Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 111
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Ulubiony przedmiot szkolny
Drukuj temat · Ulubiony przedmiot szkolny
!Alae F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 15-09-2008 00:07
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2495
Ostrzeżeń: 1
Postów: 421
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Chemię, ale to chyba oczywiste na moim profilu, i biologię. I jeszcze matematykę. I polski. I och, wos. Historię, tak historię lubię. I jeszcze fizykę. A ubóstwiam etykę, która w mojej szkole jest właściwie filozofią, bo uczy jej wykładowca czegoś tam humanistycznego na Uniwerku Wrocławskim i ma ciągotki do dyskutowania na każdy możliwy temat.
U mnie z nielubieniem przedmiotów jest ciężko, bo ja nie nie lubię przedmiotu, tylko nauczyciela. Więc teoretycznie jestem w stanie polubić znienawidzony przedmiot, jeżeli będzie go uczył dobry nauczyciel.

__________________
Czyś ty do reszty skwestorzył?

Edytowane przez Alae dnia 01-10-2008 17:33
Wyślij prywatną wiadomość
!Cathy F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 15-09-2008 00:27
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 888
Ostrzeżeń: 0
Postów: 182
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

W Gimnazjum ogromnie polubiłam historię. Zapewne dlatego, że mój nauczyciel umie prowadzić ciekawe lekcje i 45 minut mija jak z bicza trzasnął. Zmusza nas do myślenia, nie prowadzi sztywnych wykładów tylko dyskutuje. Z nami. Dla mnie to kompletnie nowe podejście po tym, co zafundowała mi moja historyczka w podstawówce. Oprócz tego wos. Ogromnie lubię ten przedmiot i nie mam [po dłuższym zastanowieniu] nic przeciwko kartkówkom z wiedzy o sytuacji politycznej na świecie ^.^ Oprócz tego matematyka. Sama się sobie dziwę, że to mówię, ale matematyka to jeden z niewielu, przedmiot, którego nie trzeba wykuwać, ale po prostu rozumieć. Owszem, trzeba się nauczyć jakichś tam wzorów, ale później idzie gładko. Ostatnio polubiłam również biologię, chociaż rośliny nago i okrytonasienne to nuda ~~
__________________
Nie uważałeś jak robisz, rób jak uważasz.

Edytowane przez Cathy dnia 02-03-2009 12:33
Wyślij prywatną wiadomość
~Silencia F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 15-09-2008 18:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Barman w w Świńskim Łbie
Punktów: 1308
Ostrzeżeń: 1
Postów: 183
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Zdecydowanie bardziej preferuję nauki ścisłe, a konkretniej to przyrodnicze. Biologia, chemia, fizyka - po prostu kocham. Teraz w gimnazjum polubiłam nawet matematykę, ale to chyba dlatego, że nauczycielka jest na lekcji sympatyczna.
Jeśli chodzi o nauki humanistyczne to lubię polski, WOS i historię. Tą ostatnią chyba ze względu na nauczyciela.
Zapewne dlatego, że mój nauczyciel umie prowadzić ciekawe lekcje i 45 minut mija jak z bicza trzasnął. Zmusza nas do myślenia, nie prowadzi sztywnych wykładów tylko dyskutuje. Z nami. Dla mnie to kompletnie nowe podejście po tym, co zafundowała mi moja historyczka w podstawówce.

Nic tylko się pod tym podpisać. Nawet pod tą nauczycielką z podstawówki. Moja babka od historii jest fajna i sympatyczna szkoda tylko że po za lekcjami ;d
__________________
e.deviantart.net/emoticons/d/dummy.gif

Edytowane przez Silencia dnia 15-09-2008 18:52
http://www.photoblog.pl/corset Wyślij prywatną wiadomość
!Fantazja F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 15-09-2008 19:08
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9813
Ostrzeżeń: 0
Postów: 806
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Kocham j. polski. Ale dopiero od tamtego roku. Wcześniej był to raczej dla mnie nudny przedmiot, ale w gimnazjum przyszła pani G. i z miejsca rozpaliła we mnie miłość do tego przedmiotu. *.* Szkoda, że teraz znowu mamy inną nauczycielkę. Mimo że zła nie jest, wręcz przeciwnie, dobrze uczy, to jednak nie ma to jak pani G...
Drugim przedmiotem, który uwielbiam, jest biologia. Zainteresowałam się nie również za sprawą świetnej nauczycielki, jej daru tłumaczenia i ogromnego poczucia humoru. ^^
Lubię jeszcze informatykę. Może nie w sensie 'miłości', ale jednak lubię. Tak samo jest z historią i WOSem.
Za to nie przepadam za matematyką, fizyką i chemią. Pierwsze dwa przedmioty nauczają nauczyciele, którzy nie potrafią ani zaciekawić, ani porządnie wytłumaczyć, tak, że wielu rzeczy po prostu nie rozumiem, co mnie niezwykle irytuje. >< Z chemią jest już lepiej, ale jednak jakoś nie idę na te lekcje cała w skowronkach. ;d
http://www.taern.pl/user/LadyVolakis/ Wyślij prywatną wiadomość
~Kei F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 15-09-2008 20:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Redaktor Żonglera
Punktów: 1046
Ostrzeżeń: 2
Postów: 96
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Humanistyka zdecydowanie bardziej mi pasuje. Choć kiedy muszę, nauczę się tez na ścisłe.
Najbardziej kocham i uwielbiam J.polski. Kocham, kocham, kocham!!! Nie rozumiem jak można o nienawidzić? Przecież obcowanie z książkami jest wspaniałe!
Lubię też bardzo J.angielski.
Przepadam także za historią i biologią :D
Nienawidzę matmy, informatyki i J.niemieckiego. Z tego jestem do bani i tyle.
__________________
***


I znowu zmierzch. Kolejny dzień dobiega końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc.


***


I'm behind you, but you don't see me...
I'm following you, but you don't hear me...
I'm toutching you, but you don't fell me...
In darkness I grow, in ligth I die...
Who I am?


***
Wyślij prywatną wiadomość
~Augurey F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 15-09-2008 21:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 856
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Zdecydowanie human. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że jestem urodzoną humanistką - historia, WOS, a szczególnie język polski, wchodzą mi do głowy bez najmniejszych problemów. Wykładów historycznych mogłabym słuchać godzinami, tak samo czytać książki i pisać. To mój żywioł ^^ A tak na poważnie, to zaczęło się w piątej klasie podstawówki, kiedy dołączyła do nas nowa nauczycielka, która naprawdę potrafiła nauczyć i wytłumaczyć. To ona zauwazyła mnie i doceniła. I tak już leci...

A ścisłe... Moja pięta achillesowa - tróje to codzienność. Cóż... Nie każdy jest we wszystkim dobry.
Wyślij prywatną wiadomość
~Cameron F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 15-09-2008 21:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 589
Ostrzeżeń: 0
Postów: 117
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Kiedyś najbardziej lubiłam język polski. A teraz się dziwię bo nie cierpię polskiego. Od 2 semestru 5 klasy przestałam lubić polski. Teraz jestem w 1 Oczko I przedmiot, którego w podstawówce nie było a bardzo mi się podoba to chemia. Nauczycielka też bardzo fajna. A taki naj najulubieńszy przedmiot to język angielski. Nigdy nie miałam z nim problemów i łatwo to wszystko mi wchodzi do głowy. KOSS (inaczej WOS jakby ktoś nie wiedział) też jest nienajgorszy. No i oczywiśnie WF też lubię. Reszta przedmiotów jest mi obojętna oprócz polskiego, matematyki i geografii których nie cierpię.
__________________
s6.zapodaj.net/images/37523503.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
!Ariana F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 16-09-2008 01:09
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2809
Ostrzeżeń: 0
Postów: 520
Data rejestracji: 09.08.08
Medale:
Brak

Najmniejszym złem jest chemia. Nigdy nie sprawiała mi specjalnych trudności, jakoś zawsze sobie radziłam. Teraz wpakowałam się (no dwa lata temu) na profil z rozszerzoną chemią i bardzo go [profil] sobie cenię.
Później biologia. Ale głównie anatomia i fizjologia człowieka. Reszta zalatuje mi nudą, ale da się przeżyć.

Angielski i fizykę toleruję. Z fizyki nawet kiedyś byłam niezła i w olimpiadzie przedmiotowej przeszłam do następnych etapów, ale w LO mam taką niekumatą nauczycielkę, że n/c.

Nienawidzę historii, niemieckiego (!), WFu. Nie przepadam też za polskim chociaż nigdy nie miałam z nim problemów a matmy nie lubię, bo jest cholernie nudna, ale nawet łatwa. I jeszcze WOS mi trochę ciąży. W tym roku na szczęście już nie mam geografii, PO, przedsiębiorczości, kultury, Ti, bo też tego nie lubiła.

Podsumowując: chemia, biologia, trochę angielski i fizyka.
Edytowane przez Ariana dnia 04-12-2008 15:02
Wyślij prywatną wiadomość
~kochanka_dracona F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 16-09-2008 12:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3769
Ostrzeżeń: 0
Postów: 229
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Jestem humanistą - myślę bystro. ^.-
Moim ulubionym przedmiotem jest historia, pomijając lata rozbicia dzielnicowego i całego caratu w Rosji. Kolejna jest geografia, a za nią WOK bądź WOS.
Polski też ujdzie w tłoku, chyba, że ktoś każe mi przeczytać mitologie w dwa dni, to już nie bardzo.
A przedmiotów ścisłych to ja po prostu nienawidzę.
__________________
archipelagi urodzajnych dni
http://www.youtube.com/user/justbett Wyślij prywatną wiadomość
N
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 16-09-2008 12:15
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

A ja to jestem zdecydowanie humanistą ale z taką domieszką nauk przyrodniczych Język
Najbardziej ubóstwiam WOS- szczególnie lekcje dotyczące ustrojów politycznych i w ogóle polityki xD mam świra Rozbawiony
Historia jest na 2 miejscu- jeszcze nigdy się na niej nie nudziłem. A najbardziej lubię okres 1700-1989.
J. polski- również bardzo go lubię choć już w mniejszym stopniu.

Geografia- przedmiot jakby nie patrzeć matematyczno-przyrodniczy ale mimo to bardzo go lubię.
Chemia- z typowych przedmiotów ścisłych(tj. matma, fiza, chemia) najbardziej ją trawię.

I to by było na tyle Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
!Marta_Mara F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 16-09-2008 12:21
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Karta z Czekoladowych Żab
Punktów: 4106
Ostrzeżeń: 0
Postów: 110
Data rejestracji: 01.08.08
Medale:
Brak

*historia
*j. polski
*geografia [ale społeczno- ekonomiczna, fizyczna mi "nie wchodzi" ;\]
*niemiecki

nie cierpię natomiast chemii, fizyki i matematyki wtf
Na szczęście, mam to już za sobą ^ ^
Wyślij prywatną wiadomość
!Souriant F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 18-09-2008 16:26
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Animag Wąż
Punktów: 539
Ostrzeżeń: 0
Postów: 91
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Ścisłe, ścisłe i jeszcze raz ścisłe!
A przede wszystkim chemia - moja miłość. :D Szkoda, że w 3 klasie mam tylko jedną godzinę w tygodniu, a np. geografie są 2. ;x
Więcej o moim uwielbieniu do tego przedmiotu pisałam w osobnym wątku, więc nie będę się powtarzać. ;]
Dalej na liście są: biologia, matematyka i fizyka. Biologię lubię przede wszystkim za genetykę (wprawdzie w szkole za dużo tego nie mam, ale co tam), matematykę za algebrę i logikę, a fizykę za elementy astronomii. ^^
__________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,
a potem pokona doświadczeniem.
http://souriant.deviantart.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Fleur17 F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 18-09-2008 16:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1587
Ostrzeżeń: 3
Postów: 810
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Moimi ulubionymi przedmiotami jest historia i j. polskiUśmiech lubię okres romantyzmu a w historii epokę starożytną..Uśmiech
__________________
W Gryffindorze "kwitnie męstwa cnota, króluje odwaga i do wyczynów ochota".

Zostałam przydzielona do:

www.sunsilk.pl/repository/photos/6690/40198.0.jpg


img131.imageshack.us/img131/6526/clemencepoesy7zv.jpg




republika.pl/blog_ba_941108/1878022/sz/hpico_trio_1__1_.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Magic Dream F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 18-09-2008 17:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2207
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,062
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

J. polski, bardzo lubię ten przedmiot. I jeszcze do tego WF, rzecz jasna. ^^ Najfajniej jest, gdy gramy w siatkówkę, to mój ulubiony sport. No, dobra, zboczyłam z tematu. Już nie wracam, bo nie wiem co jeszcze można dopisać. ;]
__________________
Skomentujesz?


magiczny dżem... dżemi i drzemie
bo w nim moce... dżemią i drzemią
bo to jest ten... dżemik i drzemiak
i gdzieś pod kocem... dżemi i drzemie


Suszak, 15 III 2009, godzina 15:42:07
Wyślij prywatną wiadomość
~Aquofila F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 18-09-2008 18:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 955
Ostrzeżeń: 0
Postów: 67
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Jestem typem humanistki. Moimi ulubionymi przedmiotami są polski, i angielski. Mam do nich talent, i mi jak to się mówi "wchodzą". Na drugim miejscu są WoS i historia. Na tych przedmiotach się odprężam xD Z histori lubię okres starożytności i renesansu. No i jeszcze informatyka, ale to ostatni rok, kiedy ją mam Smutny. Anty talent mam do przedmiotów ścislych (biologia, chemia, fizyka) wtf

__________________
It wasn't hurt me!
nightmare.wjo.pl Wyślij prywatną wiadomość
~John_maxey F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 18-09-2008 18:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 776
Ostrzeżeń: 3
Postów: 709
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Ja lubię Matę i Anglik. Na jednym niechcący napisałem, że nie mam anglikaJęzyk Żadnych języków obcychJęzyk

Tylko w tych jestem najlepszy, lecz polski the best, i w tym przedmiocie talent i tu się pojawia. W 3 klasie to mam talent w nauce! - ale oczywiście 3 klasa podstawówka.
__________________
Weasley lata na miotle
nie kąpie się w wannie lecz w kotle
Zawsze ma wiele czasu
[bcolor=#cc3366do Hogwartu idzie bez kompasu][/bcolor]

Każdy o tym wie
że Ron Weasley gubi się.

pewnego dnia zna sto zaklęć
i wokól nas się kręci

Bo to jest on!
Wyślij prywatną wiadomość
~Sunflower F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 21-09-2008 00:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 241
Ostrzeżeń: 0
Postów: 71
Data rejestracji: 20.09.08
Medale:
Brak

Język polski znajduje się na pierwszym miejscu mojej listy ulubionych przedmiotów szkolnych. Bez dwóch zdań. Na pewno dzięki moim polonistkom - tej z podstawówki, wspaniałej kobiety i tej, co mnie uczy teraz, w gimnazjum (krótko bo krótko, ale jednak ;]). Ale ponadto...kocham czytać, a to też ma swój 'wkład' do mojego zainteresowania polskim. Wiadomo.
Dodatkowo można powiedzieć, że język niemiecki lubię. Angielski też, wiadomo, ale w podstawówce uczyłam się niemieckiego przez sześć lat, a teraz kontynuuję w gimnazjum naukę w 'zwiększeniu', więc jakiś rezultat musi być. A angielski też jest fajny, ale niemieckiego uczę się dłużej i jakoś tak wyszło...
No i historię też poniekąd lubię - może dlatego, że jestem w całej pewności humanistką, a nie umysłem ścisłym. Za matematykę podziękuję.
__________________
Każda minuta w której się śmiejemy,
przedłuża nasze życie o jedną godzinę.

(***)
Wyślij prywatną wiadomość
~Fiore F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 21-09-2008 01:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1185
Ostrzeżeń: 0
Postów: 210
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Chemia zdecydowanie. W gimnazjum polubiłam ten przedmiot, a teraz w liceum lubię chemię jeszcze bardziej. To przede wszystkim zasługa mojej genialnej pani profesor. Jest świetna.
Potem jest biologia. Anatomia człowieka jest najciekawsza, teraz za to muszę się męczyć z o wiele bardziej skomplikowaną genetyką. Jak mus, to mus.
Wyślij prywatną wiadomość
~Temeraire F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 21-09-2008 01:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

No a ja najbardziej lubię matematykę.
Już od pierwszej klasy podstawówki lubiłam ten przedmiot i tak mi zostało do tej pory. Kiedy zagłębiam się w liczby, czuję się jakbym była w innym świecie... No tak, wiem, szurnięta jestem. Ale po prostu to lubię. I w matmie jestem dobra. Nawet mam pewne osiągnięcia,ale bez przesady, chwalić się nie będę... Zawstydzony
Oprócz tego lubię polski. Nie do przesady, ale tak nawet, nawet... Piszę szóstkowe wypracowania, jestem oczytana, ogółem - wiem co i jak... Dlatego ten przedmiot także postrzegam jako jeden "z tych dobrych".
__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]
Wyślij prywatną wiadomość
~Time F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 21-09-2008 05:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gracz Quidditcha Ravenclawu
Punktów: 136
Ostrzeżeń: 0
Postów: 6
Data rejestracji: 14.08.08
Medale:
Brak

Ulubione? Zdecydowanie biologia i chemia.
Nie mam większych problemów z żadnym przedmiotem, ale humanistyczne wybitnie mnie nudzą. Np. taka historia to dla mnie istny koszmar, choć możliwe, że jest to spowodowane przez beznadziejnych nauczycieli na których w gimnazjum trafiłam (trzy lata, trzech nauczycieli...).
Matematykę czy fizykę lubię, pomimo że nie interesują mnie zbytnio. Właściwie jedynym przedmiotem podpadającym pod kategorię ''ścisłe'' którego nie cierpię jest geografia i nawet nie potrafię określić dlaczego O,o Więc, ogólnie rzecz biorąc to chyba ze mnie większy ścisłowiec :}
__________________
Bleblebleble ;f
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT