Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 249
» Użytkowników online: 1

~agrohimbca

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Fan Fiction [Z]
»»» [M] Śmiertelna sprzeczka
Drukuj temat · [M] Śmiertelna sprzeczka
~Matthew Lucas F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 07-02-2012 17:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

- Ron! Jest szósta czterdzieści pięć! Spiesz się, bo nie zdążysz! - Hermiona była już na skraju załamania nerwowego. Chodziła podenerwowana i zbulwersowana, a krew, choć już wrząca, gotowała się jeszcze bardziej na widok męża usilnie próbującego wkładać swój specjalny kombinezon.
- Już dobrze! Nie warcz na mnie! - Ron rzucił jej piorunujące spojrzenie, które świadczyło tylko o tym, jak bardzo był zdenerwowany. Nienawidził, gdy żona karciła go za byle co i warczała, kiedy tylko chciała. Postanowił przejąć pałeczkę i zacząć dominować, być panem domu. Musiał kiedyś w końcu nadejść kres feminizmu.
- Wiesz co? Jesteś idiotą! Pięćdziesiąt minut zakładasz jednego buta, ponad dwie godziny skarpetkę, a sekundę zajmuje ci wskoczenie do łóżka! - Hermiona zaczęła się drzeć jak papier.
- Przestań ględzić i daj mi uporządkować myśli! - Ronald był już wkurzony paplaniną partnerki. W głowie kotłowały mu się tylko te niemiłe wspomnienia.
Chwilę później po tym incydencie szybkim krokiem wyszedł z mieszkania, uprzednio trzaskając drzwiami, by zrobić na złość swej lubej. Nie chciał już myśleć, co będzie po powrocie z Ministerstwa - "Żałuję, że za ciebie wyszłam! Tak, w łóżku to ty jesteś odważny, ale boisz się wyjść nawet wynieść śmieci! Jesteś po prostu żałosny! Ja ciągle się krzątam, gotuję oraz sprzątam, a ty nawet nie raczysz ruszyć swego tyłka sprzed telewizora, bo akurat leci mecz Quidditcha!". I co ona ma do tego? Nie jego wina, że akurat tego popołudnia jest mecz Armat z Chudley, ulubionej drużyny rudzielca! Prócz tego "pomarańczowi", jak zwykł mawiać, walczyli z Goblinami z Grodziska! Był tak roztargniony tymi wszystkimi sprawami, że nawet nie zauważył nadjeżdżającego z lewej strony samochodu. Ronald zdołał tylko wydusić z siebie dziwny okrzyk, po czym padł z niewiarygodną lekkością na jezdnię. Wokół niego pojawiła się rubinowa ciecz.
Wtem z domu wybiegła jego małżonka, która w ręku trzymała torebkę śniadaniową z tostami. Pomyślała, że zdoła go jeszcze dogonić, ponieważ Ron miał słabą kondycję. Dobiegła do miejsca z przejściem dla pieszych. Nagle zrobiło jej się słabo. Przed oczami przeleciało jej całe życie. Ciągle myślała o chwilach spędzonych z małżonkiem. nigdy już go nie zobaczy w salonie siedzącego w swoim ulubionym fotelu, trzymającego grzane piwo z korzeniami i koglem-moglem. Żal jej się zrobiło na sercu, gdy wyobrażała go sobie trzymającego za ogromne sadło i uważnie śledzącego mecze Quidditcha. Zaczęła płakać. Tak bardzo żałowała każdej kłótni, którą wszczynała. A najbardziej tej dzisiejszej, bo gdyby go tak nie popędzała, pewnie Ron by jeszcze żył. Nagle z samochodu wyszedł jakiś blondyn ubrany w strój Maggiego, w ręce trzymał mahoniową różdżkę. Pewnym, donośnym głosem wypowiedział zaklęcie uśmiercające, pozbawiając ukochaną Ronalda życia. Po rzuconym uroku czym prędzej czmychnął do niedaleko położonego domu i z nikim już się nie zadawał - nie chciał być oskarżany o morderstwo pary.

I jak, podobało wam się? Jeśli nie zauważycie żadnego błędu, pogratulujcie mojej becie, Lence Granger. Chciałbym dodać, że to moja pierwsza miniaturka - zawsze się brałem za drabble bądź fan ficki.
__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...

Edytowane przez Matthew Lucas dnia 07-02-2012 18:46
Wyślij prywatną wiadomość
~Sigyn F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 07-02-2012 18:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2207
Ostrzeżeń: 0
Postów: 286
Data rejestracji: 29.08.11
Medale:
Medal

Heh miniaturka bardzo mi się podoba ;] Podoba mi się jak piszesz i sposób w jaki oddajesz emocje bohaterów. Jak już Ci pisałam na gygy, to zdanie z niewiadomych powodów mnie urzekło :
"Chwilę później po tym incydencie szybkim krokiem wyszedł z mieszkania, uprzednio trzaskając drzwiami, by zrobić na złość swej lubej." Ogólnie fajne i pisz dalej Oczko
__________________
Zapraszam do mojego FF Rozbawiony http://hogsmeade....ost_165764

30.media.tumblr.com/tumblr_ltin0sxksi1qfqjxao3_250.gif

Pozdrawiam Cię drogi Gościu Rozbawiony

Edytowane przez Sigyn dnia 07-02-2012 18:00
Wyślij prywatną wiadomość
~Fan_HP F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 07-02-2012 18:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 371
Ostrzeżeń: 0
Postów: 104
Data rejestracji: 02.06.10
Medale:
Brak

Trochę krótka ta miniaturka...
Fajne, ale jak już napisałam krótkie. Pisz dalej.
__________________
Zapraszam do czytania i komentowania mojego opowiadania "Obserwator".
Wejdź

"Jeśli chcesz poznać człowieka, dowiedz się, jak traktuje swoich podwładnych, a nie równych sobie."
Wyślij prywatną wiadomość
~emilyanne F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 07-02-2012 18:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5622
Ostrzeżeń: 1
Postów: 633
Data rejestracji: 28.10.11
Medale:
Brak

Ohoho. Widzę ten przekaz. Trzeba doceniać to co się ma, albo raczej że dowiemy się co jest dla nas cenne dopiero wtedy, kiedy to stracimy. Ciekawa miniaturka, nie powiem ^^ I wedle życzenia, gratuluje Lenko! Zero błędów, a przynajmniej tak mi się wydaje. Matthew, z każdym dziełem idzie Ci coraz lepiej. Świetnie składasz zdania. Może to tylko moje wrażenie, ale masz mało opisów. Miniaturka byłaby dłuższa, gdyby znalazło się ich tu więcej ^^. W każdym razie, dałabym W Rozbawiony
__________________
Pomilczmy razem... no bo tak.



to takie reumatyczne xxx

pingwiny.nick.com.pl/images/layout/postacie/3duzy.png


twoje problemy są niczym czeski film. moje też, ale na szczęście u siebie się tego nie zauważa.
http://niedoskonali.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 07-02-2012 18:06
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Rzadko komentuję teksty, ale teraz mam chęć na coś.

Po pierwsze - bardzo trudno (przynajmniej mi) czyta się tak sformatowany tekst - nie lepiej zwykle, bez żadnych udziwnień?
Po drugie - wieje mi lekko nudą.
rubinowa ciecz.

Ten epitet w tekst tak ni z gruchy ni z pietruchy - piszesz prostym stylem, bez udziwnień (oprócz tego) i dziwnie się nagle natrafia na takie określenie napisane "zawijastym" stylem.
strój Maggiego

Eeee... kogo?

Podsumowując - nie podoba mi się. Tekst sprawia wrażenie nie za bardzo odleżanego - napisany, sprawdzony i sru na forum. Jednak pisz dalej, ćwicz, ale nie publikuj od razu na forum - odłóż tekst na jakiś tydzień i potem do niego wróć i ponownie go przeczytaj.

Pozdrawiam, LH.
Wyślij prywatną wiadomość
~syrius_black F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 07-02-2012 18:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5449
Ostrzeżeń: 1
Postów: 323
Data rejestracji: 26.12.11
Medale:
Brak

Bardzo fajny tekst . Bardzo dramatyczny ale nie był nudny . Pisz dalej bo dobrze Ci to wychodzi ...
__________________
Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć, zapytaj
http://ask.fm/Neizwjestnyj
Wyślij prywatną wiadomość
~Charlie F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 07-02-2012 18:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2595
Ostrzeżeń: 2
Postów: 503
Data rejestracji: 06.11.11
Medale:
Brak

Mi się podoba. Bardzo fajny pomysł i ciekawie napisane. Super się czyta i mi właśnie takie krótkie się podoba, bo dla mnie jest lepsze niż takie dłuższeRozbawiony
__________________
25.media.tumblr.com/tumblr_m9h9vqEDFt1r217qeo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Matthew Lucas F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 07-02-2012 18:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

Dziękuję za opinie.
Myślałem, aby opisać jeszcze drastyczniej całą akcję.
Rubinowa ciecz - wiem, dziwnie to brzmi, ale to tak zbyt pospolicie brzmi "krew". Trzeba to podkreślić.
Poza tym, Maggi (xD) to mój wytwór, nie chciałem pisać Dolce & Gabbana, to sobie wymyśliłem swojego wytwórcę ciuchów ;].
PS - Ta miniaturka rzeczywiście miniaturowa. Być może, gdybym nie dodawał kursywy i pogrubienia byłoby więcej tekstu, bo tak to się "składają" litery na siebie.

PS2 - Specjalnie dla administratorki usuwam udziwnienia.

__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...
Wyślij prywatną wiadomość
~SweetSyble F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 07-02-2012 19:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1942
Ostrzeżeń: 0
Postów: 338
Data rejestracji: 14.12.11
Medale:
Brak

Eextra... Ale się uśmiałam! Trzymającego się za wielkie sadło! Masakra. Błedów nie było prócz jednego:
Ciągle myślała o chwilach spędzonych z małżonkiem. nigdy już go nie zobaczy w salonie siedzącego w swoim ulubionym fotelu,

Tam ma być wielka litera.

Pisz dalej! Jestem ciekawa co jeszcze wymyślisz.
__________________
...:::TABLICA OGŁOSZEŃ:::...

Moje FFs pt. Z pamiętnika Vicki i Weasley'ów:
Chory pomysł bliźniaków
oraz,
To nie Twoja wina...


26.media.tumblr.com/tumblr_l8nvcafSVa1qd0v72o1_500.gif
http://hogsmeade.pl/groups.php?group_id=44 Wyślij prywatną wiadomość
~Asella F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 07-02-2012 20:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 826
Ostrzeżeń: 0
Postów: 213
Data rejestracji: 07.05.11
Medale:
Brak

Za****iste!!! Prosze napisz coś dalej bo jestem tak ciekawa ...
Aż brak mi słów by opisać to co myślę. Rozbawiony
A i brawo za ten pomysł i "ośmieszenie" Rona 2 godziny zakłada skarpetkę i siedzi przed telewizorem trzymając się za sadło Rozbawiony Boskie !!!

__________________
Śmierć będzie ostatnim wrogiem który zostanie pokonany.
Każdy ma coś o co warto walczyć.
Chcieć osiągnąć coś co nieosiągalne, spróbować i mieć tą świadomość że się próbowało, żeby nie żyć ze świadomością że nigdy się nie spróbowało.
Prawdziwy pan śmierci nigdy przed nią nie ucieknie tylko zmierzy się z nią twarzą w twarz wiedząc że nikogo ona nie ominie.

Chyba zatem nie mamy wyboru. Musimy iść naprzód.
Czy kiedykolwiek mieliśmy inny wybór? Zawsze musieliśmy iść naprzód.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Hogs i gości , ale szczególnie tych którzy mnie pozdrawiają z bliżej nie określonych powodów ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~Roderick Plumpton F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 26-02-2012 20:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 224
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 08.02.12
Medale:
Brak

Ach, te podteksty erotyczne były najlepsze xDxD.
Nie ma co, masz talent, chłopie, nie zmarnuj go!

Ocena: Wybitny.
__________________
Jestem na karcie z czekoladowych żab Uśmiech

images1.wikia.nocookie.net/__cb20110504163019/harrypotter/pl/images/0/0b/Plumpton.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT