Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 312
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Czara Ognia
»»» Zaklęcia Niewybaczalne
Drukuj temat · Zaklęcia Niewybaczalne
~Pawel3333 F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 28-01-2010 14:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 197
Ostrzeżeń: 2
Postów: 80
Data rejestracji: 25.01.10
Medale:
Brak

Zadałeś bardzo ciekawe pytanie.Właściwej odpowiedzi trzeba szukać u pani Rowling.Moim zdaniem,jak już wcześniej zostało napisane,klątwa Avada Kedavra zatrzymuje akcję serca,a Crucio wpływa na nerwy.
__________________
Najbardziej upokarzające to gardzić samym sobą


Pozdrawiam wszystkich,którzy mnie pozdrawiają
Wyślij prywatną wiadomość
~syriusz4127 F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 29-01-2010 19:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -102
Ostrzeżeń: 2
Postów: 36
Data rejestracji: 29.01.10
Medale:
Brak

to magia może się stać wszystko. tak ,że nikt nigdy nie dowie się jak dana osoba umarła lub odniosła ból
__________________
avada kedavra Dowcipniś
Wyślij prywatną wiadomość
~Pandora F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 07-05-2010 18:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 395
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

skoro powoduje tak nieznośny ból to pewnie działa na układ nerwowy...z drugiej strony gdy Harry stracił swoją część którą dzielił z Voldemortem(7) ten nie mógł na niego zadziałac cruciatusem....więc może działa tez na duszę....
__________________
Atra gülai un ilian taught ono un atra ono waíse skölir frá rauthr.
Wyślij prywatną wiadomość
~ciemna1OO F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 14-05-2010 14:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 81
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 13.05.10
Medale:
Brak

Tak szczerze nigdy o tym nie myślałam. Zgadzam się z odpowiedziami powyżej co do zaklęcia Avada Kedavra, że zatrzymuje ono po prostu bicie serca i pracę mózgu, jakoż nie ma znaków zabójstwa. Tak jakby to była śmierć naturalna. Zaklęcie Cruciatus... Trudne do prawidłowego "strzelenia". Każdy może wyobrażać to sobie inaczej, jednak sądzę, że nie ma to nic wspólnego ze wspomnieniami. Myślę, że wywołuje ono po prostu ból fizyczny, nie psychiczny, choć wszystko jest możliwe.
__________________
Info: Krukonka, która uwielbia czytać przygody Harry'ego Pottera. Jej prawdziwe imię to Ewa. Jej ulubionym przedmiotem jest często Opieka nad Magicznymi Stworzeniami, choć czasem woli Obronę przed Czarną Magią. Jej zdaniem interesująca jest też Transmutacja. Lubi oglądać mecze Quidditcha. Chce spróbować swych szans w drużynie, ale nie teraz. W Hogwarcie towarzyszy jej kot imieniem Długouchy (nazywa się tak z powodu nadzwyczaj długich uszu).
Wyślij prywatną wiadomość
~moody17 F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 14-05-2010 17:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 23
Ostrzeżeń: 0
Postów: 11
Data rejestracji: 08.05.10
Medale:
Brak

Moim skromnym zdaniem po prostu zadaje ból i to straszny. A więc może powodować np. strasznie mocny skurcz mięśni, albo nakładać nacisk na sferę psychiczną, mózg.
__________________
"Nie wiedziałem że na świecie jest tylu kretynów, dopóki nie zacząłem korzystać z internetu." Stanisław Lem

"Nie zamartwiaj się jednak przyszłością. Dzień dzisiejszy wystarczy ci aż nadto." J.R.R. Tolkien

Od cnót Gryfonów,
Przebiegłości Ślizgonów
i Kretynizmu Puchonów,
CHROŃ NAS RAVENCLAWIE!
Wyślij prywatną wiadomość
~Loonyy F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 22-05-2010 20:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1752
Ostrzeżeń: 3
Postów: 419
Data rejestracji: 18.03.10
Medale:
Brak

Trudno powiedzieć.. Cruciatus zapewne działa na nerwy, bynajmniej moim zdaniem. Bo gdyby na serce, człowiek by padł, by było coś podobnego do Avada Kedavra. Na mózg mi się wydaje, że nie bardzo mogłoby być.. Co do wspomnianej Avady.. musi jakoś działać na serce, bo nawet, kiedy mózg nie pracuje, jest martwy, a serce bije dalej, to osoba uznana jest za żywą. Zgon wydaje się dopiero wtedy, kiedy serce przestaje bić.
__________________
Nigdy nie mogłam pogodzić się z kreowaniem mnie na symbol seksu. Z seksu uczyniono przedmiot. Nienawidzę myśli, że mam być przedmiotem.
Bóg umiera jeśli go nie kochamy, ale ja nie umarłam, choć nikt mnie nie kochał.
www.photoblog.pl/loonyy Wyślij prywatną wiadomość
~marta F
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 27-07-2010 13:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 875
Ostrzeżeń: 0
Postów: 136
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Sama nie wiem co tak dokładnie powoduje klątwa Cruciatus...Myślę, że zadaje jakiś ból równomiernie na całe ciało, ale nie jestem pewna...W książce nie zostało to opisane, więc możemy się tylko domyślać, jak jest na prawdę...
Natomiast co do zaklęcia Avada Kadavra myślę, że momentalnie zatrzymuje pracę wszystkich organów, tak, że czarodziej nie czuje bólu...
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !

"- Dlaczego mam zatem słuchać serca?
- Bo nie uciszysz go nigdy. I nawet gdybyś udawał, że nie słyszysz, o czym mówi, nadal będzie biło w twojej piersi i nie przestanie powtarzać tego, co myśli o życiu i o świecie."
Wyślij prywatną wiadomość
~Prawdziwy_Gryfon F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 27-07-2010 13:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 151
Ostrzeżeń: 0
Postów: 59
Data rejestracji: 22.07.10
Medale:
Brak

W zasadzie to po co komuś wiedziec w jaki sposób działa Avada Kedawra.Śmierć to Śmierć.To jest magia więc Crucio zapewne zadaje straszny ból w miejsca ,które są najbardziej czułe !
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !
- Wyślij prywatną wiadomość
~Swidrygajlow F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 27-07-2010 14:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 721
Ostrzeżeń: 0
Postów: 152
Data rejestracji: 13.07.10
Medale:
Brak

Prawdziwy_Gryfon napisał/a:
W zasadzie to po co komuś wiedziec w jaki sposób działa Avada Kedawra.Śmierć to Śmierć.


No i tu się mylisz, Grucha. Różnica pomiędzy śmiercią z wykrwawienia, po uprzednim postrzale, dajmy na to, w brzuch, przebiciu kolan, wypruciu narządów wewnętrznych, obcięciu uszu i nosa, wydłubaniu gałek ocznych, wsadzeniu w rzyć rozgrzanego pręta, wyrwaniu języka i innych wymyślanych torturach, a śmierć ze starości, we śnie, to dwie różne sprawy. Fakt, w wyniku obu tych zdarzeń człowiek kończy swoją egzystencję. Jednakże odczucia temu towarzyszące są zgoła inna. Warto zwrócić na to uwagę.

Co zaś tyczy się samych klątw: sądzę, że są to bardzo użyteczne zaklęcia.

Zdrovie!
Wyślij prywatną wiadomość
~Prawdziwy_Gryfon F
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 27-07-2010 14:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 151
Ostrzeżeń: 0
Postów: 59
Data rejestracji: 22.07.10
Medale:
Brak

Tak ale Avada Kedavra to zaklęcie ,który zabija od razu więc gdzie tu mowa o wykrwawieniu !
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !
- Wyślij prywatną wiadomość
~Swidrygajlow F
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 27-07-2010 14:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 721
Ostrzeżeń: 0
Postów: 152
Data rejestracji: 13.07.10
Medale:
Brak

Nie czytasz ze zrozumieniem. Wyklaruję ci tedy Mą Myśl w sposób jasny i, mam nadzieję, zrozumiały. Różnica pomiędzy egzemplifikacjami, które ci przedłożyłem jest następująca: cierpienie. Pierwszej śmierci towarzyszył potworny, wręcz nieopisywalny ból. Druga była spokojna, rzec by można, niezauważona przez głównego zainteresowanego.
Idąc dalej, twoje stwierdzenie pod tytułem: "W zasadzie to po co komuś wiedziec w jaki sposób działa Avada Kedawra.Śmierć to Śmierć" jest kompletnie nietrafione. Co udowodniłem ci Moim przykładem. Umrzeć można różnie, a różnica ta jest zasadnicza. Czy teraz już pojąłeś?

Zdrovie!
Wyślij prywatną wiadomość
~Cointreau F
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 27-07-2010 15:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1433
Ostrzeżeń: 0
Postów: 525
Data rejestracji: 11.06.09
Medale:
Brak

Jak wiele osób już napisało, Avada Kedavra zapewne zadaje śmierć natychmiastową, zatrzymuje pracę mózgu i serca. Cruciatus najpewniej powoduje bolesne napisanie się mięśni lub po prostu wpływa na układ nerwowy i mózg tak, że człowiek może oszaleć (patrz: Longbottomowie).
__________________
~~
Wyślij prywatną wiadomość
~daseyy F
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 31-07-2010 21:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 236
Ostrzeżeń: 0
Postów: 76
Data rejestracji: 30.07.10
Medale:
Brak

Według mnie Avada kedavra po prostu zatrzymuję prace serce. Opisane było np. jak wyglądali Riddle'owie ... " Ich twarze zastygły z przerażenia " czy jakoś tak ;P. Avada nie zostawia po sobie żadnych śladów.

Co do klątwy Cruciatus to wydaję mi się, że bardziej działa to pod względem psychicznym. Przecież nie można wywołać bólu ciała, po prostu to zaklęcie wywołuję iluzję bólu . . .
__________________
I want someone who loves me as much as Snape loved Lily.
25.media.tumblr.com/50cac36a761b9da303e191459f3654a8/tumblr_mjk4czCTxI1roblj6o4_250.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Lapa F
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 02-08-2010 00:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2607
Ostrzeżeń: 0
Postów: 257
Data rejestracji: 01.05.09
Medale:
Brak

W filmie klątwa Cruciatusa raziła prądem. Zobaczcie jak było gdy Harry walczył z Voldemortem (odgłos pasował do prądu). Jednak ja uważam, że oddziałowuje na mózg. Przecież nic się nie dzieje z ciałem a żadne obrażenia po tym nie zostają. To chyba tworzy coś w rodzaju iluzji... pobudza odpowiednie receptory w mózgu i w ten sposób torturuje człowieka. Układ nerwowy pozostaje nietknięty.
__________________
Nikt nie umiera bez utraty dziewictwa.
Życie pier***li nas wszystkich

Kurt Cobain
Wyślij prywatną wiadomość
~InLoveWithSnape F
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 02-08-2010 00:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 301
Ostrzeżeń: 0
Postów: 71
Data rejestracji: 29.07.10
Medale:
Brak

Avada po prostu zabija, zatrzymuje akcję serca, powoduje naturalną i natychmiastową śmierć, coś co normalnie i na ogół się w życiu nie zdarza. Nie pozostawia też żadnych śladów po swoim działaniu.
Natomiast Cruciatus zadaje fizyczny ból. Myślę, że jest to ból całego ciała, coś jakby ktoś poraził Cię prądem...Boli Cię każda komórka twojego ciała i nie możesz nic zrobić, jesteś bezsilny. Przynajmniej ja tak to widzę Uśmiech
Bardzo ciekawe pytanie, nigdy wcześniej nie przyszło mi się nad tym głębiej zastanawiać Uśmiech
__________________

[...]- Albusie Severusie- powiedział to tak cicho, że nie usłyszał tego nikt prócz Ginny, a ona taktownie udała, że macha ręką do Rose, która już wsiadła do wagonu- nosisz imiona po dwóch dyrektorach Hogwartu. Jeden z nich był Ślizgonem i prawdopodobnie najdzielniejszym człowiekiem jakiego znałem. [...]


"- Przez te wszystkie lata? ...
- Zawsze."


"Umysł nie jest książką, która można otworzyć i przeczytać w wolnym czasie. Myśli nie są wyryte wewnątrz czaszki gdzie mógłby je przejrzeć jakiś intruz. Umysł to rzecz złożona i wielowarstwowa."



In love with Snape <33
Wyślij prywatną wiadomość
~Violett F
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 02-08-2010 11:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Goblin
Punktów: 27
Ostrzeżeń: 0
Postów: 6
Data rejestracji: 25.07.10
Medale:
Brak

Moim zdaniem wszystkie Zaklęcia Niewybaczalne działają w mózgu.
Avada Kedavra zabiija mózg, Poprostu wyłączja sie szare komórki, bo gdyby zatrzymała akcje serca to chyba mugole by to wykryli...
Crucio działa na pewną część mózgu, która odpowiada za nasze czucie.
A Imperio również działa w mózgu, wszystkie troski odpływają, masz robić to co ci mówi głos w głowie.
__________________
So put a spanner in the works
You're mine,
It's easier to work,
But I don't mind,
You're better in defeat so,
Just don't try
To take away all the things
I'll do in my life.

I have to break down all
the corners of the world.
Don't heed this praise on me,
I know I don't deserve it.
But what's so this I see?
Yeah you're leaving right beside me,
And I miss you, and I need you.
I do.
Wyślij prywatną wiadomość
~salazar F
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 02-08-2010 12:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 99
Ostrzeżeń: 0
Postów: 53
Data rejestracji: 28.07.10
Medale:
Brak

Zaklęcia niewybaczalne to bardzo ciekawy temat.Najbardziej podoba mi się Avada Kedavra czyli zaklęcie uśmiercające.To chyba najczęściej używane zaklęcie przez śmierciożerców.
__________________

Edytowane przez Elsanka dnia 02-08-2010 18:07
Wyślij prywatną wiadomość
~Emma16 F
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 07-08-2010 14:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 86
Ostrzeżeń: 0
Postów: 32
Data rejestracji: 04.08.10
Medale:
Brak

Avada Kedavra zatrzymuje pracę serca i mózgu. Cruciatus... Hm... Według mnie to jest tak, że wszystko Cię boli... Albo może masz jakieś wizje, że tracisz kogoś bliskie albo coś w tym stylu no bo to w końcu też są tortury na swój sposób Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Isilien F
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 07-08-2010 17:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2248
Ostrzeżeń: 0
Postów: 244
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

W Housie był taki przypadek. Choroba zaatakowała mózg, chory zwijał się z bólu po najwyższych dawkach środków przeciwbólowych, nawet kiedy zapadł w śpiączkę, aktywność mózgu pokazywała, że cierpi. To był ten odcinek co Foreman o mało nie umarł, zaraziwszy się od policjanta, który karmił gołębie.

Według mnie tu jest podobnie - zaklęcie sprawia, że mózg wariuje, każdy impuls odbierając jako bodziec bólowy. Nie, inaczej. 'Iluzja bólu'. Umysł jest oszukiwany do tego stopnia, że myśli, iż odczuwa niewyobrażalny ból bez wyraźniej przyczyny.


Jeśli chodzi o Avadę - nagłe zatrzymanie serca bez żadnej przyczyny wydaje mi się najbardziej prawdopodobne. Lub nagłe obumarcie mózgowia. Lub jedno i drugie - w każdym razie dochodzi do nagłego zatrzymania jakichkolwiek funkcji życiowych.
__________________
Nie każde złoto jasno błyszczy,
Nie każdy błądzi, kto wędruje.
Nie każdą siłę starość zniszczy,
Korzeni w głębi lód nie skuje.
Z popiołów strzelą znów ogniska
I mrok rozświetlą błyskawice.
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król - tułacz wróci na stolicę.



Uwaga. Drut kolczasty

Edytowane przez Isilien dnia 07-08-2010 17:19
http://www.normalsucks.fora.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~HollowWind F
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 07-08-2010 18:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 173
Ostrzeżeń: 0
Postów: 28
Data rejestracji: 13.07.10
Medale:
Brak

Hymm... Spodobała mi się perspektywa tego, że możliwości Cruciatusa urozmaicają się wraz pomysłowością czarodzieja. Jakby nie patrzeć, moc tego zaklęcia zależy od ,,natchnienia"; większej czy mniejszej nienawiści, czy bardziej dziwacznych chęci, jak na przykład ochoty na chwilowe dzierżenie władzy nad kimś bądź żądzy wyrządzenia krzywdy albo sprawienia sobie przyjemności, co oczywiście byłoby raczej niepokojącym pragnieniem. A więc, skoro siła, z jaką torturujesz, napływa bezpośrednio od Ciebie, dlaczego nie miałbyś mieć wpływu również na to, co i jak krzywdzisz? Zgodziłabym się z tym.
Co do Avady... nie mam pojęcia, gdyż nie zaznajamiałam się nigdy z tym, co mogłoby wywołać tak superbłyskawiczną śmierć, i dlaczego. Ale podejrzewam, że serce zwyczajnie odmawia współpracy.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT