Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 138
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» W ciemności
Drukuj temat · W ciemności
!Czarownica24 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 03-02-2012 19:39
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5583
Ostrzeżeń: 0
Postów: 886
Data rejestracji: 29.12.08
Medale:
Brak

"W Ciemności" jest to dramat wojenny, najnowszy film Agnieszki Holland.
Opowiedziana jest w nim historia Żydów, którzy w czasie likwidacji getta zeszli do Lwowskich kanałów, gdzie ukrywali się przez 13 miesięcy, dzięki umowie z kanalarzem - Leopoldem Sochą.
Dramatyzmu zapewne dodaje świadomość, że nie jest ona wynikiem fantazji scenarzysty, lecz została napisana przez życie, sytuacje przedstawione w filmie naprawdę miały miejsce, a wszyscy bohaterowie są postaciami rzeczywistymi.

Widzieliście ten film? Jeżeli tak, to wybraliście się na niego ze szkołą, czy z powodu własnej ciekawości?
Czytaliście "W kanałach Lwowa" lub/i "Dziewczynkę w zielonym sweterku", książki na podstawie których powstał ten film?
Co sądzicie o przedstawieniu postaci, grze aktorskiej?
Czy Waszym zdaniem warto przedstawiać takie historie, czy wręcz przeciwnie, macie ich dość?
No i na koniec - czy ten film zasługuje na Oskara?

Poszłam do kina na ten film ze szkołą. Gdyby nauczyciele nie zdecydowali się na to wyjście i tak bym go zobaczyła, ponieważ przeczytałam wcześniej "Dziewczynkę w zielonym sweterku" i byłam bardzo ciekawa, czy pani Agnieszce Holland uda się oddać klaustrofobiczną atmosferę kanałów.
Z kina nie wyszłam w pełni usatysfakcjonowana, ale i nie rozczarowana.
Do gry aktorskiej nie mam żadnych zastrzeżeń, pan Więckiewicz bardzo dobrze poradził sobie z rolą nawracającego się złodziejaszka. Ale to dobry aktor, więc tego się spodziewałam.
Spodobał mi się sposób przedstawienia Mundka, po tym filmie jeszcze bardziej wzbudza moja sympatię.
Mam zastrzeżenia do sceny końcowej: po 13 miesiącach życia w ciemności, jedzenia małych porcji i picia 3/4 szklanki wody dziennie, uratowani Żydzi powinni wyglądać nieco inaczej. W rzeczywistości byli oni wychudzeni, wyniszczeni przez strach, a w filmie z kanałów wyszli najedzeni, zdrowo wyglądający ludzie. Rozumiem, że reżyserka nie mogła głodzić aktorów, ale charakteryzatorki mogły się bardziej postarać.
Mam wątpliwości, czy ten film rzeczywiście zasługuje na Oskara... Bo, moim zdaniem, jest dobry, ale nie wybitny.
__________________
Cześć, kochanie, witaj na imprezie.
Wyślij prywatną wiadomość
~shocked F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 05-03-2012 13:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Wybraniec
Punktów: 8443
Ostrzeżeń: 1
Postów: 416
Data rejestracji: 11.08.11
Medale:
Brak

Film obejrzałam wczoraj, w kinie. Poszłam na jeden z ostatnich seansów, bo wcześniej powiedziałam sobie, że po prostu muszę obejrzeć ten film. Nie czytałam żadnej z powieści, na podstawie których powstał film, ale wiele o nich słyszałam i mam nadzieję, że kiedyś uda mi się je przeczytać. Moim zdaniem jest jednym z najlepszych polskich filmów jakie widziałam. Cieszę się, że na tle tych wszystkich 'komedii romantycznych' można jeszcze obejrzeć coś takiego. Miejscami bardzo smutny, aż łza się w oku kręci, ale moim zdaniem taki właśnie jest dobry film-wywołuje prawdziwe uczucia. Gra aktorska również była naprawdę dobra, bo to byli po prostu dobrzy aktorzy. A co do Oskarów, to nie widziałam innych filmów, więc sama nie mogę tego ocenić, ale trochę mi żal, że nie wygrał.
__________________
Żeby nie było nieporozumień: shocked jest rodzaju żeńskiego xD

To sytuacja bez wyjścia. Gdybyśmy mieli czekoladę, to
znalazłbym w sobie energię, żeby wyruszyć do
samochodu po więcej czekolady. Ale bez czekolady nie uda mi się pokonać nawet pierwszego stopnia.
Kevin Holmes, Jutro
Wyślij prywatną wiadomość
~SevLily36 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 05-03-2012 21:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1807
Ostrzeżeń: 1
Postów: 725
Data rejestracji: 19.10.11
Medale:
Brak

Byłam w kinie jakieś dwa tygodnie temu, właśnie na "W Ciemności". Jest on wstrząsający, chwilami chciałam po prostu wyjść z sali i się rozpłakać... Uważam, że chyba każdy powinien kiedyś go obejrzeć. W końcu nie bez powodu film miał nominację (i szkoda, że tylko tyle) do Oscara. I do tego rewelacyjna rola Roberta Więckiewicza!
__________________
www.styleite.com/wp-content/uploads/2014/11/Patti-Smith-gif.gif
www.facebook.com/HelenaBonhamCarterDlaFano Wyślij prywatną wiadomość
~Arek Secret F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 05-03-2012 21:14
Zbanowany

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 253
Ostrzeżeń: 1
Postów: 32
Data rejestracji: 28.02.12
Medale:
Brak

Byłem na seansie i powiem bez ogródek - jeden z najlepszych polskich filmów XXI wieku. Na szczególną pochwałę zasługuje Robert Więckiewicz - ode mnie otrzymuje gromkie brawa Rozbawiony.

I także tak samo sądzę jak autorka tematu:

Mam zastrzeżenia do sceny końcowej: po 13 miesiącach życia w ciemności, jedzenia małych porcji i picia 3/4 szklanki wody dziennie, uratowani Żydzi powinni wyglądać nieco inaczej. W rzeczywistości byli oni wychudzeni, wyniszczeni przez strach, a w filmie z kanałów wyszli najedzeni, zdrowo wyglądający ludzie. Rozumiem, że reżyserka nie mogła głodzić aktorów, ale charakteryzatorki mogły się bardziej postarać.

__________________
Mam okazję powitać Ritę Skeeter - tą wścibską kobietę z Proroka Codziennego. Moja opinia o niej, jakże znana: "Die Bitch, Die".
Wyślij prywatną wiadomość
~Dagamara18 F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 05-03-2012 21:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 688
Ostrzeżeń: 0
Postów: 284
Data rejestracji: 02.10.11
Medale:
Brak

Zgadzam się z wami iż Robert Więckiewicz zagrał rewelacyjnie.Film przedstawiał bardzo trudną problematykę którą Holland bardzo dobrze odwzorowała.Ogólnie to dzieło mi się bardzo podobało ale film był trochę za długiUśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 05-06-2014 02:23
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

No mi się nie bardzo podobał. Byłem w kinie, w Warszawie ze znajomym. Spodziewałem się naprawdę czegoś więcej. Pani Holland moim zdaniem zwyczajnie nie sprostała wyzwaniu ; bo tematyk nadzwyczaj ciężka...Dłużył się niesamowicie, a akcji i dramaturgii naprawdę jak na lekarstwo. Więckiewicz zagrał przyzwoicie, ale czy aż fenomenalnie ? Nie powiedziałbym. Pani Agnieszce zdarzały się lepsze projekty."W ciemności" na pewno takim nie jest.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT