Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 291
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Image
»»» Plecaki, torby i cała reszta z tym związana
Drukuj temat · Plecaki, torby i cała reszta z tym związana
~Aranoisiv F
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 16-02-2009 20:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3393
Ostrzeżeń: 0
Postów: 819
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

W szkole obowiązkowo plecak. Chyba, że przepada kilka lekcji, to wtedy nie opłaca się tachać plecaka - wybieram torbę. Najczęściej czarną, przerzucaną przez szyję. Wygodną.
Ostatnio podkradam bratu taką fajną, czarną torbę (jak te ekologiczne, lniane) z reklamą Wrocławia. Pakuję te osiem książek i do biblioteki ;)
Ale i tak jeśli tylko mogę wypycham kieszenie, bo to wygodniejsze. Potrzebuję zwykle komórkę, portfel, ew.klucze czy pomadkę. I po co na to torba?
Wyślij prywatną wiadomość
~Ariana Malfoy F
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 17-02-2009 11:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1014
Ostrzeżeń: 1
Postów: 266
Data rejestracji: 04.01.09
Medale:
Brak

Ja noszę torebki. Mam ich DUŻO........ Brązowe, czarne, zielone. Przez głowę i zwykłe. Muszą być duże żeby nie nosić nic w rękach bo tego nienawidzę. Musi się tam zmieścić: rzeczy na wykłady, piórnik, krem do rąk, portfel, dokumenty, klucze, szal, sweter, jedzonko i coś do picia. Może brzmi to przerażająco i tak jakbym ze sobą walizkę nosiła ale tak nie jest. Moje torby są duże ale nie aż tak, nie te największe bo już w tych co mam nie umie nic znaleźć a co dopiero w tych całkiem dużych jak moja przyjaciółka ma. Ona oprócz tego co ja noszę potrafi zmieścić tam duże zakupy. Niestety gdy przychodzi jej znaleźć telefon a jesteśmy razem to muszę jej dzwonić żeby go znalazła. Jak jest sama to jego znalezienie trochę trwa Język
__________________
PEOPLE LIKE YOU, ARE THE REASON PEOPLE LIKE ME. KILL PEOPLE
<><><><><><><><><><><><><>
Kiedy palec wskazuje niebo, głupiec patrzy na palec..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ej drogi Gościu pozdrawiam Cię Oczko A w szczególności pozdrawiam: Ami,
Lilly Luna Potter, Krzywołap 21, Emily Riddle, FeltonLover, Karola_94 Rozbawiony

^^^
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
...........................

___________
Ludzie od czasu, do czasu potykają się o prawdę,
ale większość z nich podnosi się i pędzi jakby nic się nie stało.

[ Winston Churchill ]
_._._._._._._.
Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
(...)

-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
(...)

-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
(...)

-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

[img]img232.imageshack.us/img232/7993/rtamichaeljackson726489.gif[/img]
[img]img517.imageshack.us/img517/1659/1134425189fslytherinyy3.th.jpg[/img]img5.imageshack.us/img5/6710/herbslythpj5.gifimg525.imageshack.us/img525/6458/9444489.gif

Edytowane przez Tonks2812 dnia 17-01-2010 18:44
Wyślij prywatną wiadomość
~Lilly Luna Potter F
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 17-02-2009 19:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 772
Ostrzeżeń: 0
Postów: 252
Data rejestracji: 07.01.09
Medale:
Brak

hmmm...plecak oczywiście do szkoły, a jak się gdzieś spieszę to wrzucam wszystko do torby, rzucam na ramię i już mnie nie ma. Chociaż lat noszę też często małe plecaczki...chociaż może to jest torba? hmm...na jeden pasek, ale można rozpiąć pasek zamkiem i jest plecak. Na pewno wiecie o co mi chodzi...
__________________
...:::Ja nie szukam żadnych kłopotów.
To kłopoty zwykle znajdują mnie:::...


Pozdrowienia!! W szczegolnosci dla drogi Gościu
¤Lilly Luna Potter¤

Edytowane przez Tonks2812 dnia 17-01-2010 18:44
Wyślij prywatną wiadomość
~bella lestrange4400 F
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 17-02-2009 19:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 27
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Plecak do szkoły, oczywiście wygodny. A torebki na dyskotekę, mam ich całkiem sporo, no i na kilku dniową wycieczkę taką jakby jeansową żeby nie targać plecaka.
Edytowane przez Tonks2812 dnia 17-01-2010 18:45
Wyślij prywatną wiadomość
~Wolfy F
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2009 14:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 238
Ostrzeżeń: 0
Postów: 70
Data rejestracji: 28.08.08
Medale:
Brak

Ja wybieram torbę na laptopa. I bynajmniej nie noszę tam komputera. xD Wszystko się mieści, a co najlepsze NIC się nie gniecie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Kabaczek F
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2009 14:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 656
Ostrzeżeń: 1
Postów: 166
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja mam jeden plecak już chyba z 4 lata i nic się_nie popsuł. JanSport wyprodukował ten mój plecaczek i zabieram go wszędzie i do szkoły i na treningi i na wyjazdy nawet na desce kiedy jest taka potrzeba z nim jeżdżę i od 4 lat jest cały i zdrowy Uśmiech
Edytowane przez Tonks2812 dnia 17-01-2010 18:46
www.capoeirabrasil.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Gosia Black F
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 08-04-2009 21:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 584
Ostrzeżeń: 1
Postów: 418
Data rejestracji: 22.09.08
Medale:
Brak

Tak ogólnie to preferuję torby. Bardzo lubię je nosić. Do szkoły, no przyznam, plecak. Do szkoły tylko plecak. Jest wygodny i w ogóle wszystko się tam zmieści. Chciałabym chodzić z torbą od czasu do czasu, tylko mój problem polega na tym, że jej po prostu nie mam. Kiedy wybieram się na zakupy z mamą z cichym zamiarem kupienia sobie jej i gdy tylko o tym wspomnę w sklepie mama od razu chce mi to z głowy wybić. Mówi, że torba krzywi plecy, i że mam już parę torebek i w ogóle. No fakt, TOREBKI mam, ale nie Torby. Ale kiedy idę z koleżanką jakoś zawsze nie trafiamy tam gdzie miałyśmy iść czyli np:
Miałyśmy iść do sklepu, potem na spacer, potem znowu do sklepu na spacer, potem do domu pobawić się z psem. Miało to zająć 3 godziny, tyle dała mi mama.
Tymczasem jest tak:
Idziemy. Wchodzimy do sklepu. Mija godzina. Wychodzimy. Idziemy do którejś do domu. Bawimy się z psem. Potem idziemy z nim na spacer. Mijają 3 godziny. Potem idziemy znowu do którejś do domu i mijają 2. Tak mija 6 godzin. Ale nie ważne. Przecież to temat o torbach i plecakach. No to wiecie jaka jest już moja wersja. Uff... ale długie to "wypracowanie". xD
__________________
Hej!
Długo mnie tu nie było.... szkoda.
Ale już jestem i was pozdrawiam!! Wszystkich bez wyjątku!!!
Muaaa :*


Widząc szczęście przechodzące przez ulicę lepiej go nie zatrzymywać. Kiedyś nadejdzie taki moment, że samo do nas przyjdzie.

Widzę cię Madeleine Lestrange ! ! ! ! xDd
www.rybcia358.jakijest.pl Wyślij prywatną wiadomość
~pomyluna F
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 24-04-2009 20:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1818
Ostrzeżeń: 2
Postów: 524
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mam w sumie parę plecaków i kilka toreb, ale tylko dwie moje ulubione. No i do tego jeden plecak, na jakieś wycieczki czy do szkoły, albo też czasami na miasto. Ale jednak wole plecaki niż torby. Na de wszystko nie cierpię jak coś mi_się plącze przy rękach albo nogach, albo po_prostu muszę coś nieść w ręku, a najgorzej jest wtedy kiedy po_prostu muszę ze sobą wziąć klucze, telefon, portfel i mp4 (podstawa ) i muszę ze sobą taszczyć plecak, albo torbę. Więc doszłam do wniosku, że najlepszym dla mnie rozwiązaniem jest nerka. Teraz trzeba tylko zdobyć jakąś odpowiednią Rozbawiony
__________________
img.userbars.pl/93/18596.png

Edytowane przez Tonks2812 dnia 17-01-2010 18:48
Wyślij prywatną wiadomość
~Niewidka F
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 30-04-2009 14:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1969
Ostrzeżeń: 0
Postów: 487
Data rejestracji: 05.04.09
Medale:
Brak

Gdy wybieram się do szkoły, to oczywiście wszystkie książki etc. lądują do plecaka. Lecz gdy wybieram się gdzieś z przyjaciółmi to biorę torbę. Wszystko zależy od tego, ile chce się wziąć. Oczko
__________________
Najtrudniej jest widzieć słońce, wierzyć w słońce i nie czuć ciepła.
Wyślij prywatną wiadomość
~Madlenne F
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 30-04-2009 15:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1654
Ostrzeżeń: 0
Postów: 401
Data rejestracji: 08.02.09
Medale:
Brak

Ostatnio przekonałam się do toreb.
Kupiłam sobie taką dużą i przy okazji zaczęłam mniej książek nosić do szkoły, więc wszystko jest ok. Czasem jednak, kiedy muszę wziąć więcej książek, biorę plecak. I nadal uznaję jego minimalną przewagę nad torbą. Ale tylko minimalną przewagę Oczko
__________________
I heard your voice through a photograph
I thought it up and brought up the past
Once you know you can never go back
I've got to take it on the otherside


http://hogsmeade....ad_id=2030
Wyślij prywatną wiadomość
~kinia94 F
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 01-05-2009 07:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 624
Ostrzeżeń: 1
Postów: 201
Data rejestracji: 09.04.09
Medale:
Brak

Ja w szkole podstawowej nie ruszałam się bez plecaka, a teraz w Gimnazjum od ponad 2 lat nosze torbę. Dużą, czarną torbę, w której zmieści się wszystko, prócz przyborów szkolnych nosze kosmetyczkę i różne tego rodzaju rzeczy. Bardzie pasuje do mnie niż plecak ;P Poza szkołą też wybieram torby, mniejsze w zależności gdzie się wybieramOczko
__________________
Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

Jeśli kochasz kwiat, który znajduje się na jednej z gwiazd, jakże przyjemnie jest patrzeć w niebo. Wszystkie gwiazdy są ukwiecone...


Oczy są ślepe. Szukać należy sercem.
Wyślij prywatną wiadomość
~pomylona F
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 01-05-2009 10:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 167
Ostrzeżeń: 0
Postów: 59
Data rejestracji: 27.04.09
Medale:
Brak

Do szkoły chodzę w plecaku. Jest wygodniej. Mam dużo książek i wole żeby ciężar rozkładał się na dwa ramiona. Po lekcjach, kiedy gdzieś wychodzę, to wybieram oczywiście torbę. Mam taką dużą czarną w kolorowe kropki.
Wyślij prywatną wiadomość
~Onyx F
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 11-05-2009 05:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 421
Ostrzeżeń: 1
Postów: 132
Data rejestracji: 10.05.09
Medale:
Brak

Teraz mam plecak, ale wole torbę, wygodniejsza.
Ogółem torby (uwaga, nie torebki!) uwielbiam.
Najlepiej sportoweOczko
Miałam kiedyś taką świetną, sztruksową, czerwoną, ale mi się zamek zepsuł kilka razy, i teraz jestem skazana na plecak którego nie lubię;/
Edytowane przez Tonks2812 dnia 17-01-2010 18:49
Wyślij prywatną wiadomość
~Elfka F
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 11-05-2009 17:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 702
Ostrzeżeń: 2
Postów: 348
Data rejestracji: 02.05.09
Medale:
Brak

Mój trzyletni plecak pęka w szwach. Niebieski. Ma już z sześćdziesiąt łatek. I tak się popruł, że na moje koleżanki wołają na jego nitki "odrosty". Torbę nosiłam przez cały jeden tydzień, ale zrobiła mi wgięcie w ramieniu i zrezygnowałam. A śliczna była. Zielono-pomarańczowo-biała. i miała MP3 w prezencie.
__________________
Serdecznie i gorące pozdrowienia dla Jamie Black NAJLEPSZEJ CZŁOWIECZYNY NA ŚWIECIE i dla Jamajki jej psa!

Edytowane przez Tonks2812 dnia 17-01-2010 18:50
Wyślij prywatną wiadomość
~al_kaida F
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 07-08-2009 23:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 501
Data rejestracji: 15.10.08
Medale:
Brak

Ja zdecydowanie chętniej noszę torbę, ale często ze względów praktyczności noszę plecak. Przy czym, ta torba to torba sportowa. Nie rozumiem dziewczyn, które skórzane torebki noszą do szkoły. Takie torebki które nadają się na miasto czy do kina.
__________________
Wbrew powszechnie panującym pogłoskom, al_kaida jest rodzaju żeńskiego.

i54.tinypic.com/s1430i.gif
______________________________________________
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają moje wypociny Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 24-08-2009 17:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Ja tam całe życie nosiłam plecaki do szkoły, ale teraz wreszcie kupiłam sobie torbę Rozbawiony nawet całkiem ładną Rozbawiony <haha>
Plecaki mi się już znudziły.
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"

Edytowane przez Tonks2812 dnia 17-01-2010 18:53
Wyślij prywatną wiadomość
~DeadHelena F
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 24-08-2009 18:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 621
Ostrzeżeń: 1
Postów: 290
Data rejestracji: 20.08.09
Medale:
Brak

Do toreb jakoś nie mam farta zawsze gdy jakaś kupię wydaje mi się że będę z nią chodzić ,ale jakoś nie potrafię.Tylko mała czarna torebeczka na długim sznurku to był szczęśliwy zakup.Zwykle w plecaku ,a najlepiej jeszcze takim w romby albo w kwiatki.
__________________
i29.tinypic.com/2q2laa0.gif
Arctic Monkeys Forever<3
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Lilian F
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 02-09-2009 12:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 650
Ostrzeżeń: 0
Postów: 122
Data rejestracji: 25.07.09
Medale:
Brak

Do gimnazjum plecak.
W liceum przerzuciłam się na torbę. Dużą pakowną i co najważniejsze - wygodną. A co w torbie ? Dosłownie wszystko. <---- i wiem co mówię ;P
Niedawno prawie robiłam porządki (jakiś miesiąc temu) mój chłopak siedział na przeciwko mnie i jego oczy robiły się coraz większe gdy rozpakowywałam zawartość. Poza typowymi rzeczami jak mini kosmetyczka , chusteczki , 2 portfele, notes, okulary, lekarstwa, czystopis, książka do czytania, znalazły się również rzeczy które -i ja się zastanawiałam- skąd się tam wzięły : gwoździe, pióra ptaka, kwiatki, igły, nici, skarpetki, paczka cukierków, metro itp. Zastanawiało mnie dlaczego ona jest taka ciężka. Później już wiedziałam ;p . Od tego dnia mój chłopak powiedział, że już nigdy więcej nie będzie mi grzebał w torebce. ;p
__________________
fc05.deviantart.com/fs29/f/2008/103/e/f/Gryffindor_by_laurastarzx.gif
Poznajmy się drogi Gościu!!
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !

"...-Zostawcie go- powtórzyła Lily. Patrzyła na Jamesa z odrazą- Co on wam zrobił?
- No wiesz. . .- powiedział James powoli, jakby się zastanawiał- to raczej kwestia tego, że on istnieje. . . jeśli wiesz, co mam na myśli. . ."
http://alchemy1978.wordpress.com/ Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2009 21:44
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Wybieram i torbę, i plecak do szkoły.
Plecak - gdy tona książek do szkoły + w-f - czyli tam musi zmieścić się duużo rzeczy (książki, picie, kosmetyki, szczotka, gumki do włosów, piórnik, i inne). Chociaż i tak zazwyczaj noszę plecak na jednym ramieniu (bo wygodniej).
Torba - gdy jest mniej lekcji, jest kilka książek do noszenia lub jakiś wyjazd/wyjście/przedstawienie/czy inne zabieracze czasu. Torba jest dla mnie również wygodna, bo gdy gdzieś jedziemy, to nie będę targać ze sobą plecaka.
Wyślij prywatną wiadomość
~Naina F
#80 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2009 22:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 87
Data rejestracji: 22.12.09
Medale:
Brak

Do szkoły? Plecak. Taki szaro-czarny w kwiatki. Co się w nim znajduje? Wszystko co potrzebne do szkoły. Zeszyty, podręczniki, strój na wf, piórnik jak to do szkoły. A na wyjścia wybieram torbę. Taką dużą z Myszką Miki (kupiłam w butiku ^^) A w niej co się znajduje? Praktycznie wszystko. Wszystkie elektroniczne rzeczy bez których nie wytrzymam (czyt. telefon, iPod, aparat fot.) Znajduje się w niej także; dezodorant, apap, długopis, portfel, notes, chusteczki, gumy do żucia, rękawiczki (szczególnie w okresie zimowym), coś słodkiego. Mnóstwo rachunków. Tu za basen, McDonald, za jakieś spożywcze rzeczy O.o. Panuje lekki bałagan, ale co tam. I tak chcę sprawić sobie nową torbę ;p
Edytowane przez Naina dnia 22-12-2009 22:23
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT