki ale te mniej interesujące albo po po prostu te które mi się nie spodobały to dawno już poszły w niepamięć...
A j jeszcze nasze Hogsmeade'owskie ff to oczywiście najlepsza jest Lilijka autorstwa Fantazji i pisane przez Vampirzycę ff o Draco, nie pamiętam jednak tytułu ale był prześmieszny.
ja pamiętam świetny FF ze starego hogs - tytułu nie pamiętam, ale to było o Voldku i śmierciożercach na wakacjach ;d wybitne, ale śmiechu przy tym było.
O, ja wiem, o który chodzi, też prześmieszny, oh i nie pamiętam tytułu ale wydaje mi się, iż pisała go Paula_13... czy jakoś podobnie.
Ogólnie to ubóstwiam i pochłaniam wszystkie ff o tematyce Drarry, Severus no i młode pokolenie Hogwartu ( Albus Sev Potter itp.)
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."

Edytowane przez Lady Shadow dnia 27-02-2010 19:13
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT