Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 272
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Eragon
~Lilly Luna Potter F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 19:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 772
Ostrzeżeń: 0
Postów: 252
Data rejestracji: 07.01.09
Medale:
Brak

bardzo lubie eragorna chociaz przyznam, ze jakos nie moglam przejsc przez poczatek 2 czesci kiedy czytalam 2 raz... Teraz jednak czytam 3 czesc Brisingr (czy jakos tak) i jest naprawde bardzo wciagajaca i czasami zaskakujaca...GORACO POLECAM xD...teraz czekam na 4 czesc przygod jezdzca i smoka
__________________
...:::Ja nie szukam żadnych kłopotów.
To kłopoty zwykle znajdują mnie:::...


Pozdrowienia!! W szczegolnosci dla drogi Gościu
¤Lilly Luna Potter¤
Wyślij prywatną wiadomość
~Courag F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 26-04-2009 12:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2553
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,383
Data rejestracji: 22.01.09
Medale:
Brak

Super książka! Czytałam ją dniami i nocami. U mnie jest na drugim miejscu zaraz po Historyku, HP mieści się u mnie gdzieś w drugiej dziesiątce. Eragona przeczytałam gdzieś tak jak miałam 9-10 lat Najstarszego tak samo. Brisingr dostałam na Gwiazdkę i przeczytałam w kilka dni. Trzeci tom jest naprawdę dobry. Czytając Brisingr/i] popłakałam na scenie, kiedy Murtugh zabija Oromisa a co za tym idzie Greadra.
Moją ulubioną postacią jest Murtugh, bo jest taki tajemniczy, zły a zarazem dobry.
Myślę, że fenomen [i]Dziecictwa
polega na tem, że Christopher Paolini kiedy zaczynał pisać był mniej więcej w wieku czytelników i pisał językiem, który trafiał do nastolatków.
__________________
Przed zmianą nicka Crazy_LadyUśmiech

On Cię kocha - gra słów a rozum wyjałowiony
Gdy dla niego żyjesz i dla niego umierasz
On Cię kocha - Twój Bóg
Okrutny albo szalony
W dziele swym jak najgorszy sen
I nie wiem jak mógł na to wszystko pozwolić

Closterkeller "Auschwitz"
"Zdarza się, że nasze dłonie są puste, ale serce zawsze pełne i możemy rozdawać z nich tóżne wspaniałości: ciepło, dobroć, pociechę radość...
Frances Hodgson Burnett


[mp3][url=http://biedronka19.wrzuta.pl/audio/5FqXrmwx8Db/zy_-_12_-_czy_to_grzech_labedz[/mp3]



cbimg9.com/graphics/08/12/66069c.jpg
www.courag.photoblog.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Carmel F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 31-05-2009 13:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 9
Ostrzeżeń: 1
Postów: 9
Data rejestracji: 15.04.09
Medale:
Brak

Ja dostałam 'Eragona' na urodziny. Przez jakiś rok nie mogłam zabrać się do czytania, trochę z braku czasu, a trochę z lenistwa. Jakiś czas temu postanowiłam w końcu przeczytać tą książkę. Doszłam do momentu, kiedy Eragona znalazł jajo. Dalej nie czytałam. Jakoś mnie ta książka nie ciekawi, chociaż ubię fantasy.
Edytowane przez Carmel dnia 31-05-2009 13:28
Wyślij prywatną wiadomość
~magdula1206 F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 20-06-2009 19:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 76
Ostrzeżeń: 0
Postów: 15
Data rejestracji: 05.03.09
Medale:
Brak

Ja przeczytałam tylko 2 części bo 3. nie mogę nigdzie znależćSmutny Ale to co przeczytałam bardzo mi sie spodobało....
Wyślij prywatną wiadomość
~Fernando F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 10-07-2009 14:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 264
Data rejestracji: 02.04.09
Medale:
Brak

Przeczytałem pierwszą część i połowę drugiej. Słyszałem, że seria jest popularna i wychwalana, ale ja jakoś nie mogłem się do niej przekonać. Nie wciągnęło mnie, nie zaciekawiło. Już prawie nie pamiętam, o co chodziło w tej książce. "Najstarszego" czytałem już tylko na odwal, potem go zwróciłem do biblioteki. Nie wiem, może kiedyś jeszcze sięgnę po te serię, spróbuje drugi raz, ale jak na razie dla mnie nic ciekawego.
Wyślij prywatną wiadomość
~Doru Arabea F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 17-03-2010 19:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 556
Ostrzeżeń: 1
Postów: 142
Data rejestracji: 28.10.09
Medale:
Brak

No film wyszedł tragicznie, ale książka jest genialna. Czytałam wszystkie dostępne części i nie mogę się doczekać czwartej. Niesamowicie mnie to wciągnęło. Historia z początku była dosyć nudna, ale z biegiem wydarzeń coraz bardziej mi się podobała. Może opowiem historię, jak to sie wszystko zaczęło:
Był listopad, a moja koleżanka ma wtedy urodziny. 11 listopada, w Święto Niepodległości. Zaprosiła mnie na przyjęcie, więc poprzedniego dnia wybrałam się po prezent. Zaszłyśmy z mamą do księgarni. Z góry wiedziałam, że nie lubi HP, starałam się więc o inną książkę fantasy. Przebiegałam wzrokiem po półkach, podczytywałam trochę, nic ciekawego. Jak sie okazało, z nami do sklepu weszły dwie zakonnice. Jedna z nich, widząc moje niezdecydowanie, podeszła i powiedziała, ze książka "Eragon" bardzo jej się podobała i stwierdziła, że warto ja przeczytać. Kupiłam ją. W domu nie mogąc się powstrzymać zajrzałam do niej i prolog bardzo mi się spodobał. Miałam małe urwanie głowy, bo była to sobota, musiała odłożyć książkę. Powiedziałam rodzicom, jaka to fajna książka. Jak się niedługo potem okazało potem okazało, dostałam na gwiazdkę dwie pierwsze części. Czytałam, czytałam i przestać nie mogłam. I tak to mniej więcej wyglądało Uśmiech
Obecnie razem z moją przyjaciółką zachwycamy sie wspaniałością tej książki i nie możemy przestać. Każdemu zainteresowanemu gorąco ją polecam! xD

Wyślij prywatną wiadomość
!Tom_Riddle F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 30-05-2010 11:06
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 17516
Ostrzeżeń: 0
Postów: 707
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal

No szczerze to nie za bardzo przypadła mi do gustu książka napisana przez Paoliniego... Za dużo opisów i nieciekawej fabuły, brak dynamiki, jaką widać na przykład u Tolkiena, gdzie na każdym kroku spotkamy jakieś zagadki i stare historie, które dodają powieści specjalnego kolorytu. Sam pomysł jest nawet fajny: smok i jego pan, ale gdybym miał powiedzieć zwięźle to chyba byłbym na nie...
Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 30-05-2010 11:21
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Nie lubię tej książki - między innymi, iż wcale nie czyta jej się lekko, ale strasznie długo i wcale nie ma jakiejś wciągającej fabuły. Najlepsze w niej jest to, że w wydaniu które posiadam, na tylnej okładce, są jej krótkie recenzje. Tam też piszę miej więcej tak: "Jeżeli znudził ci się Harry Potter i Władca Pierścieni to jest połączenie obu" , w każdym razie o to chodzi. Momentami aż, emanuje pseudo Tolkienowskim klimatem, co w odbiorze książki, przynajmniej mi, bardzo przeszkadza.
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~Malkontentka F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 17-06-2010 21:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1721
Ostrzeżeń: 1
Postów: 553
Data rejestracji: 09.05.10
Medale:
Brak

Ja słyszałam opinię, że Eragon to naciągany Władca Pierścieni.
Ja się z tym nie dokońca zgadzam. Eragon ma swój urok. Mnie się podobał, nie jakoś wybitnie, ale podobał. 2 część mnie zmęczyła, ale na szczęście 3 część jest ciekawa. Jednym słowem- Polecam!
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!




''Ziemia zmarznięta.
Krok wędrowców pęta.
Nie zobaczą drogi końca,
Ani księżyca ani słońca."


J.R.R. Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
~RemusS F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 29-09-2010 13:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 258
Ostrzeżeń: 0
Postów: 71
Data rejestracji: 16.08.10
Medale:
Brak

Książka może nie na najwyższym poziomie.... Więc w czasie nudnej zimy czy coś można przeczytać. Książka nie dorównuje twórczości A.Sapkowskiego. Generalnie książka 6/10
Wyślij prywatną wiadomość
~Elva F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 02-10-2010 22:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 64
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 16.09.10
Medale:
Brak

Cykl "Dziecictwo" jest w czołówce i zajmuje honorowe miejsce na półce z książkami. Tak naprawdę to "Erogon" jest moją najulubieńszą książką. Powiem wam jeszcze, że podabała mi sie bardziej od HP (z góry przepraszam jego zagożałych fanów;D). Bardzo lubię dobre książki, a właśnie "Eragon" taką książką jest (moim skromnym zdaniem).
Wyślij prywatną wiadomość
~loona F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2010 16:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 49
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 02.12.10
Medale:
Brak

Ostatnio przeczytałam 1 część i zamierzam tęż następne. Ciekawi mnie co będzie dalej. Książka ogólnie mi się podobała, ale myślę, że trochę pogmatwana. Jednak naprawdę warto ją przeczytać.
Wyślij prywatną wiadomość
`Czarodziejka F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 28-12-2010 18:44
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11092
Ostrzeżeń: 0
Postów: 861
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal

A ja bardzo lubię "Dziedzictwo". Jest moją ulubioną książką, zaraz po "Harrym Potterze"!
Przeczytałam ją jednym tchem. Paolini bardzo ciekawie opisuje coraz bardziej zagmatwane losy Smoczego Jeźdźca i Saphiry. Już nie mogę się doczekać czwartej części.
Bardzo polecam tę książkę, nie tylko fanom fantastyki.Rozbawiony
__________________

CRAZY WITCH TRIO!
Czarodziejka dark shadow Sailor Mars
Wyślij prywatną wiadomość
~Melethron F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 28-12-2010 22:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Goblin
Punktów: 37
Ostrzeżeń: 0
Postów: 12
Data rejestracji: 17.12.10
Medale:
Brak

Serię Dziedzictwo przeczytałem dwa razy. Muszę powiedzieć, że to jedna z moich ulubionych opowieści. Szkoda, że na IV część trzeba czekać tak długo Oo
__________________
I'm awesome.
Wyślij prywatną wiadomość
~Katiuszka F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2011 15:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 47
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 07.01.11
Medale:
Brak

Eragon to świetny pomysł! Prawda jest taka, że Paolini się jeszcze uczy kunsztu pisarskiego i to może miejscami bardzo Władcę przypominać, ale nie zapominajmy, że autor właśnie na Tolkienie się wychował. Mnie sam pomysł się bardzo podoba. Często zasypiałam z książką przy poduszce Uśmiech
I właśnie, nie wiecie kiedy się IV część ma ukazać? Bo ja już powoli zapominam co było w Brisingr...
Wyślij prywatną wiadomość
~Loa_riddle F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 30-06-2011 17:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1507
Ostrzeżeń: 0
Postów: 489
Data rejestracji: 30.05.11
Medale:
Brak

Kocham cykl Dziedzictwo. Oczywiście jest zaraz po HP.
No i cóż mogę więcej napisać. Przeczytałam pierwsze trzy części, zakochałam się w fabule i akcji. Paolini pisze prostym, wciągającym językiem, niestety muszę przyznać, że trochę lepszym od Rowling, jednak HP jest lepszy pod względem fabuły.
I tyle.
__________________
-Etienne, nie sądzę, by monsieur Jeanowi potrzebne były twoje nauki, a zwłaszcza zarozumiałość!- włączył się Henri de Bar. - Jeśli już, być może to ty powinieneś nauczyć się od niego skromności.
-Dogadałeś się z moim bratem? - spytał Sancerre, marszcząc nos.- Dlaczego zawsze mówicie mi to samo, jakbyście mieli we dwóch jedne usta?
De Bar wyprostował się, nic więcej nie dodając.
-Panowie, proszę was, nie kłóćcie się z mojego powodu- poprosił Ian, który wciąż nie mógł się nadziwić przyjaźni między tak różnymi-zarówno z charakteru, jak i z wyglądu- rycerzami.
Sancerre uśmiechnął się.
-Och, ja i Henri kłóciliśmy się od zawsze, nawet wtedy, kiedy on był giermkiem mojego brata, a ja - giermkiem mojego kuzyna. A i tak to ja miałem zawsze ostatnie słowo.
-A ja miałem rację- odparł spokojnie de Bar.
Sancerre spojrzał na niego takim wzrokiem, że zarówno Ian jak i Grandpre uśmiechnęli się.


Hyperversum, Cecilia Randall
Wyślij prywatną wiadomość
~Therion F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 09-07-2011 22:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1016
Ostrzeżeń: 0
Postów: 451
Data rejestracji: 03.07.11
Medale:
Brak

Na początku obejrzałam film, bardzo mi się podobal(miałam około11 lat Rozbawiony). Po książkę sięgnęłam później. Uwielbiam<3 To jedna z moich ulubionych sag, naprawdę Rozbawiony
__________________
Hear The Sound
The Angel Come Screaming.

__
Pozdro Dla Ziomali Rozbawiony
Killjoys!
MAKE
SOME
NOISE



Scabior <3
http://huncwoci-marauders.blog.onet.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 11-08-2011 17:50
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Paolini, któremu część fabuły musiała wymyślić rodzinka? I wydał to tylko dlatego, że rodzice mają wydawnictwo.
Jest tam trochę błędów[trochę? chyba nawet więcej niż trochę], fabuła nuży... przez opisy również...
No i co najśmieszniejsze - tam aż roi się od zrzynek. Ał, nie potrzebuję plagiatów z LOTR czy ze... Star Wars...
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~dastanblack3000 F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 19-11-2011 10:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1481
Ostrzeżeń: 0
Postów: 435
Data rejestracji: 29.05.11
Medale:
Brak

Ja niestety oglądałem tylko film Smutny Niedługo zabiorę się za czytanie jej. ^^ Film był bardzo fajny. Ten smok super wygląda. Rozbawiony Ile tak po za tym jest jej części?? Język
__________________
Walking on air


;>
Wyślij prywatną wiadomość
~emilyanne F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 19-11-2011 11:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5622
Ostrzeżeń: 1
Postów: 633
Data rejestracji: 28.10.11
Medale:
Brak

Czytałam książkę, film oglądałam, a mojej opinii już nic nie zmieni. Nudne, głupie i nudne. Wiem że wam może się podoba, ale ta książka to nie dla mnie. Był Władca Pierścieni - moja znienawidzona książka. Był Harry Potter - moja ulubiona książka. Był Eragon - nudyy... Cóż, czytałam wiele książek, wiele mi się spodobało, ale nie Eragon Zszokowany
__________________
Pomilczmy razem... no bo tak.



to takie reumatyczne xxx

pingwiny.nick.com.pl/images/layout/postacie/3duzy.png


twoje problemy są niczym czeski film. moje też, ale na szczęście u siebie się tego nie zauważa.
http://niedoskonali.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT