Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 256
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Sport
»»» Jeździectwo
Drukuj temat · Jeździectwo
~Ptasznikk F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 27-11-2011 13:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 59
Ostrzeżeń: 0
Postów: 21
Data rejestracji: 12.04.11
Medale:
Brak

Witajcie dobrzy ludzie! Rozbawiony


Jeździectwo to najogólniejsze pojęcie jazdy konnej, bo dzieli się ona jeszcze na inne "kategorie" takie jak skoki przez przeszkody, ujeżdżenie i wiele innych, których nie wymieniam, bo jest ich za dużo Uśmiech
Zakładam ten temat m. in. z ciekawości. Czy ktoś na naszym kochanym forum para się jeździectwem? ;D Jeśli jeździsz, to opowiedz jak to się zaczęło. Jeśli nie, to powiedz, co sądzisz o tym sporcie? Uśmiech A może kiedyś jeździłeś/aś, ale coś skłoniło Cię do rezygnacji? Może startujesz w zawodach jeździeckich, a może wolisz spokojne spacery wierzchem po lesie? Albo miałeś/aś jakieś ciekawe przygody związane z końmi? ;>

Ja sama jeżdżę konno jeżdżę konno od 5 lat. Zaczęło się dość niespodziewanie, ponieważ moja pierwsza lekcja jazdy, była jakby "prezentem urodzinowym" od rodziców Uśmiech jednak ta 1 jazda zamieniła się w 2, potem 3, 4 i tak dalej. Rozwinęło się to do tego stopnia, że teraz mam swoja małą stajnie i jeżdżę sportowo. Uśmiech

Zapraszam do dzielenia się swoimi przeżyciami Uśmiech Mam nadzieję, że temat się rozwinie Uśmiech
__________________
Gdzie diabeł nie może... tam Snape'a pośle...


"Some people believe in God. I believe in music.
Some people pray, I turn up the radio."
Closer To The Edge.







Pozdrawiam wszystkich, którzy z bliżej nieznanych mi powodów pozdrawiają Ptasznikka ;D
Wyślij prywatną wiadomość
~Narcyza Gryfindor F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 09-12-2011 17:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 107
Ostrzeżeń: 0
Postów: 57
Data rejestracji: 01.12.11
Medale:
Brak

Ja po prostu kocham konie, jeździć konno też uwielbiam(jedna nie jeżdże jeszcze za dobrze)
Wyślij prywatną wiadomość
~darth ithilnar F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 09-12-2011 17:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 251
Ostrzeżeń: 0
Postów: 57
Data rejestracji: 02.11.11
Medale:
Brak

Świetnie, że jest taki temat Uśmiech

Ja zaczęłam jeździć niedawno, chociaż marzyłam o tym od dziecka. Nigdy nie będę jeździć wyczynowo (no, te czasy dawno już za mną...), ale dla przyjemności. Od zawsze kochałam konie, ale jakoś wcześniej nigdy nie było okazji, czasu, pieniędzy etc. by zacząć jeździć. Teraz zaczęłam i dzięki temu spełniło się jedno z moich dziecięcych marzeń - może trochę późno, ale zawsze Uśmiech
__________________
A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one (George R.R. Martin)
Wyślij prywatną wiadomość
~Ptasznikk F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 12-12-2011 20:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 59
Ostrzeżeń: 0
Postów: 21
Data rejestracji: 12.04.11
Medale:
Brak

Narcyza Gryfindor A długo już jeździsz? Każdy kiedyś zaczynał Oczko Moje początki były dość ciężkie. Z jednym z moich koniu zgrałam się dopiero po roku wspólnej ciężkiej pracy. Przez ten czas, na każdym treningu ze skokami przez przeszkody zaliczałam glebę... Ale teraz już tak nie jest. Na dziś dzień skaczemy razem 130cm Oczko

darth ithilnar Ja osobiście uważam, że na naukę jazdy nigdy nie jest za późno Uśmiech Moje marzenia w dużej mierze także spełniły się poprzez moją pasję Oczko

__________________
Gdzie diabeł nie może... tam Snape'a pośle...


"Some people believe in God. I believe in music.
Some people pray, I turn up the radio."
Closer To The Edge.







Pozdrawiam wszystkich, którzy z bliżej nieznanych mi powodów pozdrawiają Ptasznikka ;D
Wyślij prywatną wiadomość
~darth ithilnar F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 14-12-2011 15:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 251
Ostrzeżeń: 0
Postów: 57
Data rejestracji: 02.11.11
Medale:
Brak

Ptasznikk napisał/a:

darth ithilnar Ja osobiście uważam, że na naukę jazdy nigdy nie jest za późno Uśmiech Moje marzenia w dużej mierze także spełniły się poprzez moją pasję Oczko


Zawsze uważałam, że aby spełnić jakieś swoje marzenie trzeba cierpliwie czekać na możliwość jego spełnienia i korzystać z okazji, gdy taka się nadarza. I wystarczy mieć "listę marzeń", pamiętać o niej i odhaczać te, które się spełniły. W moim przypadku taka taktyka zupełnie się sprawdza. Wiadomo, nie ma nic od razu, trzeba się napracować i cierpliwie czekać, ale warto. A z "listy marzeń" spadają kolejne marzenia i dopisuję sobie nowe Uśmiech
__________________
A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one (George R.R. Martin)
Wyślij prywatną wiadomość
~Ptasznikk F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 28-12-2011 13:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 59
Ostrzeżeń: 0
Postów: 21
Data rejestracji: 12.04.11
Medale:
Brak

~darth ithilnar masz całkowitą rację. Jednak jeżeli szansa na spełnienie marzenia sama się nie nadarzy, to można szczęściu trochę pomóc Oczko
__________________
Gdzie diabeł nie może... tam Snape'a pośle...


"Some people believe in God. I believe in music.
Some people pray, I turn up the radio."
Closer To The Edge.







Pozdrawiam wszystkich, którzy z bliżej nieznanych mi powodów pozdrawiają Ptasznikka ;D
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Bellatriks F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 28-12-2011 13:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2508
Ostrzeżeń: 0
Postów: 934
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Ja jeżdżę konno tylko dla zabawy, nie biorę udziału w żadnych zawodach Uśmiech. Tą pasją zaraziła mnie kuzynka, która wraz z rodzicami mieszka w gospodarstwie wiejskim, hoduje konie. Kiedyś się ich panicznie bałam, ale kilka lat temu założyłam się z nią, że wsiądę na jej konia i kilka metrów na nim pojadę. Nie wiem jak tego dokonałam, byłam taka wystraszona. Od tamtego czasu polubiłam jazdę konną. Kiedy przyjeżdżam do niej, to zawsze obie wsiadamy na konie i jeździmy na nich po okolicy. Na początku wszystko mnie bolało, gdy jeździłam konną, kręciło mi się w głowie, ale teraz już to ustąpiło. Chciałabym dostać kucyka, ale mieszkam w mieście, więc nie byłoby mu u mnie dobrze...
Czasem jeżdżę z moją koleżanką, którą też zaraziłam tą pasją do szkółki jeździeckiej niedaleko mojego miasta. Wszystkim polecam jazdę konną, bo ona odpręża, powoduje, że na każdą sprawę patrzymy inaczej. Konie to na prawdę niesamowite zwierzęta, potrafią być wielkimi przyjaciółmi ludzi Język.
__________________
''...zło i ból to moi najlepsi przyjaciele - nigdy mnie nie opuszczą...''

Ludzie na świecie dzielą się na głupich i jeszcze głupszych - dla mnie stworzono oddzielną kategorię - jestem po prostu sobą.
Ludzie często mówią mi, że mam głowę na karku, a ja odpowiadam na to: ''Przecież każdy ma głowę na karku. Wyobrażasz sobie, żeby głowa mogła być gdzieś indziej?''
Mówią o mnie ''córka diabła'' - temu nie zaprzeczę ani ja, ani ktos, kto mnie dobrze zna Język .
Pozdrawiam wszystkich tych, którzy mnie pozdrawiają Język

Edytowane przez mooll dnia 29-12-2011 16:10
Wyślij prywatną wiadomość
~Matthew Lucas F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 28-12-2011 13:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

Niestety, nie miałem okazji jeździć na koniu, chociaż to jest jedno z moich marzeń. Po prostu chcę wsiąść na to urokliwe zwierzę i trochę na nim pojechać. Niestety, nie mam nikogo bliskiego, kto hoduje konie, a poza tym mieszkam w mieście, więc taka opcja nie wchodzi w grę.
Byłem kiedyś na zawodach konnych, ale jako obserwator - i to dlatego zacząłem marzyć o jeździectwie.
__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...
Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 21-02-2012 17:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

Jakoś nie przepadam za końmi, więc sądzę, że jeździectwo to nie jest zbyt ciekawa dyscyplina. Chociaż jak powiedział Mathhew, to smukłe zwierzęta, no i oczywiście pełne gracji. Fajnie na nie popatrzeć, a także na czyjąś jazdę na nich Uśmiech)
__________________
Al PACZino, capuccino ^^
Wyślij prywatną wiadomość
*Dum3l F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 22-02-2012 11:47
Super Administrator

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 325
Ostrzeżeń: 1
Postów: 88
Data rejestracji: 26.07.11
Medale:
Brak

Konie, oj bardzo dobrze znam tą dyscyplinę chociaż sam już nie jeżdżę. Kiedyś tam dawniej zaczynałem z siostrą jeździc, lecz ona do tej pory jeździ (mistrzyni polski w ujeżdżeniu w juniorach młodszych), a ja przestałem na rzecz koni mechanicznych Rozbawiony
Ogólnie często u mnie się słyszy o tej dyscyplinie i jakos mi to nie przeszkadza, co do samej dyscypliny nie mam nic przeciwko, ale wydaje mi sie trochę nudna.
__________________
"To nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności."

"Ależ oczywiście,że to się dzieje w Twojej głowie. Ale skąd, u licha, stwierdzenia, że w takim razie nie dzieje się to na prawdę?"
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT