Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 235
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» "Krzyżacy" - wciągająca powieść czy nudna lektura?
Drukuj temat · "Krzyżacy" - wciągająca powieść czy nudna lektura?
~HermiMisia F
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 12-05-2009 13:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Gryffindoru
Punktów: 441
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Zawzięłam się, przeczytałam pierwszy rozdział i... Zapragnęłam czytać dalej. Po prostu mi się spodobało. Urzekły mnie opisy i wartka akcja. Jestem zachwycona.

Opisy? no tak, bo tam sa tylko opisy! Wlasnie chyba rozszyfrowalam, na kim opierala sie Musierowicz, piszac wszystkie swoje denne, ciagnace sie w nieskonczonosc "powiesci".
Nie ma noc gorszego od Krzyzakow! Kobieto, szukaj sobie jakiego obszernego streszczenia poki jeszcze mozesz!
Kiedy nam w pierwszej klasie gimnazjum powiedzieli, ze bedziemy czytac Krzyzakow przez klase przebieglo cos w stylu "uuuu". Troche nie werzylam, bo zawsze trafialy mi sie interesujace lektury (albo nudne dla wszystkich, ale dla mnie a jakis sposob ciekawe) a tu nagle taki gniot.
No, moze nie gniot, ale straszne cieple kluski. Wiadomo. Klasyka itp itd, ale bez przesady! Zeby mlodziez w XXI wieku musiala czytac ksiazki npisane sredniowiecznym jezykiem.
Boze, chron krolowa...
__________________
A Twilight fan For Ever! "Lion and Lamb" generation... /// But also in love with Harry

[alt]I was Cryin' when I met you
Now I'm tryin' to forget you
Your love is sweet misery
I was Cryin' just to get you
Now I'm dyin' 'cause I let you
Do what you do down on me[/alt]


Aerosmith - Cryin'
www.Vampire-Twilight.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Irreplaceable_ F
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 17-05-2009 18:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2090
Ostrzeżeń: 1
Postów: 394
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Ha ! Mam Krzyżaków, ale mało kto (w cudzysłowie - czyt. nikt) nie przeczytał. Ja przeczytałam pierwszy tom i jestem w IV rozdziale II. Powiem szczerze - nie ciekawiła mnie z początku ta lektura. Ale jak pani zaczeła mnie pytać, to streszczenie zamienić musiałam na książkę i zaczęłam czytać ^^ Teraz mogę powiedzieć, zemimo nie doczytania, jest to książka o ciekawej fabule i wątkach, ale niestety ten język trochę zbyt trudny do zrozumienia. Ale ujdzie, jakoś przebrniemy przez ten rozdział.
Wyślij prywatną wiadomość
~Edzia F
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 15-06-2009 14:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 334
Ostrzeżeń: 3
Postów: 272
Data rejestracji: 03.06.09
Medale:
Brak

Wierzcie mi nie chciałam czytać tej lektury ale dziwnym trafem obiecałam to tacie. Zaczęłam pierwsze rozdziały. Jak zaczęło się coś dziać to pomimo że miałam duży nawał zajęć to przeczytałam i muszę przyznać że to była druga moja książka historyczna. I naprawdę podobała mi się!Uśmiech A ode mnie z klasy przeczytałam tylko ja z bonnie 313. Więc top sukces
Wyślij prywatną wiadomość
~Olaa F
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 15-06-2009 17:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 362
Ostrzeżeń: 0
Postów: 145
Data rejestracji: 10.11.08
Medale:
Brak

Mi się ta książka ani ani nie spodobała.
Po rozdziale wymiękłam i nie mogłam się przemóc, aby dalej czytać. A to wszystko dla tego że Krzyżaki zostali napisani starą polszczyzną, której po prostu nie zniese!
__________________
Ohana znaczy rodzina, a w rodzinie nikogo się nie porzuca.
^^
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2009 20:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

haha xDD Jasne, że nudna lektura, przeciez to jakas istna maskara. Nawet tego nie przeczytałam, - coś taqm zaczełam, doszłam chyba gdzies do ósmego rozdziału i zwątpiłam Rozbawiony
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
~gemini F
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2009 14:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 205
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 25.06.09
Medale:
Brak

Przed przeczytaniem tej książki oczywiście trochę się bałam - jest strasznie długa, a co będzie, jak także okaże się nudna? Jednak Krzyżacy spodobali mi się bardzo, a byłam jedną z nielicznych osób w mojej klasie, które przeczytały ją w całości. Świetne opisy walk i bitwy, przepiękna historia miłości (serce mi pękało, kiedy Danusia umierała) i pięknie rozwijająca się akcja. Polecam tę lekturę!
__________________
hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !
www.harry-and-miona.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~anciol F
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2009 14:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 77
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 31.08.09
Medale:
Brak

Szczerze powiem, że lektura miejscami strasznie nudna, a czasami dosyć ciekawa. Najlepszy był wątek Zbyszka i Jagienki. Nie przepadałam za Danusią. Porównując z Robinsonem, lepiącym garnki przez 3-4 strony, Krzyżacy nie są tacy źli.
Wyślij prywatną wiadomość
~Chantie_Chant F
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 16-09-2009 10:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 100
Ostrzeżeń: 0
Postów: 21
Data rejestracji: 19.07.09
Medale:
Brak

Książka jest znośna, nie wiem dlaczego ludzie tak na nią narzekają. Jak zaczął się wątek Juranda ze Spychowa to nawet mnie zaciekawiła. Oczko

__________________
"Tysiące nocy będą należały do ciebie, byś mógł ujrzeć światło, jakiego żaden śmiertelny jeszcze nigdy nie widział, byś mógł odebrać odległym gwiazdom nie kończącą się iluminację, która pozwoli ci - jak Prometeuszowi- wszystko zrozumieć."
Wyślij prywatną wiadomość
~about F
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 12-12-2009 19:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 224
Data rejestracji: 11.10.09
Medale:
Brak

O Sienkiewiczowskich ''Krzyżakach'' słyszałam same nie przychylne uwagi. Nudne, bez akcji, nie zrozumiałe, długie, męczące itp. Zraziłam się z miejsca. Gdy w drugiej klasie gimnazjum dowiedziałam się, iż to nasza lektura na październik, oniemiałam. Na szczęście nasza miłosierna polonistka przesunęła termin na grudzień. Niby sporo czasu, jednak natłok nauki oraz inne dodatkowe lekcje i lektury sprawił, iż za Krzyżaków wzięłam się w weekend poprzedzający tydzień omawiania. Efekt był taki, iż cały tom I przeczytałam, jednak drugiego nawet nie zaczęłam. Streszczenie i znajomość tekstu wyszły mi na dobre. Co do lubienia i nie lubienie tejże książki. Lubię, naprawdę. Po zaznajomieniu się i wmuszeniu pierwszych czterech rozdziałów lektura staje się nawet ciekawa.
__________________
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.

Albert Einstein
Wyślij prywatną wiadomość
~kapsiutek F
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 12-12-2009 19:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1475
Ostrzeżeń: 1
Postów: 268
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

Nie podobała mi się ta książka ani trochę. Pewnie dlatego, że historia to najbardziej znienawidzony przeze mnie przedmiot Oczko pewnie dlatego ze sprawdzianu dostałam 1+ xD
__________________
She's freaky and she knows it
She's freaky, but I like it!
Justin Timberlake
Wyślij prywatną wiadomość
~AlecRiddle F
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 12-12-2009 21:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 101
Ostrzeżeń: 1
Postów: 28
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

Moja polonistka powiedziała tak:
"Krzyżacy to jedyna lektura, z której nie robię sprawdzianu "na dzień dobry". Po prostu jej nie lubię i jeśli ktoś załatwi film możemy go obejrzeć"
Oglądanie zajęło nam 4 lekcje języka polskiego. Czyli 4 najwspanialsze lekcje polskiego ;D. Podzielam jej zdanie i nawet nie zacząłem czytać Krzyżaków, a co więcej- nie wypożyczyłem ich xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona44 F
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 12-12-2009 22:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 220
Ostrzeżeń: 0
Postów: 65
Data rejestracji: 15.11.09
Medale:
Brak

Właśnie w ten poniedziałek mamy przerabiac "Krzyżaków". Kiedy otworzyłam tą książkę nie za bardzo mi się spodobała. Odłożyłam ją. Teraz czytam streszczenie i mi się nawet podoba. Książka jest pewnie fajna, ale jak dla mnie to za dużo opisów.
__________________
(>**)>Hermiona
Wyślij prywatną wiadomość
~kapsiutek F
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 14-12-2009 12:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1475
Ostrzeżeń: 1
Postów: 268
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

AlecRiddle napisał/a:
Moja polonistka powiedziała tak:
"Krzyżacy to jedyna lektura, z której nie robię sprawdzianu "na dzień dobry". Po prostu jej nie lubię i jeśli ktoś załatwi film możemy go obejrzeć"
Oglądanie zajęło nam 4 lekcje języka polskiego. Czyli 4 najwspanialsze lekcje polskiego ;D. Podzielam jej zdanie i nawet nie zacząłem czytać Krzyżaków, a co więcej- nie wypożyczyłem ich xD


życzę powodzenia kiedy na teście gimnazjalnym trafią Ci się akurat krzyżacy Uśmiech

jak wyżej napisałam, nie lubię tej książki. jednak uważam, że każdy (pomimo wszystko) powinien ją przeczytać.
__________________
She's freaky and she knows it
She's freaky, but I like it!
Justin Timberlake
Wyślij prywatną wiadomość
*mooll F
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 14-12-2009 12:42
Super Owadzik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10619
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,380
Data rejestracji: 28.09.09
Medale:
Brak

A ktoś w ogóle ma jakieś zastrzeżenia? ;p. Lol. Ja uwielbiam, ale jak powiedziała wióra: "Zwariowałaś". Być może, ale nikt nie zaprzeczy, że to klasyka i KLASA sama w sobie. Nieczytanie tego utożsamiam z poważnym występkiem przeciwko polskiej kulturze! :d [Ale tak naprawdę nie jestem jakąś konserwatystką ;) ]

Dla mnie nie była to nudna lektura. Mnie osobiście wciągnęła. Ale ja się nie boję archaizowanego języka, którym posługiwał się Sienkiewicz. Jak już się w to "wejdzie", to wciąga. A język? Dla niektórych nie do przejścia. A to przecież on najbardziej wprowadza nas w klimat tych czasów. Myślicie, że jak oni wtedy mówili?

"Chono tu do mojego tronu: Musimy wparować na te pola Gruna, wybić Krzyży co do jednego, a przede wszystkim załatwić tego ich całego guru, zwanego Mistrzem i spadać do chaty". Wyobraźcie sobie, jak mówi to poważny mąż - Władysław Jagiełło. I to nie po polsku, bo on wtedy z polskim raczkował, ale po łacinie!!! Zresztą też kulawo, bo wtenczas na tzw. Litwie tylko ruski był upowszechniony.

No i co? Nie da się. Jakbyście przeczytali, że tak mówi do swoich rycerzy, to wyobrazilibyście sobie chłopa w dresie, z przydługimi włosami, żującego gumę.
A rycerzy?

*wybucha śmiechem, kiedy sobie to wyobraża*


Byliby dresami. A zamiast mieczy mieliby jakieś pałki, a głowy wygolone. No.

"Krzyżacy" wciągają... jak chodzenie po bagnach ;D
__________________
Kiedy kobieta nie ma racji, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić.


Oscar Wilde


* * *

Mol pisze swój Fick: James Potter - Ostatnia Szansa [35/?]
http://hogsmeade....ad_id=2444
Wspieraj artystów pisarzy - dobrowolne datki w postaci komentarzy są bardzo pożądane.
Wyślij prywatną wiadomość
~aniutek96 F
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 14-12-2009 13:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2703
Ostrzeżeń: 0
Postów: 339
Data rejestracji: 14.10.09
Medale:
Brak

No więc ja właśnie skończyłam przerabiać tę książkę. Przeczytałam z niej tylko 24 strony, bo wogóle mnie nie interesowała i nie mogłam przez nią przebrnąć. Za to film nawet mi się podobał. A sprawdzian i tak poszedł mi całkiem nieźle. Ma się ten talent nie? Gorzej jak będzie później na egzaminie, bo polegne :( xD
__________________
"Let's finish this the way we started it... TOGETHER!"


Stefan : Więc myślisz, że John jest ojcem Eleny?
Damon : Ding Ding Ding !
Wyślij prywatną wiadomość
~Esmeralda F
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2010 18:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 361
Ostrzeżeń: 2
Postów: 139
Data rejestracji: 04.07.09
Medale:
Brak

Omawiałam to całkiem niedawno. 2 tomy przeczytałam w miesiąc xD Wiem jestem szybka, ale nic na to nie poradzę. Są momenty, które mnie wciągają i są takie które strasznie przynudzają tzn. właśnie te dłuugaśne opisy, których wręcz nie znoszę.
Jednak uważam, że " Krzyżacy " nie są taką znowu najgorszą książką.
Edytowane przez Esmeralda dnia 05-02-2010 18:27
Wyślij prywatną wiadomość
~slonecznik F
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2010 19:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 328
Ostrzeżeń: 0
Postów: 64
Data rejestracji: 24.01.10
Medale:
Brak

Nie czytałam, ale nie wiem czy stety czy niestety będę przerabiała tą książkę yyy.. no w tym semestrze. Z tego co czytałam z innych postów reakcje nie są jednakowe... Ale jak sama przeczytam too... sama zobaczę. Rozbawiony. Mam nadzieje, że jednak mi się spodoba bo mam bardzo wymagającą nauczycielkę polskiego Dowcipniś .
http://agatsa.myminicity.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~YourNightmare F
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2010 21:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 208
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Brak

W poniedziałek będę przerabiać Krzyżaków, a przez ostatni miesiąc przeczytałam zaledwie osiem stron, a na dodatek nic z nich nie zrozumiałam. Czytając, moje myśli dotyczą zupełnie czegoś innego, w ogóle nie mogę się skupić. Wygląda to trochę tak, jakby mój umysł nie pozwalał mi na przeczytanie tej książki, bo choć bardzo chcę ją przeczytać i coś z niej zrozumieć, to kurde, nie mogę. Niewiele mogę o niej powiedzieć, jedynie co oge zrobić to stwierdzić, że niezwykle długo i ciężko się ją czyta.
Wyślij prywatną wiadomość
~kasias_122 F
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 06-02-2010 14:36
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 21
Ostrzeżeń: 4
Postów: 125
Data rejestracji: 09.05.09
Medale:
Brak

Do mnie ta książka jakoś nie trafiła... Jak dla mnie trochę za nudna, ale to moje zdanie Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~kinia0918 F
#80 Drukuj posta
Dodany dnia 06-02-2010 14:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 290
Ostrzeżeń: 0
Postów: 60
Data rejestracji: 05.02.10
Medale:
Brak

Książka fajna wszystko było by ok gdy by nie to że jest pisana tym starym i tym trudnym językiem a tak na prawdę wątek miłosny jest super bardzo mi się podobało jak mieli zabić Zbyszka i Danusia go ocaliła to było dla mnie super ale ogólnie cała książka jest spoko na początku tak samo jak tobie też mi mówili że nuda i bez nadzieja ale jak się czyta to nawet nie jest zła w ręcz przeciwnie niby lektura a fajna
__________________
Jeżeli wydaje ci się że rozumiesz kobiety, masz racje wydaje ci się Dowcipniś[tlen][/tlen]
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT