Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 329
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Avengers
Drukuj temat · Avengers
~Hermiona565 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 02-06-2012 16:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 333
Ostrzeżeń: 0
Postów: 146
Data rejestracji: 02.05.11
Medale:
Brak

Co myślicie na temat filmu "Avengers"? Ciekawy? Bo ja uważam, że bardzo. Wyraźcie swoją opinię.

raven: i koniecznie ją uzasadnijcie!
__________________
Prawda to cudowna i straszliwa rzecz, więc trzeba się z nią obchodzić ostrożnie.


- Trudno - Felix machnął ręką. - Widziałem go.
- Ponurego Żniwiarza? - zapytał Net.
- W warunkach celowo generowanych złudzeń optycznych nigdy nie ma całkowitej pewności, co się zobaczyło. Ale prawie na pewno to był on.
- Celowo generowanych... - powtórzył Net. - Masz na myśli tę kulę, odblaski i stroboskopy?
- Tak.
- A jak mówisz na latarkę? Ręczny miotacz fotonów?

Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności

Nawet jeśli to już koniec,
Harry Potter na zawsze pozostanie częścią mnie... <3

Edytowane przez raven dnia 17-11-2013 21:14
www.ladymalfoy.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Laufey F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 02-06-2012 16:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5205
Ostrzeżeń: 0
Postów: 677
Data rejestracji: 15.05.10
Medale:
Brak

O tak, wczoraj byłam na tym filmie z klasą. Film mi się podobał, i nie ukrywam, że w większej części przez postać Lokiego, która absolutnie mnie zauroczyła. Sam film odrobinę się dłużył, tudzież postać Kapitana Ameryki trochę mnie irytowała, lecz przebrnęłam. Momentami denerwowała mnie postać grana przez Scarlett Johanson, była odrobinę przerysowana, i jej głos brzmiał, jakby była na lekach uspakajających, ale okeej... ;] Natomiast zastrzeżeń nie mam co do reszty postaci, które znacznie urozmaicały cały film. W tym przypadku mówię o Spark'u, który swoimi ripostami często rozśmieszał. I, jak już wcześniej mówiłam, jestem w funclubie Lokiego i jego magicznego kijka <3 to zdecydowanie moja ulubiona postać z całego filmu.
__________________
i47.tinypic.com/2quj72s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~onlyHorcrux F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 03-06-2012 10:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4642
Ostrzeżeń: 2
Postów: 397
Data rejestracji: 22.02.12
Medale:
Brak

oh, właśnie mam ochotę sie na niego wybrać. Rozbawiony wielbię Thor'a i Hulk'a, i mam nadzieje, ze się nie zawiodę xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Ms_Kane F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 03-06-2012 14:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2978
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,256
Data rejestracji: 24.04.12
Medale:
Brak

Mam wielką ochotę oglądnąć ten film. Już po oglądnięciu reklamy chciałam. Zainteresowało mnie to połączenie tych postaci. Najbardziej z tych wszystkich postaci lubię Iron Mana.
__________________

media.giphy.com/media/A4YfNX2iXFsGY/giphy.gif
37.media.tumblr.com/tumblr_m02xnz7lL01qju7t7o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~dastanblack3000 F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 03-06-2012 20:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1481
Ostrzeżeń: 0
Postów: 435
Data rejestracji: 29.05.11
Medale:
Brak

Hmmm Mam na niego jechać z klasą. Mówicie że na serio fajny? RozbawionyRozbawiony To się cieszę bo myślałem że jest raczej z tych głupich. RozbawionyRozbawiony Obejrzę i wyrażę opinie Rozbawiony
__________________
Walking on air


;>
Wyślij prywatną wiadomość
~Laufey F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 04-06-2012 16:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5205
Ostrzeżeń: 0
Postów: 677
Data rejestracji: 15.05.10
Medale:
Brak

Tak, Dastan, serio fajny ;] Odrobinę się dłuży pod koniec, ale da się znieść. Widzę, że klasowe wypady na Avengersów modne? Oczko
__________________
i47.tinypic.com/2quj72s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Charlie F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 20-11-2012 10:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2595
Ostrzeżeń: 2
Postów: 503
Data rejestracji: 06.11.11
Medale:
Brak

Wczoraj oglądałem ten film i mi się bardzo podobał , a szczególnie Czarna Wdowa ^^ . Jeżeli ktoś lubi tego typu filmy to na pewno także mu się bardzo spodoba , ponieważ jest pełen ciekawych akcji i no na prawdę bardzo fajny film . Trochę mnie wkurzyła ta scena jak Loki zaczął obrażać Czarną Wdowe i przez to go już nie lubię -.- Przykro mi siostra , ale wtedy to już przesadził Rozbawiony A tak ogólnie to polecam i jeżeli ktoś nie oglądał to na prawdę warto .
__________________
25.media.tumblr.com/tumblr_m9h9vqEDFt1r217qeo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~hermiona_182312 F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 16-11-2013 20:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2519
Ostrzeżeń: 0
Postów: 690
Data rejestracji: 24.09.11
Medale:
Brak

Ja się tu jeszcze nie wypowiedziałam!!!?? Ta zniewaga krwi wymaga! Kocham Avengers <33 Wszystkich bohaterów razem i każdego z osobna, świetny "miszung" postaci. I love it! Oglądałam to cztery razy pod rząd, tak mi się spodobał. Raz z mamą i tatą, potem sama cały, a potem przyszedł jeszcze brat... ale nie żałuję, bo film jest genialny i wart polecenia Oczko
__________________
Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli,

Którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli. <3

Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego.

i58.tinypic.com/263fp1x_th.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 14-05-2015 00:15
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Oglądałem ten film bodajże dwa lub trzy razy. Jakie odczucia? Przyznam szczerze, że dosyć mieszane. Jakoś nie lubię jak w jednym filmie i na jednym ekranie spotyka się tylu niezwykłych superbohaterów. Wyjątkiem była chyba tylko "Liga Niezwykłych Dżentelmenów" (ale to trochę inna bajka). Najlepiej spodobał mi się Iron Man oraz Hulk. Nieco mniej Thor czy Kapitan Ameryka. Może chodzi po prostu o dobór aktorów... A fabuła również przewidywalna. Grupka mega "nadludzi" łączy siły i staje do walki w obronie ludzkości. Jeżeli już bohaterowie, to pojedynczo ---> np. "Batman" czy "Spiderman", które bardzo mi się spodobały. Ten zaś film nawet jakoś specjalnie mnie nie zaciekawił. Pewnie spodziewałem się czegoś mniej przewidywalnego. Już chyba nawet komiczny Hellboy bardziej mnie zainteresował ^^. Mógłbym jeszcze kiedyś pewnie obejrzeć "Avengers", ale raczej bez większych emocji. Tak dla odświeżenia tylko...
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 14-05-2015 11:40
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Nope, nope, nope, nope, nope, nope, nope.
Chłam, jakich ostatnio wiele na wielkich ekranach. Marvel jest bardzo, bardzo, bardzo przereklamowany (wyjątkiem są X-Meni, ale i tak trzy pierwsze części - reszta? Nope, nope, nope, nope, nope, nope, nope, nope).
Ogólnie nie widzę zbytnio sensu robienia tryliarda części Avengersów (podpinam pod to te wszyskie Iron Many, Thory i inne pierdoły), skoro każda jest o tym samym. Zmieniają się tylko złe postaci, no i jakieś dobre są odejmowane lub dodawane. Oczywiście w film wciśnięci "mega-przystojni" aktorzy (pan, który gra Lokiego... no ohydztwo jakich mało) i się tłuszcza niezdrowo podnieca. Wiadomo, że musi też być jakaś seksowna babeczka, bo męską publikę same green-screeny nie zadowolą. Czy w ogóle w tych filmach jest coś prawdziwego oprócz ludzi tam grających? Bo wydaje mi się, że wszystko jest kręcone na zielonym tle i pewnie w większości scen aktorów zastępują kaskaderzy. Normalnie WIELKIE KINO! Musieliby mnie porządnie upić, żebym obejrzała te gnioty avengersowskie.
A, no i dodam, że w tym filmie "gra" Rober Downey Jr, który myśli, że jest aktorem, no ale... niestety nie jest. ALE MA PIĘKNĄ BUŹKĘ, WIĘC GO KOCHAJMY!

No i to tyle.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ana_Black F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 09-07-2015 15:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 58
Ostrzeżeń: 0
Postów: 11
Data rejestracji: 25.10.12
Medale:
Brak

Ja wręcz kocham ten film, jak i wszystko od Marvela, a najbardziej Iron-Mana. <3 Robert jest wręcz stworzony do tej roli. I nie dlatego, że jest przystojny (choć jest xD). Obejrzałam już wszystkie dotychczas wydane filmy Marvela, oprócz Avengers: Age of Ultron, i z niecierpliwością czekam na premiery nowych (Ant-Man już niedługo! Nie wiem dokładnie kto to jest, tylko że coś z mrówką i że może się kurczyć do jej rozmiarów, więc tym bardziej jestem ciekawa). Podoba mi się, że filmy Marvela są ze sobą powiązane, tworzą ze sobą spójną historię. I sami superbohaterowie - podoba mi się, że każdy z nich ma jakąś wadę, są tacy... ludzcy. I z drugiej strony - taki Loki - niby zły, ale jednak nie do końca. Jak oglądałam Thor: Mroczny Świat, to było mi żal Lokiego. Szczerze to wolę go bardziej od Thora, choć Thora też lubię. I to nie dlatego, że Loki jest przystojny.

Iron-Man - ktoś może stwierdzić, że jego "supermoc" to pieniądze. No niby tak, ale gdyby nie jego geniusz, to nie zbudowałby zbroi Iron-Mana. A pierwszą zbroję zbudował ze złomu, będąc w niewoli. Dajmy takiego Batmana z DC comics (żeby nie było, jego też lubię) - on też został superbohaterem dzięki pieniądzom (no i morderczemu treningowi), ale nie miałby swoich gadżetów, gdyby nie Lucius Fox, które je stworzył. Podoba mi się charakter Starka. Niby taki typowy miliarder i filantrop, który ma gdzieś zasady i kulturę, ale jednak ma dobre serduszko. Zrozumiał, że źle czyni produkując broń i zmienił to, żeby nie umrzeć jako ten zły. No i uwielbiam jego teksty, są mistrzowskie. Rozbawiony

Kapitan Ameryka - podobała mi się jego determinacja, to jak bardzo chciał bronić ojczyzny, mimo że zdawał sobie sprawę, że nie miał do tego predyspozycji zdrowotnych. Fajnie, że zawsze gra fair. No i jego kłótnie ze Starkiem są genialne. xD Steve ma jednak tą wadę, że chyba czasem zdaje się zapominać, że minęło 70 lat i żyje teraz w innych czasach.

Thor - co prawda jest dobry, ale jednak troszkę zarozumiały i ma wielkie ego (w czym jest podobny do Starka). Ale potrafił zrozumieć swój błąd, bronił Ziemi, gdy była taka potrzeba. I miał gdzieś co zrobi Odyn, i przyprowadził Jane Foster do Asgardu. Widać, że ją kochał, choć trochę to dziwne, że bóg wybrał Ziemiankę, no ale serce nie sługa. No i to wspaniałe, że Thor nie przekreślił od razu Lokiego, tylko dał mu szansę.

Hulk - uwielbiam tą scenę jak Hulk uderza Lokim o ziemię jak workiem ziemniaków. Moja ulubiona scena z Avengers. Rozbawiony Albo jak Kapitan Ameryka mówi "A ty Hulk... rozwalaj", a na twarzy Hulka pojawia się szeroki uśmiech. Niby Banner nie panuje nad emocjami (choć chyba kontroluje je bardziej niż w Hulku i Incredible Hulk), a Hulk jest potworem, ale jednak nie. Jakieś tam człowieczeństwo w Hulku jest. W filmach o Hulku Banner po przemianie pamiętał dr Ross, swoją byłą dziewczynę, co też dowodziło, że nadal coś do niej czuł, i to z wzajemnością.

Czarna Wdowa - lubię ją, jestem ciekawa wątku jej związku z Bannerem, który ponoć jest w Age of Ultron. Myślałam co prawda, że będzie z Bartonem, ale skoro on podobno ma żonę i dzieci, to... Szkoda, że nie ma o niej osobnego filmu. Chętnie poznałabym bliżej jej mroczną przeszłość. Może kiedyś zrobią film o niej. Uśmiech

Hawkeye - podobnie jak w przypadku Czarnej Wdowy, chciałabym osobny film o nim. Szkoda że w Avengers jest tak raczej w cieniu. Czarna Wdowa zresztą też, bo scena głównie należy do Starka, Rogersa i Bannera. Ale i tak lubię Bartona. Uśmiech

Nick Furry - podoba mi się jego spryt, dobry z niego przywódca. Scena z okiem (a raczej tam gdzie kiedyś miał oko) w Zimowym Żołnierzu była genialna. Rozbawiony

Loki - mój ulubiony superzłoczyńca. Niby zły, ale jednak nie do końca. Było mi go żal, zawsze w cieniu starszego brata, mógł czuć się niekochany, a tu nagle dowiaduje się, że jest adoptowany. A jednak Mroczny Świat pokazuje jego dobrą stronę. Pomógł Thorowi, "poświęcił się", chcąc pomścić matkę, widać że mimo tego co powiedział wcześniej, kochał ją. I sądzę też, zę Loki mimo wszystko kochał przybranego ojca i brata, podobnie zresztą jak oni jego, tylko Odyn nie bardzo potrafił to okazać.

I jeszcze ktoś spoza avengers, ale go uwielbiam, więc nie mogę o nim nie wspomnieć (a ma dołączyć do avengers, więc...)

Spider-Man - oglądałam i starego Spider-Mana, i Niesamowitego, ale mimo że lubię oba, to wolę starego. Nie wiem, może mam jakiś sentyment. Spider-Man Tobeya Maguire'a wydaje mi się mądrzejszy od nowego. Stary Spidey robił pajęczynę, zostawiał na niej dziewczynę i wracał po nią po walce. A nowy nawet nie potrafił złapać Gwen. Szczerze to Gwen Stacy nie pasowała mi do Parkera. Zbyt delikatna mi się wydała. Wolę Mary Jane, ona bardziej pasuje mi do Petera. Przede wszystkim w starym Spider-Manie więcej się działo i było więcej wrogów, no i co najważniejsze więcej Zielonego Goblina, a w Niesamowitym pojawił się tylko na końcu 2 części i to od razu jako Harry Osborn, bo Norman już nie żył. A Zielony Goblin był w końcu największym wrogiem Spider-Mana albo tak mi się tylko wydaje. Nie mogę się doczekać Civil War, choćby Spider-Man miał pojawić się tam tylko epizodycznie. Tak w ogóle nie podoba mi się, że ludzie już oceniają Toma Hollanda,choć nie widzieli jeszcze filmu, bo nie miał jeszcze premiery. Fakt, wygląda młodo, ale bez przesady. Czy tyko mnie zastanawia się jak Andrew Garfield chował włosy pod maską? xD
__________________
38.media.tumblr.com/tumblr_m5txlsPbP91rqlfp9.gif

Edytowane przez Ana_Black dnia 09-07-2015 15:25
Wyślij prywatną wiadomość
~Lapka15 F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 09-07-2015 15:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 78
Ostrzeżeń: 0
Postów: 6
Data rejestracji: 02.02.13
Medale:
Brak

Tooooonyyyy <3

Avengers był pierwszym filmem, w którym bohaterowie z innych filmów spotkali się w jednym, jaki miałam okazję obejrzeć. I mogę stwierdzić, że bardzo mi się to podoba. Takie małe eksperymenty sprawiają, że można spotkać kilka swoich ulubionych superbohaterów w jednym filmie, co jest ciekawym przeżyciem. Film, jak to film od Marvela, był wyśmienity. Dla mnie jako wielkiej fanki Iron Mana był po prostu przepysznie dojrzałą wisienką na torcie. Stark wypadł tutaj niesamowicie, jak w każdym filmie, w którym zagościł.

Co do aktorów, uważam, że są dobrani bardzo dobrze. Każdy z nich świetnie zmierzył się z wyzwaniem zagrania superbohatera. Jak dla mnie pasują idealnie do swoich ról.

Jeżeli chodzi o moje ulubione postacie, to oczywiście Tony Stark (Iron Man) i Hawkeye. <3 Tak samo jak Ana, bardzo chciałabym, żeby zarówno o nim jak i o Czarnej Wdowie powstały osobne filmy. Chciałabym jeeszcze bliżej poznać te postacie.

O taak, ta scena Hulka z Lokim jest wprost niesamowita! ;D

stream1.gifsoup.com/view3/3916415/hulk-smash-loki-o.gif

__________________
38.media.tumblr.com/08d1d9a519cba2b941f11eede4ac3cd0/tumblr_mnem18ZHtq1reokfao1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT