Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 159
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Czara Ognia
»»» Zaklęcia Niewybaczalne
Drukuj temat · Zaklęcia Niewybaczalne
~Irreplaceable_ F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 12-09-2008 22:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2090
Ostrzeżeń: 1
Postów: 394
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

A więc, chciałabym się czegoś Was zapytać.

Od pewnego czasu zastanawia mnie pewna rzecz

Na pewno wiecie, jak działają Zaklęcia Niewybaczalne :
Imperius - Powoduje, ze osoba, na którą rzucono czar traci kontrolę nad swoim umysłem, tz. osoba, która je rzuciła, może kontrolować daną osobę.
Cruciatus - Powoduje silny ból, torturuje
Avada Kedavra - zabija.

Ale co tak dokładnie robi klątwa Cruciatus, zeby torturować daną osobę? Wkłada nacisk na nerwy, mózg, a może serce człowieka?
To samo z Avadą - co takiego robi, żeby zabić? Zatrzymuje akcję serca, powoduje pęknięcie serca, czyli natychmiastową śmierć?

Piszcie, co o tym sądzicie.
Wyślij prywatną wiadomość
~al_iraqia F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 12-09-2008 22:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 376
Ostrzeżeń: 0
Postów: 173
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ciężko mi powiedzieć, bo nigdy nad tym się nie zastanawiałam, ale co do Avady... Możliwe, że po_prostu zatrzymuje akcję serca i mózgu. I dlatego czarodziej umiera od razu i nie wydać żadnych śladów... A cruciatus.... Nie wiem.... Po_prostu nie wiem.
__________________
I'm Slim Shady, I'm the real Slim Shady, and you other Slim Shadys are just imitatin! web.hit.bg/pharaoh/1104230420_turesDark4.jpg

Edytowane przez Ariana dnia 13-09-2008 23:35
Wyślij prywatną wiadomość
!Guardian F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 12-09-2008 23:04
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 20057
Ostrzeżeń: 1
Postów: 705
Data rejestracji: 02.08.08
Medale:
Medal

Szczerze powiedziawszy, zastanawiało mnie to. Co do Avady Kedavry to myślę, że śmiercią jest zanik czynności życiowych, czyli po prostu serce przestaje bić. Taka śmierć naturalna... Ale o wiele ciekawsza sprawa jest związana z klątwą Cruciatus. Tutaj nie jestem w stanie (chyba nikt nie jest w stanie) powiedzieć co do tegoż to zaklęcia. Sądzę jednak, że tortury dotykają nerwów. Po prostu ciało boli. Można też powiedzieć, że czarodziej rzucający tę klątwę decyduje sam co chce torturować, ale to raczej dziwny domysł.
Wyślij prywatną wiadomość
~Shemya F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 19:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale moim zdaniem Avada Kedavra po prostu zatrzymuję bicie serca, nagle... A Cruciatus... Tu jest gorzej... Może czarodziej jakoś nad tym panuje? A może po prostu nagle wszystko cię boli, bardzo boli...
__________________
Everything dies
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Lilyanne F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 20:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2043
Ostrzeżeń: 0
Postów: 282
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Trudne pytanie, ale bardzo intrygujące. Avada kedavra po prostu powoduje śmierć naturalną, po prostu mózg przestaje pracować, serce przestaje bić. Jakby świecącą lampkę odłączyć od prądu.
Co do Cruciatusa, też mam pewną opcję. Wydaje mi się że klątwa ta działa na pewne obszary mózgu wywołując wrażenie silnego bólu nie do zniesienia. Jak podaje książka, Alicja i Frank Longbottom'owie postradali rozum przez tą klątwę. Wydaje mi się że silna klątwa uszkodziła te obszary mózgu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Aquofila F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 20-09-2008 19:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 955
Ostrzeżeń: 0
Postów: 67
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Zacznijmy od prostszej sprawy, jaką jest avada. Po prostu - zatrzymuje serce i pracę mózgu.
Z Cruciatusem natomiast jest gorzej. Ja uważam, że osoba, która rzuciła klątwę wybiera sobie miejsce które ... ee... uszkadza xD Jest też możliwość, że przekazuje do mózgu jakąś iluzję bólu, albo cuś. xD
__________________
It wasn't hurt me!
nightmare.wjo.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Finezja F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 21-09-2008 22:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 227
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 21.09.08
Medale:
Brak

Ale co tak dokładnie robi klątwa Cruciatus, zeby torturować daną osobę? Wkłada nacisk na nerwy, mózg, a może serce człowieka?


Wg. mnie na ciało. To jest przecież magia i nie można dokładnie określić co dane zaklęcie robi. Poza tym w Czarze Ognia Harry poczuł ból jakby rozpalone do białości noże wbijały mu się w ciało czy jakoś tak, nie pamietam dokładnie, więc to chyba logiczne,że Cruciatus sprawia ból fizyczny.

To samo z Avadą - co takiego robi, żeby zabić? Zatrzymuje akcję serca, powoduje pęknięcie serca, czyli natychmiastową śmierć?


Powoduje śmierć naturalną, nagły zanik czynności życiowych i tyle. Przecież po Avadzie nie znajduje się żadnych śladów.
Wyślij prywatną wiadomość
~Cee F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 21-09-2008 22:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Cruciatus sprawia ból fizyczny.

Może i podałaś cytat z książki, ale nie uważam, aby Cruciatus jedynie sprawiał bół fizyczny. Myślę, że głównie oddziałowywuje na układ nerwowy. Jak wiadomo, rodzice Neville'a potracili zmysły, a zmysły podlegają bezpośrednio układowi nerwowemu. Owszem, z pewnością podczas rzucania zaklęcia boli również ciało, ale myślę, że trwalszy ślad zostawia jednak na psychice człowieka.


To samo z Avadą - co takiego robi, żeby zabić? Zatrzymuje akcję serca, powoduje pęknięcie serca, czyli natychmiastową śmierć?

Pęknięcie serca? 0o No, bez przesady. Śmiech Uważam, że działa podobnie jak trucizna. Zatrzymuje reakcję serca, paraliżuje natychmiast wszelkie procesy organizmu, jak krążenie krwi, wysyłania impulsów, wymiana gazowa itd.

Edytowane przez Cee dnia 03-11-2008 18:04
Wyślij prywatną wiadomość
~Yennefer F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 21-09-2008 22:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1801
Ostrzeżeń: 3
Postów: 503
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Co do Avada Kedavra to myślę, że to zaklęcie po prostu zatrzymuje bieg serca. W szóstym tomie jest jakieś wspomnienie, w którym jest mowa o szesnastoletnim Tomie Riddle'u zabijającym swoją mugolską rodzinę (ojca i dziadków). Lekarze nie stwierdzili powodu zgonu - zrobili sekcję i wszystko było ok (pomijając to, że dane osoby nie żyły Rozbawiony). Gdyby serce pękło (pod wpływem zaklęcia) lekarze powinni to zobaczyć, no nie? A co do Cruciatus - nie mam zielonego pojęcia co powoduje ten ból.
__________________
i38.tinypic.com/adj1tv.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Penelope F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2008 16:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -159
Ostrzeżeń: 3
Postów: 187
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Irr, z Cruciatusem jest różnie.. To zależy, gdzie wycelujesz, lub jak.. Z Avadą, nikt tego nie wie.. Jedynie sama Rowling odpowiedziałaby na to pytanie poprawnie. ;-)
__________________
i38.tinypic.com/adj1tv.jpg


Miłość, która się zmienia nie jest miłością. Miłość jest jak nieusuwalne znamię, przetrwa burze i nigdy nie zadrży. Miłość nie zmienia się z czasem, w ciągu godzin czy tygodni, ale potwierdza się, nawet u progu przeznaczenia.

___William Shakespeare
amd.tnb.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Rewolucja F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2008 19:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4576
Ostrzeżeń: 2
Postów: 772
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Hmm.. ciekawe, ciekawe...
Według mnie Cruciatus uciska każdy nerw, każdy cal ciała.
Avada Kedavra? Hmm.. wydaje mi się, że po prostu zatrzymuje wszystko czynności życiowe, akcję serca, przepływ krwi.. wszystko..
__________________
już nie noszę sukienek,
nie śpiewam ładnych piosenek
i chociaż jestem dziewczyną,
z chłopakami piję wino!
hogsmeade.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Rock_Idiot F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2008 19:30
Zbanowany

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1182
Ostrzeżeń: 2
Postów: 401
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Cruciatus:
Wydaje mi się, że to uciska każdy nerw.
Trochę głupio mi isę skojarzy, ale...

Kojarzy mi się to z wizytą u dentysty, gdy dentystka narusza ci nerw u zęba, a nie masz znieczulenia.
i taki sam ból, ale w każdej komórce, w każdym nerwie ciała.

Avada Kedavra:
Nie może zatrzymywać krwi itp., ponieważ, mugolscy koronerzy zaraz by zauważyli.
Więc nie wiem, jak działa AvadaUśmiech
__________________
Boże, jak ja nie znoszę tych, co są jak trzcina na wietrze
Wyślij prywatną wiadomość
~Dimrilla F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2008 14:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1501
Ostrzeżeń: 0
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Wydaje mi się, że klątwa [i]Cruciatus[/b] wpływa bezpośrednio na ośrodek bólu w mózgu.

W końcu ofiary nie odnoszą żadnych fizycznych obrażeń, czyli nie jest to normalne przekazanie impulsu bólu od ośrodka czuciowego, poprzez system nerwowy, do mózgu.

Ból jest tez opisany jako wszechogarniający, nie do zniesienia. Myślę, że oznacza to, że symulowane nie są poszczególne nerwy, tylko sam ośrodek odbierania impulsów bólowych w mózgu.

Jest to najbardziej "podły" sposób torturowania, bo nie ma jak od tego uciec (złapany w potrzask lis może odgryźć sobie bolącą łapę - mózgu nie można sobie "odgryźć" ), a przy tym fizycznie - niby nic się nie dzieje. Pasuje to do koncepcji zaklęć niewybaczalnych - najgorszych.

Jednocześnie - jak napisała sama Rowling - aczkolwiek w innym kontekście - to, że coś dzieje się w czyjejś głowie, nie znaczy, że nie dzieje się to naprawdę.
Fakt, że odczuwanie bólu nie jest wynikiem "konkretnej" tortury, a "tylko" pobudzenia odpowiedniego ośrodka w mózgu, nie oznacza, że tego bólu nie ma.
__________________
Należy sobie powiedzieć uczciwie: Gdyby przestępstwo się nie opłacało, byłoby naprawdę niewielu przestępców.
http://gdynia.piusx.org.pl Wyślij prywatną wiadomość
~antybratek F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 03-10-2008 21:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 699
Ostrzeżeń: 1
Postów: 260
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

O cruciatusie ciężko mi powiedzieć. Może jakiś skurcz? To właśnie tak wygląda, nie ma krwi ani nic, ale pojęcia nie mam.
Co do avady, to chyba po prostu natychmiastowa śmierć bez określonego powodu.
__________________
Dawny charpak1

"I solemnly sware I am up to no good."

"Mr Moony presents his conpliments to Professor Snape, and begs him to keep his abnormally large nose out of other people's buissness."

"Mischief managed."
Wyślij prywatną wiadomość
~Villemo F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 04-11-2008 10:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 791
Ostrzeżeń: 3
Postów: 296
Data rejestracji: 04.10.08
Medale:
Brak

Moim zdaniem zaklęcie Avada Kedavra momentalnie powoduje zanik czynności życiowych, czyli zatrzymuje serce. Przez to mugole twierdzą, że jest to śmierć naturalna. A działania zaklęcia Cruciatus jest ciągle nieodgadnione. Byc może klątwa ta trafia w układ nerwowy, powodując tak okropny ból. Ale to tylko domysły.
__________________
Jest czas na dojrzewanie .
na serce złamane ...
Wszytko kiedyś nas spotka ...
I niech mówią " Słodka Idiotka " ...
Bo mam marzenia z których nie wyrastam .
Niech mówią " Naiwna Dziewczynka " .
Niech mówią ...
Ludzie bez serca, bez marzeń ....


hogsmeade.pl/tiara,slytherin,ona.gif

members.lycos.co.uk/pvoltaire/TEST/scigajacy.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Nefri F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 04-11-2008 13:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 69
Ostrzeżeń: 0
Postów: 27
Data rejestracji: 02.11.08
Medale:
Brak

Według mnie zaklęcie Avada Kedavra po_prostu wstrzymuje akcje serca. Lecz tajemnicą jest zaklecie Cruciatus. Wydaje mi sie że chodzi tu o nerwy człowieka bo Kiedy Bellatriks została złapana przez Pottera to mówiła że naprawde trzeba chcieć sprawić ból innemu. Ale to tylko moja teoria. Tak naprawdę nikt nie wie na czym polega ta klątwa.
Edytowane przez Souriant dnia 04-11-2008 15:08
Wyślij prywatną wiadomość
!Ariana F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 02-12-2008 22:06
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2809
Ostrzeżeń: 0
Postów: 520
Data rejestracji: 09.08.08
Medale:
Brak

Avada na pewno nie powoduje pęknięcia serca ani nic w tym stylu, bo Avada nie pozostawia żadnych śladów (jak już ktoś mądrze zauważył, było o tym w książce (HP i CO str. 10)). Poza tym ofiary umierały bardzo szybko - zaklęcie i już leżą martwi. Zatrzymanie akcji serca (na szczęście) nie powoduje natychmiastowej śmierci. Nie ma co tu szukać wyjaśnień - to działanie magii. Identycznie jest w przypadku dwóch pozostałych zaklęć. Tak samo jak np. nie można szukać fizycznego wyjaśnienia tego, że w książkach o Potterze miotły latają.

Może i podałaś cytat z książki, ale nie uważam, aby Cruciatus jedynie sprawiał bół fizyczny. Myślę, że głównie oddziałowywuje na układ nerwowy.


Ból fizyczny jest wywołany przez bodźce działające na receptory, które znajdują się w neuronach. Czyli oddziaływanie na układ nerwowy powoduje właśnie ból fizyczny. Ale rozumiem, co miałaś na myśli. ;]
Wyślij prywatną wiadomość
~Carol F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 14-12-2008 15:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 480
Ostrzeżeń: 2
Postów: 472
Data rejestracji: 06.12.08
Medale:
Brak

Trudne pytanie, szczerze mówiąc, to nigdy się nad tym tak nie zastanawiałam, ale myślę, że avada kedavra po prostu zatrzymuje akcję serca
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady K F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 13:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 599
Ostrzeżeń: 0
Postów: 135
Data rejestracji: 20.12.08
Medale:
Brak

Mi się wydaje ,że Cruciatus wywołuje jakieś złe wspomnienia, wywołuje nacisk na myśli i powoduje złe, bolsne wspomnienia.
Natomiast z Avadą może być wałśnie tak ,że zatrzymuje akcje serca i mózgu powodując natychmiastową śmierć. Ale to jest magiczny świat także po prostu rzuci ktoś zaklęcie i ugodzony umiera, takie prawo jakieś Rozbawiony
Nigdy tego nie wytłumaczymy, można jedynie podyskutować. Najlepiej spytać pani autorki ksiązki J.K Rowling Rozbawiony

__________________
Lady K.!



------------------------------------------------


s1.fothost.pl/upload/08/52/dd359043.jpg
s1.fothost.pl/upload/08/52/c41bb890.jpg
s1.fothost.pl/upload/08/52/243a6f90.jpg
s1.fothost.pl/upload/08/52/6aed04f1.jpg


Jack Sparrow is the man who I adore ;*
Wyślij prywatną wiadomość
~Olaa F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 13:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 362
Ostrzeżeń: 0
Postów: 145
Data rejestracji: 10.11.08
Medale:
Brak

Myślę tak jak pozostali : że avada musi zatrzymywać akcje serca bo przecież musi być to śmierć natychmiastowa.

Crucio to mi się zdaje że musi drażnić każdy nerw...to w tedy będzie bul
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT