Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 138
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Harry Potter
!mniszek_pospolity F
Dodany dnia 09-02-2013 15:13
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Ależ ja się wcale nie "spinam" Uśmiech - temu mniej więcej służy forum - aby wymieniać poglądy...chyba poczułem się w obowiązku odpowiedzieć za milczącą resztę, która także nie darzy zbytnią sympatią pana Pottera Oczko

Nie, no bez przesady... może go nie lubię, ale żeby od razu nienawidzić - gdybym żył w magicznym świecie ( a po części tak jest Oczko ) nie byłoby moim priorytetem rzucić klątwy na Harrego....
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~agunia9710 F
Dodany dnia 09-02-2013 16:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 29
Ostrzeżeń: 0
Postów: 13
Data rejestracji: 29.12.12
Medale:
Brak

Dla mnie Harry był przede wszystkim kimś bardzo odważnym i kimś kto jest wierny swoim przekonaniom i swoim przyjaciołom ;D poza tym był znakomitym czarodziejem. w końcu to on pokonał lorda Voldemorta ;D
Wyślij prywatną wiadomość
~Kasia_Potterka F
Dodany dnia 09-02-2013 16:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 305
Ostrzeżeń: 0
Postów: 160
Data rejestracji: 24.08.12
Medale:
Brak

Noom Harry jest moją ulubioną postacią ponieważ, jest odważny, przyjacielski i posiada cechę którą, wszyscy powinniśmy doskonalić czyli, wierność przyjaciołom. Według mnie jest przystojny ( ale bez przesady! )
__________________
"Każdy z nas ma swoje Westerplatte..."
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
Dodany dnia 09-02-2013 16:45
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Pokonał Czarnego Pana, ale chyba do końca sam tego nie uczynił...

Prócz niego horkruksy niszczyli także Ron, Hermiona, Albus Dumbledore, Neville Longbottom. Severus Snape "dostarczył" mu miecz Gryffindora, Regulus wykradł dużo wcześniej prawdziwy medalion. Nie odbieram mu zasług, ale nadużyciem jest twierdzenie, że wszystkiego dokonał sam.

Każdy odbiera Harrego nieco inaczej. Chyba nikt nie będzie do końca w tej kwestii obiektywny... mimo zalet posiadał także bardzo wiele wad.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Evolet16 F
Dodany dnia 09-02-2013 16:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 77
Data rejestracji: 22.11.12
Medale:
Brak

Jak wiadomo każdy ma swoje zdanie i nie można mieć pretensji do kogoś o wyrażanie swoich poglądów. Nie mam nic do Harry'ego, lubię go. Ma swoje wady i zalety jak każdy. Podziwiam w nim odwagę, wierność przyjaciołom i to, że znał potęgę miłości. Potrafił narazić życie dla dobra. Był zdolnym czarodzijem (wiadomo nie mógł równać się z Hermioną). Współczuję mu bo wychował się bez rodziców i wiele bliskich mu osób zginęło w starciu z Voldemortem. Denerwuje mnie w nim to, że wysługiwał się Hermioną, którą prosił o odrabianie prac domowych. No te jego pojawiające się przejawy lenistwa. xD
__________________
Będziemy na tyle silni, na ile będziemy zjednoczeni i na tyle słabi, na ile podzieleni.

Edytowane przez Evolet16 dnia 09-02-2013 16:57
Wyślij prywatną wiadomość
~dastanblack3000 F
Dodany dnia 09-02-2013 17:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1481
Ostrzeżeń: 0
Postów: 435
Data rejestracji: 29.05.11
Medale:
Brak

Wiele osób nie lubi Harrego, no bo już im się znudził i taki pospolity był. Ale jak mu się głębiej przyjrzeć, to mało było takich ludzi jak on. Przecież nie tylko był odważny, był naprawdę dobrym przyjacielem i kolega. Nigdy nikogo nie obrażał, i nie dokuczał . Nie chciał być w centrum uwagi, ale niestety zawsze tak się działo, że był. Musiał stawać przed naprawdę trudnymi zadaniami i wyborami w życiu. Był zwykłym chłopcem i nastolatkiem, któremu przydarzyło się wiele złych rzeczy. Harry, był tak naprawdę nieśmiały. Nigdy nie chciał aby się nad nim mocno rozczulano mimo, że wiele osób miało ku temu powody. Harry był samotny i opuszczony. Na szczeście w hogwarcie znalazł dwójkę dobrych przyjaciół . Hermiona, która pochodziła z rodziny mugoli i Rona, który nie pochodził z bogatej rodziny. Spotkało go wiele nieszczęść. Po prostu Voldemort wykańczał go psychicznie. Nie wielu dało by sobie radę. Był też podatny na opinię innych. Przejmował się tym co o nim mówiono. Był naprawdę wrażliwy. Mimo ,że wiele osób szydziło i śmiało się z Luny, Harry ją zaakceptował taką jaką jest. Bardzo bym chciał mieć takiego przyjaciela i ogólnie staram się brać z niego przykład. Zawdzięczam mu wiele rzeczy, bo w różnych trudnych chwilach w życiu zastanawiałem się zawsze co by zrobił taki Harry, on na pewno nigdy by się nie poddał ! Pozdrawiam ;
__________________
Walking on air


;>
Wyślij prywatną wiadomość
~Grangeromaniaczka F
Dodany dnia 09-02-2013 19:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 109
Ostrzeżeń: 0
Postów: 49
Data rejestracji: 04.12.12
Medale:
Brak

Harry... Bardzo go lubię. Mega oddany przyjaciel. Honorowy chłopak. Bardzoo odważny, czasem aż za bardzo. Dużo się wycierpiał. Voldemort zabił jego rodziców. Potem wychowywany był przez okropnych mugoli. Nie przeszkadzał mu status krwi. Akceptował każdego takim, jakim jest. Ale wysuwał zbyt pochopne wnioski, np w stosunku do Snape'a. Rozumiem, że Mistrz Eliksirów miał "specyficzny" sposób bycia, ale żeby od razu go nienawidzić? Bez przesady. Ogółem Harry to BARDZO pozytywna postać. Jedna z moich ulubionych. Można się od niego dużo nauczyć Uśmiech
Edytowane przez Grangeromaniaczka dnia 09-02-2013 19:12
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
Dodany dnia 10-02-2013 22:56
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Piszecie, że był wierny i oddany przyjaciołom - tak, ale wciąż był przekonany, że był od nich lepszy.
I czym oni są tak zajęci? Dlaczego nie ma żadnego zajęcia dla niego, Harry'ego Pottera? Czy nie udowodnił, że stać go na więcej niż ich? Czy już zapomnieli o wszystkim, czego dokonał?


Zresztą nie omieszkał wykrzyczeć swoim przyjaciołom jakie ma o nich zdanie (w książce jest z użyciem CAPS LOCKa, ale odpuszczę sobie wielkie litery):
(...) A chyba dokonałem większych rzeczy niż wy dwoje razem wzięci. I Dumbledore dobrze o tym wie... Kto zdobył Kamień Filozoficzny? Kto załatwił Riddle'a? Kto ocalił was od dementorów? (...) Kto musiał w zeszłym roku pokonać smoki, sfinksy i te wszystkie inne okropności? Kto był świadkiem jego powrotu? Kto musiał przed nim uciekać? Ja!

Zapomniał, biedactwo, dzięki komu w ogóle dotarł do miejsca, w którym był ukryty Kamień Filozoficzny. O tym, że Moddy/Crouch usuwał z jego drogi w labiryncie wszystkie przeszkody, też zapomniał.

Oto, co Harry Potter sądził o reprezentancie Hogwartu w Turnieju Trójmagicznym, tylko dlatego, że ten zaprosił na bal dziewczynę, która podobała się Potterowi:
Teraz nagle uświadomił sobie, że tak naprawdę Cedrik jest bezwartościowym przystojniakiem, którego mózg nie wypełniłby kieliszka od jajka.


dastanblack3000 pisze, że pomimo iż wiele osób szydziło z Luny, on ją zaakceptował taką jaka jest.
Wolałby, żeby Cho zastała go w jakimś równym towarzystwie, ryczącym ze śmiechu z dowcipu, który im właśnie opowiedział, a nie z Neville'm i Luną Lovegood


Kiedy okazało się, że Ron został prefektem, Harry bardzo walczył ze sobą, udając radość. Uważał, że to on zasłużył na odznakę.
Nie było ich kiedy walczyłem z Quirrellem. Nie pokonali Riddle'a i bazyliszka. Nie przepędzili dementorów w noc ucieczki Syriusza. Nie byli ze mną na tym cmentarzu owej nocy, gdy powrócił Voldemort...
Znowu ogarnęło go dręczące poczucie niesprawiedliwości, to samo, które tak boleśnie przeżywał, gdy tu przybył. Nikt mi nie powie, że nie dokonałem większych czynów, pomyślał z oburzeniem. Zrobiłem więcej od każdego z nich! (...) Harry otworzył oczy (...), przypominając sobie co powiedział Fred: "Nikt o zdrowym umyśle nie zrobiłby Rona prefektem..." Parsknął śmiechem.


Tak, nasz złoty Potter, doskonały, dzielny, oddany przyjaciołom. Dziękuję za takiego przyjaciela, nie skorzystam.

Ogólnie rzecz ujmując, uważam, że Harry był bezczelny, bezmyślny przekonany o swojej wyjątkowości, sądził że jest lepszy od innych, łącznie z nauczycielami. W głębokim poważaniu miał szkolny regulamin oraz starania tych, którzy dbali o jego bezpieczeństwo. Przez 4 lata mieszkania z Neville'm w pokoju nawet nie zainteresował się tym, dlaczego wychowuje go babcia. Rozczulał się tylko nad tym, że sam nie ma rodziców (jak widać, są gorsze rzeczy niż sieroctwo), zły pan chce go zabić i w ogóle, Harry jest taki pokrzywdzony przez los. Kiedy Seamus miał wątpliwości co do historii opowiedzianej przez Harry'ego, określił jego mamę mianem "tej głupiej pani Finnigan". A kiedy grzecznie Seamus zapytał co stało się w tę noc na cmentarzu, Potter od razu przystąpił do ataku. To jasne, że ludzie mieli wątpliwości, a zadaniem Harry'ego, jako jedynego świadka, było je rozwiewać. Nie rozumiem dlaczego nie mógł po prostu powiedzieć Seamusowi jak było.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT