Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 240
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Lord Voldemort
~ziemniaczek9 F
Dodany dnia 13-05-2014 15:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 201
Ostrzeżeń: 2
Postów: 132
Data rejestracji: 28.04.14
Medale:
Brak

lubie lorda voldemorta ponieważ jest tajemniczy i potężny. ale iv tak wole dobrą strone

Dodane 23.05.2014:
Voldemort może jest i zły,ale w każdej książce lub w filmie musi być czarny charakter. Jest on moją drugą ulubioną złą postacią, bo pierwszą jest BellatrixUśmiech
Edytowane przez raven dnia 23-05-2014 18:52
Wyślij prywatną wiadomość
~Duszyczka F
Dodany dnia 16-05-2014 18:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 16.05.14
Medale:
Brak

Czarny Pan moim zdaniem tajemniczy.
To mi się podoba.
__________________
DuszyczkaSmutny
Wyślij prywatną wiadomość
~Electro24 F
Dodany dnia 16-05-2014 18:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 135
Ostrzeżeń: 0
Postów: 43
Data rejestracji: 13.05.14
Medale:
Brak

Czarny Pan.... Bez niego, książka byłaby ,,zwykłą'' książką....
Tajemniczy, zły do szpiku kości, pragnący ,,wyczyścić'' świat z mugoli i półkrwi czarodziejów...
Niby ,,klasyczny'' czarny charakter, ale naprawdę jest niesamowity.Ja go lubię jako postać,oczywiście Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Nika10042001 F
Dodany dnia 17-05-2014 21:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 26
Ostrzeżeń: 0
Postów: 10
Data rejestracji: 02.04.14
Medale:
Brak

Był trochę jak np. Hitler ale trochę mi go szkoda zwłaszcza że nie mógł kochać przez to że jak się urodził jego ojciec był pod wpływem eliksiru miłosnego. PS: w filmie wg. mnie wygląda głupio lepiej wygląda z tyłu 7 tomu
__________________
JAŚmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~puszek29 F
Dodany dnia 23-05-2014 18:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 132
Ostrzeżeń: 0
Postów: 49
Data rejestracji: 11.05.14
Medale:
Brak

Moim skromnym zdaniem Voldemort jest zły, ale czytając książką myślałam, że zawsze będzie mieć ostry głos. A tu zdziwienieZszokowany. Tu głos łagodny, tam ostry. Jest bezlitosny i wytrwały. Te dwie cechy moim zdaniem sprawiły, że nie zbacza z drogi, którą obrał.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
Wiedzy-o-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!!!

Dziękuję wszystkim za pozdrowienia.

Jestem Gryfonką z przebiegłością Ślizgonki. Mam mózg Krukonki oraz charakter Puchonki.
Wyślij prywatną wiadomość
~Emma Watson xd F
Dodany dnia 29-05-2014 20:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 179
Ostrzeżeń: 0
Postów: 77
Data rejestracji: 28.05.14
Medale:
Brak

Lubie Czarnego Pana bo był największym czarodziejem (nie licząc Harrego I Dumbledora). Jest trochę smutną postacią poniewarz miał straszne dzieciństwo!
__________________
George
-Zawsze uważałem, że my z Fredem powinniśmy dostać ze wszystkiego P, bo sam fakt, że pojawiliśmy się na egzaminach, był powyżej oczekiwań.

Przez te wszystkie lata?
-Zawsze



To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy są tak upośledzeni.

Ron uniósł wysoko odznakę prefekta.
Matka- Nie wierzę! Nie wierzę! Och, Ron, to cudownie! Prefekt! Jak każdy w naszej rodzinie?
George- A ja i Fred to, co, jesteśmy tylko sąsiadami?


Och, jesteś prefektem, Percy? - zdziwił się jeden z bliźniaków.- Dlaczego nam nie powiedziałeś? Nie mieliśmy pojęcia.
Daj spokój, przecież pamiętam, że coś o tym wspominał powiedział drugi bliźniak. Raz...
Albo dwa...
Chwilę temu...
Przez całe lato...


Nagle wśród ryku pożerających wszystko płomieni Harry dosłyszał piskliwy, żałosny, ludzki krzyk.
-Nieee! To... zbyt... niebezpieczne!-ryknął Ron
Harry zanurkował ku nim. Drako doztrzegł go i wyciągnął rękę. Harry zdołał uchwycić Drako ale zrozumiał że to na nic: Goyle był za ciężki. Spocona dłoń Malfoya wyślizgnęła mu się z ręki.
-HARRY, ZABIJĘ CIĘ, JEŚLI PRZEZ NICH ZGINIEMY!


Najlepszy aktor z Harry'ego Potter'a to... Tom Felton :*****
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
Dodany dnia 30-05-2014 02:00
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Lubie Czarnego Pana bo był największym czarodziejem (nie licząc Harrego I Dumbledora). Jest trochę smutną postacią poniewarz miał straszne dzieciństwo!


Lubię Adolfa Hitlera, bo był fantastycznym socjalistą - największym - no może Stalin by go przerósł ;p
Straszne dzieciństwo miał też Syriusz, Harry, Snape, Dumbledore - a mimo to stanęli po innej stronie barykady. Wielkość nie polega na mordowaniu, torturowaniu, prześladowaniu, ale na czymś zupełnie innym. Właściwie to nie przerażają mnie takie wypowiedzi - a może powinny ? Bo w czym "magiczny" Czarny Pan lepszy od mugolskiego Adolfa ?
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Ario F
Dodany dnia 30-05-2014 11:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 51
Ostrzeżeń: 1
Postów: 64
Data rejestracji: 20.04.14
Medale:
Brak

Lubie postać Voldemorta ale nie najbardziej ( bo najbardziej oczywiscie Snape'a)
P.S. Stalin był potężniejszy,Hitler był tchórzem.no i nie zapominajmy o współczesnym PUTINIE.
__________________
Świat nie dzieli się na ludzi normalnych i nienormalnych,tylko na tych którzy są pozamykani w zakładach i na tych ,którzy nie zostali jeszcze przebadani ;D
______________________
"Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku."


[img]C:\Documents and Settings\xx\Pulpit[/img]

_______________________________________
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
Dodany dnia 30-05-2014 11:52
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Lubie postać Voldemorta


Ja mogę ten 'fenomen' wytłumaczyć właściwie tylko na jeden sposób. Ano tak, że można Voldemorta po prostu lubić - za nic, tak po prostu. Jednak ja patrzę nieco inaczej - dla mnie istotne ZA COŚ kogo lubię ; i u Voldemorta nie mogę znaleźć nic takiego. Morderstwa, tortury itp.

P.S. Stalin był potężniejszy,Hitler był tchórzem.no i nie zapominajmy o współczesnym PUTINIE


Tak Stalin był potężniejszy, bo swoich mordował, i ma na koncie blisko 3x ludzkich istnień od Hitlera. Faktycznie był 'potężniejszy'. A z Putinem to śmiech na sali. Ja się w ogóle Władka nie obawiam - prędzej tej całej UE z maoistami i dłużnikami nieprawdopodobnymi. Prozachodnia i banderowska nagonka na Putina mnie nie przekonuje ;p

A co do Voldemorta to był potworem - i znowu, czy można kochać potwory ? Ja np. lubię Aragoga, ale uważam że jako drapieżnik bardziej kierował się instynktem , z kolei Volduś jako inteligentna bestia żądzą i świadomą chęcią dokonywania okropnych rzeczy. Właściwie to należałoby o wszystko winić Meropę ^^ za złe ulokowanie uczuć.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
Dodany dnia 30-05-2014 16:29
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Proszę rozmowy o wyższości pana Hitlera nad panem Stalinem lub odwrotnie prowadzić w tematach ku temu poświęconych. Porównanie Voldemorta do któregoś z dyktatorów, polityków, zbrodniarzy - proszę bardzo, ale polityka nie może stanowić podstawy tego wątku, a już na pewno nie dyskusja o tym, kto zamordował więcej ludzi.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.

Edytowane przez raven dnia 30-05-2014 16:30
Wyślij prywatną wiadomość
~potterheadn F
Dodany dnia 01-06-2014 18:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 43
Ostrzeżeń: 0
Postów: 28
Data rejestracji: 01.06.14
Medale:
Brak

zgadzam się, że bez niego praktycznie nic by się nie działo. Jest dla mnie strasznie czarnym charakterem ale go nie lubię jest postacią bardzo negatywną
__________________
Dla dobrze zorganizowanego umysłu śmierć to tylko początek wielkiej przygody." - Dumbledore
Wyślij prywatną wiadomość
~daseyy F
Dodany dnia 21-06-2014 20:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 236
Ostrzeżeń: 0
Postów: 76
Data rejestracji: 30.07.10
Medale:
Brak

Postać Voldemorta mimo, że negatywna i przez spore grono osób nie doceniana to przeze mnie lubiana. Może i nie był tak sprytny, za jakiego się uważał. Może i wykiwał go dzieciak tylko dzięki temu, że miał szczęście. Może i brakowało mu piątej klepki... Ale miał to coś. I bardzo go lubiłam.
Do momentu, gdy nie zabił Severusa...
__________________
I want someone who loves me as much as Snape loved Lily.
25.media.tumblr.com/50cac36a761b9da303e191459f3654a8/tumblr_mjk4czCTxI1roblj6o4_250.gif

Edytowane przez daseyy dnia 21-06-2014 20:22
Wyślij prywatną wiadomość
~Neter F
Dodany dnia 30-09-2014 18:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 137
Ostrzeżeń: 0
Postów: 46
Data rejestracji: 31.05.14
Medale:
Brak

Już na starcie Voldemort ma u mnie plusa, bo lubię czarne charaktery.
Wychował się w sierocińcu, nie znał rodziców, więc kto miał go nauczyć kochać? Myślę, że Tom wybrał taką 'technikę' obrony przed światem. Wolał zastraszać i krzywdzić innych budząc respekt w ludziach niż być załamanym chłopcem, który totalnie nie radzi sobie z rzeczywistością. Chciał być kimś, a jego wyjątkowe zdolności objawiające się pod różną postacią mu to ułatwiały. Niestety nikt nie wie co wtedy działo się w jego głowie. Po tylu latach samotności (dzieciaki z sierocińca się nie liczyły) spotkał Dumbledora i poznał prawdę. Wyobrażacie sobie co czuł? W końcu miał wytłumaczenie tych wszystkich zdarzeń, których był źródłem. Wyjaśniło się dlaczego mógł zadawać ból innym, rozmawiać z wężami. Ja na jego miejscu oszalałbym ze szczęścia, bo uświadomiłbym sobie, że nie jestem jedyny, nie jestem dziwadłem. W Hogwarcie był świetnym uczniem. Inni zwiastowali mu wspaniałą karierę, ale on pragnął czegoś innego. W sierocińcu zobaczył, że może sprawować władzę nad innymi. Już wtedy 'ziarnko' zostało zasiane. W szkole stworzył grupę oddanych mu 'przyjaciół'. W książce było napisane, że wybierał osoby słabe, a jak wiadomo takimi łatwiej się kieruje. W przeciwieństwie do nich Tom był silny i bez problemu mógł wdrążać w życie swój plan.
Był bardzo inteligentny, potężny. Owijał sobie ludzi wokół palca i dostawał tego czego chciał. Jednak wszystko nie mogło być takie kolorowe. Tom był szaleńcem, bo inaczej nie można tego nazwać. Chciał coraz więcej mocy i władzy. Za nic miał ludzi go otaczających, a to błąd. Nikogo do siebie nie dopuszczał. ( Chodzi mi o jego wnętrze;p) Był przesiąknięty złem. Pomimo dużej inteligencji był ignorantem. Nie brał pod uwagę miłości i wiążącej się z nią magii. Zapłacił za to, gdy próbował zgładzić Harrego poraz pierwszy. W sumie niczego to go nie nauczyło, bo powinien przewidzieć, że używając krwi Pottera do odrodzenia tylko zmniejszył swoje szanse na wygraną. Kolejnym przykładem jego 'ślepoty' była sprawa z Czarną różdżką. W którymś tomie było wspomniane, że Voldemort jest dobrym legilimentą. Dlaczego nie sprawdził Snape'a? Wiem, że Severus był biegły w oklumencji, ale Czarny Pan powinien móc go przejrzeć. Przez tyle lat robiono z niego głupca, bo myślał, że Mistrz eliksirów jest mu wierny. Gdy tak myślę to, to wszystko wzbudza we mnie gniew. Najpotężniejszy czarnoksiężnik świata, a tak głupie błędy były powodem jego upadku.
__________________
i.imgur.com/191DhGI.png
33.media.tumblr.com/tumblr_m8u6x4c2XJ1rdmha5o1_500.gif

Poprzedni nick - Datherine
Wyślij prywatną wiadomość
~Lily736 F
Dodany dnia 03-03-2015 21:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 200
Ostrzeżeń: 0
Postów: 76
Data rejestracji: 24.01.15
Medale:
Brak

Hmmm... Na pewno bez niego ta książka nie miałaby NAJMNIEJSZEGO sensu. Również nie jest dobrą postacią, on jest wręcz potworem. Zabijał wszystkich niewinnych ludzi, którzy nic mu nie zrobili. Ja nie mogę o tym myśleć nawet. Życie poświęcili po to tylko, by zginąć bez powodu z rąk jakiegoś czarnoksiężnika, który nie wie co to miłość. Mi on nie przypomina ani Hitlera, ani Stalina itp. Oni mięli coś takiego... Nie wiem jak to ująć. Voldemort nienawidził mugoli, co można porównać do stosunku Niemiec do Żydów (a do tematu Żydów, polecam film ,,Biegnij, chłopcze, biegnij'', wzruszający, właśnie o życiu Żydów). Ale jednak Tom Riddle nie umiał kochać ani okazać skruchy. On nie wiedział co to jest miłość. Kompletnie nie znał tego uczucia. Jak dla mnie był postacią, której nawet możemy współczuć.
__________________
,,Co ma być to będzie, a jak już przybędzie, damy sobie z tym radę'' ~ Hagrid
,,Udało się, dostali w kość, niech Potter żyje nam! A Voldek gnije w piekle, za którym tęsknił sam!'' ~ Irytek
,,Jeśli chcesz poznać człowieka, dowiedz się jak traktuje podwładnych, a nie równych sobie'' ~ Syriusz Black, Łapa
,,Nie żałuj umarłych. Żałuj żywych, a przede wszystkim tych, który żyją bez miłości'' ~ Albus Dumbledore
,,Trzeba być bardzo dzielnym, by stawić czoło wrogom, ale tyle samo męstwa wymaga wierność przyjaciołom'' ~ Albus Dumbledore
,,Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć'' ~ Albus Dumbledore
,,Myśli mogą pozostawić głębsze ślady niż cokolwiek innego'' ~ Pomona Pomfrey
Wyślij prywatną wiadomość
~Kathleen_Black99 F
Dodany dnia 04-03-2015 15:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 382
Ostrzeżeń: 0
Postów: 107
Data rejestracji: 04.02.15
Medale:
Brak

Voldemort to jakby nie patrzeć główny bohater, zaraz po Harry'm. Prawda, robił złe rzeczy - zabijał, torturował itp. Jednak to nie do końca jego wina. Z racji tego, że został poczęty przez amortencję nie miał w sobie miłości. A nawet zwykli, rzeczywiści ludzie, robią straszne rzeczy dlatego, że nie potrafią kochać. Więc według mnie postać Lorda Voldemorta nie jest tak bardzo fikcyjna i odległa, jak mogłoby się to wydawać.
__________________
Ten profil jest własnością
Księżniczki Gwiazd
- Kathleen Antares Azalia Riddle Black

Ballada o dwóch siostrach

Były dwie siostry: Noc i Śmierć,
Śmierć większa, a Noc mniejsza,
Noc była piękna jak sen, a Śmierć,
Śmierć była jeszcze piękniejsza.


static.tumblr.com/uufvqds/6Rsm8im9p/nc59518lg.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~LimonQa F
Dodany dnia 06-03-2015 14:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 155
Ostrzeżeń: 0
Postów: 99
Data rejestracji: 22.09.14
Medale:
Brak

Gdyby nie on ta książka byłaby po prostu nuuuuudna Oczko
__________________
"Świat wcale nie dzieli się na dobrych i złych ludzi, bo każdy z nas ma tyle samo dobra co zła. Tylko od nas zależy, którą drogą pójdziemy"
Wyślij prywatną wiadomość
~HermioneG F
Dodany dnia 10-11-2015 16:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 545
Ostrzeżeń: 0
Postów: 123
Data rejestracji: 07.11.15
Medale:
Brak

Nieodłączna postać w całej serii, bez Voldzia akcja byłaby nudna jak flaki z olejem. Mimo wszystko nie pałałam do niego zbyt wielką sympatią, nawet go nie podziwiałam... jakoś nie przepadam za takimi złymi postaciami, przeważnie stoję po stronie dobra.
Co prawda trochę mi go było szkoda, zwłaszcza, gdy pokazano go jeszcze jako nieświadomego chłopca... mógł przecież wybrać inną ścieżkę w życiu, byłby o wiele szczęśliwszy... ale on nie potrafił kochać, niestety. Może gdyby miał normalną, kochającą rodzinę, byłoby inaczej. Smutny
__________________
,,A kiedy upadniesz, ja będę przy Tobie.
~podłoga "
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT